Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ingatlant eladók-vevők, hitelt felvevők, ingatlanosok fóruma fórum

Ingatlant eladók-vevők, hitelt felvevők, ingatlanosok fóruma (beszélgetős fórum)

12. fagyongy67 (válaszként erre: 11. - Northern Witch)
2008. aug. 22. 23:40

Ha ninc smég kialault ügyfélkör, akkor három verzió van:


- Ismerősöket mozgósítani, hogy ők is mozgósítsák az ismerőseiket.Minél több helyre jut el a híre hogy mivel foglalkozol, annál nagyobb esélyed van uj megbízásokra.


- Hirdetéseket bujni, és felhívni az eladót, ha megánszemély.


- Hirdetést feladni, hogy eladó ingatlanokat keresel ügyfeleid részére.


Itt nálunk működik a partneri együtt működés. ennyi év alatt kialakult hogy kivel lehet jól összedolgozni, s érdemes-e.

11. Northern Witch (válaszként erre: 10. - Fagyongy67)
2008. aug. 20. 14:42
Izgulok nagyon, szeptember közepén fogok kezdeni, és már alig várom! Biztos, hogy örömömet fogom lelni a munkámban, hiszen természetemből fakadóan könnyen teremtek kapcsolatokat és nem ijedek meg az ismeretlenekkel való találkozástól. Talán az elején a megbízások szerzése lesz a legnehezebb feladat, de remélem megbirkózom vele. Van erre valami bevált stratégia? Hogyan lehet a leghatékonyabban eladható házakat/lakásokat szerezni?
10. fagyongy67 (válaszként erre: 9. - Northern Witch)
2008. aug. 19. 23:28

Én az a szerencsés voltam, aki rögtön saját irodát nyitott. A férjemmel csináltam, negyedik vagy ötödik iroda voltunk itt a városban. Tehát akkor még ne volt zsúfoltság a piacon.

Nekem akkor már gyrekeim voltak, így nem tehettem volna meg, és nem is tettem, hogy a munka a magánélet rovására menjen.

Ma sokkal nehezebb, hamarabb elcsakliznak 1-1 üzletet az ember elől. Fontos az ismeretség.

Idővel majd te is nagy ismerettségre teszel szert. Ez a kapcsolati tőke, ami rendkívül hasznos.

Add magad:-) Szerettesd meg magad az ügyfelekkel és menni fog mint a karikacsapás.

9. Northern Witch (válaszként erre: 5. - Fagyongy67)
2008. aug. 19. 23:03
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, igyekszem majd felhasználni őket a legjobb tudásom szerint. Az elején felteszem te is kis hal-ként kezdted egy nagy cégnél... Mennyire volt strapás az első néhány hónap? Jutott időd a munka mellett saját magadra is. Nekem folyton azt mondják, hogy nagyon sokat kell dolgozni, ami nem riaszt meg, hiszen szeretem ha zajlik az élet, de örülnék ha nem menne a munka a magánélet rovására, vagy legalábbis nem nagyon.
8. fagyongy67 (válaszként erre: 7. - Hobitka)
2008. aug. 19. 21:56
Mivel ez összetett, priviben irtam meg
2008. aug. 19. 21:50
Mi most adtuk el a lakásunkat és belevágnánk lassan az új megvételébe... Igaz az, hogyha az én nevemre vesszük fel a hitelt, akkor van esélyünk a fél szocpolra? Én 34 éves vagyok, a férjem 40..
6. fagyongy67 (válaszként erre: 4. - Zsanetta)
2008. aug. 19. 21:44
Próbálkozz a kereső oldalakon, ott sokkal nagyobb eséllyel indulsz:-)
5. fagyongy67 (válaszként erre: 3. - Northern Witch)
2008. aug. 19. 21:43

Tényleg nehezet kérsz.:-)

A kulcs: A korrekt, becsületes munkavégzés. Igy sok megelégedett ügyfél lesz, akik visszajárnak, illetve másoknak ajánlanak. Az egyik legnagyobb siker, ha egy megelégedett ügyfél ajánlásával keresnek fel.

Ha igy teszel, akkor egyre nő az ügyfélköröd, s a végén már nem is kell hirdetned, megtalálnak az ügyfelek, mind a keresők, mind az eladni szándékozózk. A bizalmat eljátszani nagyon könnyű, de megszerezni annál nehezebb.

Ha azt érzik, hogy értük vagy, hogy segítő szándékod van, nem csak az a cél, hogy megkapd a jutalékot, akkor nyert ügyed van, mernek máskor is jönni.

Nem az a lényeg, hogy minél több eladó ingatlanod legyen, hanem, hogy vevőd legyen.

Precizség, pontosság, jó emberismeret, empátia, és jó nagy adag kedvesség a nyitja a dolognak.

Egyenlőre ennyit tudok mondani. Sok sikert!

2008. aug. 19. 00:26

SZiasztok!!!


Segitségeteket kérném.

Ingatlant akarunk venni a párommal.

Családi házban gondolkodunk,kis kertel,ami zöld övezetben van és Budapesten.8 és 15 millió körül néznénk.

ha tudtok ilyen családi házat vagy házrész irjatok levelet nekem!!köszönöm!!

3. Northern Witch (válaszként erre: 1. - Fagyongy67)
2008. aug. 17. 13:55

Szia!

Azt írod 13 éve dolgozol az ingatlan szakmában. Én most, elég fiatalon, 19 évesen szeretnék belevágni, mint ingatlan értékesítő. Örülnék ha tudnál nekem mesélni a munka szépségeiről és nehézségeiről egyaránt... Hogyan érdemes hozzákezdeni, mit tegyek és mit ne tegyek? Mi a kulcs a sikerességhez? Tudom 13 év tapasztalatához kevés az itt lévő hely, de nagyon boldoggá tennél ha adnál 1-2 tanácsot, csak dióhéjban :-)

2008. júl. 7. 22:09
Nem gondoltam, hogy érdekteleségbe fulladok:-)
2008. júl. 6. 09:50

Pang az ingatlanpiac. Nagyon sokan adnának el, sajnos kevesebben vennének. Az energiaárak is meghatározzák az ingatlanok mozgását, illetve maga a gazdasági helyzet is. A hitelek viszont egyre kelendőbbek, de sokan káoszban vannak a rájuk zúduló sokféle reklámtól, s nem tudnak kiigazodni a bankok útvesztőjében. Kell-e ingatlanos, és hitelügyintéző? Ha igen miben tudnak segíteni? Barát vagy ellenség az ingatlanos? Beszélgessünk a témáról, hátha segítségére lehetünk egymásnak. Közelítsük eladó és vevő álláspontját.

13 éve dolgozom az ingatlanpiacon szivesen segítek a felmerülő kérdések megválaszolásában.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook