Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolába készülünk... fórum

Iskolába készülünk... (beszélgetős fórum)


1 2
39. Haruhi
2011. aug. 5. 22:43

Sziasztok!


Háromszögletű grafit és színes ceruzát is vehetsz a tesco-ban. Elég borsos az ára, de megéri.

2011. aug. 5. 22:38

Szia Olgi!

A ceruzából a vastag háromszögűek a jók,mert azt tudják jól fogni.Ilyen grafit ceruzát nem találsz a hiperekben csak a kis papír-írószer boltban. Színest azt igen. Az átlátszó könyvfedőhöz az öntapadós henger alakú a legjobb vagyis szerintem. A vízfestékből pedig mindig a matt színűt kell venni,mert a fényes tetejűvel nem lehet rendesen festeni. Egyenlőre csak ennyi jut eszembe. Vagyis én minden gyerekemnek ilyet vettem elsőben. A könyv borítót meg évek óta ezt használom az a lényeg,hogy csak a szélét rakd rá először és majd a többit és én vonalzóval szoktam a levegőt ki préselni alóla. Remélem tudtam segíteni. :)))

2011. júl. 30. 22:39
És hogy biztos, mindenből a sajátját használja, elsőben én az óvodás jelüket is odarajzoltam a nevük mellé minden füzetükre és könyvükre :D
36. bbeus73 (válaszként erre: 35. - Katus3)
2011. júl. 30. 22:35

Az elsős vonalas füzet 14-32-es számozású. Szerintem elírták (14-16), ilyen számozású füzetet nem ismerek.


De nincs véletelnül az iskolátoknak honlapja, ahol rajta van a lista? Nekünk fenn van a neten, mit kell venni a gyerekeknek. De tuti, hogy ha elsős lesz a kicsi, akkor a vonalazás 14-32-es.

35. katus3 (válaszként erre: 34. - Bbeus73)
2011. júl. 30. 20:24
Akkor nincs is 14-16-os számozású? Szerinted megvehetem a másikat?
34. bbeus73 (válaszként erre: 32. - Katus3)
2011. júl. 30. 20:11
Biztos, el van írva a számozás a papírodon....
33. bbeus73 (válaszként erre: 27. - Olgi1977)
2011. júl. 30. 20:11

Szia Olgi!

Azt, hogy milyen füzetet veszel, a szülőre és a pénztárcára van bízva. Ha meg tudod tenni, akkor jó, ha más a mintája az írásnak, mint a mateknak, de elsőben még nincs külön nyelvtan, olvasás, hanem, legalábbis nálunk, egy füzetbe került minden. Természetesen egy füzet egész tanévre nem elég.


Nálunk a rajzhoz kérünk külön mappát, magyarhoz, matekhoz nem. No meg egy cipősdobozt is szoktunk kérni a rajz és technika csomagokhoz. Az is elég praktikus, persze ezt pedagógus válogatja, kinél mi a jól bevált szokás.

32. katus3 (válaszként erre: 31. - Mackoni1)
2011. júl. 30. 08:25
Köszi.:-) Most újra megnéztem a papírt, 14-16-os kell,de olyat nem is találtam. Akkor jobb is,hogy nem hoztam el...
31. mackoni1 (válaszként erre: 30. - Katus3)
2011. júl. 30. 08:21

Szia!

A sortávolságokra utal. Elsősnek 14-32 jelölésű kell.( nálunk legalábbis )

30. katus3
2011. júl. 30. 08:13

Sziasztok! Kérdeznék valamit,remélem tudtok segíteni.:-) A vonalas füzethez az van írva,hogy 14-16-os kell. Ez mit jelent? Tegnap akartam venni,de azokra az volt írva,hogy 14-32. Nem mertem elhozni,nehogy rossz legyen.


Egyébként a madaras áruházban olcsón vettem ecseteket(Ico), ollót,színes papírt,órarendet, ragasztókat.

29. B.Annamária (válaszként erre: 2. - Olgi1977)
2011. júl. 29. 20:50
Mi is iskolaotthonosba jártunk és mi is mindig hazahoztuk a táskát.Vagyis nem mindig mert volt egy nap a szerda amikor torna volt az első óra és akkor nem hozták haza kedden.Szerintem jó dolog volt attól független,hogy sokszor untam minden nap átnézni,de nem azért küldték haza mert sok volt a lecke hanem azért,hogy tudjuk követni,hogy hol tartanak és ne hétvégén kelljen több órát azzal tölteni,hogy mit tanultak egész héten.
28. B.Annamária (válaszként erre: 1. - Olgi1977)
2011. júl. 29. 20:45
Nekem most volt elsős a fiam és kaptunk listát,hogy mit kell vásárolni.Ők írták,hogy mit ajánlanak de nem volt muszáj azt venni. Én elvittem az egyik papírboltba a listát és kértem,hogy szedjék össze,ő úgy is tudja mi a jó.Így mindent ott vettem /táska,tolltartó nem,mert az már megvolt/ha jól emlékszem 14000ft-ba került.Együtt átnéztük tetszik-e és ha nem akkor választottam olyat amit én gondoltam,hogy jó lesz.
2011. júl. 29. 20:38

Ja, még valami?

Érdemes kívül mintás füzetet venni, hogy a gyerek könnyen meg tudja különböztetni őket, vagy az már csak összezavarja őket?


Nálatok kérnek mappát, amibe belerakják a matekos meg magyaros dolgokat?

26. Olgi1977 (válaszként erre: 24. - Bbeus73)
2011. júl. 29. 20:36

Köszi! :)

Ez logikusnak is tűnik, hogy hétvégén hazaküldenek mindent, de minden nap???

25. Olgi1977 (válaszként erre: 22. - Kitrákotty)
2011. júl. 29. 20:35

Ma néztünk egy budmil táskát, nagyon tetszett, csak az nem, hogy a teteje lecsukós volt és alatta meg nyitott, tehát nem volt semmi cipzár.

Vagy az nem is kell, attól is záródik rendesen a táska?

2011. júl. 29. 20:31

Sziasztok! Én iskolaotthonos iskolában tanítok már évek óta. Mi nem küldjük haza a táskát, csak hétvégére, persze a szülőket kérjük arra, hogy ha szeretnének eredményt elérni, kicsit gyakoroljanak otthon is a gyerekekkel. De inkább hétvégén, mert való igaz, hogy az iskolaotthonban elfáradnak a gyerekek. S igazából ott kell megtanulják a "tudományokat"....


Praktikus okokból szoktuk mondani, hogy a könyveket csak átlátszó műanyag fedővel borítsák be, mert mi csak felmutatjuk a könyvet, úgy tudja a kicsi, mit kell elővenni a padból.


Higgyétek el, az egyik legszebb, ám legnehezebb év lesz a gyerekeknek. Én imádom az első osztályt, pedig nekünk, pedagógusoknak is nagyon nehéz ám az olvasás, írás, számolás szépségeire megtanítani a kicsiket. De évvégén olyan jó érzés, hogy igenis, sikerült, megtanultak jó sok mindent....


Sok sikert minden szülőnek és gyermekének!

23. trapiti (válaszként erre: 2. - Olgi1977)
2011. júl. 29. 19:56

Sziasztok!

Én még csak figyelek, mert nekünk még 3 év a suli...

Viszont az iskolaotthonosba járó családtagoknál, barátoknál mind az volt a gond, hogy semmit nem vittek haza a gyerekek, a szülőnek fogalma sem volt, mit tanulnak, tud-e mindent a gyerek amit kell, a végén minden tankönyvből duplát vettek, hogy otthon is tudják követni mit tanulnak a suliban...

22. kitrákotty (válaszként erre: 20. - Olgi1977)
2011. júl. 29. 18:12

jah táskánál egy van, amit inkább NE:

ars una


kívülről nagyon szépek (én is majdnem bedőltem egy ben10-esnek, no meg a fiam), de cipzárral záródnak, az meg tönkremegy hamar, és a táska se valami tartós.


amit nagyon dicsérnek (az előbb linkelt topikban is): samsonite, hama szett, herlitz, budmil

21. kitrákotty (válaszként erre: 20. - Olgi1977)
2011. júl. 29. 18:09

Tolltartónál nem érdemes a többemeletes, viszont ha csak "egyszintes", de kihajthatós, az jó, mert belefér minden ami kell.

Nézd meg a méretét, van olyan amibe a hosszú ceruzák nem férnek bele (ezért nem érdemes lefaragni 1-2 cm-t szvsz).

S nálunk kérik, hogy egy rövid (16-18 cm) vonalzó is legyen benne, szóval nézd meg.


táskaügyben ezt a fórumot olvastam a minap, ajánlom:

[link]

2011. júl. 29. 18:03

Nekünk sima póló rövidnadrág tornacipő lesz a tornacucc. A füzetek egy részét is megvettük, meg a technikai csomagot.

Nekem a dilemmát a tolltartó és a táska jelenti, bár itt nálunk nincs nagy választék. Majd jövő hétvégén készülünk Pestre, ott akarok szétnézni.

Tudja valaki, hogy hol érdemes?

2011. júl. 29. 18:01
Nálunk is átlátszó borítót kérnek
2011. júl. 29. 17:48

Sziasztok! Mi is most leszünk elsősök!:))

Én is ui. nagy listát kaptam, a füzeteket már megvettem, meg a táskát is! De a tornacucc még hátra van!

17. katus3
2011. júl. 29. 17:33
Sziasztok! Mi kaptunk egy hete másfél oldalas listát, a beszerzendő dolgokról. Mi is Ico rajzcuccokat veszünk, az elég jó márka. Egy kikötés van,hogy a füzetek-könyvek csakis sima átlátszó borítóban lehetnek.
16. Olgi1977 (válaszként erre: 15. - KissnéNiki)
2011. júl. 29. 17:16
Én is sajnálnék rá olyan sokat kiadni és azért is vagyok gondba, mert nálunk ugye mindent cipelni kell mindig, de az iskolabuszig meg vissza biztos én cipelem majd, tehát nem sok időt lesz a gyerek hátán
2011. júl. 29. 16:53

Jah...tudtam volna herlitz meg stb márkát is...de úgy gondoltam felesleges 25ezret kiadni érte amikor 2 év és ugyis másik kell neki!!:)


Ez cakk-pakk 15 lesz! És akkor még a többi hol van...na meg a ruha-cipő stb!!:)

14. KissnéNiki (válaszként erre: 12. - Olgi1977)
2011. júl. 29. 16:51

Nem titok...a fiam nagy Ben10 őrült...és neki ilyen táska kell...ez valami Arsuna márka... [link]


Nem egy óriás márka...de mivel napközi otthonos lesz és alig hord majd haza valamit és még pluszba kocsival lesz hurcibálva a kis segge:) igy ugy gondoltuk ez bőven jó lesz....:)

Ehhez rendelem az ugyan ilyen Ben10.-es dolgokat!!:)

2011. júl. 29. 16:43
Ne legyenek túl cifrák a felszerelések, mert elvonja a figyelmét.
12. Olgi1977 (válaszként erre: 10. - KissnéNiki)
2011. júl. 29. 16:42

Igen és is ezért nem szerezem ezeket a kész dolgokat, se a füzetcsomagokat.


Milyen táskát néztél? Ha nem titok

11. Olgi1977 (válaszként erre: 8. - KissnéNiki)
2011. júl. 29. 16:39

Hát nálunk nem, mert még nem tudták az osztálybasorolást és minden tanárnéni mást kér természetesen :S

Adtak egy listát ami mindenkinek kell (rajzlap, ecset, füzet, stb)

10. KissnéNiki (válaszként erre: 7. - Olgi1977)
2011. júl. 29. 16:38

De kicsit félek...de van egy üzlet ahol ugyan ezt a táskát már láttam...majd elötte megnézem ott!!:):)


Sztem azért nem jó a feltöltött tolltartó mert nem azok vannak benne ami tuti kell!!


Nekünk még azt is mondták hogy ne legyen ilyen több emeletes kihajtogatós tolltartó meg ilyenek...mert a gyerek nem fogja megtalálni ami épp kell!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook