Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ingatlaniroda, ingatlanos probléma fórum

Ingatlaniroda, ingatlanos probléma (beszélgetős fórum)


1 2
48. someone (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2019. jún. 12. 14:38

"Amit tudni kell: az ingatlanos nem kötött szerződést az eladóval, azaz nem létezik megbízási szerződés..."


Ebben a mondatban van a lényeg.

Ha nincs szerződés, akkor nincsenek kötelmek és jogok egyik részről sem.

Ráadásul a vevőt soha nem terheli semmilyen jutalékfizetési kötelezettség ingatlan vásárlásakor


A jog ugyan ismeri a "szóbeli szerződés is szerződés" fogalmát, de ez a gyakorlatban soha nem működött, mivel szinte képtelenség hitelt érdemlően bizonyítani.

Hivatalos szervek meg el sem fogadják.

Példa rá, hogy próbálj te egy autót adásvételi szerződés nélkül átíratni a nevedre az okmányirodán, akárhány tanút viszel, hogy megegyeztetek.

Egy szó mint száz, te intézd az eladóval a legjobb tudásod és lehetőségeid szerint a dolgokat, az ingatlanossal meg ne törődj!

47. Lávli (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2019. jún. 7. 19:31

34. Hsz.

Bekopogott és kézbe vette az ügyet, anélkül, hogy a néni kérte volna, így tkp magánemberként, de azért kiállított egy sajtpapírt, amin rajta van a cége adata, hogy legyen mire hivatkozni némi pénzmagért.

Lehet, hogy 80 fölött majd az én kocsimat is jól megtankolja valaki, ha akarom, ha nem. 😯

46. michelle.r (válaszként erre: 45. - Lávli)
2019. jún. 7. 19:23

Erről nem szól a fáma. Amit tudunk, hogy az ingatlanos vitte a vevőt, és most azon gondolkodnak, hogy tudnák kihagyni.


Aki szerint ezt rendben van, próbáljon beállni egy benzinkútra a töltőoszlop mellé, majd fizetés nélkül elhajtani és azzal védekezni, hogy ő nem kérte a benzinkutast, hogy tankolja teli. 😜

45. Lávli (válaszként erre: 44. - Michelle.r)
2019. jún. 7. 19:12

Akkor ez ilyen okosba' dolog? És ki állapítja meg a tarifát és mennyit vajon?

Én is feladom, mert csak a tiszta dolgokat szeretem.

Szerződéssel, lefektetett szabályokkal.

44. michelle.r (válaszként erre: 41. - Lávli)
2019. jún. 7. 19:07

......amellyel nem kötött szerződédést. De a szolgátatását igénybe vette, és amelynek eredményeképpen létrejön az adásvételi szerződés.


Oké, feladtam 😂😂😂

43. kisj (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2019. jún. 7. 19:04
Ingatlaniroda nem szokott szóbeli megállapodást kötni.
42. kisj (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2019. jún. 7. 19:02

Azt írtad, hogy nincs megbízási szerződés.

Ha ez így van, akkor az ingatlanosnak semmi keresnivalója nincs ebben a buliban.

41. Lávli (válaszként erre: 40. - Michelle.r)
2019. jún. 7. 18:58

Igenis.

Egy olyan szándéknyilatkozatos papíron, mely egy olyan ingatlanirodával fejléces, mellyel nem kötött szerződést. 😶

40. michelle.r (válaszként erre: 39. - Lávli)
2019. jún. 7. 18:54
Értem kolléga 😜 Eladó és vevő között létrejövő ajánlati kötöttség akkor jön létre, ha az eladó elfogadja a vevő ajánlatát.
39. Lávli (válaszként erre: 37. - Michelle.r)
2019. jún. 7. 17:31
Akkor keletkeztet szerződéskötési kötelezettséget, ha szabályos megbízási szerződés része az ingatlanirodával, így viszont csak vicc. Ha nem vicc lenne, ezt követte volna a foglaló adása, ami viszont szintén kétséges, ha jól olvasom az aggodalmat, hogy hátha másnak eladja a néni az ingatlant.
38. Guruljka (válaszként erre: 37. - Michelle.r)
2019. jún. 7. 16:45
Értem, köszönöm a választ.
37. michelle.r (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2019. jún. 7. 15:46

Guruljka, a szándéknyilatkozatot a vevő adja az eladónak. Abban közli, hogy milyen feltételekkel kívánja az ingatlant megvenni, meddig tartja az ajánlatát, hogyan fizet, stb.

Ha ezt az eladó elfogadja, az szerződéskötési kötelezettséget keletkeztet. Továbbá igazolja, hogy az ingatlanos elvégezte a munkáját.

36. Guruljka (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2019. jún. 7. 15:43
Félrevezető információval?
35. Guruljka (válaszként erre: 34. - Pasionella)
2019. jún. 7. 15:41
És ő mint magyányos farkas kötött szándéknyilatkozatot?
2019. jún. 7. 14:59
Egyébként még mielőtt itt mindenki leharapná az eladó fejét :-) főleg, hogy egy aranyos néni egyébként, az egész ingatlanosdi úgy indult, hogy az ingatlanos csaj épp a szomszédnál járt mikor kiderült, hogy a szembe szomszéd meghalt és ezért Ő bekopogott az örökösökhöz, hogy nem akarjátok eladni? De majd igen... nyáron akarták eleve eladni. Aztán mondta, hogy dehát Ő máris tud rá készpénzes vevőket... ezek voltunk mi... és hadd mutassa már meg nekünk... Tehát a néni nem vette fel a kapcsolatot eladás célból semmilyen ingatlanirodával hanem az ingatlanos ügyesen ráerőltette magát, a néni meg sodródott. Az eladónak se lenne baja a kifizetéssel ha nem szembesültünk volna azzal, hogy mennyit hazudik az ingatlanos.
2019. jún. 7. 14:55
Ilyenkor azért van arra lehetőség, hogy az ingatlanirodával tudassa az ember, hogy vannak kifogások a dolgozójuk eljárásával szemben?
32. michelle.r (válaszként erre: 25. - Pasionella)
2019. jún. 7. 14:47

Tekintve, hogy az adott szava kb. annyit ér, mint a cetli, amire leírja, van félni valód.


A vevő te vagy, persze, hogy nem akarsz rosszat magadnak ;)


Nem a te problémád. Ha tisztességtelenül jár el, annak lesznek következményei, de az a saját döntéséből fakad. Fizessen, és nem lesz per. Vagy álljon bele egyenes derékkal.

31. Lávli (válaszként erre: 30. - Pasionella)
2019. jún. 7. 14:33

Te nem tudsz ártani az eladónak, felnőtt ember, majd eldönti, hogy jön ki ebből az ügyből az ingatlanossal.

Az meg benne van a pakliban, hogy eladja másnak, ha a másik többet fizet, vagy nem két hónap múlva, hanem azonnal.

Ezért jó a szerződés, mert azzal mindenki védve van, az eladó is meg a vevő is.

30. Pasionella (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2019. jún. 7. 14:29

Rosszul írtam, az eladónak nem akarok rosszat :-)


Szemközti lesz ha majd megvesszük :-)

2019. jún. 7. 14:27

"azért érdeklődöm mert nem akarok rosszat a vevőnek, illetve vele szembe laknánk, nincs kedvem azt hallgatni évekik..."


Vevő? Nem az eladó?

És ha a szemközti ingatlan ennyire tetszik, miért kellett ingatlanos???

2019. jún. 7. 14:19
Én mindig azt vallom, jobb tiszta lelkiismerettel kijönni egy üzletből, még akkor is, ha laposabb pénztárcával.
27. Pasionella (válaszként erre: 26. - Babyapocakban)
2019. jún. 7. 14:16
Ha jól sejtem kb 300ezerről.
2019. jún. 7. 14:15
Mekkora összegről beszélünk?
25. Pasionella (válaszként erre: 23. - Michelle.r)
2019. jún. 7. 14:09

Nekem igazából mindegy mert nem én fizetem... mi nem tartozunk semmivel sem az ingatlanos felé viszont azért érdeklődöm mert nem akarok rosszat a vevőnek, illetve vele szembe laknánk, nincs kedvem azt hallgatni évekig, hogy bezzeg Őt beperelte az ingatlanos mert nem fizette ki a jutalékot...

Igazából nekem lehetne teljesen mindegy is, csak az izgat hogy ne hazudjon az ingatlanos tovább, már pedig sajnos nagyon sok esetben ezt tette és persze tartok tőle, hogy amíg eltelik ez a 1-2 hónap rábeszéli az eladót, hogy oh...épp van egy vevője aki 200-al többet adna, adja el neki...


sajnos volt már olyan abszurd szitu mint amit te leírtál, hogy vitt oda érdeklődöket, az eladó már nem akarta megmutatni de mivel csak úgy betoppant velük kellemetlennek érezte a szitut és inkább oda adta a kulcsot.

24. Pasionella (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2019. jún. 7. 14:05
Ez is egy szempont... de azért nem kell őket sajnálni szerintem :-) ennyi hazug emberrel én még nem találkoztam mint amennyi hazug ingatlanossal...
23. michelle.r (válaszként erre: 17. - Pasionella)
2019. jún. 7. 13:53

Könyörgöm, értsd már meg, hogy szóbeli megbízással rendelkezett, ezért engedett be a tulajdonos benneteket, és ezér tehettetek ajánlatot.

Véletlenül egy időben jártatok arra, és ugyanabban a kőben botlottatok meg, így esetetek be az éppen eladó ingatlanba? 😊


Vettünk ingatlanokat az utóbbi időben, látom mennyi béna hiszi magát igatlanosnak. De ha valaki igénybe veszi a szolgáltatást, és abból üzlet lesz, nem csak illik, de kötelező is kifizetni a megállapodott jutalékot.

22. michelle.r (válaszként erre: 16. - Pasionella)
2019. jún. 7. 13:49
Értem, béna volt. Ha tisztességes, kifizeti nektek az így elbukott 35 ezer forintot. A jutalékából.
21. michelle.r (válaszként erre: 11. - Pasionella)
2019. jún. 7. 13:47

Ha két hónap múlva megveszitek, az ügy perelhető. És nyerni fog. Nem tudom mennyi pénzől beszélünk, de gondolom nem több mint az ingatlanérték 3%-a.


Próbálom elképzelni a helyzetet: ingatlanos felhív, vinném az új érdeklődőket. Mondom, ne hozd, hiszen a szerződést felbontottuk, nem kívánom senkinek mutotatni az ingatlant. Erre az ingatlanos mégis odaviszi, és erőszakkal behatol 😂

Bocs, de nem kerek az eladó sztorija.

2019. jún. 7. 13:44

Mennyi becsületes ember.


Azért az érdekes, hogy miután az ingatlanos eladja az ingatlant, legtöbb esetben rettenetesen fáj a jutalékot kifizetni. Akkor már valahogy úgy érzi a tulaj, hogy ezt a munkát ő is elvégezhette volna, sőt, tulajdonképpen nem is volt az adásvételben igazi munka, főleg nem annyi, amennyi a jutalék.

Sosem lennék ingatlanos. Borzasztó egy hálátlan munka.

2019. jún. 7. 13:17
Ha jól olvastam, nincs vételi nyilatkozat. Ingatlaniroda kezdeményezni szoktak kizárólagos jogot, és akkor annak a jutaléka ma már eléri 15-30 % jutalmat is. Sima ingatlanértékesítés után 3 - 10 %. Ha az ingatlanos egy tagja magánakciózik 3-5 % ot kérhet, de elfogadni sem kell, ha egymás között intézitek. Valóban az eladó milyen szerződést kötött az irodával. Te pedig mit írtál alá, ez a fontos.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook