Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jabil Tiszaújváros. Érdemes? fórum

Jabil Tiszaújváros. Érdemes? (tudásbázis kérdés)

2011. márc. 13. 08:02
Sziasztok! Szeretném megkérdezni tőletek,hogy aki szalagon dolgozott,szerinte egy totál balkezesnek lehet hátránya a munkánál?
163. tamvar3
2011. márc. 12. 17:35
Az egyik barátom színtévesztő (enyhén, zöld-sárga). Minőségellenőrnek vennék fel őt is, mint engem. Jövő héten lesz neki az orvosi vizsgálat. Felveszik így vajon?
2011. márc. 6. 20:56

Sziasztok!

Szomorúan hallom véleményeteket a gyárról.Borzasztó lehet.Én holnapra 03 07re kaptam interjúra időpontot, vevői koordinátor állásra. ez elvileg irodai munka, de itt is szívatják az embereket és kidolgoztatják még a lelküket is?? Aki esetleg tud valamit szívesen veszem a hozzászólásokat

161. Alíz22 (válaszként erre: 160. - Tamvar3)
2011. márc. 3. 05:27
Szia!! Igen 3.-án voltam, ott kaptam meg a papírokat!! Van egy ismerősöm akit "elvileg" szintén felvettek, de még nem kapott semmi papírt!!Ők felhívták a Jabil-t és azt mondták h nyugodjon meg küldeni fogják!!
160. tamvar3 (válaszként erre: 159. - Alíz22)
2011. márc. 2. 16:33
Szia! És te február 3-án voltál Nyíregyházán? Akkor kaptál papírokat? Vagy most értesítettek?
159. Alíz22
2011. márc. 2. 09:48
Sziasztok!! Nekem 03.07-én(hétfőn) kell mennem Tiszaújvárosba (Jabil) adategyeztetésre ill. kedd, szerda tréning!! Ha vki Nyiregy környékéről menne szóljatok már légyszi!! Köszi
158. Cuky10 (válaszként erre: 157. - Tamvar3)
2011. febr. 23. 17:39

Igen,kel a háziorvosodtól egy igazolás,a tüdőszűrő és az üzemorvosi.Ha akkor nem adtak időpontot ne nagyon számíts rá!

Nekem a toborzáson kiadtak minden szükséges papírt és megkaptam az időpontot az orvosira és az adategyeztetésre.

157. tamvar3
2011. febr. 23. 10:16
Voltam én febr. 3-án Nyíregyházán a toborzáson. A minőségellenőrt ajánlották nekem. Szerződés nem volt még. Mondták, hogy most 28-án kezdődik a munka, és addig szólni fognak. De nem akarnak szólni. Biztos hogy felvesznek? Vagy mondhatják azt is még, hogy csak nem vesznek fel. Kellene ugye még az orvosira is menni, hétfőn meg kezdődik.
156. a89e6fc071 (válaszként erre: 154. - TM1983)
2011. febr. 18. 18:16
Mondjál már ennél rosszabb helyet! Képzeld el én is 7 hónapot húztam le a Debilben összeszerelőként a RIM -en és én is idegroncsként számoltam le ebből a fos-ból. Havi 70000 gurigáért trógeroltam a Gemini összeszerelő cellában úgy,hogy ebben a kis pénzben még benne volt a 15000 adójóváírás. Megbecsülnek? Hol? A Jabilban? Kit? Miről beszélsz? A fejősnénivel a tanyán is értelmesebben beszélnek mint az összeszerelő operátorokkal. A Flexről megy annyit,hogy 4 műszakban megkeresem RIM operátorként a százhuszat két túlórával és még a szállásom is ingyen van. Ráadásul mérföldkövekkel jobb hely mint a Debil! Már 4 hónapja itt vagyok úgyhogy tudom! De egyébként folyamatosan veszik fel az embereket a zalaegerszegi gyárba és rengetegen jönnek el ide dolgozni mert legalább nem aprópénzért dolgozol. Ha gondolod megpróbálod,vonatra pattansz és lecsavarsz 450km-t,a vállalkozó kimegy érted az állomásra és elvisz az albérletbe. Másnap tesztet írsz ami nem könnyű mert legalább 10x nehezebb mint a debilben volt. A Flex már nem az a Flex ami 2001 -ben volt! Rengeteget változott anyagilag és körülményekben is mert a zegi és környékbeli nem megy a Flexbe dolgozni mert inkább Horvátországban vagy Szlovéniában vállal munkát. Sajnos ezért nehéz most a zalaegerszegi gyárnak munkaerőt találni. Durván ennyi!
155. TM1983 (válaszként erre: 121. - Meli31)
2011. febr. 18. 16:12

Kedves Meli!


Ha jót akarsz magadnak, inkább ne menj minőségellenőrnek. Azokat folyton cseszegetik. Az összeszerelők élete sokkal nyugisabb és a pénzük is közel ugyanaz. Amiatt az 1-2 ezer forint bruttó különbség miatt nem éri meg minőségellenőrnek lenni.

Egy átlag soron legalább 3-4 minőségellenőr poszt van: első oldal, hátsó oldal, furatszerelt + végső. Ha mindenképp ellenőrizni akarsz akkor csak egy jó tanács: A hátsó oldal egész tűrhető poszt, de a legjobb a furatszerelt (már ha épp azon a terméken van) QC. Végsőre ne menj semmiképp, mert az egész sor munkáját neked kell újra leellenőrizni és bármit elnézel leszedik a fejed (mert onnan már a vevőhöz megy a cucc, és a "minőségellenőrök krémje", akik találomra bontogatják a dobozokat, csak arra vannak kiélezve, hogy a te munkádban megtalálják a hibát...) ja.. és persze ugyanazért a pénzért, amiért mások.


Persze csomagolósnak lenni a legnyugisabb meló.


Ez csak egy jó tanács volt.. megfogadni nem muszáj. :)


Sok sikert!

154. TM1983 (válaszként erre: 124. - A89e6fc071)
2011. febr. 18. 15:45

Kedves Meli!


Az ország szégyenfoltja hidd el, hogy nem ez a hely.. ez ahhoz képest tiszta és megbecsültnek érezheted magad... Tudom miről beszélek.. sajnos dolgoztam mindkét cégnél... és hidd el, hogy akármilyen is a Jabil, ennél sokkal, de sokkal rosszabb hely is van.


Üdv. :)

153. TM1983 (válaszként erre: 141. - Tamvar3)
2011. febr. 18. 15:38

Összeszerelő és minőségellenőr van ahol szalagmunka, van, ahol nem. Amikor ott dolgoztam 5 hónapot (és idegroncsként jöttem el) a mi sorunkon nem szalagon jött a termék. Tálcán vagy tárolóban hozták. A javítóműszerész sem szalagmeló.

Eddig mind ülő munka.

A beültetőgép-kezelő elég cinkes.. Párom az volt. 1 ember 2-3 gépet kezel, egész nap rohangálnak ha baj van. Egyékbént főleg az a feladatuk, hogy "etessék" a gépet. Kódot egyeztetve befűzik a gépbe az alkatrész-szalagokat/tekercseket. Ha eltárazzák... na.. az gáz. Jobb, ha menekülnek.. :)

Az anyagellátó a sorra viszi ki a kért alkatrészeket a raktárból. Sétafika meló.

A raktárosok meg jó dolgukban azt sem tudják mit csináljanak.. mármint tudják... csak legyen jó csaj a közelben.. :D

152. TM1983
2011. febr. 18. 15:29

Egyébként jelentkezési lap van, amit a portástól tudsz kérni, ha jársz arra. Erkölcsi, fénykép, bizonyítványok másolata kell hozzá. Interjún IQ teszt van (összeadás-kivonás, másolj át számokat, pici "normál" IQ-teszt feladat) + ha ezen megfelelsz, akkor leültetnek egy felvételiztetőssel (aki korántsem biztos, hogy HR-es, mert ha ember kell mozgósítanak mindenkit, aki az irodáról nélkülözhető) aki megkérdezi, hogy hol dolgoztál eddig, mit csináltál, családi állapot, gyerek, stb.. nem nagy cucc.. közben eléd raknak egy dobozt, amiben van egy mintadarab (pár csavarból + kábelből álló összetákolt valami), azt a ládikában lévő alkatrészekből ki kell rakni, utána a kezedbe nyomnak egy számítógépes alaplaphoz hasonló panelt, ami tele van sérült alkatrészekkel (letört, karcos, törött, stb), találni kell rajta 5 hibát.

Ha az orvosin is megfelelsz (tüdőszűrő, vérvétel, vérnyomás + ülő/álló munkához megnézik mennyire vagy lúdtalpas és gerincferdült) akkor már fel is vagy véve.

151. TM1983
2011. febr. 18. 15:22

Sziasztok!

Én dolgoztam a Jabilban, Párom is, ismerős is van onnan bőven... Ha találsz bármilyen más helyet, ahol be vagy jelentve inkább azt vállald el.

Semmi jót nem tudok róla mondani... alig akad a környéken olyan ember, aki még nem dolgozott volna ott... futószalagon veszik fel az embereket.. majd bocsátják el. Vészmegoldásnak elmegy, de ha van más, inkább ne menj oda.

150. tamvar3 (válaszként erre: 145. - Profi 1000)
2011. febr. 17. 16:47

Szia!

Itt van ez az oldal. Itt az aktuális jabil állások vannak. A toborzási napok is mindig meg vannak hirdetve, csak most nincs. Most van két olyan munka is, amihez nem kell diploma. Postán kell jelentkezni rá. Ez a 2 állás a toborzási napon is ott szokott lenni.

[link]

149. noysee (válaszként erre: 124. - A89e6fc071)
2011. febr. 13. 17:29
na igen!!! Ez a 3 betűs szó jellemzi a lehető legjobban a Jabilt...FOS!!!nincs mese : s : )
148. Cuky10 (válaszként erre: 147. - A89e6fc071)
2011. febr. 12. 14:46
Egyetértek!!!!
2011. febr. 11. 19:52

Hali!


Ez a Debil Kft egy nagy tutkeráj hely! Volt szerencsém itt lenyomni 7 hónapot összeszerelőként a DF bázisban. Aki teheti messziről kerülje el ezt a helyet! Ezt nem poénból mondom. A lehető legrosszabb összeszerelő üzem ami létezik az országban. A zalaegerszegi Flextronics International-nak messziről integethet ez a FOS!

146. mkjudit
2011. febr. 11. 10:24
Keresd a HR-t ott megmondják!
2011. febr. 10. 18:19

Sziasztok!

Hogyan tudok jelenkezni Tiszaújvárosi Jabil

gyárba?Jelentketési lap kell?Ha igen!Azt le lehet tölteni az internetröl!

Vagy telefonon érdeklődjek?

Minden infót szivesen fogadok! :)

Köszönöm előre is! :)

2011. febr. 7. 09:29

Én, májustól dolgozom ott, és remélem nem sokáig.Amikor oda kerültem , rendes főnököm volt.

Most pedig, egy Senkiházi lett helyette.Már sokan elmentek onnan az Smt-ről miatta, és nem veszi észre, hogy mindenki utálja.Ha Szeretnétek a rengeteg Brazil után, egy kis meglepetés bőrbajt, tetüt, és egyéb bőrbajt, akkor mindenkinek ajánlom a munkatábort.

És értéket, még pár forintot se vigyetek magatokkal, mert a biztonságosnak és gyorsnak mondott új őltöző szekrényeket, a hiperpigmentáltak előszeretettel fosztogatják.

Ha szólsz az őrnek, az a felelet, ha rajtakapod, és leviszed, akkor majd esetleg ....

Ki mer ennyi szutyokkal ujjat húzni, amikor van elég baja.

143. senki36 (válaszként erre: 142. - Cézé)
2011. febr. 5. 07:59
Én voltam ott minőségellenőr, de inkább a kukoricaföldet választanám:)
142. cézé
2011. febr. 3. 21:25
Az utolsó kettő nem szalag munka. Egyik sem bonyolult, nem is nehéz munka, a szó azon értelmében, amit nehéz fizikai munkának nevezünk, de azok alapján, amit hallottam, jobban kikészül az ember ott, mintha egy napig kapál a tűző napon a kukoricaföldön.
141. tamvar3
2011. febr. 2. 12:56

A következő munkák közül melyik szalagmunka? összeszerelő, minőségellenőr, javító műszerész, beültetőgép-kezelő, anyagellátó, raktáros.

Mennyire nehezek ezek?

140. * Edy *
2011. febr. 1. 16:13
És Egerben mikor lesz toborozás?
139. bi-bipp
2011. jan. 28. 07:45

sziasztok

Egy másik forumon olvastam,hogy Február 1-én Miskolcon,Február 3-án Nyiregyházán lesz toborzás különbözö munkakörökre 6 honapos szerzödéssel.

138. Apa1977 (válaszként erre: 137. - Cuky10)
2011. jan. 25. 13:01
Ezzel tisztában vagyok csak az érdekelt volna,hogy igen vagy nem :)
137. Cuky10
2011. jan. 24. 16:47
Ilyet ne kérdezz! A bérek "titkosak". Aláíratnak veled egy titoktartási nyikatkozatot. De majd megtudod.
136. Apa1977 (válaszként erre: 133. - Cuky10)
2011. jan. 23. 10:05
Es jol keresnek a muszakvezetok?
135. mkjudit (válaszként erre: 134. - Hamulaci)
2011. jan. 22. 11:13
Ne várj a tooborzásra,jelentkezz a HR-en ,folyamatosan várják az embereket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook