Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Isten szeret teged! fórum

Isten szeret teged! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
2008. ápr. 22. 17:49

Sziasztok!

Ismeritek a ne félj éneket?

Ha bajom van,mindig ezt dudolom...

Isten áldjon titeket!

770. 28f16f555c (válaszként erre: 769. - 4fb920abf7)
2008. ápr. 22. 17:15
szerintem gondolkodj el rajta
2008. ápr. 22. 13:40
Ezt a feliratot már láttam a budapesti Jahn Ferenc Kórház keritésére felírva.
2008. ápr. 10. 22:04
Tudom, hogy ő tudja mi a jó nekem, de miért nem érzem???
2008. márc. 1. 09:21
Húh,visszaolvasva előbbi írásomat,azért ne gondoljátok,hogy ennyire egyszerű az egész,vagy hogy könnyű ezt emberként leírni,és egyáltalán nem biztos,hogy nekem van igazam,hisz amit hiszünk,számunkra az a valóság.Igyekeztem mindig csak a tényeknek hinni,és sok sok kutatás után,de leírom,hogy nem bizonyosodott be egyáltalán,hogy a test halálát túléli a lélek,hisz kötve vagyunk a tesi érzékeléshez mindaddig,míg be nem következik a tényleges halál állapota.Így elmondható,hogy egyetlen ember sem tudhatja,mi is vár rá odaát,merthogy még ember nem jött vissza,ha valóban meghalt.Az is érdekes számomra,hogy Lázár,aki több napig halott volt,de Jézus feltámasztotta,nem mondta,hogy hú,de jó volt odaát,miért?Szerintetek,miért ne mesélte volna el,ha ez lenne a fő mondanivalója a Bibliának,hogy a lélek halhatatlan?Túl sok még a talány,és túl sokmindent titkolnak előttünk..azt is,hogy nemrégiben egy sellő kinézetű lényt találtak kiszáradva a tengerparton...erről jutott eszembe az a bibliai írás,hogy Isten teremtett mindenféle tengeri szörnyet..meg az is kész csoda,hogy nem fedeztünk még fel minden állatfajt,hisz újabb és újabb állatfajok tűnnek elő, egy már bevizsgált területen..azért nehogy megkövezzetek,amiért ezeket le mertem írni:))Mindenki abban hisz továbbra is,amiben akar,én nem hinni akarok,hanem tudni,tényeknek hinni,amik alátámasztják hitemet,mindig is erre törekedtem...de ahogy a szlogenné vált szólás mondja:az igazság odaát van!:)
766. 200a1d39d3 (válaszként erre: 760. - Kalmár Edit)
2008. márc. 1. 08:32
Szerintem nem Ő vette el tőled őket...ha visszaemlékszel,mi történt a bibliai teremtés könyvében,akkor megérted,hogy az ember azt aratja le most,amit vetett,tehát nem engedelmeskedett Istennek,ezért a saját fejére hozta a bajt,és ezáltal a halált is megismerte..meg is mondta akkor és ott Isten,hogy átkozott lesz a föld is,melyen él az ember..és lám,eléggé az lett..hisz az ember a legnagyobb állat,akivel valaha is találkoztam,mert elhiszi magáról,hogy mindentudó,és hatalmas,pedig Isten szemében csak egy porszem.Emberi gondolkodással ezt nehéz megérteni,tudom,de el kell fogadni,hogy egyenlőre Isten nem avatkozik be,sem halállal nem büntet.Nincs kiszabva idő senkinek,mert mindenki magáért felel,és ebben kérheti az isteni,és angyali segítséget.Hát nagyjából ezt akartam leírni,hogy ne Istent kérdezd,miért is halnak meg körülötted az emberek,szeretett hozzátartozók,hanem tudd,erről az ember tehet.Olvasd el a Bibliában az erről szóló részeket.Lehet,hogy nem így van,és én tudom rosszul,de egy jóságos Istentől távoli ez,hogy halállal büntessen,mert magának akarja a jó embereket.És ha nincs mennyország meg pokol?Akkor miért is kell meghalniuk?Merthogy a Biblia szerint aki meghal,annak odalesz emlékezete,elvesznek tervei,vágyai,tehát egy úgynevezett halálalvásban van,és onnan csak Isten tudja feltámasztani,hisz Ő az élet alkotója.Másrészt még írja a Biblia,hogy annak a jó,aki meghal,hisz felszabadul a romlottság alól,jobb a halálnak napja,mint a születésé,mert minden hiábavalóság...A Biblia egy nagyon szimbólikus könyv,létezik egy bizonyos kódja is,amit matematikai műveletekkel tártak fel,és hihetetlen dolgokat mesélt el az emberiségről...
765. Kolibri (válaszként erre: 764. - Kalmár Edit)
2008. febr. 29. 20:42
Igy igaz, a korulmenyek sokat szamitanak.
764. Kalmár Edit (válaszként erre: 763. - Kolibri)
2008. febr. 29. 20:24
Szó sincs elfordulásról. Tudod, ha az ember tovább filozófál, talál azért is vehette el, hogy ne szenvedjenek tovább, mivel nagyon betegek voltak és nagy fájdalmaik.
763. Kolibri (válaszként erre: 762. - Kalmár Edit)
2008. febr. 29. 20:12
Igen, talan ez is lehetseges. Csak az a fontos, hogy ezert ne forduljunk el Tole!
762. Kalmár Edit (válaszként erre: 761. - Kolibri)
2008. febr. 29. 20:05
Talán azért veszi el, mivel látta, hogy jó ember volt az életben és Ez a személy/ek Neki is kell. Nem tudom, csak hangosan gondolkozom.
761. Kolibri (válaszként erre: 760. - Kalmár Edit)
2008. febr. 29. 19:53

Ez nagyon nehez kerdes. En szemely szerint nem is mernem vallalni a valaszadast.

Csak azt tudom, hogy Isten mindent okkal tesz. Lehet, hogy szenvednunk kell, hogy aztan visszatalalva Hozza megerosodjon a hitunk. Lehet, hogy a rossz dolgok altal talaljuk egyaltalan meg Őt, mert belé barmikor batran megkapaszkodhatunk.

Miert veszi el a szeretteinket? Hogy megjobban becsuljuk azt az idot, amit szeretteink velunk tolthettek. Vagyis nem arra kell gondolni, hogy elvette, hanem arra, hogy megadta. Ez nagyon nehez es nem is biztos, hogy mindig sikerul.

Vagy rosszul latom? Igazabol nem tudom!

2008. febr. 29. 19:29
Ha szeret, akkor miért vette el tőlem a szeretteimet.
759. 4b2f94d8ef (válaszként erre: 753. - Df1077de8f)
2008. febr. 29. 19:13
...ez egy nagyon merész kijelentés...óvatosan kell vele bánni, a nehéz helyzetekben bár nehéz,nagyon nehéz, de mégis ki kell tartanunk a hitünkben..
758. 441e85ce7b (válaszként erre: 755. - Kolibri)
2008. febr. 29. 19:12
Ebben van valami elgondolkodtató!
757. 441e85ce7b (válaszként erre: 753. - Df1077de8f)
2008. febr. 29. 19:11
Biztos , hogy szeret !! :-))
756. 441e85ce7b (válaszként erre: 752. - 200a1d39d3)
2008. febr. 29. 19:10
Ez nagyon szép !
755. Kolibri
2008. febr. 29. 18:39
Tudom, ezert boldog vagyok! En az elet nehezsegeirol azt gondolom, hogy azert kapjuk, hogy ne felejtsuk el, kitol kerhetunk segitseget. Ha oszinten es hittel kerek, akkor bizony megkapom, amire szuksegem van. Ha nem kapom meg, akkor kesobb rajovok, hogy annak is oka volt.
754. 200a1d39d3 (válaszként erre: 753. - Df1077de8f)
2008. febr. 29. 18:31
Emberi hibákról nem ő tehet..de megértelek,mert olyankor tényleg nehéz hinni,mikor minden olyan borús...
2008. febr. 29. 15:41

Hát ha az elmúlt éveimet nézem,nem hinném,hogy szeret.

Vagy furcsmód mutatja ki. :o(

2008. febr. 29. 15:37
"Uram!Nem csodát,nem jelenéseket kérek Tőled.A mindennapok küzdelméhez adj erőt nekem!Kérlek,taníts meg a lépésről lépésre Feléd haladás művészetére,hogy föltaláljam magam a napi forgatagban,hogy idejében és talpraesetten tudjak dönteni,hogy ügyeimben okosan gyümölcsöztessem ismereteimet és tapasztalataimat!Segíts,hogy helyesen tudjam beosztani az időmet!Add,hogy biztosan érezzem,mely ügyem nem tűr halasztást!Segíts,hogy mindig időt találjak a szellemi,lelki feltöltődésre is!Kérlek,segíts,hogy minden esetben a lehető legjobban készülhessek föl az éppen előttem álló feladatra!Add meg,Uram a kegyelmet,hogy akivel csak találkozom,arra úgy tudjak odafigyelni,és úgy tudjak neki segíteni,mintha Téged hallgatnálak,és Neked segítenék!Add,hogy mélyen megértsem,nehézség,kudarc,sikertelenség és zsákutca is lehet sorsom része!Sőt!Ezek szükségesek is ahhoz,hogy fejlődjek és megérjek.Kérlek,szükség esetén,a kellő pillanatban küldj valakit,aki jó szívvel szemembe meri mondani az igazságot,ha amúgy berzenkednék ellene!Tudom,Uram,hogy számtalan nehézséget nem a lázas tevékenység,hanem az idő old meg.Te jól tudod,mily nagyon rászorulok az őszinte barátságra.Add,hogy kiérdemeljem az életnek ezt a legszebb,legértékesebb,leggyöngédebb,hatalmas ajándékát!Kérlek,tartsd távol tőlem a szorongást okozó gondolatot,miszerint életem hiábavaló lenne!Ne azt add,Uram,amit kívánnék,hanem azt,amire szerinted valóban szükségem van!Kérve kérlek,tanits meg,Uram,a lépésről lépésre Feléd haladás művészetére!"
751. gerna
2008. febr. 28. 21:34
"Mert, akik Istent szeretik, azoknak minden a javukat szolgálja."
750. Livia38
2008. febr. 28. 21:15

igen igen igen!!! : )))

még engem is ????

- tudom és érzem!!!

749. 441e85ce7b (válaszként erre: 730. - Zizisicc)
2008. febr. 28. 18:35
Szia ! ez csodálatos idézet !
2008. febr. 28. 17:13
engem nem tudom hogy miért bánt mindenféle félelmekkel, de segíthetne már az öreg. :(
2008. febr. 28. 17:08
Hol vannak a szebbnél szebb idézetek,mondatok?:((Hiányolom őket,majd megpróbálok én is nézni ehhez hasonlóakat:)
746. imolaviola (válaszként erre: 745. - Sylvee12)
2008. febr. 28. 01:58
olvasd el előbbre, hsz: 730 Zizisicc. Nagyon jó.
2008. febr. 28. 01:51
köszönöm
2008. febr. 28. 01:46
Fel a fejjel.
743. Sylvee12 (válaszként erre: 742. - Zizisicc)
2008. febr. 28. 01:41
(((((::::....
742. Zizisicc (válaszként erre: 740. - Sylvee12)
2008. febr. 27. 22:49
Nem ejtett el és nem utál! Bízd Rá magad!
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook