Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodába készülünk... fórum

Óvodába készülünk... (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. okt. 1. 10:45
nekem alkoholos filccel sikerült, bár nem volt egyszerű... :)
2010. szept. 15. 22:44
Sziasztok. Máté holnap kezdi az ovit.Egy kérdésem van. Szerintetek hogyan lehet a fogkefére rárajzolni a jelét?
2009. febr. 12. 15:41
Van valaki, aki mostanában kezdi az ovit?
71. sóvágó (válaszként erre: 70. - RLindi)
2008. szept. 3. 08:01
Nagyjából le tudom neked írni, hogy miket kell beszerezni, legalábbis tőlünk ezeket kérték: tisztasági csomag/zsebkendő, törölköző, fogkefe, fogkrém, pohár, szalvéta, WC papír/, tornazsák, benne egy póló és egy rövidnadrág, tornacipő, benti cipő, vagy szanda, egy váltás benti ruha, balesetek esetére. Aztán kell még ruhazsák egy vállfával, amibe a váltó ruhát lehet tartani. Tőlünk azt kérték ne vigyünk rajzlapot, zsírkrétát, meg ilyesmit, hanem be kell adni fél évre 1500 ft-ot, és ebből egységesen vásárolnak az óvónénik felszerelést. Azt hiszem nem maradt ki semmi, ja persze, ha benn alvós a gyerkőc kell ágyneműhuzat is, de mi még egyelőre nem alszunk benn. Remélem segítettem!
70. RLindi (válaszként erre: 69. - Sóvágó)
2008. szept. 1. 17:22

Szia! Örülök,h. tetszettek a kicsidnek az óvónénik ez nagyon fontos,h. jól érezze magát.

Remélem simán fog zajlani minden.

Jázmin október elején kezdi,háát én már nagyon izgulok. Ő nem:)


Ja igen a kérdésem az lenne,h. miket kell majd venni neki amire az oviban szüksége lesz??

Tzdom h, ez változó de ugy nagy vonalakban,mivel az óvónénivel is csak emailen értekezünk egyelőre jó lenne ha leirnátok tapasztalataitokat ez ügyben:)

2008. aug. 29. 14:32
Sziasztok Anyukák, Óvónénik! Végre megtörtént a csoda, a kisfiam óvodás lett! Ő már három és fél éves, és nagyon anyás! Tegnap megtörtént a családlátogatás, amit már nagyon vártunk. Két óvónéni jött el hozzánk, és hihetetlenül értettek a kisfiam nyelvén. Egyből feloldódott a drágám, annak ellenére, hogy neki vadidegenek voltak!! Igaz, az itthoni környezet sokat segített. Kiválaszthatta a jelét, ami perec lett, és megmutatta a játékait, festményeit, addig én a másik óvónénivel megbeszéltem a legfontosabb dolgokat. Pozitív benyomást tettek mind a kettőnkre. Viszont, mivel én itthon leszek még egy darabig, ezért csak két hét múlva, 15.-én indul nekünk az ovi. Sikeres óvodakezdést kívánok mindenkinek!
68. mtt80 (válaszként erre: 59. - Asszonyka)
2008. aug. 29. 09:49
Egyetértünk!
2008. aug. 29. 06:54
szerencsére ebből jutott nekünk kevés...elég a suli...kötöttségnek
66. kerinezsuzsi (válaszként erre: 65. - Kerinezsuzsi)
2008. aug. 29. 06:53
Ezt suzzzy-nak szántam, de még nagyon reggel van! Bocsi
65. kerinezsuzsi (válaszként erre: 62. - Asszonyka)
2008. aug. 29. 06:52
Szia! Ma már furcsa, hogy egy csoport harmincas létszámmal működjön. Általában a húszat tartják ideálisnak! A harminc még az éppen kezelhető kategóriába tartozik, ha elegendő hely van! Az óvónőktől mindenképpen teljes erőbedobást igényel!A beszokás /ez nem a szülőkkel együtt történik, hanem az óvóda programja szerinti./ Hónapja alatt sok minden eldől!Ha elég időt és figyelmet kapnak a gyerekek, hamar megszokják az ottani rendet.
64. kerinezsuzsi (válaszként erre: 62. - Asszonyka)
2008. aug. 29. 06:45
Ismerem , és dolgoztam is hasonlóval. Fontosnak tartottam az őszinteséget! Hála az égnek jó kapcsolatom volt a szülőkkel is, igaz az elején nem mindig érettem ,hogyan kellene kompromisszumot kötni! Aztán lassan azt is megtanultam! Főként azt, hogy nekem csak egy a sok közül, de a szülőnek az a saját gyereke! Neki a legfontosabb, nekem egy a fontosak küzül!
63. suzzzy
2008. aug. 29. 01:04

sziasztok!

Örülök, hogy hasonló helyzetben levő anyukákra bukkantam. Az én kisfiam is most kezdi az ovit, de ő már 4 éves lesz novemberben. A kistestvérével vagyok itthon gyesen, azért nem akartam eddig oviba küldeni, sőt most is nagyon félek az elszakadástól annyira össze vagyunk nőve mi így hárman (a kicsi most múlt két éves). Csak fél napra veszik be, ami jó is meg nem is. Látom itt tapasztalt és gyakorló óvónők is vannak, mit gondoltok a 30-as csoportlétszám nem iszonyúan sok? Én kicsit rettegek tőle.

2008. aug. 28. 22:59
Tevekenyseg kozpontu ovodai nevelesi program adaptalasat keszitettuk el.Anyas beszoktatas van a delelott folyaman itt lehetnek a szulok,ket nap egyut jonnek mennek, a harmadik napon mar elmegy az anyuka rovid ideig majd egyre hosszabb idore hagyja ott a gyermeket az oviban.A legfontosabb hogy mindeg oszintek legyenek a gyerekkel, mondjak meg hogy elmennek,illetve kovetkezetesseg a szulo reszerol, ha valamit mond pl:gyere megyunk haza -akkor induljanak el es menjenek.Ez a kesobbiekben nekunk is segitseg es a szulonek is.A neveles teren az ovonok teljes szabadsagot kapnak mindenki egyenisegenek megfeleloen tevekenykedik a csoportjaban.
61. kerinezsuzsi (válaszként erre: 60. - Asszonyka)
2008. aug. 28. 19:21
Nálatok hogyan működik! Milyen programmal dolgoztok?
60. asszonyka (válaszként erre: 58. - Kerinezsuzsi)
2008. aug. 28. 18:28
Engem is megdobbent amit olvasok mert nalunk mar legalabb8-10 eve van beszoktatas es sokkal nyugodtabbak a gyerekek es a szulok is.De vannak kivetelek!
59. asszonyka (válaszként erre: 55. - Mtt80)
2008. aug. 28. 18:24
Ebben tokeletesen igazad van. Mar ovodaban is vannak logopedusok, vagy beszedfejleszto pedagogusok es kozepso csoporttol ha kell kulon is foglalkoznak a csemetekkel. De a tobbi gyermektol is nagyon sokat tanulnak es magnyilnak egymas es a felnottek elott is.
58. kerinezsuzsi (válaszként erre: 57. - B59d693a46)
2008. aug. 27. 19:24
Én azt hittem, hogy a beszoktatás minden óvódában van! Négy éve nem dolgozom, és előtt kb öt évig biztosan volt már!
57. b59d693a46 (válaszként erre: 34. - RLindi)
2008. aug. 27. 19:19
Nálunk sincs beszoktatás, mi sokat beszélgettünk róla, hogy lesz az oviban. Mikor megyünk érte, mit fognak csinálni...stb. Így elméletben elfogadta, tudja, hogy nem leszek ott vele, de félek, hogy valósul meg ez a gyakorlatban. Majd hétfőtől kiderül. :(
56. b59d693a46 (válaszként erre: 9. - RLindi)
2008. aug. 27. 19:16

Szia!


Ezen én is aggódtam, mondtam is az óvónőknek családlátogatáson, hogy Anna lassan eszik és azt mondták, ez nem gond. Meg ő nem szereti, ha nagy falatokat kap, azt mondták, összevágják kicsire.


Az öltözködésben is segítenek, Anna sem önálló egyáltalán. Majd megtanulják. :)


Mindent el kell mondani az óvónőknek és biztos segítőkészek leszenk.

55. mtt80 (válaszként erre: 23. - Asszonyka)
2008. aug. 27. 18:56

Semmi gond! Nem tűntél okoskodónak. Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy egy 3 évesnek már tudni kell rövid tőmondatokban beszélni, én nem is állítottam ennek ellenkezőjét. Annál is inkább, mert anyósom is óvónő, én pedig tanítónő vagyok.

Én csak Maykát próbáltam nyugtatni, hogy ne izguljon 3 hónap még nagy idő egy ekkora gyerek életében, addig még fejlődhet a beszéde. Ha pedig még sem lesz elég a fejlődés, az oviban tudni fogják, hogyan fejlesszék, ha kell majd esetleg szakemberek bevonásával is.

2008. aug. 27. 18:16
Nagyon szívesen máskor is!
53. asszonyka (válaszként erre: 52. - Kerinezsuzsi)
2008. aug. 27. 18:13
Nagyon szepen koszonom sokat segitettel!
2008. aug. 27. 18:08
Remélem jó helyen van itt! Tehát kell hozzá egy kis zene is egy cd, vagy valami amit le lehet kapcsolni! Úgy kezdődik,hogy legyünk sárkányok/a kinaiaknál a sárkány pozitív és az erő jelképe!/ Nagy léptekkel járunk körbe, a karunkkal le fel csapkodunk, és "villog" a szemünk, lángot fújunk! Nem érhetünk egymáshoz!A zene végéig tart, minden egyes játék! Aztán büszkék leszünk, mint egy szarvas! Magasra emljük a fejünket, tartjuk a koronánkat! Pár lépés "rendes járás" Aztán mackók leszünk Ez egy ellazult mozgás lóg a kezünk, lógatjuk, himbáljuk a fejünket, a testünket! A mackó bölcs! Utánna szépek leszünk pávaként! A nagyok ezt már értik, különösen akislányok képesek illegetni magukat, és valóban megszépülni! A végső pedig a majom! A vidámság , és ezzel kiugrálhatják magukból az eddigi koncentrációt! A legutolsó, pedig két- három nagy légzéssel lezárjuk! Ez már a végén tényleg csak kb hat- nyolc percbe kerül és jól indul a nap!
2008. aug. 27. 18:03
lassan az unokám indul...
50. asszonyka (válaszként erre: 49. - Kerinezsuzsi)
2008. aug. 27. 17:55
Nagyon megkoszonnem!
49. kerinezsuzsi (válaszként erre: 48. - Asszonyka)
2008. aug. 27. 17:19
Hát első napokban biztosan bepróbálkoznak! Ilyenkor jót tesznek a csapaterősítő drámajátékok! Pl. reggel ötperces alatt lehet önbizalmat erősítő játékokat játszani!Ez csak pár percet vesz igénybe, bár nem tudom most mennyire szabad a napirend!Ha kell szívesen leírom hogyan szoktam!
48. asszonyka (válaszként erre: 47. - Kerinezsuzsi)
2008. aug. 27. 14:58
SZia!Nekem az a gondom hogy eddig egy kiteremben voltam 20 gyermekkel akik 3ev alatt osszeszoktak szuper csapatta fejlodtek, de a szulok keresere nagyterembe kerultunk es most ket kislany elmegy,jon 5 fiu igy az aranyok 17fiu es 6lany. A fiuk kozott lesz a mar emlitett 2 sni gyermek.Egyebkent szeretem en a nagycsoportot csak az a nyugalom ami eddig jellemzo volt a csoportomra felfog bomlani.
47. kerinezsuzsi (válaszként erre: 43. - Asszonyka)
2008. aug. 27. 07:15
Szia! Én imádtam nagycsoportos lenni! Igaz, hogy novemberig talán három lábbal is a földön kellett állni, de utána szuper volt!Azt szerettem, hogy ők már megszervezték a napjukat! Szabályokat állítottak fel, és be is tartották! Az utolsó nagycsoportom most megy ötödikbe, és a Tanítónéni az iskolai évzárón sírva búcsúzott , ritkán van ilyen osztálya! Jó csoport volt! Reméljük a mostani indulókból is ilyenek leszenk!
2008. aug. 26. 23:06
Joejt mindenkinek!
45. asszonyka (válaszként erre: 42. - Sivilla)
2008. aug. 26. 23:06
Nalunk elofordult hogy az anyuka hozta magaval a csemetet de nem jo mert a gyerek unatkozik es jatszani akar igy a szulo nemtud figyelni a beszelgetesre.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook