Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ingatlanadó fórum

Ingatlanadó (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
2009. máj. 13. 08:25

Ja és elegem van azokból akik semmivel sem szállnak be a közösbe!!!

pl. egyik ismerősünk:


apuka kőműves: nincs bejelentett állása, és azt mondja havi 120-at keres csak kb.


anyuka gyeden: kb 30 forintért + 24 családipótlék


Mivel apuka nincs bejelentve így kapnak segélyt havi 28 ezret

Szóval egy hónapban bejön nekik: 202 ezer forint


És ebből egy büdös forint nem megy a közösbe!!!

2009. máj. 13. 08:15

Hát szívemhez szól ez a fórum....

Most épül a házunk. A következő paraméterekkel:

Szüleinktől kaptunk segítséget a telekhez, majd évekig spóroltunk albérletben, hogy el tudjuk kezdeni az építkezést.

Aztán felvettük a 10 misis hitelünket, és a szocpolt.

A házat a párom és apósom (ketten!!!) építik, csak oda hívunk szakembert, ahová muszály (szoros a költségvetés) és minden számlával történik...


A ház 17 millió forinból lesz készen így, hogy páromék több mint egy éve, minden hétvégét, minden szabadnapot, és lehetőség szerint estéket ott dolgoznak.

A ház a balatonparton van, talán őszre sikerül beköltözni. Erre most kitalálják, hogy adózzunk a 25 éves hitelünkre, meg a kétkezi munkánkra!!!!

Mert ugye, egy igényes, új, balatonparti ingatlan 150 nm-rel beleesik a luxuskategóriába!

Csak azért mert nem kocsmázzuk l a pénzt, mert nem sírunk segélyért, mert minketten dolgoztunk, és tanultunk...és nem nyaralásra meg rucikra, szuper kocsira, fodrászra költöttük, hanem biztonságot akartunk, egy otthon!!!


Teljesen fel vagyok háborodva!!!!

2009. máj. 13. 08:13
Én ajándékként kaptam ezt a lakást anyukámtól 2001-ben.Fizettem rá ajándékozási illetéket.Amit örököltem az után örökösödési illetéket.És amikor eladtam akkor adóztam.Ez kb 600.000 ft összesen.És még ingatlanadót is fizessek???A k..va életbe!Mit találnak még ki??Hány réteg bőrt huznak le rólunk??
2009. máj. 13. 08:01

Tegnap azt olvastam, hogy gordonka szerint aki nem tudja a nagy méretű ingatlanát fenntartani, az vegyen kisebbet. Megáll az eszem. És ha valaki örökölt? Meg egyébként is most képtelenség eladni! Senki nem kap hitelt!

A másik, hogy az én ingatlanom kb.harmada hitelből van, amit havonta nyögök. Vajon azt majd számításban veszik?

36. az álarcos (válaszként erre: 34. - 1366d1807f)
2009. máj. 13. 07:55
Nem kell fizetniük, de a be nem fizetett adót ráterhelik a házra, és amikor megöröklöd, akkor ki kell fizetned, úgyhogy örökléskor rögtön kapsz egy akár néhány milliós adósságot.
2009. máj. 13. 06:05

Hát olvasva a hozzászólásokat csak keserítő a helyzet.

Ki határozza meg majd az ingatlan értékét?mert szerintem lessznek kenőpénzek,hogy xyingatlanja kevesebbet érjen a a valódi értékénél.

Mert nem akar füzetni.

Mert hiába nagy egy ház meg jó a fekvés mert jó helyre épült.

Ha esetleg annyira nem jó az állaga,hogy fel kell újítani.

Mert ha átlag alapján térképpel csinálják meg az értékbecslést akkor lessz nemulass igazán.

2009. máj. 13. 00:00
Most azt hallottam, hogy a nyugdíjasoknak nem kell fizetni. Na, akkor most jönnek a luxuslakásokkal rendelkező nagymamák!! Mint annak idején a valutakeret miatt sokan kivitték Bécsbe a nagymamát.
33. 54246605c4 (válaszként erre: 30. - Tücsimücsi)
2009. máj. 12. 22:23
Milyen végzettséged van? És merre laksz? Nekem lenne egy melóm, de nem tudom, jó-e neked.
32. 54246605c4 (válaszként erre: 31. - Syria)
2009. máj. 12. 22:22

Az a baj, hogy ez a megítélés, hogy mennyit ér a házad, teljesen változó. Ha teszem azt, baromi jó helyen van egy nem luxus házad,akkor már simán belesorolnának abba az 50 milliós értékhatárba, és teljesen biztos, hogy jóval feljebb értékelnék az ingatlanokat a valós értéküknél...

Sehogy sem jó ez. CSak a VALÓDI luxusingatlanokat kellene adóztatni, de ez akkor sem fog bekövetkezni, simán meg fognak adóztatni mindenkit...

31. syria (válaszként erre: 19. - Fbcd8bb3b2)
2009. máj. 12. 22:17

Sajnos csak egyetérteni tudok a véleményeddel. És ugyanúgy tépem a hajam, hogy még ezt is meg akarják velünk tenni.

Biztosan vannak itt jogtudorok. Nem lehetne polgári engedetlenséggel érni, hogy csak a tényleg luxusingatlanok (mondjuk 50 millió fölött) adózzanak?

30. tücsimücsi (válaszként erre: 29. - Cyntia)
2009. máj. 12. 22:07
Miért? Szerinted én? Másfél éve nem találok egy kib...ott munkahelyet, hiába követek el mindent!!! Már minden ismerősünk riadóztatva van, de SEMMI!!! Pedig én megnéztem a filmet is, de ebben a kilátástalanságban hogyan gondolkozzak pozitívan? Ha működne ez A TITOK nem lenne a világon ennyi szerencsétlen nyomorult ember. Igaz ez már egy másik topic témája.:))
29. Cyntia (válaszként erre: 28. - Tücsimücsi)
2009. máj. 12. 22:02
De komolyan: annyi ördögi kör van. Ha egyszer, csak egyszer rájöhetnék a nyitjára.. Én befizetném.. Ha csak ezen múlna..
28. tücsimücsi (válaszként erre: 27. - Cyntia)
2009. máj. 12. 22:01
Igen..a Titok bizonyos problémákhoz nagyon kevés.:-)
27. Cyntia
2009. máj. 12. 21:57

Bár csak ez lehetne a problémám..

De amíg az össz pénzünket a főbérlő kapja meg: addig ezzel a témakörrel sajnos nem tudok foglalkozni. És ebből az ördögi körből egyenlőre semmilyen titokkal, agykontrollal, pozitív hozzáállással kiszállni nem tudtam/tunk. :(!

2009. máj. 12. 21:31

na jo, mentem, mert nagyon felhuztam magam, de holnap majd benézek hogy miket irtatok! Lehet helyet kéne cserélni néhány nagy okosnak a sima átlag emberekkel, a mindennapos kukorgatások után ők biztosan ésszerűbb "csomagokat" dolgoznmának ki. Pl. baromira megadóztatnám azokat, akiknek minimálbérből luxusvillára telik!!!! Még a wc-ről is zámlát kéne adnia hogy hol vette és miből volt rá pénze???

Sziasztok!

25. tücsimücsi (válaszként erre: 6. - Fbcd8bb3b2)
2009. máj. 12. 21:27
Pontosan erről van szó, tehát: meg is érdemeljük bájgúnárt és a nyamvadt programját.:(((
24. Serry
2009. máj. 12. 21:25

mind ennek tetejébe nem is egy hanem akár 3 ingatlan ránk eső részét is fizethetjük.

Mer ugye a nyugdíjasnak nem kell majd megfizetni: kiszabják és majd kifizeti az örökös, vagyis ráterhelik az ingatlanra. Na most ha anyám apám nyugdíjas és a férjemé is akkor mi a nehezen megvett lakásunk és a tőlük örökölt házrész adóját is fizethetjük. szilárda hány bőr is ez?

23. moonlight1984 (válaszként erre: 20. - Fbcd8bb3b2)
2009. máj. 12. 21:20
Ja,és tegyük hozzá,külföldön egy normál lakás bérleti ára egy kereső fizetésének kb 10-20 %-a.Itt meg minimum a fele,vagy még több!Na ez a nem mindegy!
22. fbcd8bb3b2 (válaszként erre: 21. - Moonlight1984)
2009. máj. 12. 21:19
jah, kb 60 éve...akkor is fejet hajtottunk, mint az elmult 1000 évben is..csak mindig másnak...
21. moonlight1984 (válaszként erre: 16. - 707655fba1)
2009. máj. 12. 21:17

Azt én is szeretném tudni...igazából az a baj,hogy a magyar nép túl békés volt mindíg.Vegyük pl a franciákat,ott aztán van virtus,ott mindenki összefogva utcára vonul,és nem tehetnek meg velük bármit.Na,és jobban is élnek mint mi...talán ezért is.

Az a baj,hogy itt már nagyon régen,nagyon el lett szúrva a rendszer...

20. fbcd8bb3b2 (válaszként erre: 18. - 26c9a8950c)
2009. máj. 12. 21:16
Igaz hogy nem a saját tulajdonuk, de ott maguk az állások is sokkal több mobilitást kérnek az emberektől. Én biztos nem hagynám itt a lakásom pl. egy szegedi állásért. Ott hol laok? ALbérletben, ezzel a lakással mit csinálok? VAgy uresen hagyom vagy kiadom én is albérletbe...Nekunk semmi értékünk nincs csak a házunk! Kérdés: meddig???
19. fbcd8bb3b2 (válaszként erre: 16. - 707655fba1)
2009. máj. 12. 21:14
MAx annyit, hogy munkaidő alatt elmegyünk tüntetni. De nem százan hanem legalabb egy millióan, es nem csak Bp-re kell koncentrálni hanem az egész országra. Vagy pl az összes fuvarozo nem szállitana semmit 1 hétig!!! Ahogy az olaszok tették, és el is ertek amit akartak: egy idő utan nem volt se benzin se kaja se semmi...Szoval TÖMEG kell!!!! Tudom mondani konnyu, és akkor jon a duma : az emberek ráérnek tüntetni...Áh, nincs középút. Forradalom? Attol sem lesz jobb.
2009. máj. 12. 21:14
A miniszterelnök úr szerint az nem állapot, hogy Magyarországon a kb. 90%-ban van az embereknek lakása. Külföldön ez nem így van! Felháborító, hogy azért büntetik az embert, mert van tető a feje fölött.
2009. máj. 12. 21:12

Ja,és ha kiszámoljuk az éves ingatlanadók összegét,mire nyugdíjasok leszünk,majdnem mégegyszer kifizetjük az ingatlan árát....bár szerintem meg se érjük a nyugdíjat,mert addigra 100 év lesz annak is a korhatára.Bár úgyse kapnánk semmit,addigra nyugdíj se lesz.

állandóan nyomják,hogy spóroljunk,legyen megtakarításunk...hát nekem hó végére max az ablak megtakarítására van lehetőségem...

16. 707655fba1 (válaszként erre: 15. - Moonlight1984)
2009. máj. 12. 21:11

Többször több helyen megkérdeztem, most is megteszem: Mit lehet tenni?


Hátha most megkapom a kérdésemre a választ.

2009. máj. 12. 21:07

Adózik az ember a jövedelméből,igen magas kamatot fizet a lakáshitelre,amiből megveheti az Áfá-val terhelt építőanyagot,aztán fizet adót az élelem,ruházkodás,közművek után és fizessen most azért is,mert nem a híd alatt lakik....

És igen,szerintem is hibásak vagyunk,mi adófizetők,mert birka módra fejet hajtunk....

Mi jöhet még?

14. 26c9a8950c (válaszként erre: 4. - 3374d74025)
2009. máj. 12. 21:05
De vajon ki fogja megvenni? Mert hát már most érezhetően visszaesett az ingatlanpiac forgalma, nem beszélve az építkezésekről. Ráadásul még a szocpolt is el akarják törölni, tehát ez sem fog segíteni. Szóval maradnak az ingatlancápák, akik jó olcsón megveszik, majd egy pár év múlva eladják.
2009. máj. 12. 21:05
Biztos akarok én gyereket ebbe a szar helyzetbe???
2009. máj. 12. 21:03

De könyörgöm.Megveszem a telet.

Azon úgy építek házat,hogy mindenre áfát füzetek.És akkor a megadózott anyagból épített házat még 1* megadóztatják?Mit képzelnek szar...én a pénzt?

Mert a ház is hitelre megy?mert önerőből nem megy?!!!!!

Aztán meg a fizut is megadóztatják a kaját amit lehet,hogy én termelek meg azt is,azt nem mondják,hogy hú de szarul megy a népnak nem veszek fel milliárdos jutalmat.Mert egyébként mire kapják?Azért mert pocsékul csinálják a munkájukat?Utána meg lemondanak mert hibáztak?

Ezekenek kell a jutalom?

Szóval tényleg aki nem telepedett le az menjen innét ki.

Mert beledöglünk a füzetnivalóba.

2009. máj. 12. 21:00
Aszonták, hogy aki nem tudja fizetni, költözzön kisebb lakásba. Jó, mi????
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook