Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvőre készülünk 2014 nyarán fórum

Esküvőre készülünk 2014 nyarán (beszélgetős fórum)


1 2
49. FiliDigi (válaszként erre: 48. - Mietze Katze)
2013. okt. 20. 14:52

Az szép szám. Nálun kis a lsitán jelenleg 105 fő van.

Mi pénteken lefoglaltuk a helyszínt és az időpontot 2014.06.28 :-) Most jön a többi.

48. Mietze Katze (válaszként erre: 47. - FiliDigi)
2013. okt. 18. 15:27

Nekünk július első két hétvégéje játszik, akkor jár le a személyim :D

Két helyszín közt próbálunk dönteni, de azt is igyekszünk még a hónap folyamán lefoglalni.

A létszám olyan 100-110 körül lesz, a többi konkrétum meg egyelőre csak tervezgetés szintjén áll.

47. FiliDigi (válaszként erre: 46. - Mietze Katze)
2013. okt. 18. 14:23

Gratula!

Mi nekünk ha midnen jól megy június vahy július.

Már leszűkítettük a számunkra szimpatikus helyeket, most járjuk végig őket, de nekem már lett álom helyszínem:-)


Ti hogy álltok?

2013. okt. 16. 12:17
Ó, most látom, van még egy 2014-es esküvői topic :D Szóval jövőre júliusban lesz nálunk is esedékes a házasodósdi.
2013. okt. 1. 14:03
Na végre van vendéglista, ami majdnem végleges. Most elkezdtünk árajánlatokat kérni mert tudni kééne kb. milyne költséget jelent. Van valakinek jó hely ötlete esetleg amive a segítségünkre lehet?
44. FiliDigi (válaszként erre: 43. - Jajjj)
2013. szept. 26. 15:10
Köszi, igen azon ondolkodtam hogy el kell menni, csak sajna mindenki ezt mondja gorombák és én azt nem viselem jól ,főleg ha ott akarok vásárolni. De majd erőt veszek. Nézelődöm:-) köszi szépen
43. jajjj (válaszként erre: 42. - Jajjj)
2013. szept. 26. 14:50

Én nem igazán találtam ott ruhát, ami megfogott volna, és kicsit műanyag tapintásuk volt, de egy barátnőm tőlük vett ruhát, talán 60e Ft-ért, és ő nagyon szép menyasszony volt benne.

Ami miatt ajánlom, az h. elmenj és minél több fazont megnézz magadon, hogy több elképzelésed legyen mi áll jól. Gorombák, de tudnak tippeket adni, ha megnézik az alkatodat.

42. jajjj
2013. szept. 26. 14:48

[link]


Ez valami eléggé furi esküvői ruha bolt. Egy orosz anyja-lánya pár irányítja. Telefonon kell időpontot kérni, kicsit gorombák is tudnak lenni. Viszont ha eléred, hogy adjanak időpontot, akkor nagyjából futószalagon próbálhatod a ruhákat. Kötelező vinned magaddal valakit, aki fényképez téged közben.

Irtózat sok ruhájuk van nem adják rád mindet rendesen, csak összefogják őket a hátadon.

Ahhoz h. kitaláld mi áll jól neked, épp jó.

És mellesleg ha valamelyik megtetszik, akkor sok kölcsönzőnél olcsóbban meg tudod venni a ruhát, amit ha jól tudom oroszországból hoznak be, a méretedre legyártva.

41. jajjj (válaszként erre: 40. - FiliDigi)
2013. szept. 26. 14:38

Küldtem privátot, ha kopogsz a titkos naplómba, ott van egy fénykép arról hogy sikerült a ruhám.

Én is elég suta vagyok, hogy kinek mi áll jól.

Amúgy kölcsönzőkbe, érdemes elmenni mert ott ha nem mondod h. eszedbe nincs kölcsönözni, felpróbálhatsz néhány ruhát, és eldöntheted mi áll jól. Nekem sajna olyan szerencsétlen alkatom van, hogy kölcsönzőkben semmi nem volt jó rám, mindent igazítani kellett volna :|

40. FiliDigi (válaszként erre: 39. - Jajjj)
2013. szept. 26. 14:31
Mert én ugye nem tudom hogy az a fazon rajtam is jól állna-e? vagy én is uygan úgy mutatnék-e benne. De gondolom a varrónő majd tudja hogy az én alakomra hogy lehet átalakítani ha kell, hogy mégis hasonló hatást érjünk el.
39. jajjj (válaszként erre: 38. - FiliDigi)
2013. szept. 26. 14:19

Hát... ezt sosem tudjuk meg.

De igyekeztünk minél hasonlóbbat.

38. FiliDigi (válaszként erre: 24. - Jajjj)
2013. szept. 26. 14:13
Nagyjából kitaláltam megvan mit szeretnék. Csak azt nem tudom hogy jól állna-e? Amit te kinéztél az újságból, azt pont úgy varták meg Rád?
37. FiliDigi (válaszként erre: 36. - Jajjj)
2013. szept. 25. 16:34
igen köszi, remélem a válasz is átment. Hát lesz itt dolog bőven azthiszem:-) De élvezni fogjuk én bztos vagyok benne.
36. jajjj (válaszként erre: 35. - FiliDigi)
2013. szept. 25. 16:30

Elküldtem privátban, hogy a miénk hol volt.

Nem igazán tudok árakat mondani, mert nekem elég fontos volt a környék. Amit ajánlani tudok, h. epiac.hu-n asszem rendezvény helyszínre is tudsz kérni ajánlatot, megmondod, mikor hány fő, hánytól hányig, és kiküldenek általában egy árajánlatot, amiben pl. ételből több félét választhatsz.

Ezen az oldalon is kb. uezt tudod megtenni:

[link]

35. FiliDigi (válaszként erre: 34. - Jajjj)
2013. szept. 25. 16:22
az jó lehet, esetleg helyeket tudsz javasolni amit érdemes lehet megnézni mert tuti nem a csillagos ég az áruk?
34. jajjj
2013. szept. 25. 16:17
Igen itt volt II. kerület Hűvösvölgy.
33. FiliDigi (válaszként erre: 32. - Jajjj)
2013. szept. 25. 15:57

Ti pestiek vagytok? Ha igen itt volt a közelben?

Hát nekem se tegyen székszoknyát az etetőre:-)sok apróságból kijön 1-2 + fő vendéglátása.

Jó sok mindenre kell figyelni.

32. jajjj (válaszként erre: 31. - FiliDigi)
2013. szept. 25. 15:28

Most kikerestem. Ahol a mi esküvőnk volt, ott 4 éves korig volt ingyenes, és 12-ig félárú.

De amúgy olyanokra kellett figyelni, hogy kértünk székszoknyát, és azt az etető székeknél is fel akarták számolni, ha szóltam javították, de figyelni kellett. A pogácsánál a gyerekek is felnőttnek számítottak. Ill. volt a vendéglővel egy nekem nagyon zavaró félreértésem, de szerencsére ott is sikerült megállapodni.

És amúgy a végén nagyon rendesek voltak. A teljes násznép 1 órával hamarabb odaért, mint mi számoltuk, elég hideg volt, és amilyen gyorsan csak tudták beengedték az embereket, és elindították az italcsomagunkat. A végén meg felajánlották, hogy a +1 óra italcsomagot amit ki kell fizetnünk, azt úgy számolják, hogy nem az első órával növelik meg, hanem az utolsóval, amikor már fele vendégsereg volt, és így fele felárat kellett fizetnünk.

31. FiliDigi (válaszként erre: 30. - Jajjj)
2013. szept. 25. 15:08

Hát oké hogy széket foglal, de nem lehetne mondjuk 15 évig egységesen félár?

vagy 0-3 évig ingyenes aztán félár 15 éves korig.

30. jajjj (válaszként erre: 28. - FiliDigi)
2013. szept. 25. 14:48
Nekem a kedvencem az volt, h. egyik szülő mondta nem kell a gyereknek hely, de akkora élmény neki az esküvő, majd ül az ölében. Kicsit kigúvadt az ötlettől is a szemem. Utána már rezzenéstelen arccal fogadtam minden ilyesmit. Természetesen az összes gyereket le kell ültetni.
29. FiliDigi (válaszként erre: 5. - 937a2a883a)
2013. szept. 25. 14:43

Csak lista nélkül nem tudom be se lőn ia létszámot. Vőlegényemnek még nem volt ideje erre azt ígérte hétvégén meglesz.

Utána kicsit könynebb.

28. FiliDigi (válaszként erre: 27. - Jajjj)
2013. szept. 25. 14:10

Hát igen a lista. Na ez a rémem. Nálunk 18 gyerek van felírva. Barátainkál még nincs, legalábbis mi napon még ne mtudunk róla:-)

A gyerek is nagyo nnehéz mert valahol korhoz valahol 150cm-hez számolják már a rendes árat. és azért ne mondja nekem senki hogy a 153 cm-s 12 éves unokaöcsi annyit eszik mint mondjuk apám vagy más felnőtt.

27. jajjj (válaszként erre: 26. - FiliDigi)
2013. szept. 25. 14:02

Az szerintem is ráér. Nálunk amúgy annyi volt, hogy nekem volt egy tök egyszerű piros ruhám fekete övvel, és a férjemnek készítettek az én ruhám színében egy piros nyakkendőt, és ő fekete alapon pirosat hordott. Szerencsére meggyőzték, hogy akkora felületen, mint amekkora ő, nem nézne túl jól ki a sok piros :)

Még egy dolog eszembe jutott eszembe, amivel én nem számoltam. A meghívottak listájánál a családnál magától értetődőnek vettem a kisgyerekeket. De nem számoltam az összes barát összes kisgyerekével, akiket úgy tűnt mindenki hozni akar, még azután is, hogy a válasz bekérésnél finoman utaltunk rá, hogy nem számoltunk velük. Amúgy nem volt gond, mert ugyan lett vagy 20 gyerek így plusszban, de kb. ennyien nem is tudtak eljönni... de én örültem volna, ha valaki eszembe juttatja amikor a listát írom.

26. FiliDigi (válaszként erre: 21. - Jajjj)
2013. szept. 25. 13:55
A menyecskeruhán még nem gondolkodtam ,mert egyenlőre a színt se tudjuk hogy mihez lenne kedvünk így az majd uténa ,de ezt én is hallottam hogy egyszerűbb megvenni.
25. FiliDigi (válaszként erre: 24. - Jajjj)
2013. szept. 25. 11:26
köszi ,hozzá is kezdek:-)
24. jajjj (válaszként erre: 23. - FiliDigi)
2013. szept. 25. 11:09

Mielőtt nekiálsz anyagért futkosni, szerintem mindenképp találd ki mit szeretnél.

Én rengeteg menyasszonyt megnéztem neten, vettem újságokat, és végül egy ilyen újságban bukkantam rá, egy egész pici képre, ott volt a tervező neve, így sikerült interneten is megtalálnom a ruhát. Nyomtattam képeket, és azt vittem már varrónőhöz, h. azt meg lehet-e csinálni, és jól állhat-e nekem.

Ha nincs egy konkrét ami így megfog, akkor is érdemes google images alatt kiválasztani párat, ami különösen tettszik, hogy a varrónőnek legyen fogalma róla, egyáltalán milyen stílus az ami szóba jöhet. Van csomó cikk neten arról is, hogy milyen alkatnak milyen ruhák jók. Ezeket is érdemes átbogarászni.

23. FiliDigi (válaszként erre: 21. - Jajjj)
2013. szept. 25. 10:47

Hát köszi,nagyon jó ötleteket adtál,akkor azt hiszem nyakamba veszem a várost. Csak előbb felhívom a varrónőt és egyeztetek vele. Háthan eki is van bevált anyagosa.

Az a baj azt se tudom még teljesen mit szeretnég, gondoltam kereske képeket neten és azokat lementem, kinyomtatom és majd leviszem és segít megállapítani jól állna-e.

22. 937a2a883a (válaszként erre: 14. - 1bb2e952a6)
2013. szept. 25. 10:43

Nekünk ezért nem lesz sose lagzink. :( Két tanúval bemegyünk majd összeházasodni és ennyi.

Szívem szerint szeretnék,de sokáig kéne spórolni és akkor már inkább másra spórolunk.

21. jajjj (válaszként erre: 20. - FiliDigi)
2013. szept. 25. 09:53

Hát... ez sok mindenen múlik. A hely ahol a férjem volt, ott a varrónő szerezte be az anyagot, neki csak ki kellett választania egy katalógusból. Az én barátnőm épp nem dolgozott sehol, otthon volt kisfiával, és szívességből vállalta el a munkát (kért munkadíjat, de olyan röhejes összeget, hogy úgy tukmáltam rá a dupláját, mert sok ideje benne volt, de másnak nem vállalta volna el, még pénzért sem).

Anyagokat sok helyen tudsz venni, nagy körúton nyugati környékén rengeteg bolt van. Szebb és árban is egész normális kategóriában az Eurotextilt ajánlanám: www.eurotextil.hu a honlapjukon is fent van nagyon sok anyagról fénykép, és az oktogonnál lévő üzletük az amit érdemes megnézni, nagyon segítőkészek. Ha megtetszik egy anyag, akkor kérheted, hogy vágjanak le belőle egy pici darabkát. Én megnéztem neten a képeket, és ami szóbajöhetett, azt kinyomtattam, úgy mentem be a boltba, és mindegyikhez vágtak nekem egy picit, hogy otthon is nézegethessem.

Voltam egy Kis Brammer nevű üzletben is a Bajcsi Zsilinszky úton, ő náluk már jóval húzósabb árak voltak, de sokkal szebb anyagok is. Kifizettem volna az árát, ha lett volna köztük olyan amit megálmodtam, de nem találtam.

A végén úgy lett anyag, hogy felhívtam a nőt, akinél a férjem készíttette az öltönyét, és ő nagyon kedves és segítőkész volt, ő adott egy telefonszámot, hogy ő kiktől szokott anyagot szállítani. Felhívtam őket, egy angol pár volt, nagyon kedvesek. Egy lakásra mehettem oda, ahol katalógusokat adtak, és anyag mintákat. Ezekből választottuk ki az anyagokat. Nem volt olcsó, viszont végre olyan volt, amit igazán a sajátomnak éreztem. Sajnos nekünk az áfát is ki kellett fizetni, mivel a varrónőmnek nem volt semmilyen vállalkozóija, vagy ilyesmi.

Egyéb kellékeket, merevítőt ilyesmit itt szereztünk be: [link]

A menyecskeruhát amúgy utólag már nem varratnám, arénában peek & cloppenburgban nagyon szép alkalmi ruhákat láttam. Nem olcsók, de elfogadható az áruk, és később is hordhatók.

20. FiliDigi (válaszként erre: 19. - Jajjj)
2013. szept. 25. 08:44
Hát igen. Azt nem tudom hogy anyagot hol keressek, vagy azt a varrónő szerzi be? vagy van hely ahol én fogdoshatom őket megveszem és odaviszem neki?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook