Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ingatlan irodával mire vigyázzak? Eladnánk egy felújításra szoruló lakást ingatlan irodán keresztül. Mire számíthatok? Segítene valaki? fórum

Ingatlan irodával mire vigyázzak? Eladnánk egy felújításra szoruló lakást ingatlan irodán keresztül. Mire számíthatok? Segítene valaki? (tudásbázis kérdés)


27. PöttyösPanka (válaszként erre: 25. - Simple)
2017. aug. 21. 08:32
Tudom, micsoda felelőtlenek vagyunk, de ezek a szerződések legalább 5 oldalasak apró betűkkel írva. Sajnos nem vagyunk jogászok, így bevallom, nekem eléggé fárasztó értelmezni egy ilyen jogi szöveget. Ahhoz meg messze lakunk, hogy azért visszamenjünk, hogy beadjuk az aláírt szerződést. Átolvastuk helyben, de alaposabb tanulmányozásra nem volt lehetőség. Mivel tudtuk, hogy 14 napon belül elállhatunk tőle, így nem is volt rá szükség. Nem hiszem, hogy az emberek többsége simán, első olvasásra képesek egy ilyen bonyolult szöveg maradéktalan értelmezésére.
26. michelle.r (válaszként erre: 25. - Simple)
2017. aug. 20. 19:03

Ahogy kell.... ;)


Mi a baj a kizárólagos szerződéssel? Én éppen csak azt szoktam kötni. Ők is többet foglalkoznak vele és intenzívebben, mint azzal, amit ki tudja hány irodánál ott van, különböző árakon.

25. simple (válaszként erre: 22. - PöttyösPanka)
2017. aug. 20. 12:32
Ezt most nem igazán értem. Csak utólag olvastátok el a szerződéseket, miután már aláírtátok?!
24. simple
2017. aug. 20. 12:27
Én eleve nem állnék szóba irodával. De ha mégis így teszel, nehogy kizárólagos szerződést köss.
23. globus
2017. aug. 20. 12:09
Ne köss kizárólagos szerződést.
2017. aug. 19. 14:09
Az ingatlanirodákkal tényleg nagyon kell vigyázni. Mi most árulunk egy lakást. Az első napon, amikor felkerült a hirdetés, legalább 10 ingatlanos hívott fel minket. Gondoltuk, párral szerződünk. 3 nagyot és 3 kicsit választottunk. Persze egyik szerződés sem kizárólagos. A nagyok 4.5, a kicsik 2-3%-ért dolgoznak. Mi az árat úgy határoztuk meg, hogy mi mennyit akarunk kézbe kapni. Mindegy mennyiért árulják, de a plusz költségek erre jöjjenek rá. Tehát mivel a nagy irodák több jutalékkal dolgoznak, így náluk többért került fel a hirdetés. A kisebbek már a második-harmadik napon hoztak érdeklődőket. A nagyobbak azt mondták, hogy majd másfél-két hét múlva konzultálunk, hoznak statisztikákat, és újra gondoljuk az árat. Közben elolvastuk a szerződéseket. A nagyoknál mindnél benne volt, hogy ha az ingatlan máshol olcsóbban kerül meghirdetésre, mint náluk, akkor őket kötbér! illeti. Erről valahogy elfelejtettek említést tenni. Mivel 14 napig minden indoklás nélkül el lehet állni a szerződéstől, a nagy irodáktól -akik a kicsikkel ellentétben még egy érdeklődőt sem produkáltak- elbúcsúztunk. Mindenki legyen résen, ha ingatlanirodával kerül kapcsolatba.
2012. márc. 19. 11:28
A panelokra nagy általánosságban nincs kereslet. Vagy rendkívül nyomott áron, még az egyedi fűtésűekre is.
20. 3532273647 (válaszként erre: 19. - Michelle.r)
2012. márc. 15. 15:59
Hogy érted azt,hogy a panelok eladják magukat??
19. michelle.r (válaszként erre: 18. - 3532273647)
2012. márc. 2. 22:38

Igen, néhányat. 72 órát, max. egy hetet. Attól függően, mi szükséges ahhoz, hogy válaszolhassanak. Pl. minden döntéshozó itthon van-e.


Nagyon sok mindentől függ. Pl. Gazdagréten kicsi az alkusáv, Békásmegyeren a hegy felé néző oldalon is, míg a város felé már nagyobb. A Havanna lakótelepen meg örülnek, ha bárhogy is, de el tudják adni.


A lokáció, a ház állapota, a környék infrastruktúrája fontosabb, mint a lakás állapota, hiszen az az egyetlen, amin a vevő változtatni tud.


Panel lakásra szerintem ne bízz meg közvetítőt, a panelok eladják magukat. Priviben kérdezek mindjárt valamit.

18. 3532273647 (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2012. márc. 2. 22:28

Köszönöm..ilyenkor néhány nap "gondolkodási időt" adjak?


A másik kérdés:Amennyiben sikerül vennem,áruba bocsátom a mostani lakásom-panel,10 emeletes,távfűtés,műanyag ablak,új Wc fürdő,biztonsági ajtó-szóval jobb állapotú.

Az ilyeneket az indatlan.com-on szinte mindig 10M feletti áron kínálják,amit hallok,hogy 8,5-8,8M-ért kelnek el.Ilyen széles az alkusáv?

Ildi

17. michelle.r (válaszként erre: 16. - 3532273647)
2012. márc. 2. 22:03
Akkor tedd meg az ajánlatodat, ha tényleg akarod. A megadott határidőig ne jelentkezz náluk, ne tudják, hogy nagyon akarod. Ilyenkor az veszít, aki először szólal meg :)
16. 3532273647 (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
2012. márc. 2. 21:35
A műszaki szaki teljesen korrekt-20 éve ismerem,a leírás szerint víz villany vezeték 2009-ben felújítva,sok hiba nem lehet...
15. michelle.r (válaszként erre: 14. - 3532273647)
2012. márc. 2. 21:21
Fordítva. Ha tetszik a lakás, vigyél egy műszaki emb ert. De olyat, aki valóban ért hozzá, nem csak fikázni megy, majd beszélj a közös képviselővel. aztán tegyél egy írásos ajánlatot, amelyben megadod, hogy milyen fizetési ütemezésben fizetsz és meddig él az ajánlatod. Szomszédokkal beszélni tök felesleges. Nem biztos, hogy jó néven veszik, ha idegen emberek faggatóznak.
2012. márc. 2. 20:32

Sziasztok!

Mennyire lehet "kihasználni" az ingatlanost?

1-Szeretném megnézni a lakást

2-beszélnék a közös képviselővel és a szomszédokkal

3-viszek egy műszaki szakit...

Az első után érdemes már alkut kezdeni..ha nem tudok reálisan(érzésem szerint) alkudni,a többit már végig se járném.

A környéket már körbejártam(ragasztottam ki keresek papírokat is,de ingatlanosokkal is kapcsolatban állok)a lakók szerint,csendes,biztonságos környék,a fűtésszámlák is megfelelnek.

Ez 3-4 látogatást jelent,mondjuk,a lakásban csak kettőt,esetleg hármat)

Ildi

13. Reno77 (válaszként erre: 9. - Icuri)
2012. márc. 2. 19:14
2-5 %-ig mozog.
12. icuri
2012. márc. 1. 22:47
Köszönöm a válaszokat.
2012. márc. 1. 22:13

Szia!


Minél több irodával kötsz szerződést, annál kevesebbet foglalkoznak a te lakásoddal. A félkizárólagos szerződés azért jó, mert akkor ha saját magadnak sikerül eladni, akkor nem kell az irodának fizetni, mint a kizárólagos szerződés esetén.


Ha nem lakott az ingatlan, és távolabb van attól ahol ti laktok, akkor, de csak akkor célszerű a kizárólagos szerződés.


Egy korrekt iroda a fékizárólagos szerződésnél nem kér többet max 3%nál. A sok irodával kötsz szerződést ez felmehet 5,5%is, és mit írtam nem foglalkoznak vele behatóan, mert nem éri meg.


Figyeld meg a közvetítő mennyire magabiztos.

Azonnal mond -e értékbecslést. Ha igen, ne köss vele szerződést. Azonnal nem lehet az értékbecslést megcsinálni, mert három fontos összetevője van, és azt ki kell számolni. Az egy pár nap.


Mennyi időre vállalja az iroda az értékesítést.

Egy jó ingatlanközvetítő három, max 4. hónap alatt el tudja adni azt az ingatlant, aminek korrekt az ára. Fontos a korrekt ár, amit a piac is megfizet.


Egy korrekt ingatlan közvetítő, iroda túlárazott ingatlant el sem vállal. Innen is tudhatod mennyire korrektek.


Én nem vagyok ingatlan iroda vezetője, csak tanultam, mert 1,5. dolgoztam ingatlan irodában, közvetítőként. Rájöttem, hogy még keveset tudok, de mire mindent megtanultam, viszonylag jól, váltottam, visszatértem oda, amit jobban tudok, és jobban a szívemhez is nőtt.

10. michelle.r (válaszként erre: 5. - Icuri)
2012. márc. 1. 22:08

Köss fél kizárólagos szerződést, ez azt jelenti, hogy csak ezzel az ügynökséggel, vagy saját magad adod el. Amikor hozzák a vevőt, aláíratnak veled egy megtekintési nyilatkozatot bizonyítva, hogy ők mutatták meg a vevőnek. Ha akkor nem, de egy naptári éven belül annak a vevőnek eladod, teljesítették a szerződést, jár nekik a jutalék.


A jutalékot az első pénzmozgáskor fizeted, tehát ha ad foglalót a vevő, akkor abból. Ha te lépsz vissza, mindenképpen szívás, mert a foglaló dupláját a vevőnek kell fizetned. Ha pedig a vevőd lép vissza, akkor a foglalóból fizeted, kvázi nem a te veszteséged.

Az ügynökség arra szerződik, hogy hozza a vevőt, ha ti megegyeztek ők teljesítettek, jár a jutalék. Az, hogy később mégsem lesz szerződés, az már nem az ő hibájuk.


Max. 3 ügyökséggel szerződj, ha nem akarsz kizárólagosat kötni, ugyanazon a platformon hirdetnek, a vevő úgyis az ingatlan.com-on keres, rá fognak bukkanni a lakásodra. De ha mindenkivel szerződsz, aki a hirdetésedet meglátva felhív, tatárjárás lesz a lakásodban, de nem hatékony.


Minden ügynökségnek van lehetősége egyedi szerződést kötni, egyedi jutalékkal, ez sok mindentől függ, de általában a nagy értékűeknél engednek.

9. icuri (válaszként erre: 7. - Reno77)
2012. márc. 1. 22:03
oké, köszi. Még az érdekelne, hogy általában milyen %-kal dolgoznak?
8. icuri (válaszként erre: 5. - Icuri)
2012. márc. 1. 21:59
Nem 45, hanem 4,5%.Bocsi
7. Reno77 (válaszként erre: 5. - Icuri)
2012. márc. 1. 21:56

Kizárólagos szerződésnél csak ők árulhatják az ingatlant, tehát sem Te, sem másik iroda nem adhatja el. Ha megszegitek, akkor jár nekik a jutalék.

Én a helyedben általános szerződést kötnék és csak nagyobb irodákkal, gondolok itt az OC-ra, DH-ra, stb.

A lényeg, hogy mindenki ugyanazon az áron hirdesse, ehhez ragaszkodj!

Egy vevőt megzavar, ha több áron, más más leírással lát fent a neten egy lakást.

Ha kizárólagost kötsz, akkor csakis nagy, jó hírű irodával és meghatározott időre tedd. 3 hónapra szokták, ha addig nem dolgoznak jól, akkor fel kell bontani a szerződést és mást keresni.

Ha van még kérdés, szólj, sok-sok éves ingatlanos tapasztalatom van. :)

6. melinda032 (válaszként erre: 3. - Lili bárónő)
2012. márc. 1. 21:50

Szia!

Az ingatlan értékbecslése mennyibe kerül?

:)

5. icuri (válaszként erre: 3. - Lili bárónő)
2012. márc. 1. 21:50
Szia! Mennyi az átlagos százalék? Van egy szerződés minta nálam, amelyben 4 5 van, kizárólagos szerz. esetén 3,5 %. Miért nem jó a kizárólagos szerz.? Bánatpénzről nincs szó, de ha pl.a foglaló kifizetésre kerül és később mégsem lesz üzlet, akkor is fizetnünk kell.
2012. márc. 1. 21:37

Mi is ingatlanirodán keresztül vettünk lakást másfél éve. Amiért én is rájuk bíznám eladó lakásomat:

- rengeteg helyen hirdetnek, saját honlapjuktól kezdve akár újságokon át

- leveszik a terhet a válladról, hogy utánajárj a piacnak

- megszervezik a vevő látogatását, szigorúan igazodva Hozzátok

- elmondják az előnyeit (kicsit titkolják a hátrányait) úgy, ahogyan azt Te sosem tudnád előadni

- velük könnyebben próbál alkudni a vevő (érdemes picit magasabb árat hagyni, amiből pl. fél millát le tud alkudni)

- tapasztalataik alapján tudnak segíteni abban, hogy milyen kép fogadja a vevőt,

- tudják, mi előnye egy lakásnak és mi nem, függetlenül attól, hogy Te hogyan gondolod

- hátránya, hogy bizonyos %-ért dolgoznak, de hidd el, megéri, hogy megkíméld magad a sok hercehurcától, ha nem vagy a tipikus szervezős és utánajárós típus

- mindenük kéznél van, szerződések, ügyvéd (keress helyette másikat), kapcsolatok és törvények

3. Lili bárónő (válaszként erre: 1. - Icuri)
2012. márc. 1. 21:35

Szia!


Magam is ingtatlanirodát vezetek. Mindenképp figylej arra mennyit kérnek, némelyek pofátlanul magas százalékért dolgoznak.

Legyen számodra szimpatikus az az ember, akivel üzletet kötsz! Ne köss kizárólagos szerződést, és ne szerződj olyannal, aki bánatpénzt kér akkor, ha nem ő adja el az ingatlant!

Ha siekrül jó ingatlanost találnod, akkor sikerélményed lesz! Sok sikert!

2012. márc. 1. 21:34
mi is ezt prübáljuk tenni, de 3 hét alatt még fel se került a hirdetés. körmükre nézünk már sztem. egyébként arra h milyen feltételekkel milyen százalékot kérnek.
2012. márc. 1. 21:32
Ingatlan irodával mire vigyázzak? Eladnánk egy felújításra szoruló lakást ingatlan irodán keresztül. Mire számíthatok? Segítene valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook