Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » ITP-s kismamák van rajtam kívül más is aki ezzel a betegséggel válalt gyereket fórum

ITP-s kismamák van rajtam kívül más is aki ezzel a betegséggel válalt gyereket (beszélgetős fórum)


19. mimcsy (válaszként erre: 18. - Izi0567)
2011. nov. 27. 21:04

Szia!

Kiderült, hogy valóban ITP?

Én 21 hetes kismami vagyok, 17,5 éve ITP-s. Jelenleg 60-70 közti THR-számmal.

Ha van kedved beszélgetni, én szívesen...

2011. okt. 10. 11:45
Sziasztok!10 hetes kismama vagyok,2 hete derült fény arra,hogy alacsony a thrombocytaszámom.Azóta sajnos egyre lejjebb esik.Jelenleg 76.Szeretnék hasonló kismamákkal beszélgetni,vagy bővebb infóhoz jutni.Haematológusnál most jártam,ITP.re gyanakszik.
17. iktori
2010. szept. 16. 18:02
Szia!A haematológus mit tanácsol?Kihez jártok?
16. emi mamus (válaszként erre: 15. - Iktori)
2010. szept. 16. 17:41
SZIA . IGEN ÉN IS IGY GONDOLOM , CSAK A TÁVOLSÁG EGY KICSIT NAGY 130 KM . DE MAJD MEGOLDJUK VALAHOGY . KÖSZI , HOGY IRSZ NAGYIN JOL ESIK. SZIA PUSZ EMI MAMUS
15. iktori (válaszként erre: 14. - Emi mamus)
2010. szept. 16. 13:34

Helló Emi mami!

Szerintem a legbiztonságosabb egy klinika,mondjuk Szeged!!Jobb a felszereltsége ,mint a kórházaknak!

üdv!

Írd meg mire jutottatok!

2010. szept. 8. 18:02
SZIASZTOK AZOKAT A KISMAMÁKAT VAGY MÁR ANYUCIKAT KERESEM AKIK BÉKÉSMEGYÉBEN LAKNAK ÉS ITP-S BETEGEK ! HOL SZÜLTETEK? NAGY SEGÍTSÉG LENNE KÖSZÖNŐM .
13. nbarby86 (válaszként erre: 7. - 06f85eb529)
2010. szept. 1. 15:11

Szia Emi Mama!

Én egy 34 hetes kismama vagyok. Nálam másfél hónapja derült ki az ITP. Kicsit több, mint 2 hete szedem a medrol nevezetű szteroidot először 32mg-os dózissal indítva és most néhány napja már csak 16mg-mal. Nekem a terhesség első trimeszterében 78e volt a thr, a 2. harmadban 58e-re csökkent, ekkor fedezte fel a nőgyógyászom, h vmi nem okés. Elkezdtem hematológushoz járni, aki csontvelő vizsgálatot kért a biztosabb diagnózis miatt, és azóta 2-3hetente járok kontrollra és folyamatosan nézik a thr számom. A legutolsó (múlt hét keddi) érték 100e volt, ennek köszönhetően csökkenthettem a gyógyszeradagot. Az én esetemben, mivel közeli a szülés időpontja muszáj vagyok nagyobb adagban szedni a szteroidot, ill azért is mert az 50e környéki thr szám nagyon alacsony szüléshez és ezt vhogy emelniük kell a biztonságos szülés érdekében, persze ott van még a vérlemezke átömlesztés lehetősége is, de azt csak nagyon végső esetben szeretné a nőgyógyászom. Greta esetében a medrol 4mg-os adagja leginkább szinten tartásnak minősül, mert neki az utóbbi időben az eredméyei értékhatár körüliek, ami teljesen tökéletes! Még a végén ki tudja, lehet a Picúr ki is gyógyítja ebből a betegségből :) Eléggé meg voltam rémülve mikor megtudtam, h szteroidot kell szednem, hisz mint mindenkinek nekem is csak rossz dolgok jutottak eszembe a gyógyszer hallatán, de az orvosok (több is) megnyugtattak. A szteroid a gyerekre nincs rossz hatással...hamarabb érik meg a kis tüdeje (koraszülötteknél tüdőérlelőnek szoktak is adni szteroidot), ill nála is lehet h majd egy kicsit jobban megköti a szervezete a vizet, de ez igazából nem jelent gondot, csak kicsit méretesebbé teheti. Mindenképp olyan orvost keressetek, aki lelkiismeretes és folyamatosan ellenőrzi a lányod állapotát a terhesség ideje alatt, itt gondolok a nőgyógyászra és a hematológusra is, ne vki olyat, aki hanyag! Ha érzi h oda van rá és a Picire figyelve teljesen nyugodt lehet a terhességének mind a 9 hónapja! És még a végén, akár neki is jótékony hatású lesz a bébi jelenléte és javul a thr száma :) Minden jót Nektek! Üdv. Barby

12. Greta76 (válaszként erre: 7. - 06f85eb529)
2010. aug. 25. 11:28

Szia!


Én 4ml medrolt szedek állandóan és nem árt a babának 14 hetes vagyok és makk egészséges a bébi! Tegnap voltam vérvételen ma voltam eredményért 170 ezer a trombocita nekem azóta ilyen jó mióta terhes vagyok. Én 9 éve vagyok ITP-s! Az orvosok tudták a betegségemet és tudatosan vállaltuk a gyermeket! Nekem azt mondta a hematológusom hogy 70 ezres trombocitánál már simán lehet szülni de ha leesne terhesség előtt akkor adnak trombocita plazmát! A lényeg,hogy tudjanak az orvosok a betegségről! Nekem azt is mondták akinek régóta alacsony a trombocitája mint nekem is 50 és 70 ezer között volt terhesség előtt annak a szervezete a kevéssel is úgyanúgy működik mint másnak a sokkal!Nekem mindenhová nagy betűkkel fel van írva ,hogy ITP és két hetente járok kontrolra ultrahang vérvétel! Nagyon oda figyelnek!Hogy,hogy ilyen későn derült ki,hogy kismama? Hogy hogy semmit nem vett észre?? Akkor szólni kell neki!!!! Mert csak vérközpontos kórházba szülhet ahol mindig van elegendő és megfelelő vér a számára! Kiváncsi vagyok az ultrahangra majd írjátok meg mi volt! Jó egészséget! Szia!

11. Greta76 (válaszként erre: 8. - 06f85eb529)
2010. aug. 25. 08:32
szia! Itt vagyok de most nem vagyok otthon délután irok bővebben! én 14 hetes vagyok Ne idegeskedj a gyógyszer nem árt! De ha ideges valaki a trombocita esik lefele fő a nyugalom!
10. egypt
2010. aug. 24. 17:41

Itt a link:

[link]

9. egypt (válaszként erre: 7. - 06f85eb529)
2010. aug. 24. 17:41
Van egy másik ITP-s fórum, keresd meg, ott is van most egy kismama. A szteroid nem árt a babának, azt mondta neki a dokija.
8. 06f85eb529 (válaszként erre: 1. - Greta76)
2010. aug. 24. 17:33
SZIA 15 HETES KISMAMA VAGYOK ITP- S SZERETNÉM VELED FELVENNI A KAPCSOLATOT. KÖSZI
2010. aug. 24. 17:29
SZIASZTOK , EGY AGGODÓ ANYA VAGYOK . LÁNYOM ITP BETEG 10ÉVE . EGY HETE DERÜLT KI , HOGY KISMAMA. A 15 HÉTBEN VAN .JULIUS 6 - .ÁN VOLTUNK NŐGYOGYNÁL IKA SEMMIT NEM VETT ÉSZRE. IDÁIG MINDEN RENDBEN VAN A BABA SZÉPEN FEJLŐDIK , HOLNAP MEGYÜNK A GENETIKAI VIZSGÁLATRA , NAGYON IDEGES VAGYOK. MINIMÁLIS PREDNISOLON SZED 5MG DE RITKÁN . A TROMBIJA 30 ÉS 70 KÖZÖTT SZOKOTT LENNI. AKI HASONLÓ HELYZETBEN VAN KÉREM SEGITSEN . FÉLEK , HOGY A GYOGYSZER ÁRT. FÉLEK A SZÜLÉSTŐL. A LÁNYOM NEVÉBEN IROK Ő IS IDEGES EZ MIATT. KÉRLEK SEGITSETEK ,NAGYON JOLESNE. IRJATOK LE MINDENT A SZÜLÉSRŐL ÉS EGYÉBB DOLGOKROL . KÖSZI . EGY AGGODÓ ANYA
2010. aug. 11. 13:32
Nem ismerem a részleteket. De akkor kb jól írtam..
5. egypt (válaszként erre: 4. - Ncilány)
2010. aug. 11. 08:57
Azért egy vágástól nem... Attól függ, mennyire kevés a trombocita. 10 ezer alatt mondják életveszélyesnek, de ehhez pl. nagyon be kell ütni a fejed, vagy valami súlyos belső vérzés kell, egy sima vágás bealvad előbb-utóbb.
2010. aug. 11. 02:47

Vagyis az amikor kicsit megvágja a kezét és nem alvad meg a vér a vágás mellett, és el tudna vérezni is?

Leírás alapján ez jut eszembe, BOCS ha rosszul tudom.

2010. aug. 10. 23:15
" Az idiopathias thrombocytopenias purpura (ITP) ismeretlen eredetű, alacsony vérlemezkeszámmal járó vérzéses bőrtünet. Agyhártyát érintő vérzések, koponyán belüli vérzések nagyon súlyos szövődményei ennek a betegségnek."
2010. aug. 10. 21:29
Mi az az ITP?
2010. aug. 10. 21:06

Szia!


Én 11hetes kismama vagyok és ITP-s szívesen beszélgetnék más kismamákkal!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook