Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Írnátok nekem olyan tea nevet, ami gyógyszertárban kapható és diétás, anyagcseregyorsító? fórum

Írnátok nekem olyan tea nevet, ami gyógyszertárban kapható és diétás, anyagcseregyorsító? (beszélgetős fórum)


1 2 3
36. 8264513f31 (válaszként erre: 35. - Matica)
2010. febr. 14. 11:28

Értem. Hogy őszinte legyek, eddig gyakran össze-vissza ettem. Manapság érzem azt, hogy nem okés, a testem jelzi, hogy fejezzem be ezt az életmódot. Korábban semmi gond sem volt. Manapság gyakori a puffadás, pedig nem eszek olyasmit. Ez nem véletlen, valami kiváltja, és ez nincs rendben.

Kicsit úgy érzem magam, mintha itt húzott volna a testem egy határt , hogy eddig volt pörkölt, spagetti egyéb butaság, de most már elég.

Komolyan, eddig imádtam, állandóan bekajáltam belőle stb. Most már egyre kevésbé kívánom, annál több zöldséget eszek, csirkemellt a disznóhús helyett, gyümölcsöt.

35. Matica (válaszként erre: 34. - 8264513f31)
2010. febr. 14. 00:34

Az utóbbi pár évben csinálom rendszeresen a léböjtöt. Az elején nem tudtam 10 napig, mert nem volt kitartásom. Sőt olyan is volt, hogy utána vissza is jött, mert ugyan úgy zabáltam mint elötte.

Az is jó ha rövidebb, de akkor nincs olyan fogyás, mert csak méregtelenítesz. Mondjuk az is sokat számít. Majd a harmadik napnál meglátod, tudod e tovább csinálni vagy sem. Nekem a 3. és a 4. volt a legnehezebb. utána már gyerekjáték az egész. Viszont ha elsőre csinálod, legyen kevesebb. A három nap alatt is fog lemenni mert a belek kitisztulnak, viszont azzal számolnod kell, ahogy elkezdesz normálisan kajálni az vissza is jön. Ezért írtam, hogy több zöldség, gyümi legyen az étrendbe és keveset inkább többször, hogy a gyomrod ne táguljon ki. Akkor elöbb utóbb elindulnak a kilók lefele.

2010. febr. 13. 20:47

Köszi. Szereztem ma teát. Ma csak eddig zöldséget ettem. Holnap is. Aztán hétfőn belevágok.


Te elsőként kezdted 10 nappal?

Előtte nem volt olyan, hogy 2-3 nap?


Mit javasolsz? Én hétfőtől szerdáig gondoltam, azaz 3 nap.

33. Matica (válaszként erre: 29. - 8264513f31)
2010. febr. 13. 20:43
Bocsi azt még elfelejtettem, hogy a levezető után, béltisztítást kell csinálni. Nekem Hunyadi vizet vagy keserűsót ajánlottak. Hát az valami borzalom. Nem bírtam meginni. Egy csészébe tettem két filter mályva teát. Nem mondom milyen volt :)
32. Matica (válaszként erre: 29. - 8264513f31)
2010. febr. 13. 20:35

Én úgy csináltam, hogy fokozatosan csökkentettem a kajcsit, ez 3-4 nap. Az utolsó nap csak gyümi volt. 10 napig csak tea, ásványvíz és délelött frissen csavart gyümilé. Csináltam zöldséget is de az nekem nagyon fúj volt. Volt hogy tányérból kanalaztam a gyümilevet, mert hiányzott a rágcsa. Éhes nem voltam, mert mindig ittam a folyadékot. Volt napom amikor megszédültem egy kicsit, akkor egy kiskanál mézet ettem. Szerintem azért mert én kávéztam és ugye léböjt alatt azt sem lehet. Mikor letelt a 10 nap, első nap csak pépesített zöldséget ettem de azt is csak keveset. Másnap gyümölcsöt alaposan összerágva, és husi levest de a zöldségeket összetörtem villával, semmi husi vagy tészta. Semmi zaba, mert kitágul a gyomor. Harmadik nap már lehet darabosat is enni, de főleg zöldséget. Húst csak egy hét múlva ettem. Most is keveset eszem, de odafigyelek mennyit és mit. Zöldség, gyümi, kevés husi, hal. Sokszor csinálok egy kis laza krémlevest, laktató nagyon. Így tartottam meg eddig a -6kg.

Nem tűnik könnyűnek, de ha már elszántad magad napról napra jobban megy.


Azt írod nincs gycentrid, ha lusta voltam előszedni, én is citrom facsaróval csináltam. Olyanod csak van. Koktéloztam, narancs, citrom, grapefruit. Citrom, minden nap volt benne a vitamin miatt.

2010. febr. 13. 19:48

Sziasztok!


Most értem haza, és gondoltam megírom. Most voltam suli után teát venni, de ilyenkor már semmi nincs nyitva. Elmentem a Tes..ba. Vettem ott. 2 félét.

Az egyik a NATURLAND csalánlevéltea, filteres

A másik a VITAX-tól wellness tea állítólag széppé teszi a bőrt, tisztít és ápol


Hazaérve megcsináltam a csalánlevélből egyet. Isteni, nekem nagyon ízlik, különleges íze van, kissé rebarbarára emlékeztet. :)


Holnap csak tea nap a csalánnal, a másikat is inni fogom, de egyenlőre a csalánt alkalmazom. 2 napot tervezek léböjtre.


Köszönöm szépen.

2010. febr. 13. 13:51
A Calli (vagy káli) teáról hallottam-láttam nagyon jókat, igaz, elég drága, de pl. a reklámja is: "Akupunktúra tűk nélkül", szóval állítólag nagyon hatásos, igaz, 3000 ft körül van. Meg még a puridrent (nem tom pontosan a nevét) méregtelenítő gyógynövény-cseppekről zengenek ódákat. Egyiket se próbáltam, de barátnőim igen, rajtuk láttam a hatást:-)
2010. febr. 13. 10:05

Szép jó reggelt mindenkinek!


10 nap alatt 6 kg? Szép eredmény. És tartósan megmarad, ha zöldséggel építek vissza?

Nekem 10 kg a feleslegem. De nem akar lemenni, ekkor ajánlották ezen az oldalon, hogy próbáljam ki. 1 napot csináltam, de ilyen volt máskor is.

Most hétfőn szeretnék belevágni egy többnaposba, viszont én csak vizzel és teával csinálom. Azért kértem teaneveket, mert eddig gyümölcs illetve natur teát ittam közben.


Ezeket nem ismerem, de okosan akarom csinálni. Nem tudok zöldséglevet inni, nincs gyümölcscentrifugám, de szeretnék szerezni egyet, mert a friss gyümilénél nincs jobb. Azt is ihatnék közben? Te ittál?


Most rohanok mert konzultációra kell mennem, majd este írok.


Szép napot!

28. Matica (válaszként erre: 8. - 8264513f31)
2010. febr. 12. 23:16

Kriszpy, milyen léböjtöt fogsz csinálni? Teás, vizes, vagy gyümilé is belefér? Én januárban csináltam egy 10 naposat, levezetővel és felépítővel. 10 napig csak teát, vizet és délelött friss gyümölcslevet ittam, mert féltem, hogy éhes leszek. Mondjuk a sok folyadéktól nem voltam éhes, de a rágás nagyon hiányzott. A 10 nap alatt 6 kg ment le. Igaz a mesim az utolsó pár napban megjött, szerintem ha az nincs, több is lement volna. Na ha már ezt túléli az ember lánya, akkor ezt a minuszt érdemes megtartani. Sajnos sokan visszahízzák gyorsan. Anno én is csak pár hétig örültem a minuszoknak. Most tudatosan több zöldséget eszek, kevés husi, hal és csirkemell. Amikor elkezdtem felépíteni a léböjt után, figyeltem arra, hogy ne zabáljam túl magam, mert akkor egyre többet kívántam volna. Az igaz, hogy három hete nem fogytam még, de egy deka sem jött vissza, pedig a pocak alatti tekervények már töltödtek. Persze van még bőven miből fogyni de remélem, most már megindul lefelé.

Neked azért sok sikert és kitartást kívánok!!!!

27. cb686d99d2 (válaszként erre: 21. - 8264513f31)
2010. febr. 12. 22:23
Nagyon örülök, hogy segíthettem. :)
26. csilla80 (válaszként erre: 23. - 8264513f31)
2010. febr. 12. 22:22
Majd meselj,hogy melyik jott be es milyen az eredmeny... :-)))
25. csilla80 (válaszként erre: 23. - 8264513f31)
2010. febr. 12. 22:21
Jo ejt Neked is!!!
24. Matica
2010. febr. 12. 22:21

Sziasztok!


Léböjtnél a vese és májtisztító teát ittam, minden nap egy csészével. Mivel nem tudtam meginni a Hunyadi vizet az elején, mályva teát, két filter egy csészébe, nagyon dúrva, de gyors és hatásos. Csalán tea csak úgy levezetésnek, és elmaradhatatlan a zöld tea. Azt a mai napig is iszom, nagyon jó az anyagcserére. Főleg akkor amikor nem túl könnyűre sikeredik a kajcsi. :)

Persze van még salaktalanító keverék is ami nagyon jó, de én most vesére és májra mentem. :)

Ha csak vizzel és teával méregtelenítesz, akkor a c vitamint a szárított csipkebogyóval lehet még a citromlén kívül pótolni.

Az árak változóak de olyan 500 körül vannak vagy inkább az alatt. A keverékek azok drágábbak.

2010. febr. 12. 22:20

Köszönöm mindenkinek!


Sokat segítettetek, mert nekem fogalmam nem volt ezekről a teákról.

Köszönöm, most viszont mennem kell. Írjatok nyugodtan, holnap elolvasom és válaszolok.


Szép álmokat mindenkinek!

22. csilla80 (válaszként erre: 19. - 8264513f31)
2010. febr. 12. 22:19
Jajjj meg vmi... a zold teaban van koffein,de az fokozatosan oldodik fel,nem mint a kaveban... ezert is inkabb reggel ajanlott inni... delig... utana esetleg ihatsz masikat,vagy asvanyvizet...
21. 8264513f31 (válaszként erre: 18. - Cb686d99d2)
2010. febr. 12. 22:18
Köszi, akkor hasonló problémád volt, meggyőztél. Veszek csalánt, indulásnak legyen az.
20. csilla80 (válaszként erre: 17. - 8264513f31)
2010. febr. 12. 22:16

A zold tea kihajtja beloled a vizet is... gyakori vizelesi inger... ha kuraszeruen iszod ihatsz akar 2 literrel is naponta,de tiszta asvanyvizet is igyal es persze sok vitamin meg asvanyi anyag... :-)))


Sok sikert!!!

2010. febr. 12. 22:15

Akkor csalán, mályva, szűz-és zöldtea a tuti.


Ezeket szürcsölhetem.

Azt hiszem elkezdem egyel, ha elfogy veszek másikat. Kipróbálom melyik a legjobb, csak edig fogalmam sem volt, mit keressek.


Ezeket a Rossman-ban is megtalálom? Valaki írta. Sosem néztem az az igazság. :S

18. cb686d99d2 (válaszként erre: 8. - 8264513f31)
2010. febr. 12. 22:12

Azt olvastam mindnehol, hogy 3 csésze délelőtti órákban, a nap további részében pedig ásványvíz.

A migrénem miatt én alapból 4 liter folyadékot iszom, vagy többet, nekem a 1,5 liter megfelelt a célnak. Nem vagyok nagy darab, 172 cm, most 54 kg.

A fenekem és a combom karfiolos volt. Múltidőben. Ma néztem, nyoma sincs, és ezt a legkomolyabban mondom. Lehet, hogy neked is csak víz van ott. És azt bizony , hogy ki lehet hajtani a csalán, a mályva, vagy a salaktalító teákkal.

17. 8264513f31 (válaszként erre: 6. - 89b99f816e)
2010. febr. 12. 22:11

Mit értettél ezen? Hasmenést idéz elő? Vagy gyakori vizelési inger?

Nem mindegy. :)


A másik hozzászólónak annyit, hogy anyósod befürdött. Ha 8 hét alatt semmi, az régen rossz, szerintem. :)

16. csilla80 (válaszként erre: 5. - 8264513f31)
2010. febr. 12. 22:09
A zold tea nagyon finom,van,hogy citrommal vagy mezzel keverem...
2010. febr. 12. 22:09
Bocs egy szó kimaradt. Az ízük nem olyan jó, mint a megszokott teáknak!
14. cb686d99d2 (válaszként erre: 5. - 8264513f31)
2010. febr. 12. 22:08
Szerintem kettő együtt nem szerencsés. Tül sok káliumot és egyebet mosna ki a szervetedből, fejfájós lennél nagyon.
2010. febr. 12. 22:07
Szűztea és a mályvatea is anyagcsere gyorsító! Az ízük olyan jó, mint a megszokott teáknak, de meg lehet inni. Kb 700-750,--Ft körül van az ára.
12. csilla80 (válaszként erre: 4. - IßyOO7)
2010. febr. 12. 22:07
En ket,harom cseszevel,de mellette vitaminokban gazdag etrendet folytatok,es probalok egeszsegesen enni... nalam a tisztulas a lenyeg,nem a fogyas...
2010. febr. 12. 22:07

-Mate tea 800ft körül,keres rá nagyon tudom ajánlani(hosszú lenne leírni a jó tulajdonságait)


-zöld tea 600ft körül


-mályva tea 700 körül-ez is tuti

10. cb686d99d2 (válaszként erre: 4. - IßyOO7)
2010. febr. 12. 22:06
Első két napon 1-1 litert ittam, utána 1,5 litert.
2010. febr. 12. 22:06
Csalavarázs - 1400 körüli a 24 filter ára, ez 12 napra elegendő. Anyósom issza, szerinte remekül felgyorsult az anyagcseréje. Eredmény még annyira nem látványos (8 hete használja)
2010. febr. 12. 22:06

Gondolom napi 2 liter minimum, hiszen erre a szervezetnek szüksége van.


Nekem nagy tisztításra van szükségem, léböjt kúrázok. Ehhez keresek valami jó teát, ami valóban hat. + 10 kg feleslegem van. :(

Nem akar lemenni, le van lassulva az anyagcserém szerintem.

Meg csúnya fodros a fenekem , combom. Szeretném feszessé, széppé tenni. Persze sportolok is, futok.

2010. febr. 12. 22:05
Mecsek tea a gyártó Fogyi tea néven megy,ebben van mate tea és még zöld teát iszom!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook