Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi lesz, ha nem terhestornázom a terhességem alatt? fórum

Mi lesz, ha nem terhestornázom a terhességem alatt? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. nov. 30. 19:59
Arra a kérdésre, h. hány hónapos korig lehet, kell dolgozni, egyéni a megoldás, mert minden munkakör más. Nekem sokat kell állnom, és ez már most megeröltető, sokszor nem kapok rendesen levegőt. Így nem fogom a végsőkig erőltetni. ha gyakrabban leülhetek közben, akkor kb. 7,5 hónapig vállalom. Nem érdekel, h. mások végig dolgoznak. Ez nem büszkeség , hanem közérzet kérdése.
2011. nov. 30. 19:57

Én 27 hetes kismama vagyok, járok terhes tornára, és nagyon jól esik. Nem fáj a hátam, derekam, felfrissít. Megmozgat.Ráadásul mivel a kerületben lakom, ingyenes. Ezért úgy éreztem, érdemes menni.

A házimunka, meg a munkahely nem egyenlő a sportolással ! Aktivitás, igaz, de nem feltétlenül egészséges, nem ott mozgat meg, ahol kell.

2009. szept. 7. 08:44
baba
50. zumbi
2009. júl. 29. 09:30
semmi
2009. júl. 29. 08:43

Én sem tornáztam a terhességem alatt, viszont sokat sétáltam.


Szerintem terhestornát a netről is lehet letölteni (meg valamelyik hazai tv csatornán is adnak ilyen adást, asszem a hálózaton), ha valaki akar tornázni, de nincs ideje valahová eljárni, csak előtte konzultálj a dokiddal!!!!!!!!!

48. noedi (válaszként erre: 47. - Tavaszilány)
2009. júl. 29. 08:25
Köszi a választ! Azt hiszem holnap reggel el is megyek egy laza kocogásra, és jövő héten meg megnézem magamnak azt az aquafittnest. :)
47. tavaszilány (válaszként erre: 46. - Noedi)
2009. júl. 28. 12:42

Szia!


Anno mikor terhes voltam, a nőgyógyászom azt mondta, bármit csinálhatok, ami fizikai veszélyt nem jelent. Tehát az olyan sport, mint a lovaglás, hegymászás, vizisí volt a tiltólistán. A többi sportot lehet, a szervezeted úgyis jelzi, ha nem esik jól. Én előtte rendszeresen úsztam és futottam. 24. hétig engedte a futást (bár addigra már inkább "kacsáztam" :)), mert addigra már nagy a baba súly és a méhszáj kinyilhat a rázkódástól. De addig kocogtam és jól is esett nagyon. Úszni is próbáltam, de az nem volt jó, "húzott"lefelé a hasam. Akkor kitaláltam az aquafittnest, de a hideg vizet továbbra sem szerette a hasam, úgyhogy pár alkalom után abbahagytam. Egyébként az aquafittnes meglepően "nehéz" egész más a vizben csinálni a gyakorlatokat. De nem megeröltető, csak én azt hittem, tök könnyű.

46. noedi
2009. júl. 28. 12:04

Sziasztok, kicsit tanácstalan vagyok: a 8. hétben járok (első terhesség), és nagyon szeretnék már mozogni valamit, de nem tudom, mit lehet/érdemes.

Amióta megtudtam, hogy kisbabát várok, nem sportoltam, pedig előtte rendszeresen és keményen edzettem (fittbox, futás, úszás, hegyi bringázás...) és most nagyon hiányzik a napi mozgás.

A dokim azt mondta, egyelőre vegyek vissza a tempóból, így maradt a kiadós reggeli és esti séta a parkban munka előtt és után...ami azért mindig jól esik, de úgy érzem, kevés..:(

Mit javasoltok, mivel kezdjem el a mozgást? És mikortól érdemes egyáltalán elkezdeni terhestornára járni?

A női jógát egyszer kipróbáltam, de engem nagyon untatott, és tök ciki volt, mert végig ásítoztam...van valami aktívabb vállfaja ennek a mozgásnak, amivel nem teszek rosszat a babámnak?

Az aqua fittness milyen intenzitású egyébként? Mit ajánlanátok?

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

2009. júl. 16. 14:28
Én sem jártam terhestornára és most sem fogok.Az orvosom sok pihenést javasolt,mert az előző terhességeimnél már 23. héten kinyílt a méhszáj és most is várható hogy hamarabb kinyílik a kelleténél.
2009. júl. 16. 14:10

Semmi baj nem lesz ha nem jársz terhestornára.Én gyógytornász vagyok,szeptemberben szültem a kislányomat,és én sem jártam.Jobban esett a sok séta,szinte mindenhová gyalog jártam.

Saját magadnak kell eldöntened,hogy mi esik jól.Csak azért ne járj előkészítőre,kismamatornára,jógára stb.mert most ez a divat.Persze,ha kedved van hozzá akkor hajrá.Ami jó a mamának az jó a babának is.

2009. júl. 16. 13:29
nem lesz semmi:)
2009. júl. 16. 13:29

Én 3 gyerkőcőt szültem és nem jártam tornázni.Könnyen szültem őket,nem hiszem,hogy a torna javítana ezen.

A masszázs az jót tesz szülés közben,mert enyhítette nekem a fájásokat:)

Néha tornázgattam magamban ithhon,ha már hiányzott a mozgás.

2009. márc. 21. 19:02

sziasztok,

bár én nem dolgoztam az elejétől kezdve (rettentő hányós voltam, minden, még a víz is kijött belőlema 11.hétig, a cégnél ahol dolgoztam meg már betettek mást a helyemre, nem kellett visszamennem). szóval 1. hülyére untam volna magam otthon, 2. előtte is tornáztam rendszeresen, szaunáztam is, és semmit sem hagytam abba, nyilván az óvatosság elve itt is megvan.

Én nem kimondottan terhestornán voltam, hanem ha olyan kedvem volt simán lementem a konditerembe biciklizni, elipszisezni , jó sok níújtással utána beültem az infra szaunába, alacsony hőfokon.

egy héten egyszer jógára is mentem, gyakorlatlanabbaknak van kimondott kismamajóga, tanítják a pontos légzéstechnikát (a sima jógán ill a pilatesen is!!), megtanítanak különbözó relaxációs módszerekre, ami bár magán a táguláson érdemben nem biztos h segít, ellenben ha valaki tudja kezelni a tudatát és a gondolatait, rettentő sokat segíthet a szülés alatt - és utána is.


Mellesleg a torna fokozza a vérkeringést, figyeljétek meg, nálam pl sokkal aktivabb volt a babám torna közbe és után, rá 2-3 órával meg nyugodtan lepihenhettem mert teljesen lenyugodott, sztem aludt mert ő is elfáradt :)

emellett az aquafitnessről tudok még jókat mondani, főleg a vége fele nagyon jót tesz a gerincnek, vizesedésnek, csak oda kell figyelni mert nem minden uszodavízbe érdemes belemenni...


Ami érdekes hogy én otthon nagyon nagyon ritkán tudtam magam rávenni az effektív mozgásra, max nyújtottam néha, egy egy gátizomgyakorlat stb.

A nyújtás, laza izmok és izületek szerintem egyébként többet számít mint maga az eddzés.


azoknak a felkészítő tanfolyamoknak is sok előnye van ahol apukával közösen van a foglalkozás, légzéstechnika, masszázs, vajúdási pózok, és nem utolsó sorban apukának is jó h sorstársakra talál, mi csomó családdal tartjuk még mindig onnan a kapcsolatot... ezeket direkt mondjuk péntek estékre teszik, h ne kelljen hiányozni a munkából.

A rosszulléteken is sokat segített, szinten tartotta a vérnyomást, fokozta vérkeringést, és az agyamat is felfrissítette, nem voltam olyan tompa, szédelgő egész nap :)


huh, sorry ha hosszú lettem, elkapott a hév...

jó ugrabugrát mindenkinek!

2009. márc. 21. 13:22
semmi ... ez most csak divat. Persze a mozgás nem árt, sőt. De nem kell ennek terhestornának lennie feltétlenül.
2008. aug. 5. 22:17
semmi, régen se volt kismama torna mégis többen születtek mint manapság...na jó tudom ennek más okai is vannak....de a léyneg h nem a torna a lényeg szerintem
2008. aug. 5. 22:15
Én sem tornáztam,de nem is hagytam el magam,jöttem-mentem sétáltam:))))Az utolsó napig is:)))
2008. ápr. 9. 13:02

Én sem tornáztam, de 8 hónapos terhesen még dolgoztam, meg a házi munka, lakásfestés és ezek elég jó tornák voltak.

Szerintem aki előtte sem tornázott, annak nem kismamaként kell elkezdenie. Bár ha nem dolgozhatsz és nincs meg a napi rendszeres mozgás, akkor érdemes járni, mert könnyebb lesz a szülés...

2008. márc. 31. 14:10
Semmi, én sem tornáztam! Elég volt a munkahely, házimunka, valamint már nagy pocakkal a lakásfelújítás!
2008. márc. 3. 12:23
Gondolom aki terhesség előtt rendszeresen tornázott az terhesség alatt is fog,aki meg eddig nem csinált semmit,nem pont terhesen fog nekiállni!
34. supin
2007. nov. 9. 13:58
Én sem tornáztam. A házi munka a munkahely után épp elég volt..
33. katic
2007. nov. 9. 13:25
Ez jó kérdés. :) Mi lenne? Semmi. Szerinted tíz kismamából mennyi terhestornázik? :)))
2007. nov. 3. 19:41

En is egyetertek, semmi sem tortenik, de a rendszeres mozgasnak megis rengeteg elonye van. Es csak el kell kezdeni, utana minel tobbet mozogsz, annal tobb energiad es kedved lesz hozza.

Szerintem nagyon fontos olyat talani, amit szeretsz csinalni, es mas kismamakkal egyutt rendszeresen lehet.

2007. nov. 3. 14:16
Semmi
30. DODICA (válaszként erre: 25. - Nina00)
2007. aug. 6. 07:40

:)))

Viccesen fogalmaztad meg.

29. LoLiNa
2007. aug. 6. 07:28
semmi. én sem tornáztam. Kriszóval 9kg plusszal mentem szülni, 3kg maradt. Danival 8kg plusszal mentem, 1kg maradt. viszont szülés után ha helyrejött az ember, nem árt a torna:-) mértékkel.. pláne a szoptatás alatt
2007. jún. 1. 14:43
Szerintem semmi különös nem fog történni, én se tornáztam, igaz, 15 kgt felszedtem, de 25 perc alatt így is megszültem.
2007. jún. 1. 13:00
a hsz-ket nem olvastam, de úgy hiszem, hogy egyszerűen szülni fogsz és kész :)
2007. ápr. 10. 11:42
Biztosan jó a terhestorna, mint általában minden testmozgás. Amikor én voltam kismama, ilyenről még nem is hallottunk. Szerintem az a kár, hogy nem mindenki az egészsége érdekében csinálja, hanem flancból. Pedig lehet, hogy a rendszeres séta, otthoni szokásos tennivalók, vagy ha nem tiltott, akkor a szex is tesz annyit.
25. nina00
2007. ápr. 9. 21:55

Szia!


Szerintem itt nem az a fö kérdés hogy mi lesz ha nem tornázol, hanem mi lehet ha tornázol.

Torna nélkül is szülhetsz egészséges babát könnyen. De mikor terhestornázz ha nem terhesen :-)

Hátrány nem származhat belöle, ha a doki engedi és nincs bajod. Viszont sok az elönye: jobb közérzet, biztonságos mozgás, hát, mell, medence, gát izmok erösitése, és esély egy esetleg még könnyebb szülésre, gyors regenerálodásra.

Az elsövel én sem tornáztam, csak dolgoztam ( könnyü fizikai munka, sok menéssel) és 4 óra alatt született meg. Most nem dolgozhatok és nagyon jó tornázni. A szülésröl majd kb. 3 hónap múlva tudnék beszámolni.

Minden esetre én ajánlom :-)

2007. márc. 23. 16:18
Én sem tornáztam. Semmi nem volt ill 30kg plussz az lett:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook