Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulinrezisztencia - Inofolic. Most mit csináljak? fórum

Inzulinrezisztencia - Inofolic. Most mit csináljak? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. jún. 3. 12:38
Szia az a baj 4x szúrok és tablettát is szedem amig orvossal nem beszélek nem merem megvenni,mittudnék csinálni?hogy ugrál a cukrom 18 évig jó volt beállTköszi
2016. jún. 2. 08:57

Sziasztok!

Megmaradt egy fél doboz Inofolicom (30db). Szívesen átadnám valakinek 4000 Ft-ért, budapesti átvétellel. Privát üzenetet írj, ha érdekel.

2016. máj. 11. 18:25
Sziasztok! Eladó 1,5 doboz Inofolic, akit érdekel írjon nyugodtan :)
28. pethoevi (válaszként erre: 27. - C53d902e84)
2016. febr. 18. 21:05
írtam neked :)
2015. jan. 5. 14:17

Sziasztok!


Akit érdekelne van 2 doboz Inofolic-om eladó. Az egyik bontatlan csomagolásban a másikban pedig 56 tasak van. A kettőt együtt adom 15.000 Ft-ért.

Érdeklődni lehet: szehofnerjulia@gmail.com

26. Phoebee (válaszként erre: 25. - Nagymacika)
2014. dec. 19. 09:42
Szia! Van Veled egy cipőben járó unokatestvérem, a dokija kifejezetten erre (is) vetette meg vele az Inofolicot, nagy szájhúzások közepette megvette, aztán csak úgy olvadtak le róla a kilók, úgy beállította az inzulinját, és teherbe is esett 3 hónapra rá :-)
2014. dec. 18. 19:23
Sziasztok! A pajzsmirigyem évek óta alul működik ,ami jelentős súlygyarapodással (15-20 kiló) és jelentős vízisszatartással jár. Régebben Meforalt is szedtem. A háziorvosom javasolta , azt mondta ez jó hatással lesz az anyagcserére, fogyni fogok tőle,de nagy a teherbeesés esélye. A gyógyszerész meg lebeszélt róla. Szóval valaki hasonló problémával szedte - hogy fogyjon? Pár éve a hízásommal együtt a hormonrendszerem is felborult ,lehet azért javasolták.
2014. dec. 15. 12:02
Sziasztok! Én 20 hetes pocakos vagyok, és a teherbeesés előtt egy hónappal már ittam az Inofolicot, egy tündéri dokim van, aki azt tanácsolta, hogy a terhesség végéig igyam napi kétszer, így el fogom kerülni a gesztációs IR-t, ami tuti lett volna nekem. Nagyon szeretem, a bőröm, hajam, közérzetem sokkal jobb, nem híztam többet eddig 6 kilónál, a kisfiam is egészségesen növekszik :-) Ami a legeslegjobb, hogy így hogy már nincsenek rosszulléteim, így sincsenek nagy falási rohamaim, abszolút jó a vércukrom, nem ingadozik :-) Sokan panaszkodnak arra mennyire sokba kerül, de én ezen kívül nem szedek semmit és nekem ez így megfizethető. Nagyon ajánlom mindenkinek, cukorbajjal vagy anélkül, én már rengeteg Inofolic babát ismerek a környezetemben :-)
2014. dec. 6. 21:44
Sziasztok! Van egy 60 darabos bontatlan inofolicom plusz 2db ajándék tasak. 10.000FT. emil: annapeterffy@gmail.com
2014. nov. 18. 07:27

Sziasztok!

A lányomnak terhes diabéteszre javasolta az orvos az Inofolicot,napi 2 tasakkal,hogy elkerüljük az inzulint,Remélem használni fog.

Szívesen átvennék megmaradt tasakokat gyógyszertéri ár alatt.

2014. jan. 12. 20:22
Akkor már nem sok van hátra:)azt hittem már megszületett.
20. erolin88 (válaszként erre: 19. - Zakkantcsajszi)
2014. jan. 12. 08:07
Még csak most január végén/ február elején fog születni. December elején begörcsöltem, azóta fekszem, meg nyomatom a gyógyszereket, hogy visszatartsuk... nem tudom meddig fog még menni, mert a hormonok mellett is elkezdtem újra görcsölni/ jóslózni 1 hete. És mivel nem volt ciklusom kb. 35- 36 hetes a fiam, úgy hogy ha úgy döntene, hogy jön, akkor már nincs gáz.
19. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 18. - Erolin88)
2014. jan. 11. 22:11
Mennyi idős a babád?
18. erolin88 (válaszként erre: 17. - Zakkantcsajszi)
2014. jan. 11. 21:07
Voltak egyéb súlyosbító körülmények is... Teljes mértékig tisztában vagyok vele, hogy ő egy csoda és az is csoda, hogy egészséges.
17. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 15. - Erolin88)
2014. jan. 11. 17:05
Remélem tudod hogy szerencsés vagy hogy így összejött a bébi!:)
16. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 14. - Csicserecsacsi)
2014. jan. 11. 17:04
Minél tovább szeded a gyógyszert annál nagyobb esélyed van rá hogy elcseszi a ciklusodat és összevissza fogsz menstruálni vagy nem fogsz,menj el ehhez az orvoshoz majd ő tudja hogy hozza vissza a mensidet fogigátló nélkül.Priviben megírom.
15. erolin88 (válaszként erre: 12. - Zakkantcsajszi)
2014. jan. 11. 16:16

Már fél éve a csökkentett adagot szedtem, mikor úgy döntöttünk, hogy elkezdünk próbálkozni, mert arra számítottunk, hogy sok idő lesz. Főleg, hogy mivel műszakoltam és nem tudtam mellette diétázni, így rendszertelen volt a ciklusom... és 4 hónap alatt így is összejött a kis komisz.

A nagyobb adag Merck- től talán annyi bajom volt, hogy ismeretlen eredetű lila foltok jelentek meg a lábamon, mintha bevertem volna, de nem vertem, egyszer csak megjelentek... csökkentés után már nem voltak ilyenjeim.

2014. jan. 11. 16:12

Szia Zakkantcsajszi!


Megköszönném, ha elküldenéd a doki nevét.


Szeretnénk babát, de még nem most. Óvszerrel is védekezünk, csak én baromira tartok attól, hogyha abbahagyom a tablettát, elmarad a havim.

13. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 11. - Csicserecsacsi)
2014. jan. 11. 14:43
Ha gondolod tudok javasolni egy profi endó dokit pesten,én is megjártam már pér maszek orvost aki nem is volt olcsó mégis félrekezelt.A diéta napi elosztása R:30gr ch,T:20 gr ch,E:50 gr ch.U:20 gr ch,V:40 gr ch.ezen belül figyelni kell h a gyors és a lassú felszívódású szénhidrátok milyen arányban fogyasztod.A fogamzásgátló pedig nagyon nem jó teljesen felborítja a hormonokat kimeríti a petefészkek működését hosszútávon,ami az inzulinnak sem jó.Akkor ha jól értem Te még nem szeretnél babát?
12. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 10. - Erolin88)
2014. jan. 11. 14:38
Nem azt mondom hogy baj ha bírtad az adagot nem vagyunk egyformák mindenki máshogy reagál,nem véletlenül nem mindenkinek 3x850-et írnak.Én XR-el kezdtem de semmit nem ért legalábbis én nem javultam tőle és nem is fogytam a diéta is nehéz volt vele.Ezért mondom h mindenki más,az biztos ha túladagolják a gyógyszert attól nagyon szar.ul tud lenni az ember.Neked most akkor sikerült a baba amikor lecsökkentették a gyógyszert?Régóta próbálkoztatok?
2014. jan. 11. 09:46

A mértékegységnek mU/L van feltüntetve a papíromon. Először a G1-ben volt inzulinterhelésem, utána meg a Körúti Orvosi Centrumban, ez volt 1 hónapja.


Enni:

- a fehér lisztből készült dolgokat teljes mértékben kerülöm, a teljes kiörlésű lisztből készült dolgokat részesítem előnyben

- barna rizs, saját készítésű leves tészták és nokedli

- legalább 2 éve nem ettem görögdinnyét, szőlőt és aszalt gyümölcsöket

Persze 1-2 keksz bele szokott férni, de tényleg figyelek arra, hogy mit eszem.


Endokrinológushoz nem küldtek, konkrétan a vérnyomásom miatt is csesznek rám, rögtön gyógyszert adtak rá...nem szedtem be egyet sem, fagyöngy teával rakom helyre és már most jobb.

10. erolin88 (válaszként erre: 6. - Zakkantcsajszi)
2014. jan. 11. 07:54
72 kg voltam, szóval azért annyira nem voltam elhízott, csak a vércukorgörbém volt olyan lapos, mint állat. És visszafogytam 56 kg- ra, de még egy csomó ideig szedtem ezt az adagot. Utána elköltöztem, másik dokit kellett keresnem és ő csökkentette le. Inkább örülök neki, hogy bírtam azt az adagot, mert ha nem ment volna szerintem most nem lenne babócám. A Merck XR- es változatára mondják még, hogy nincs tőle olyan szarul az ember, azt is érdemes lenne kipróbálni és azt elég napi 1x szedni.
9. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 7. - Csicserecsacsi)
2014. jan. 10. 23:10
Az inzulinnak mi a mértékegysége??mert nem mindegy ...a metformint kiválthattad volna mert bár ugyanaz a hatóanyag de más a vívőanyag benne azt lehet h jobban bírnád mikor volt az utolsó terhelés?Holnap írok a diétáról bővebben.Mindegyik gyógyszernek a metformin a hatóanyaga csak más az összetétel.
8. Bcicus (válaszként erre: 7. - Csicserecsacsi)
2014. jan. 10. 23:02
És mit eszel?
2014. jan. 10. 22:27

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat.

A ,,poén" az, hogy magán nőgyógyászhoz járok Pesten, aki ráadásul a G1-ben és még több helyen is dolgozik, plussz 2 magánrendelő.....

Most elkeserítettetek rendesen


Étkezés: 160 g-os CH diétát tartom, reggel és este 30/35 gramm, ebéd 55 körül, tízorai és uzsonna meg 15 gramm körül van. Dietetikusnál voltam, vele állítottuk össze.


A prolaktinra először 1 szem bromocriptint kellett szedni, most már elég a fél is, mert jó az eredményem, pedig az is katasztófa volt..


Akarták a Metformint is adni, de mivel kb ugyanaz, mint a Merckformin, ki se váltottam inkább.


Plussz bejött vérnyomás és vese probléma, így a gyógyszereket se tudtam folyamatosan szedni,mert a vese miatt olyan vizsgálataim voltak.


Az inzulinos eredményeim:

éhgyomri vércukor: 4,9

éhgyomri inzulin: 13,5

inz. index: 2,94


60 perces:

vércukor: 7,7

inzulin: 265,6

inz. index: 90,89


120 perces:

vércukor: 5,8

inzulin: 75,9

inz. index: 19,56

6. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 5. - Erolin88)
2014. jan. 10. 21:59
Az attól függ kinek milyenek az értékei mennyi a tulsúlya (ha van) van akinél pl. lecserélik a merkformint mert nem bírja én a 3x850-től cefet rosszul voltam azt hittem megpusztulok csökkentés után jobb lett most 2x500-at szedek.
2014. jan. 10. 20:37
Én spec sokáig szedtem 3x850- et és semmi bajom nem volt tőle.
2014. jan. 10. 20:02
A magas prolaktinra kapsz valamit?Hogy néz ki egy napi étkezésed időpontokra és ch tartalomra lebontva?
2014. jan. 10. 20:01
Szia!Én voltam ott a fórumon 2 éve tudom h IR-em van + magas prolaktin.Előszöris hol kezelnek?A fogigátló nagyon nem jó nekünk ez nem oldja meg a problémát,a 3x850mg merkformintól nem csodálom h rosszul vagy mennyi volt pontosan az inzulin és cukorszinted,2vagy 3 pontos terhelést csináltak?Az orvosod nem lehet valami észlény jól összekutyulták Neked a dolgokat.Persze hogy nem javulsz ha ezek mellett fogigátlót szedetnek veled az az Ir-re olyan mint olaj a tűzre.
2014. jan. 10. 19:46

Szia!

Nézz be az Inzulinrezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? elnevezésű fórumba, ott a lányok tudnak Neked segíteni a kérdéseidben.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook