Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pozitív Covid betegséggel beidézhetnek bírósági tárgyalásra? fórum

Pozitív Covid betegséggel beidézhetnek bírósági tárgyalásra? (tudásbázis kérdés)


1 2
2021. dec. 2. 15:27
Értem, akkor ez megoldódott. :)
2021. dec. 1. 16:47
Mert úgy tudtam,hogy a karantén 10 napra szól,de ez nem így van mert hozzá kell adni a +3 napot. Ma hívott a tisztifőorvos asszony,hogy csakis abban az esetben oldja fel,ha 3 napja tünetmentes vagyok.Mivel még csak ma írtak fel gyógyszereket és vannak tüneteim így meghosszabbította a trombózis gyanú miatt 15 nappal. Köszönöm kedvességed!
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Simple)
2021. dec. 1. 13:33
Megoldódott a dolog,ugyanis a tisztifőorvos elrendelte a karantén hosszabbítását! Érdekes.....................................................................
37. simple (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 1. 13:16
Először is, van még addig 2 hét, honnan tudod te azt, hogy addigra nem gyógyulsz meg? Ez érdekes. Másodszor, ha pedig van ügyvéded, akkor biztosan elmondta, hogy egészségügyi indokkal távol lehet maradni a tárgyalásról. Ha fertőző covid-os vagy, nyilván még akkor sem kell elmenned a tárgyalásra, ha sorozatgyilkossággal vádolnak, nemhogy egyszerű tanúként.
36. Csillagszem38 (válaszként erre: 35. - Csillagszem38)
2021. dec. 1. 11:10
*aggodtál
2021. dec. 1. 11:09
Sztem a covid elég ok egy ilyenre, nem is ertem miért aggódtam ezen :) a covid mindent felulir
2021. nov. 30. 20:59
Értsék már meg,hogy nem tudok elmenni a tárgyalásra,ez volt a kérdésem! Ma délutánra a trombózisos lábam duplájára dagadt,elkezdtem köhögni,csináltam egy tesztet (Unokám hozta ) olyan pozitív lett 10 perc múlva,hogy csuda! A tisztifőorvosom elküldtem emailben a képeket utasított hogy ilyen betegen ki nem tehetem a lábam addig,ameddig fel nem old a karantén alól. Azt mondta ha nem javulok 2 hét alatt,akkor mentő visz a kórházba. Írt fel vérhígítót az orvosom,hogy nehogy újabb trombózisom legyen. Az utcára is TILOS kilépnem nemhogy bíróságra! Holnap küldjük az igazolást a bíróságra,amit el is fogadnak! FERTŐZÖK még és súlyos tüneteim vannak.Inkább mennék oda,mint itthon szenvedek és halálfélelemben élek!
33. sanyinak (válaszként erre: 32. - Csillagszem38)
2021. nov. 30. 19:13
Ebből egyrészt kimaradt, hogy közeli hozzátartozóra vonatkozik csak. Másrészt ott szerepel, hogy csak olyan kérdésekben tagadhatja meg a tanú a vallomást, amelyre adott válasz esetén magát, vagy hozzátartozóját bűncselekmény elkövetésével vádolná. De ettől még meg kell jelennie a bíróság előtt, ha beidézik.
2021. nov. 30. 15:13

"Megtagadható a tanúvallomás megtétele?

Az eljárási szabályokat tartalmazó törvények részletesen tartalmazzák azokat az esetköröket, amikor a tanú jogszerűen tagadhatja meg a tanúvallomás megtételét. A leggyakoribb egyben legjelentősebb tanúmegtagadási okok, ha a tanú az elkövető hozzátartozója, ha a tanú a vallomás megtételével magát vagy hozzátartozóját bűncselekmény elkövetésével vádolná, illetve, ha a tanú a foglalkozásánál fogva titoktartásra kötelezett."


*forrás: dr. Czinege Kinga

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Papája)
2021. nov. 30. 14:38
Köszönöm szépen,de Ő a sértett!
30. papája (válaszként erre: 26. - Sanyinak)
2021. nov. 30. 08:32
Nyilván épp nagyon kedveli a rokont és ezért cél, hogy elévüljön a dolog és megússza a büntetést.
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Bichi)
2021. nov. 30. 08:15
Nézze kedvesem még egyszer leírom,hogy pontosan az NEM LENNE jó ha elévülne,hiszen a sértett a rokonom. Azt is,hogy nekem oly mindegy milyen ítélet születik,hiszen nem vagyok kompetens. Nélkülem is megtartják a tárgyalást,nemrég hívott a rokonom. Majd felolvassák a korábbi vallomásom. Tényleg csak a jó szándék vezérelt, de az orvosom a tüneteim alapján és a meglévő egyéb betegségeim rizikó faktorára tekintettel ismételt mintavételt rendelt el. A kérdésem tehát arra irányult,hogy érhet-e engem baj,ha nem jelenek meg. De az orvosom és az ügyvédem is megnyugtattak,hogy a jelenlegi törvényi szabályzat alapján tilos még kontakt személyként is bemenni bármely bíróságra. Pannának köszönöm a megértését! Egy 64 éves nagymama
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Sanyinak)
2021. nov. 30. 08:05
Így igaz,nyomozati szakban volt védőm,de azóta is tartjuk a kapcsolatot,ezért hívott fel tegnap,hogy megkérdezte a bíróságot,ahol azt mondták betegen nem lehet megjelenni.
27. Bichi (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 29. 23:38

Miért mennyi időt kellett volna adnia a karantén letelte után? Honnan tudhatta volna azt, amit te már most tudsz, hogy nem fogsz meggyógyulni, sőt talán már a kórházban leszel (halkan súgom, hogy azért több millió ember simán megúszta anélkül is)...

Minden mondatodból az jön le, hogy te bárhogy, de meg akarod úszni ezt a dolgot, hogy elévüljön. Mivel nem tudjuk, hogy mi az ügy, de gondolom komolyabb dolog, gondolom meg is van rá az okod...

26. sanyinak (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 29. 22:19
Ha a sértett a közeli hozzátartozód, akkor miért szeretnéd, hogy elévüljön az ügy? Nem kedveled a rokonodat?
25. sanyinak (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 29. 22:14
Védőt csak a terhelt mellé szoktak kirendelni (ott is minősített esetekben. A tanúnak nincs szüksége eljárásjogi védelemre.
24. andi6020 (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2021. nov. 29. 22:08
Ráadásul a tartalom sem volt bántó. Mi vele a bajod?
23. andi6020 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 29. 22:06
Lehetnék, de nem vagyok. Tök normális hangnemben írtam azt, amit.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Panna.33)
2021. nov. 29. 20:22
Nagyon szépen köszönöm a választ!
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Tamtamano)
2021. nov. 29. 20:20
Mert idős beteg asszony vagyok,aki nem ért a joghoz,így kirendeltek nekem,mert korona tanú vagyok. Ezért!
20. Panna.33 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 29. 20:19

Persze, hogy tilos.

Amúgy szerinted miért tudja jobban, hogy ilyen esetben tilos megjeleni, egy műkörmös, vagy egy szülésznő, mint az ügyvéd?

2021. nov. 29. 20:14
Ha csak tanu vagy minek ügyvéd?
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2021. nov. 29. 20:10
De beteg attól lehetek,amit a tisztifőorvos igazol! Ritka rosszindulatú ember lehetsz! Én szívbeteg vagyok és trombózisom is volt már! Gondolod játszadozok ilyennel?
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Bnedora)
2021. nov. 29. 20:07
Pontosan Ő mondta,hogy akinek még tünetei vannak,azoknak nem szabad megjelennie! Ó sem vállalja a kontaktot....
16. andi6020 (válaszként erre: 14. - Bnedora)
2021. nov. 29. 20:03

Mert mások véleménye is érdekli.

Mondjuk ez nem véleményeken múlik :D

15. andi6020 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 29. 20:02
Nov 24-től dec 15-ig nem valószínű, hogy karanténban leszel.
2021. nov. 29. 20:02
Valahogy nem értem, mivel írtad, hogy van ügyvéded, miért nem vele beszéled meg.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Simple)
2021. nov. 29. 19:58
Köszönjük Emese :-)
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Bichi)
2021. nov. 29. 19:56
De ha pozitív akkor igen!
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Bichi)
2021. nov. 29. 19:54
December 04 telik le a 10 nap,tehát 15-4 az 11! De majd a teszt eldönti,ha addig kórházba nem kerülök........
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook