Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ima az embernek fórum

Ima az embernek (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ima az embernek

1 2
32. janszi (válaszként erre: 31. - Janszi)
2020. dec. 31. 13:54

Érthetem úgy is,ha a szeretetről szól a mondókám,akkor imádkozok,

ha a rituáléról,a miséről szól a mondókám,akkor imát-kozok.

31. janszi (válaszként erre: 30. - 8d00a82c06)
2020. dec. 31. 13:52

Azért dilemmázok,mert ha imád,imádod,imádkozol akkor.

Ima,imát,imátságot mondasz,az ...

30. 8d00a82c06 (válaszként erre: 29. - Janszi)
2020. dec. 31. 13:47
D-vél helyes.
29. janszi
2020. dec. 31. 13:38

Sokszor elgondolkodtam már azon,mire kell az egyháznak az a sok imátság?

Amúgy imádság vagy imátság,hogy helyes?

28. Amaunet (válaszként erre: 15. - D7ba7bf7ff)
2020. okt. 28. 18:25
Ezt már el is érték technokrácia nélkül.
27. 8d00a82c06 (válaszként erre: 25. - Kelta67)
2020. okt. 28. 18:21

Így van!

Mese, mégis nagyon sokan vakon hisznek benne.

Amit fel sem fogok.

26. Kelta67 (válaszként erre: 23. - Dfc04c70e4)
2020. okt. 28. 18:16

Semmi ilyen nem történt. Engem az hidegen hagy ki milyen mesében hisz..a szomszéd 4 éves kislánnyal sincs gondom, hogy hisz a Télapóban, kb egy szinten van istennel :)

A téma és a vita tárgya a vallás szerepe, lényege ma 2020-ban..és az hogy mai modern világban hogy hihet ilyen butaságokban egy értelmes felnőtt ember?

25. Kelta67 (válaszként erre: 22. - 8d00a82c06)
2020. okt. 28. 18:13
Nem tudom :) biblia egy kedves kis mesekönyv, korabeli kitalált és félig meddig valós alapú tantörténetekkel teli. Célja a vallási vezetők hatalmának és vagyonának megszerzése és megtartása, a korabeli hát elég tanulatlan és buta emberek megvezetésével. Rájátszva a korabeli babonákra, és vallási hitre.
24. globus (válaszként erre: 20. - Bless the child)
2020. okt. 28. 18:06
Én sem. Csak nagyon "ráutaló" a szöveg.
2020. okt. 28. 17:15

Mindenkinek joga van ahhoz, hogy elmondja, hisz-e istenben vagy sem.

Viszont senkinek nincs joga ahhoz, hogy hitbeli meggyőződése miatt megalázzon másokat.

Mondom ezt ateistaként.

22. 8d00a82c06 (válaszként erre: 21. - Kelta67)
2020. okt. 28. 17:12

Lehet, hogy te vagy az én emberem?

Valahogy senki nem érti a környezetemben a józan ész szerinti érvelésem a biblia ellen! 😁

2020. okt. 28. 16:51

Milxen másikat? én csak egy Nick néven vagyok, és igen ez volt az első beírásom ide..és?


hanka101..elég szomorú hogy nem vársz választ, ez azt jelenti hogy nem tudsz érvelni magad mellett, hogy választ se tudsz írni, hogy vitát vélemények ütköztetését se mered felvállalni..pedig ebben semmi rossz vagy ellenségeskedés nincs..

az hogy nincs isten nem én döntöm el, persze, mert ez tény.

Ahogy az is hogy jézus sem élt, kitalált ideologizált alakja a vallási meséknek..

20. Bless the child (válaszként erre: 19. - Globus)
2020. okt. 28. 12:38
Én kerestem, de nem leltem😘
19. globus (válaszként erre: 18. - Hanka101)
2020. okt. 28. 10:38
Most írt ide először ezen a néven, keresd a másikat.
2020. okt. 28. 10:09

Szia


Ha jól értem a hozzászólásod nekem szól.

Nem anyázok és semmi ilyesmi, ha nem tetszik a cikkem oke.

Szíved joga eldönteni mivel értesz egyet és mivel nem.

Hogy Isten létezik-e vagy sem nem a TE KIVÁLTSÁGOD eldönteni.

Az ostoba és gyerekes kifejezéseket meg határozottan kikérem magamnak.Választ nem várok tőled.

2020. okt. 27. 21:57

persze én vagyok a kötözködő

tökéletes érteném mit akart íni, de amit írt az zagyva és teljesen valótlan dolgokat, tartalmaz, meg gyerekes ostobaságokat. Nyugodtan meg lehet sértődni, meg anyázni engem, de ez van. Ha írni akar olyanról mint a természetvédelem, meg a társadalmunk elembertelenedése, elértéktelenedése, nem gyenge szöveggel kéne.


"Az állatok már lassan kezdenek kihalni, ahogy az emberek is."


- Az állatok mint fajok, mindig is haltak ki, emberek nélkül is, százezer, millió faj tűnt el, és tűnt fel, ez része az életnek, és a természet átalakulásának. Mi besegítettünk pár fajnál, de összességében a hatásunk elenyésző.


-Isten nem létezik, vagy más entitás ami teremtőnek neveznénk, 2020-ban jó lenne már túllépni ezeket a meséken


"Vagy régen eldőlt a sorsunk és eltűnünk erről a bolygóról. Ahogy maga a Föld nevű bolygó is."


- Ebben mi az új? kihalunk, ahogy más fajok is, csak az időtényező a kérdés, és a Föld is megsemmisül, ha nem előbb, akkor mikor a Nap vörös óriássá duzzad..


Isten meg senki más se zúdít semmit sehová, egyrészt mert nem létezik, másrészt a vírusok, meg a viharok, jól ismert jelenségek, és pontosan ismert keletkezésük okai, nem kéne belemagyarázni valami felsőbb izét.


Amit a társadalmi jelenségekről írsz, az jó..de ennek a túlnépesedés, és a fogyasztói társadalom erőltetett kialakítása az oka, sok más mellett..


ja és még egy, a naprendszer nem végtelen :)

Tudom most lehet anyázni, de ez a véleményem, ha vitázni akarsz akkor a leírtakat vitasd, és ne személyeskedj..

16. 0c4eeadbce (válaszként erre: 15. - D7ba7bf7ff)
2020. okt. 26. 01:20
A mestersèges intelligencia az igen.
15. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Hanka101)
2020. okt. 26. 00:55
Most szó szerint az "EMBERSÉG" a tét, mert ki akarnak irtani mindent, ami EMBERHEZ méltó, legyen az gondolkodás, érzelem, szexualitás, szabadság, stb. A mesterséges intelligencia kopogtat az ajtónkon. Erre kellett az okostelefonok elterjesztése, hogy "technokrata függők" legyünk és bármikor-bármiért fejet hajtsunk (mint a birkák)!
14. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Hanka101)
2020. okt. 26. 00:49

"Újratervezni lehet csak az emberiséget."


Ez is pontos megfogalmazás!


De olyan mértékű sárba tiprás kell hogy legyen, amiből egy hamar nem ocsúdunk fel!


Túléltünk 2 világháborút és nem tanultunk belőle?


Most nyakunkon a harmadik? (Amikor a pápa is kijelentette!)


A szeretetből, békéből nem tanulunk!

A gyűlöletből, erőszakból nem tanulunk!


Mi kell az emberiségnek?


Egy harmadik út, ami messze túlszárnyalja mindkettőt!


Ez valószínűleg olyan mértéke a szenvedésnek, amit még nem tapasztalt az emberiség!


Ha gyorsan tanulnánk, nem lenne szükség a szenvedésre!


Így viszont kell, mert ebből tanulunk!

13. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Hanka101)
2020. okt. 26. 00:39

Én csak nézek, mint Rozi a moziban, de komolyan!

Csúcs házak (fele CSOK-ból, meg hitelből), amerikai konyha, 2-3 autó a ház előtt!


Én is éltem a 90-es években, de ez mi???


Ott tartok, hogy lelki szemeim előtt látom elsüllyedni az autókat a föld alá. Még nem tudom mi lesz, árvíz vagy földrengés (esetleg mindkettő), de ezt a mértékű fogyasztást nem fogja tolerálni a természet!


Félreértés ne essék, én LESZ*ROM hogy kinek hány milliárdja van, csak ne nőjön meg még jobban az arca és fektessen bele értelmes dolgokba!


De pont nem ez történik!


Mintha egyenes arányosságba nőne a pénzzel és a hatalommal az emberek nagyravágyása, persze mások kárára!


A gazdag még gazdagabb, a szegény még szegényebb!

A "középút" eltűnni látszik!


Most már ott tartunk, hogy a hétköznapi emberek közé is beette magát ez a fertő! Ez a mentalitás!


Nehogy már ez legyen a példaérték!


De! Az! Mert ha középszerű vagy, ha normális vagy, ha egészséges vagy, ha megelégedett vagy, ha van önbizalmad, akkor egy "SENKI" vagy! (Az "Ő" szemükben!)


Mindig az az ember "érték", aki hülyének nézhető, irányítható, manipulálható!

12. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Hanka101)
2020. okt. 26. 00:24

"A világ haldoklik. Az emberek közönyösök egymás iránt. Átlépnek az ellesetteken. Hajtják a semmirevaló vagyonukat, amit sehova sem visznek magukkal."


Ezzel tulajdonképpen el is mondtál mindent! 👍✨

11. syria (válaszként erre: 4. - Globus)
2020. okt. 21. 18:44

Nekem nincs ilyen érzésem, én biztosan tudom. És nem a negativizmusom miatt, hanem mert hiszek a tudósoknak, akik eddig hiába kongatták a vészharangot; most már verik.

[link]

2020. okt. 20. 15:25
Igen,sajnos ez egyre jobban így van.Szerintem a cikk írója nem akart általánosítani,de mondjuk azt nem is értem,hogy aki úgy gondolja,hogy rá nem vonatkozik,az mért sértődik meg rajta.Szerintem amúgy sajnos sokkal több az olyan ember,akire ez vonatkozik,mint az,akire nem.Ha nem így lenne,akkor valószínűleg nem haldokolna a Föld.
2020. okt. 20. 08:13

"Isten mindenütt ott van és mindent lát. Látja-e vajon, mi történik itt most? Vagy régen eldőlt a sorsunk és eltűnünk erről a bolygóról. Ahogy maga a Föld nevű bolygó is."


Isten, helyettünk, emberek helyett, nem fog tenni semmit. Csak mi avatkozhatunk közbe. Rajtunk a felelősség.


Nem várhatjuk a világvégét ölbetett kézzel.



Értem a cikked mondanivalóját, Hanka. Fohász az emberhez.

2020. okt. 19. 18:35

Ez pont olyan téma amin órákig képes lennék vitázni. (nem fogok)

Soha nem hagytam magára senkit, de engem bárki képes lenne...

Hit, ima..

Nem fejtem ki a véleményem.

2020. okt. 19. 13:31

Köszönöm a véleményeket.

Én csak remélni merem, hogy többen vagyunk, akik így érzünk. És nem hagyjuk magára az idős beteg embereket.

Sajnos azt látni, hogy 1000 fr-ért ölnek gyilkolnak .Egyre embertelenebb a világ.

2020. okt. 19. 13:02

Nem szabad általánosítani,mert sajnos mindig voltak,vannak és lesznek olyanok, akikre a cikkben leírtak vonatkoznak...

Tehát azért tegyük hozzá,tisztelet a kivételnek,mert szerencsére többen vagyunk akik pozitívabban tesszük,látjuk a dolgokat.

5. Lávli* (válaszként erre: 3. - Bless the child)
2020. okt. 19. 12:23
Tragédia ez a végtelen negativizmus.
4. globus (válaszként erre: 1. - Hanka101)
2020. okt. 19. 11:50
Gyagran van olyan érzésem, hogy túl vagyunk már azon a percen, amikor fordítani lehetett volna.
2020. okt. 19. 11:48
Mámeg a hitetlenek a carok
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook