Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikrek és iskolaérettség fórum

Ikrek és iskolaérettség (beszélgetős fórum)


2011. jan. 17. 12:40
köszönöm, hogy megerősítettétek az álláspontomat. szerintem is jó döntés volt. puszi
2011. jan. 13. 20:03

Szerintem a lehető legjobb döntés,h.maradnak.Ez egy nagyon erős kötelék,mely az anyaméhben kezdődött...nekik ez így természetes.

A plusz 1év hátrányukra semmiképp nem válik majd!Amúgy is az iskolakezdés elég nagy váltás,változás a gyerekek életében,legalább együtt élik meg!!

2011. jan. 13. 15:10
Meglátod így lesz a jó még egy év felhőtlen játék aztán jönnek a kemény iskola évek!
2011. jan. 13. 14:59

Na ma voltunk a pszichológusnál Evelinnel.

Ő is azt mondta, hogy a rajzaiból is egyértelműen kiderült, hogy szüksége van a testvére közelségére. Szóval még 1 évig mindkét gyerek marad az oviba. :))

2011. jan. 9. 15:39
Nálunk is ez volt a helyzet,de az enyémek évvesztesek voltak.Ha van rá lehetőség akkor maradjanak oviba,a kislánynak ártani nem árt,a kisfiúnak pedig lesz ideje fejlődni amiben lemaradása van,és a suliban már nem lesznek gonjai vele.Észre sem veszik majd hogy egy évet tovább járnak oviba.A mi esetünkbe a fiamnak az ovónénik segítettek felzárkózni ,és áprilisban mikor újra iskolaérettségi vizsgát kellet tenni akkor mondták hogy mehet suliba.De sajnos jóval többet kell tanulnia hogy elérje azt a szintet amit a kislány,és így már nehezebb megértetni vele hogy nem büntetésből kell többet tanulni,hanem mert muszáj .És ahogy andi6020 írta ez egy ajándék a gyerekeknek és neked :)
2011. jan. 9. 08:42
Szia! Semmi baj nem lesz ha marasztalod a kislányt! Nekem is ikreim vannak, de nem engedném külön Őket! Most gondolj bele a kisfiúnak milyen lenne az a tesója megy, Ő nem! Nála biztos valami önértékelési zavar alakulna ki, és a kislány sem biztos, hogy jól teljesítene a suliban, hogy nincs ott a tesója!Nyugodtan maradjanak oviban!
2011. jan. 9. 08:05
Tudod milyen nehéz a sulitáska? Jobb, ha marad a nagylány is, unni fogja, de később kifizetődik! Egyértelműen tartsd inkább vissza, ne menjenek külön suliba. Később úgyis elkezdődik a rivalizálás, ráér még:)
2011. jan. 9. 07:44

Iker, nemiker, iskolaérett vagy sem, én mindenkinek javaslom, hogy járassa a gyermekét még egy évig oviba! Ajándék az az év, gyereknek szülőnek egyaránt.

Nekem mindkét gyermekem februári, és így is húztunk rá egy évet! Megérte. :)

2011. jan. 9. 07:41

szia nálam is ugyanez volt nekem is a lányok cynthia és vivike nálunk a vivike volt a gyengébb és én is hagytam őket még egy évet most hét évesen kezdték a sulit nem bánom így 7 éve

sen sokkal érettebbek mind 6 évesen de nem csak én gondoltam így hanem az óvónők is úgy hogy nem veszítesz semmit sőt nyersz vele nekik is jobb lesz ha együtt maradnak nálam őket nehéz külön válsztani gondolom minden ikernél így van

2011. jan. 9. 07:09
és bármilyen hihetetlen de lehet az iskola végére ez pont meg is változik nálunk a gyengébből lett a jobb a végére..
2011. jan. 9. 06:33
A suliig még van idő,ők pedig valóban sokat változnak addig biztosan.
2011. jan. 9. 06:19
és ez még a suli kezdésig sokat alakul,...könnyebb és nehezebb is ha egy osztályba vannak
3. Rozália (válaszként erre: 1. - Santazsuzsi)
2011. jan. 9. 06:19
Nálunk is pont emiatt maradtak még az ikrek (unokáim) egy évet az oviban. Semmi hátrányuk nem származott belőle. Az idén mennek elsőbe és együtt maradnak továbbra is.
2011. jan. 9. 06:18
ráér a suli megvárja
2011. jan. 9. 06:15

Sziasztok!


Elég érdekes és elgondolkodtató dolog történt/történik velünk ebben az oviból az iskolába való beíratási történetben.

Szóval márc-ban töltik az ikreim a 6-ot. (Evelin-Bence)

Az oviban elvégezték az iskolaérettségi vizsgálatot. Na itt a bökkenő!

Evelint iskolaérettnek tartják, Bencét viszont még marasztalják az oviba. Mi is látjuk, hogy Bencus még nincs felkészülve, de szeretnénk hogy Evelin is maradjon még az oviba. Korainak tartom a különválasztást.. nem szeretnék különbséget tenni a két gyerek közt. mi a véleményetek??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook