Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Isten van - ördög nincs fórum

Isten van - ördög nincs (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
418. gribedli*** (válaszként erre: 409. - Mutáns Jane)
2015. nov. 11. 19:26

Jó, figyelj, a gyerekorvosunk másfél évet volt Afrikában. Nem tudom, naponta hány gyereket vizsgált meg, lehetett az napi 400-500 csontsovány gyerek. Nem úgy ment oda, hogy ő egyedül meg fogja menteni Afrikát, sem úgy, hogy akiket megvizsgált és gyógyszert, oltást adott nekik, azokba most "kár volt" mert úgyis meghal 2 éven belül. Ő azért ment oda, hogy minden tőle telhetőt megtehessen, vagyis azt a maximumot, amit egy ember annyi idő alatt megtehet.


Te egy minimumot sem tennél, nyilván neked normális, hogy minek ezekbe gyógyszer, ha úgysem tudjuk megmenteni az összeset. Hááát, nem csodálom, hogy ilyen empátiával egyedül maradsz, a hozzáállásod annyira önző.


Téged se dobtak a sarokba mikor megszülettél, hogy "majd életben marad, ha a sors úgy akarja", nem tudom miért olyan nehéz felfogni, hogy mások is léteznek, másoknak is ez elemi joguk. Még az állatoknál is jellemző itt-ott, az intelligensebb állatfajták, hogy segítik beteg társaikat. Miért lenne ez másképp az embernél? Nemcsak valamiért cserébe lehet adni valamit, hanem lehet adni csak úgy, mert másnak nagyobb szüksége van rá. Nemcsak azért, hogy valaki csillagos ötöst adjon.


Egyébként meg azért írtam le pont neked, mert te kérdezted. A másik ok pedig, hogy folyton hőbörögsz, üres feminista szlogeneket puffogtatsz. Ha nem akarunk tenni egy dologért a gyakorlatban is, akkor jobb kussolni a témáról, nem hozzászólni, mert különben üres pampogás az egész.


Adtam neked útmutatót (és csak 1 volt a sok lehetőség közül) hogy hol tudsz TÉNYLEG segíteni. Ha akarsz, de nem fogsz, mert csak kamu vagy.

417. df3f5729d1 (válaszként erre: 416. - Unom)
2015. nov. 11. 17:27
Inkább vígasztalás. De anélkül az érzés nélkül viszont csak történetek.
416. unom (válaszként erre: 414. - Df3f5729d1)
2015. nov. 11. 17:21
Nekem a Bibliából nem a szeretet jött le. Elhiszem, hogy neked igen.
415. df3f5729d1 (válaszként erre: 413. - Unom)
2015. nov. 11. 17:14
Mondjuk az azért érdekelne, hogy a két ismerősöd akik olvasták az eredetit, mit találtak benne.
414. df3f5729d1 (válaszként erre: 413. - Unom)
2015. nov. 11. 17:08
Lehet, hogy neked van igazad. De, hogy az a könyv tudja azt, hogy éppen mijátszódik le bennem érzelmileg azt neked is meg kell értened, hogy nemtudom megmagyarázni. Olyan mintha a szeretet inteligens lenne és kommunikálni akarna. Ezen felül hogy egy csettintésre érzelmileg kinullázott az elején, ezt nem tudom magamnak megmagyarázni, hogy semmi sem történt.
413. unom (válaszként erre: 412. - Df3f5729d1)
2015. nov. 11. 16:58

Érzelmek léteznek természetesen.

Istenek is, a mitológiákban. Nagy a választék, mindenki megtalálja az ízlésének megfelelőt, ahogy te is.

412. df3f5729d1 (válaszként erre: 399. - Unom)
2015. nov. 11. 16:54
Ez bem egy önmeggyőzés. Mint mondtam tapasztalható. Szerelem sincs mert nem tudod mérni?
411. df3f5729d1 (válaszként erre: 404. - Gribedli***)
2015. nov. 11. 16:53
Köszönjük emese.
410. 2ab16d5612 (válaszként erre: 408. - Gribedli***)
2015. nov. 11. 14:19
azt meg is lett az eredménye... :P
409. Mutáns Jane (válaszként erre: 400. - Gribedli***)
2015. nov. 11. 12:49

Baromira nem értek egyet. Szerintem ha a lyukak foltozgatása ahelyett van, hogy az egész sz.r rendszert ne változtassuk meg alapjaiban, mert az túl macerás lenne, akkor több a kár, mint a haszon. A jótékonykodások többsége egyébként ezt a célt szolgálja: hogy inkább a legnagyobb kárt szenvedett embereknek kiszúrják a szemét valami jelképes ócskasággal, amitől ők úgy érzik, kaptak valamit, és nem tör ki mondjuk polgárháború vagy éhséglázadás, satöbbi, satöbbi.

De bizony zsaroltál, nem is kicsit. Ezért írtam, hogy tojok a véleményedre. Te csak egy nick vagy a sok közül. Mint ahogy én is.

408. gribedli*** (válaszként erre: 405. - 2ab16d5612)
2015. nov. 11. 11:59
Persze, Charles Mansonnak is volt belőle dögivel (desztillált formában):))))
2015. nov. 11. 11:50
Hogy lehet erről fórumot indítani???
2015. nov. 11. 11:30
:-)
405. 2ab16d5612 (válaszként erre: 399. - Unom)
2015. nov. 11. 11:10
van az a fajta gomba amitől ez működik. hidd el :D
404. gribedli*** (válaszként erre: 398. - Df3f5729d1)
2015. nov. 11. 10:20
Uristen, ez egyre rosszabb... Orvosnàl voltàl vele?
403. gribedli*** (válaszként erre: 387. - Df3f5729d1)
2015. nov. 11. 10:07
Mi ez a nyàl? Ki kèrte, hogy nyiss menhelyet? Van mèg ezen kìvul nagyon sok dolog, amit tehetsz, de jobb enyèszni. Magasztalàs, szerintem pont ezt teszed, ez a nyàladzàsod az onmagasztalàs
402. gribedli*** (válaszként erre: 375. - Df3f5729d1)
2015. nov. 11. 10:04
Vagyis nem tettèl semmi jòt, de most attòl vagy onelègult, hogy olvasod a Bibliàt. Gratulàlok a semmihez.
401. gribedli*** (válaszként erre: 389. - Unom)
2015. nov. 11. 10:02
Pontosan.
400. gribedli*** (válaszként erre: 388. - Mutáns Jane)
2015. nov. 11. 10:00
A lyukak foltozgatàsa is jobb, mint a semmi. Szerintem sokkal jobb ez, mint azzal a kifogàssal, hogy "nem oldja meg", ne csinàljunk semmit. Igenis, akik ùgy gondolkodnak, hogy a kicsi is jelent valamit, azok viszik elore a vilàgot. Nem zsarolok, csak ràmutattam, hogy valòjàban mennyi ember csak szeret papolni de ha teheti, akkor se tesz semmit, ha a gyakorlatròl van szò. Nem mindig anyagi korlàtai vannak ennek, mert màsra meg van pènz, hanem arra van pènze mindenkinek, amire akarja, hogy legyen.
399. unom (válaszként erre: 398. - Df3f5729d1)
2015. nov. 11. 07:00

Majd ha te beszélgetsz a hétfejű sárkánnyal, akkor én is Jézussal. Nem értem, miért akarod azt, hogy én is osztozzam veled a képzelt barátaidban? Ráadásul olyanban, aki a betegséget szellemeknek tulajdonítja. Ha fantasyt akarok találok jobbat ennél, ami kevésbé veszélyes.

A számítógép szerelő létezik, látható, ellenőrizhető a hozzáértése legalább valamennyire mielőtt a gépemhez engedem nyúlni. Az istenek közül ez egyikről se mondható el.

Nem haragszom, jogod van abban hinni, amiben akarsz. Ahogy nekem is jogom van szórakozni a hülyeségeken. Kerek a világ :)

Egyébként miből gondolod, hogy sose próbáltam? A horoszkópot is kipróbáltam, megtanultam elkészíteni is, és így jöttem rá, hogy hülyeség. A vallással ugyanez, nem mostanában, igaz.

398. df3f5729d1 (válaszként erre: 397. - Unom)
2015. nov. 10. 22:07
Én csak azt tudom mondani, hogy kérd Jézust, hogy mutassa be neked. Veszíteni valód nincsen. Ne nekem higyél. Neki higyél. Ha kapcsolatba lép veled. Ezzel nem lettél szektista sem egyéb klánok tagja sem katólikus sem egyéb mismás. Ha érezni fogod őt és meghalgat, megbeszélheted vele a gondjaidat. Miért olyan lehetetlen ezt megtenned? Próbáld meg és ha nincs válasz leírod ide, hogy megpróbáltad és semmi ezért nemhiszel benne és pont. De ha meg sem próbálod és úgy álítod, hogy nem létezik? Ez nem butaság? Nekem aztán teljesen mind1 hogy mi fog történni. Én se több se kevesebb nemleszek általa. A hitemet sem fogja a sorsod befolyásolni. Nem értem, meg az egyházért, meg anyám tyúkjáért kéne ezt megtenetek, hanem magatokért. Úgy legalább lenne némi hitele a szavatoknak de így még az sincs. Annyit mondanál, hogy megprábáltam Epirusz, nem jött össze, ezért nem hiszek. Elmondanám, hogy sajnálom és nem vitáznánk itt. De úgy, hogy bizonyítékot akarsz kérés nélkül. Úgy nem fogsz kapni. Mintha a számítógép technikust bámulnád és elvárnád tőle a segítséget de a szád nem nyitnád ki, hogy hé! Segíts már! Ezért olyan értelmetlen ezen sajnos vitázni. Én szerintem csak arra vagyok jó neki, hogy közlöm azzal akit érdekel a téma, hogy meg van ez a sansza. Az, hogy él vele vagy nem az az egyén dolga. Örülnék, ha sikerülne, de tudom, hogy béna vagyok benne és csak még távolabb sodrok tőle mindenkit. Kérdeztél és én válaszoltam. A válaszaimért ne haragudj rám. Én elfogadom, hogy más az utad.De olyan felett ne ítélkezz amit nemismersz de még csak kisérletet sem teszel rá hogy megusmerd. Én a tiédet ismerem, hiszen ugyan abban a világban nőttünk fel. Ugyan azokat tanultuk. Én elmondom, hogy van egy ilyen de te szkeptikus vagy. Hát most mit lehet erre mondani? Olyan felesleges ezen vitázni. :-)
397. unom (válaszként erre: 396. - Df3f5729d1)
2015. nov. 10. 20:24

Nem szidom istent, egyiket se, mert nem szoktam mitológiai alakokat szidni.

Nézd meg a sztereotipia jelentését, nem igazán az, ahogy te használod.

Nem értem, mi a jó abban, hogy kitaláltok egy perverz lényt, akit imádtok? Ezt nem tudom megérteni sose.

Igen, az emberek okozzák a problémákat, ebben egyetértünk. Nekik is kell megoldaniuk. De nem magyarázok bele gonoszt, meg angyalokat, és hasonlókat.

396. df3f5729d1 (válaszként erre: 395. - Unom)
2015. nov. 10. 19:45

Ahogy nekem is van rólad véleményem, de nem ismerlek, szóval csak sztereotípia lenne a hozzászálásaid alapján.

Szépen fogalmaztál. Pont annyira.

Én is kritikusan gondolkodtam, ezért mondtam, hogy nemismersz.

Igazad van. Tényleg megtalálják. Ezt nem vitatom. Ezért írtam, hogy nálam másképpen volt.

Én nem tudhatom, hogy mi célból történik. Pusztán ismét elmondom neked, nem zárom ki ennek sem a lehetőségét. Ez azt jelenti, hogy nem Istent szídom agyba főbe, hogy miért enged ilyet. Csak be ismerem a tudatlanságom ebben a dologban, hogy nem tudom és mivel nem tudhatom nem is ítélkezem. Lehet köze sincs hozzá. Lehet ő éppen megakarta menteni. Én csak egy egyszerű sima ember vagyok. Magam keresem a válaszokat és próbálom megérteni. Ez ennyiről szól se többről se kevesebbről. Te viszont bűnöst keresel. De viszont nem tudod, hogy mind azok vagyunk. Amikor elszívsz egy cigit és valaki beszívja az utcán, lehet pont az okozza a csecsemő rákot. Vagy a parfümöd, vagy a bébitápszer amit te szívből adsz neki. Ezeket nem tudhatod. Senki sem tudhatja. Vagy esetleg szándékosan vagyunk pusztítva. De egy biztos. A világban a gonosz uralkodik. És ezért nem Isten a hibás, hanem mi magunk.

395. unom (válaszként erre: 394. - Df3f5729d1)
2015. nov. 10. 19:20

Nem sztereotípia, a hozzászólásaid alapján ez a véleményem. Itt is van olyan hívő, aki üdítő kivétel.

Te komolyan azt hiszed, érted a másik ember indokait? Annyira, mint ők a tiedet.

Nem vezet minden út a valláshoz, a kritikus gondolkodás útja épp nem. Aki kapaszkodót keres, kész magyarázatokat, az könnyen megtalálja valamelyik vallást, a választás egyén és kultúrafüggő.

Aki szerint a gyerekrák nagyobb jó érdekében történik, az minden, csak nem emberséges.

394. df3f5729d1 (válaszként erre: 393. - Unom)
2015. nov. 10. 19:04

Mint írtam. Azt hittem az vagyok. De rá kelett jöljek, hogy nem. De legalávv ugyekszem embernek maradni egy emberség nélküli világban ha más nem már ezért megérte.

Tévedsz. Ebben nincs vakság. Látod az embereket. Tudod mit miért tesznek és megérted őket. Van akit sajnálsz is miatta. De ők nemfognak megérteni engem. Mert nem tapasztalták amit én. Csak találgatnak. Mint írtam régen én is az ezotériában hittem. Tapasztaltam benne dolgokat amiket akkor nemtudtam megmagyarázni. De minden út idevezetett. Olvastam én a jehovákat, budhistákat, mormonokat, érdekelt a téma. Érdekel a mai napig. És akkor most én kérdezek. Te látod az embert? Vagy csak te hiszed azt? Nagyon sok bélyeget és vádat ragasztottál rám, amik nem igazak. Ezt hívják sztereotípiának. És tetszik vagy sem, nekem is vannak. Mint mondtam emlékeztetsz a régi önmagamra. :-)

393. unom (válaszként erre: 392. - Df3f5729d1)
2015. nov. 10. 18:47
Belőled is hiányzik az eddigiek alapján. Elvakít a hited, meg az olvasmányod, nem látod tőle az embert.
392. df3f5729d1 (válaszként erre: 391. - Unom)
2015. nov. 10. 18:46

De szeretem, én nem ezt mondtam, sem nem jelentettem ki. :-)

Pusztán ez is játszhat. :-)

Igen, nagyon sokból hiányzik. Én is ezt tapasztalom. Én ezért mondom azt, hogy tűz és lélek által keresztelkedtem. 2 embert ismerek aki tudja, hogy miről beszélek. És ők sem járnak templomba. Én egyszer voltam református templomban, de majdnem elájultam attól amit ott tapasztaltam. Szóval én sem járok. A közösségem csupán ez a két ember akikel,alig alig találkozunk, mert mind dolgozunk, család, stb. Bennük bízom mert ugyan azt élték át amit én. De a többi istenfélőben valamiért én sem hiszek, akár csak te. :-)

391. unom (válaszként erre: 390. - Df3f5729d1)
2015. nov. 10. 18:32

Nem igazán :)

A hívőkkel a fő bajom, hogy sokszor az emberség hiányzik belőlük, a "nagyobb jóra" hivatkozva. Ahogy te is megmagyaráztad, hogy a gyerekrák biztos egy nagyobb jó érdekében van. Na, ez az álszent gonoszság.

390. df3f5729d1 (válaszként erre: 389. - Unom)
2015. nov. 10. 18:29
Ez így igaz. Mivel a jó sajátunk. Megvilágosodás? Ez nem megvilágosodás. Inkább egyfajta megigazításnak mondanám. Újfajta látásmód. Érzelmeken keresztüli látásmód, vagy nem tudom mi lenne rá a helyes megfogalmazás. Mint amikor a nő egy kis túlsújtól rondának látja magát és betegesen edzeni kezd, depizik miatta és egyszer vesz egy 180 fokos fordulatot. Rá ébred, hogy az aminek megakar felelni abban sosem lest boldog. Mert mindig csak olyat fog találni aki a külsőségekre figyel és csak azért szereti. Ez egy dúrva példa és nem feltétlenül helytáló, de a lényeg kivehető. Vagy nem. :-D
389. unom (válaszként erre: 387. - Df3f5729d1)
2015. nov. 10. 17:38

Nem akartam kíváncsiskodni.

Szerintem ahhoz, hogy valaki segítsen nem kell semmiféle megvilágosodás, vagy hasonló. Semmi közöm egyik valláshoz sem, de ha tudok, és értelmét is látom segítek. Hol munkával, hol pénzzel, ahogy épp adódik Csak ezt nem fogom semmiféle felsőbb hatalomra, ezt hívják morálnak, emberségnek.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook