Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Immunerősítő vitamint tudnátok ajánlani? fórum

Immunerősítő vitamint tudnátok ajánlani? (tudásbázis kérdés)


2016. máj. 11. 14:23
D vitamin.
2016. máj. 4. 16:50
fokhagyma mézzel., gyömbér.
2016. máj. 4. 09:00
bocsi ! más :) szép nicknevet választottál :) itt áll a kapunk mellett :)
9. zolo
2016. máj. 3. 10:11
Én egész télen nem voltam beteg és már azt sem tudom mikor voltam beteg. Nem szedek semmilyen vitamint. Viszont minden nap reggelihez mézes teát iszom ,lila hagymát eszem és naponta egy almát eszem. Nekem ilyen egyszerű az egészségem megőrzése. Esetleg, ha neked valami komoly betegséged van és ezért kell az immunrendszeredet erősítened. Akkor még ajánlani tudom a méhpempőt. Ezt méhészektől tudsz venni és mézzel van összekeverve. Illetve az orvosoddal beszélj mit ajánlana.
2016. máj. 1. 10:48
FLAVIN 7 +
2016. ápr. 30. 14:09

Centrum

:-)/Nem egy cent rum/.

2016. ápr. 30. 14:04
D-vitamin
5. Jasmeen (válaszként erre: 2. - E9ba4d597a)
2016. ápr. 30. 14:01
Ezeket az anyagokat(vitaminok, ásványi anyagok, stb.) nem tudja "megszokni" a szervezet...nagy baj lenne, ha megszokná!
4. Jasmeen (válaszként erre: 1. - E9ba4d597a)
2016. ápr. 30. 14:00

Azzal kezdeném, hogy a szervezet számára szükséges vitaminokat, ásványi anyagokat, próbáljuk meg a táplálkozás során bejuttatni a szervezetünkbe. Olvass utána pontosan a táplálékok vitamintartalmának.


Ha valaki megfelelően táplálkozik, rendszeresen sportol, akkor nincs szüksége semmiféle táplálékkiegészítőre vagy külön vitaminpótlásra.


Ha mindenképp szedni akarsz valamit, akkor javasolnám a komplex multivitaminokat. Jó hatású továbbá az Echinacea, ezt lehet kapni többféle formában, én a cseppeket szoktam javasolni. Jó lehet még a méz, a gyömbér, a propolisz, grapefruit magolaj cseppek.


A legfontosabb viszont, amiről sokan elfeledkeznek, az a D-vitamin pótlása. Ha mondhatunk ilyet, hogy "immunerősítő vitamin", akkor az csak a D-vitamin lehet.


Ezt táplálkozástól és életmódtól függetlenül kellene szedni mindenkinek, azokban a hónapokban, amikor kevesebb napfény van. Nagyjából ez az időszak szeptembertől áprilisig, májusig tart. Egy egészséges felnőtt napi D-vitamin szükséglete 2000NE.


Azért kell pótolni, mert hiába a minőségi táplálkozás, a D-vitamint nem nagyon tudjuk bevinni ilyen módon a szervezetünkbe, ugyanis nem szívódik fel, vagy csak elenyésző mennyiségben. Csak és kizárólag a napfény hatására keletkezik a testünkben(a szolárium hatására nem!).


Egyébként nem csak az immunrendszer egészséges működéséhez elengedhetetlen, de nagyon sok más egyéb folyamatban is szerepet játszik, amibe most nem mennék bele. A lényeg, hogy azt mindenképp pótolni kell és folyamatosan szedni a fentebb említett időszakban.


Remélem tudtam segíteni!

2016. ápr. 30. 13:49
immun support,spirulina
2016. ápr. 30. 13:45
Eddig a Lenkeit szedtem, nagyon jól hatott rám, de már úgy érzem, hogy megszokta a szervezetem, és már nem fejt ki olyan "fitt" hatást. Valami hasonló jó terméket, szívesen fogadnák :)
2016. ápr. 30. 13:43
Immunerősítő vitamint tudnátok ajánlani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook