Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikerterhességnek induló terhesség, avagy más lesz a vége? fórum

Ikerterhességnek induló terhesség, avagy más lesz a vége? (beszélgetős fórum)


2010. okt. 22. 13:16

Szia!

Nekem az első terhesség indult ikernek.A 9. héten bevéreztem,elég erős görcsökkel,menni alig tudtam,de sikerült eljutnom a kórházba,ahol azt mondták vizsgálat után,hogy ez a terhesség nem akar megmaradni.Azonnal befektettek a kórházba.Egy hónapig feküdtem bent,hogy az élő magzat megmaradjon.4x volt UH,ott mondták,ikerterhességnek indult,de valószínű,hogy a másik genetikailag sérült vagy nagyon betegen jött volna világra és a természet ezt úgy intézi el,hogy az anya szervezete a "nem jót" kilöki magából vetélés formájában.A kórlapon is úgy szerepelt,hogy "gemini" és utána hamatomát írtak.Az elhalt magzatot az egészséges,ahogy nő,úgy kilöki a méhből vérzés formájában.Ez tartott nekem 1 hónapig.Azt mondta még a dokim,hogy szerencse,hogy 2 petéjűek lettek volna,különben az egészséges is elment volna.De szerencsére egészségesen ,a 38. hétre,igaz 2300 grammal született(akkor még koraszülöttnek számított,aki 2400 gr. alatt született).Immár 12 és fél éve.Nagy kamaszfiú,nagyon szép és egészséges.Ja,az AFP 3x-os lett,de azt mondták genetikán Pesten,hogy az ikerterhességeknél szokott ilyen magas lenni,semmi baja az élő magzatnak.Igazuk volt és itt derült ki az is,hogy fiam lesz.A 2. terhességnél semmi probléma nem volt,pici fiam 3 éves és imádják egymást a bátyjával.

Sok kitartást és pihizz sokat!Drukkolok,hogy minden rendben legyen!Szia!

3. sinkoneeszter (válaszként erre: 2. - Henike19sms)
2010. okt. 12. 17:37
kÖSZÖNÖM, HOGY VÁLASZOLTÁL!
2010. okt. 12. 17:33

Szia.

Nekem is 2 babának indult, vagyis a doki mondtahogy ne éljem bele magam, de lehet, hogy ikrek.Nálam is ahogy teltek a hetek, az egyik nött, a másik mindig csak petezsáknak tűnt!Sajna én a 8. héten bevéreztem,de nem görcsöltem, mivel már volt februárban egy vetélésem így én már nem is számítottam másra, hogy megint elveszítettem őket, de hála istennek az egyik baba megmaradt, és azért véreztem mert a "tesó" elment, de másfél hétig feküdtem a korházba, mert nekem is hematómám lett. De felszívodott és jelentem 22 hetes a babrám.

Én azt ajánlom, hogy ne félj ha véreznél akkor

rögtön doki és sok pihenés.Ja és a magzatmegtartó gyógyszer.Nekem alappól ennem kellett, de te is inkább kérdezz rá, nehogy késő legyen.

Sok szerencsét!

2010. okt. 12. 16:34
Sziasztok!Második terhességem és múlt hét csütörtökön a hüvelyi vizsgálaton, az egészséges baba mellett valamit észrevettek, ami jóval kisebb! A papíromra hematómát írtak, de nem zárta ki a második lehetőséget, még egy baba későbbi foganással!Hétfőn újabb uh. és nem változott semmi, csütörtökön újra, hogy van-e változás!? Volt valakinek hasonló tapasztalata, kérlek osszátok meg velem!Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook