Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Illatmentes öblítő - létezik ilyen? fórum

Illatmentes öblítő - létezik ilyen? (beszélgetős fórum)


13. lizesett (válaszként erre: 12. - Basset)
2010. ápr. 16. 12:07

Igazán nincs mit! Csemegézzél belőle nyugodtan!

:)

12. Basset (válaszként erre: 11. - Lizesett)
2010. ápr. 16. 12:03
Olvasgatom a naplót, tényleg jó ötletek vannak benne... :) KÖsz!
2010. ápr. 16. 10:41

Fűfoltok eltávolítása

Szükséges: vaj vagy glicerin, langyos szappanos oldat.

A kényes anyagokból eltávolíthatók a fűfoltok, ha azokra kevés vajat vagy glicerint teszünk, majd 10 perc múlva langyos szappanos oldattal kimossuk a foltos részeket.

10. Basset (válaszként erre: 9. - Lizesett)
2010. ápr. 16. 10:40
Oké, rajta leszek! :)
2010. ápr. 16. 10:38

A naplómban van egy pár jó tipp. Ha elolvasod, és kipróbálod, akkor rájössz, hogy jól jársz időben és pénzben is!

:)

8. Basset (válaszként erre: 7. - Lizesett)
2010. ápr. 16. 10:34

Ja, tényleg... :D Ebben igazad van... :D

Mondjuk, nekem is gyanús volt ez a golyós dolog, de gondoltam, ki tudja... Nekem általában a fűfoltok meg a tinta nem jön ki... Lehet, hogy "sima" kosznál, pl. por, vagy csak a szagok (zokni, póló például) elég a víz...

Úgy szeretnék környezettudatosan élni, de ez sokszor eléggé ellentétben áll a kényelemmel... :(

7. lizesett (válaszként erre: 5. - Basset)
2010. ápr. 16. 10:31

Írtad a hozzászólásodban, hogy (igaz nem a legdrágábbat) használsz mosószert, de mégsem mindig tiszták a kimosott ruhák.

Akkor szerinted elég a sima víz? :)

Az erősen szennyezett ruhákat, (olajos, fűfoltos...) gyakran még mosószeres víz sem mossa ki tisztára, előtte be kell áztatni és mosószappannal át kell dörzsölni, hogy a makacs foltoktól megszabaduljunk.

És nem utolsó sorba függ a mosás minősége a géptől is. Anyukám 20 éves Hajdú mosógépének teljesítménye már-már kifogásolható. Az enyém még csak egy éves és soha nem vettem még ki belőle koszosan a ruhákat. De az is igaz, hogy a párom olajos ruháit előtte mosószappannal átdörzsölöm.

Így tették ezt nagyanyáink is, ők viszont mosóport nem nagyon használtak. (Legalábbis úgy emlékszem)


És félreértés ne essék, nem neked akartam esni, csak ráirányítani a figyelmedet a válaszodra. Mert figyelmeden kívül megválaszoltad a saját kérdésed! :)


A levendula olajat honnan szerzed be? Mert gondolom nem olyat teszel bele amit az aromalámpásba. Természetes alapanyagú kellene...

Szerintem.


Szép napot nektek!

2010. ápr. 16. 10:07

Én természetes öblítőt használok, a mosás végén

egy pár csepp levendula olajat teszek a gépbe.

2010. ápr. 16. 09:39

Egyszer azt olvastam, hogy valaki mosógolyóval mos, ami ugye azt jelenti, hogy pár (mosószerrel feltöltött) golyót beledob a ruhák közé és azzal mos... De nyilván, egy idő után kimosódik belőle a szer, tehát mondhatjuk, hogy csak sima vízzel... :O

És állítólag így is tökéletesen kimos a gép.

Ezt azért írtam, mert nem hogy öblítőt, de még mosószert se kellene használnunk.

Viszont én használok mosószert, bár nem a legdrágábbat, és nem mindig tiszták a kimosott ruhák. (Bár nem tudom, 100milliós mosószerrel az lenne-e...)

Te hisztek ebben a dologban, hogy a sima víz is elég?


Az ecet nagyon jó ötlet, sőt, mosogatni is... :)

2010. ápr. 2. 09:27

Használhatsz nyugodtan ecetet öblítő helyett. (fele-fele arányban vízzel elkeverve kell beletölteni az öblítős rekeszbe)

Több szempontból is javaslom: a vizet lágyítja, a vízkövet oldja, így se a ruhák se a mosógép nem lesz vízköves. (A ruhák nem lesznek fakók a vízkőtől és nem használódnak el olyan gyorsan)

Az ecet természetes sav lévén a környezetben lebomlik, így nem ártunk annak. Ne aggódj, nem lesz ecetszagú a ruha! A mosópor kellemes illata marad meg a ruhán!

És még azt is meg kell említeni, hogy élénkíti a ruhák színét és fertőtlenít. No és persze olcsó.

Próbáljátok ki!

2009. jan. 18. 17:34
köszi a gyors hozzászólást :))
2009. jan. 18. 17:25

Illatmentesröl nem tudok,talàn valaki màs:)

Viszont a Lenor fehér szinü öblitöje(szenzitiv)Hàtoldalàn felvan tüntetve hogy csökkentett parfüm anyagu.

2009. jan. 18. 17:22

Sziasztok!


Sógornőm kisbabát vár, és még az öblítő illatától is rosszul van. Nagyon régen, mintha hallottam volna illatmentes öblítőről, de sajnos már nem emlékszem hogy hol lehet ilyet kapni, ha egyáltalán létezik ilyen. Ha valaki tudja hol kapható, légyszíves jelezzétek.


Köszi mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook