Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Imádom botmixerrel kikeverni a palacsintatésztát. fórum

Imádom botmixerrel kikeverni a palacsintatésztát. (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
37. syria (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2022. aug. 8. 20:13
Egyetértek. 😀 Így néz ki a konyhám, amikor éppen nincsen főzés, szendvicskészítés, stb. 3855. bejegyzés: [link]
36. Amaunet (válaszként erre: 32. - 5d8fd6c5cb)
2022. aug. 7. 22:07

Mikor rólam is azt hitték, hogy pasi vagyok 1-2 nő úgy érezte, hogy feltétlenül írogatnia kell nekem.🤣


De a téma... Igen, vannak nagyon kis konyhák, de arra mégis van hely, hogy dobozba csomagolva tárolják történetesen a botmixert és soha elő se vegyék.

35. unom (válaszként erre: 33. - Bless the child)
2022. aug. 7. 18:29

Én itt írtam le, és túléltem 😃

Kíváncsi lennék, ki volt az.

34. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 33. - Bless the child)
2022. aug. 7. 18:29

Meglepődtem én is.

Tájékoztatva lettem a magyar lakásviszonyokról.

33. Bless the child (válaszként erre: 32. - 5d8fd6c5cb)
2022. aug. 7. 18:22
Ne már. Ezért privit?
32. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 25. - Amaunet)
2022. aug. 7. 18:17

Kaptam elmarasztaló privát üzeneteket ez ügyben..

Sok helyen tényleg nem 4 x 4, vagy 5 x 4 méteres a konyha mérete.

Enni meg az étkezőben eszem.


Én egyedül lakom, tehát a gépek nekem nincsenek útban.

2-3 gyerek és 2 felnőtt esetében egy lakótelepi konyhában már más a gyerek fekvése.

31. Bless the child (válaszként erre: 30. - Amaunet)
2022. aug. 7. 16:45
Vettem forrólevegőst, azt viszont nem fogom kidobni
30. Amaunet (válaszként erre: 29. - Bless the child)
2022. aug. 7. 16:40

Nagyon helyesen.:) Valamikor én is kaptam frittőzt az anyóspajtástól, amitől tele lett a lakás olajszaggal. Használtam vagy 2x. De a most ajándékba kapott Sumo Slicer pl. kint van, mert naponta kell uborkát, hagymát és minden mást szeletelni és így nem fogom a gyaluval, reszelővel az ujjaimat elreszelni.

A valóban napi használatú dolgok vannak kint a pulton és koránt sem kelt rendezetlen hatást (ahogyan azt itt valaki megjegyezte), ha tisztán vannak tartva.

A kések is mágnes síneken vannak kint a falon. Így nem kell egyet sem lépni és fiókot húzogatni.


Szóval, nekem ez így kényelmes és praktikus - ha már megvannak ezek a gépek/eszközök -, akkor használom is őket. Nem a kamrában tartom elcsomagolva őket és gyűröm továbbra is a kezeimet.

Talán a turmixot el fogom rakni, mert annak a tisztítása körülményesebb kicsit. Sok műveletet kivált a botmixer.

Persze, ehhez nagy konyha kell. Nálam a két pult mellett középen egy étkező asztal is van, amit szintén használok nagyobb főzések alkalmával is.

29. Bless the child (válaszként erre: 27. - Amaunet)
2022. aug. 7. 14:56
Én megszabadultam a számomra tök felesleges gépektől. Ilyen volt az olajsütő, a mindenféle toldalékkal csatlakoztatható konyhai gép, kenyérsütő.
2022. aug. 7. 14:49
👍🏻
27. Amaunet (válaszként erre: 26. - Bless the child)
2022. aug. 7. 14:40
Nálam ezek egy pulton vannak (csak a felsoroltam) más segítő gépekkel. Praktikusan, mert ott egy hosszabbító elosztóra vannak mind csatlakoztatva.
26. Bless the child (válaszként erre: 25. - Amaunet)
2022. aug. 7. 14:34
Szerintem a mikro és a kávégép mindenkinek szem előtt van. Nem ezekről van szó
25. Amaunet (válaszként erre: 20. - 5d8fd6c5cb)
2022. aug. 7. 14:22
Egyetértek. (nőként😊). Nálam van egy pult a gépeknek és van egy másik, ami előkészítő/munkapult. Mi értelme lenne megvásárolni a gépeket, ha dobozában, szépen elcsomagolva tartanám? Egyedül a kenyérsütő van a pult alatti szekrénybe elrakva (nem dobozába becsomagolva), mert azt tényleg nem naponta használom. A pulton kint van a botmixer, a turmix, a mikro, a forraló, a szeletelő és a kávégép. ha szükségem van valamelyikre csak fordulok és ott van.
24. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2022. aug. 7. 13:08
ahány ház, annyi szokás..-))
23. Bless the child (válaszként erre: 20. - 5d8fd6c5cb)
2022. aug. 7. 12:43
Szerintem meg nagyon ronda, ha ki van pakolva minden a pultra. Nálam csak olyan van ott, ami mindennapos használatra van. Kenyérpirító, vízforraló, semmi más.
22. syria (válaszként erre: 18. - Globus)
2022. aug. 7. 12:22
A ritkábban használt konyhai kisgépeket a dobozukban tartom, könnyen elérhető helyen: konyhaszekrényben, kamra alacsony polcán. Utálnám, ha a konyhapulton foglalnák a helyet, mert a rendetlenség látszatát kelti számomra. Szerintem a konyhapult munkára való, nem tárolásra. A botmixert én is csak arra használom, amire való: pépesítésre, pl. ehhez: [link] vagy ehhez: [link] vagy ehhez: [link] 😀
21. unom (válaszként erre: 20. - 5d8fd6c5cb)
2022. aug. 7. 11:40

A legtöbb konyha kicsi ehhez.

En csináltattam egy polcot a falra, ott tartom a gépeket. Kéznél van, nem foglal helyet a pulton, praktikus.

2022. aug. 7. 11:38

Bocs, hogy férfiként ilyen témához hozzászólok, de a hozzászólásokból nekem az jött le, hogy előszedni a gépeket az macera.

A gépeket a konyhai pulton kell tartani és használni azt amire szükség van.

Természetesen egy pult az függ a konyha méretétől is, megértem, ha valakinek kicsi.

De a gépeket nem a szekrényben kell tartani elpakolva szerintem.

De ez lehet, csak az én meglátásom.

19. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 00:28
Én is azzal keverem. A botmixer kint van a pulton készen mindenféle konyhai munkára. Leöblíteni is könnyebb, mint egy fakanalat elmosni. (amit közel sem lehet olyan tisztára mosni, mint egy fém felületet)
18. globus (válaszként erre: 17. - Syria)
2022. aug. 6. 23:28
Botmixert olyan ritkán használom, hogy a legmagasabb, létráról elérhető polcon van állandó helye. Talán a sóskakrém, spenót télire eltevésénél, kb. ennyit.
17. syria (válaszként erre: 15. - Bichi)
2022. aug. 6. 23:10
Globus megmondta, hogy nem. 🤣 Plusz: a fakanalat előkapom a fiókból, a botmixeres gépet meg ... Ááááá hagyjuk is! 🥺
16. globus (válaszként erre: 15. - Bichi)
2022. aug. 6. 22:00
A késest én is utálom mosni 🤣
15. Bichi (válaszként erre: 6. - Syria)
2022. aug. 6. 21:36
Én sem használom, de mondjuk a mosogatás nem tök mindegy, hogy a mixert, vagy a fakanalat kell elmosni?
14. globus (válaszként erre: 13. - Epresturmix)
2022. aug. 6. 19:45
Hagymát régebben kézben felkockáztam. Újabban hagymatűt használok, ahhoz kell deszka, viszont a hagymát pucolás után nem kell fogni. Ezt mindig megtalálom, a fűszerpolc szélére van akasztva, egy konyhai olló társaságában.
13. Epresturmix (válaszként erre: 11. - Globus)
2022. aug. 6. 19:20
Én is. Ubi, répa stb…Krumplit az egyetlen éles késemmel szoktam. Gyorsan átforgatom, szeletelni, kockázni szintén a kezemben szoktam. Hagymát is, ha sietek. Halálom amikor a főzős műsorban a krumplit deszkán kockázzák! 😳😫😀
12. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 6. 18:41
D.e. cserelhettunk volna. Vagy fel oraba telt, mire a kondernyi dresszinget botmixerrel keszre trutymakoltam.
11. globus (válaszként erre: 9. - Epresturmix)
2022. aug. 6. 18:32
Hámozót csak egyenes zöldségen szetetem használni, úgymint répafélék. Rosseb forgolódik vele egy golyó alakú tárgyon körbe-körbe 🙂
2022. aug. 6. 17:47

Botmixerrel?


Eddig ezt a lelkiterhet hogy tudtad magadban tartani?

9. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Globus)
2022. aug. 6. 17:19

Ne is mondd! 😀

Minden szarom megvan, de mire elő keresem, megvagyok! Múltkor a szaggatót nem találtam…jó lesz az vágódeszkáról is, késsel! Krumplit is csak késsel szeretek pucolni. Gyorsabb! Pedig a hámozó is rááll a kezemre, de amíg meglesz a fiókban…😏

8. globus (válaszként erre: 7. - Epresturmix)
2022. aug. 6. 17:10

Van benne valami 🙂 összes közül egyedül a zöldségszeletelő nem csinál nagyobb trágyadombot a hasznánál, azt imádom. Moulinex fresh express.

Minden más kütyünek tovább tart az összerakása, elmosogatása, mint amennyi időt meg lehet spórolni vele.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook