Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Így neveljem a gyerekem fórum

Így neveljem a gyerekem (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
139. ubi pretium (válaszként erre: 138. - Elátkozott68)
2014. jan. 18. 18:07
:DDD
138. elátkozott68 (válaszként erre: 130. - A0c1361e44)
2014. jan. 18. 17:57

:D:D:D

Ez mindent visz !...szólok az Óvónéninek, hogy húzgálod a hajam :D

137. a0c1361e44 (válaszként erre: 136. - Jozsi.38)
2014. jan. 18. 16:53
35 évesen érettségizni:)))))
2014. jan. 18. 16:50
ja igen jövedelem kiegészítésnek időnként kiállok a közeli főút szélére, tudod éheznek a gyerekek :P :DDD
135. a0c1361e44 (válaszként erre: 126. - Elátkozott68)
2014. jan. 18. 16:48

És utoljára:

Te egy nagyon rendes ember vagy, biztos meg fogod kapni ezért, méltó jutalmadat.

Én drukkolok, hogy így legyen.

Veled kapcsolatban is és Józsival kapcsolatban is csak drukkolni tudok.

Szép pár lennének egy rakás gyerek és két gusztustalan valami....

134. a0c1361e44 (válaszként erre: 133. - Jozsi.38)
2014. jan. 18. 16:42

Igen, látszik, hogy nem mozogsz ilyen helyeken, és így nem is vagy tisztában egy csomó mindennel, ahogy én sem. Ha valakit félre informáltam, akkor azt javítottam utána. Nekem elvileg nem kell tudnom, hogy a mák mikor utal, de azt tudom, hogy működik a mi rendszerünk, illetve azok a pénzintézetek, akikkel dolgozok, ami nem biztos, hogy máshol is úgy működik. Helyi specialitások...


Miért ne lenne lehetséges, hogy rosszul fizetnének? Neked mi a jó? Mi a rossz? Nem minimálbéres vagyok, de azt neked is tudnod kell, hogy ha egy családból nem dolgozik valaki, akkor annak a jövedelme kiesik.

És azt is tudnod kellene, hogy egy lakást fenntartani, megélni mennyiből lehet. Ugye tudod? Neked jó sok gyereked van, így tudnod kell.


Mit kellene megengednem magamnak? Igen, elég fura, hogy a pénztárcámba turkálsz, sőt!

De ha érdekel elmondom.

2 évig nem kerestem szinte semmit, csak alkalmi munkáim voltak. El kellett adni a lakásunkat, a kocsit, stb. és így is nehezen éltünk meg. De azt is tudnod kell, hogy milyen ez, hiszen te is munkából élsz vagy nem?

És igen, azóta vettem új lakást, de persze a teljes összeget nem tudtam kifizetni, így vettem fel hitel (forint hitelt), és igen, vannak még tartozásaim, amiket ki kell fizetnem, így valóban nem igen engedhetek meg magamnak egy nyamvadt nyaralást sem. Nem kapok egy tucat gyerek után csp-t, gyes, extra gyedet, családi adókedvezményt és társait, nekem nincs nagy családom, hogy mindent ingyen kapjak meg, nekem mindig mindenért meg kellett dolgoznom és nem csak szülnöm sorba a gyerekeket. Érzed a különbséget? Nincs pluszban több tízezer forintom, mint neked pl. Hanem simán csak az a fizetés, amiért megdolgozok, és mivel nekem nem jár semmi, ahogy neked jár, így nekem levonják az adót, a járulékokat és azt nem kapom vissza. Tehát az én fizetésem hiába jó, nem kapok annyit, mint te a gyerekeid után munka nélkül. Érthető?

És igen, közgazdász vagyok, és nem jós. Így valóban nem tudtam előre, hogy jön a válság és azt sem, hogy munkanélküli leszek én is és a férjem is. A deviza árfolyam nem érint, mert a deviza hitelemet kifizettem, amikor eladtam a lakást, így nem várom ebben sem az állam segítségét. Ja, én szocpolt sem kaptam soha, és a kajája sem volt kedvezményes a gyerekemnek.


Remélem kielégítő volt a válaszom.

És most mesélj, te miből tartod el rengeteg gyerekedet? Dolgozol egyáltalán? Mennyi a fizetésetek? Mennyiből gazdálkodtok 1 hónap alatt? Hogy érintett a válság?


Mert nekem sem áll össze a kép, hogy hogy vagy képes ennyi gyereket vállalni...Tisztességes munkával biztos nem lehet annyit keresni, hogy eltartsd őket...

2014. jan. 18. 16:16

valóban ezt állítod magadról. ezt nem is vitatom :)csak épp nem hiszem el. ha valóban banki szoftverfejlesztéssel foglalkozol, akkor miért állítottad más topikban, hogy a csp utalása gyorsabb lett? ami persze nem volt igaz, hanem hülyítetted az emberkéket. a másik pedig, ami miatt nem hiszem el, hogy ha és amennyiben tényleg ez a munkád, azért az annyira rosszul nem fizetne, hogy a nagyon alap dolgokon kívül ne engedhess meg magadnak egy nyamvadt nyaralást pl.

tudom, ezzel a zsebedben turkálok és milyenundorító, meg minden, de NEKEM ez nem fér össze, egyszerűen nem logikus, akárhogy is hivatkozol a hiteledre. ha tényleg közgazdász végzettséged is van, nem értem, hogy nem számoltál olyan alap dolgokkal, mint időszakonként előjövő gazdasági válság. devizaárfolyam, meg egyéb ilyen apróságok. szóval nekem közgazdász informatikus végzettség nélkül is nem logikus. nem áll össze a kép, ennyi

132. a0c1361e44 (válaszként erre: 131. - Jozsi.38)
2014. jan. 18. 16:02

Mi bajod van a munkámmal?

Miben nem vagyok következetes?

Közel 30 éves munkaviszonyom van, ebből hosszú ideig bankban dolgoztam, persze nem fiókban, hanem központban. Jelenleg banki szoftverfejlesztéssel foglalkozok, ami szintén kapcsolódik a végzettségemhez. Közgazdász informatikus vagyok. Ezzel a szakmával lehet bankos is, informatikus is és még sok egyéb is az ember. Voltam munkanélküli is, ekkor mást is csináltam (pincérkedtem, konyhalánykodtam) és van más szakmám is. Varrónő is vagyok, és még egyebek. Van gyors és gépíró végzettségem is, van nyelvvizsgám is. Mi nem igaz abban, amit írtam. Azt gondolom, hogy elég következetes vagyok. Nem hiszem, hogy rajta tudna bárki kapni hazugságon, mert miért tenném? Mit tagadjak le? Mit csúsztassak?


És még hobbim is van, sőt sportolok is, és van néhány egészségügyi problémám is, és olvasok is, és meghaltak a szüleim is. Tehát nem szoktam hazudni. Azt nekem nem tanították meg a béna nevelésem ellenére sem:))))

2014. jan. 18. 15:56

íriszke drága, elég elolvasni a hozzászólásaidat, és nagyon sok minden kiderül. de ugyanez áll itt mindenkire egyébként. elég sokszínű egyéniség vagy, és időnként nem tudom eldönteni, hogy mikor hazudsz.

egyedül a családi életeddel kapcsolatban vagy következetes, de a munkával kapcsolatban hát, nem tudom néha mit higgyek

130. a0c1361e44 (válaszként erre: 126. - Elátkozott68)
2014. jan. 18. 15:54

Ha fele ennyi agyad lenne, mint nekem, akkor már akár férfi is lehetnél, de nem vagy az.

És nyugodtan olvasd vissza magad, hogy hány nőt szekálsz itt. Én megtettem És elég gáz vagy. Ezért jársz ide? Neked ez okoz izgalmat? Persze nincs más.


Veled nagy gondok vannak, lehet langyi vagy agy nélkül, és állami gondozott is, vagy csak egyszerűen agresszív állat, aki itt éli ki hajlamait, mert épp nincs kit vernie, terrorizálnia.

Ne írj többet nekem, ne említsd a nevemet sem, mert szólok Hoxának, hogy állandóan követsz.

129. a0c1361e44 (válaszként erre: 128. - Jozsi.38)
2014. jan. 18. 15:50

És mivel buktatom le magam?

Mindenki leszállhat rólam. Te is.

128. jozsi.38 (válaszként erre: 121. - Elátkozott68)
2014. jan. 18. 15:47
ha nevetsz íriszen, jobban fogod érezni magad. ő a mindig tökéletes, csak időnként kilóg a lóláb. nem szabad komolyan venni, engem kifejezetten szórakoztat, amikor lebuktatja magát időnként.
127. elátkozott68 (válaszként erre: 124. - A0c1361e44)
2014. jan. 18. 14:50

Szerintem meg pontosan a fórum témájához kapcsolódik....biztosan van olyan 4-5 éves gyerek, aki úgy viselkedik, mint te és akkor talán segítség a szülőknek ez a kis eszmecsere.

Téged sem neveltek meg a szüleid....igyekszem bepótolni.

126. elátkozott68 (válaszként erre: 125. - M0ncsa)
2014. jan. 18. 14:32

Úgy tűnik....de kitartó vagyok és minden fogyatékosnak próbálok segíteni.

Irisznek agyat nem adhatok, csak javaslatokat :D

125. M0ncsa (válaszként erre: 121. - Elátkozott68)
2014. jan. 18. 13:51
Szelmalomharcra pazarlod az energiad :)
124. a0c1361e44 (válaszként erre: 121. - Elátkozott68)
2014. jan. 18. 13:31

Én is csak azért fikázlak, mert azt gondolom, hogy észreveszed magadat, de úgy tűnik, hogy nem.

Ebbe a fórumban, nem hinném, hogy az én cseszegetésem lenne a téma, így lehet a szövegértelmezéseddel is baj van.


És jó lenne ha észre vennéd magadat!

Nem érdekel amit írsz, akkor sem ha szépeket írsz, és akkor sem ha fikázol.

123. a0c1361e44 (válaszként erre: 120. - Nbandus)
2014. jan. 18. 13:28
Akinek nem inge....
122. a0c1361e44 (válaszként erre: 121. - Elátkozott68)
2014. jan. 18. 13:27

Miattad?

Kevés vagy te mindenhez, hát még ehhez.

Te számomra egy senki vagy. Igen, csak így egyszerűen arrogánsan.

121. elátkozott68 (válaszként erre: 119. - M0ncsa)
2014. jan. 18. 13:19

Pontosan.Szándékosan fikáztam az ő stilusában.

Csak próbáltam a aroganciáját még szemléletesebbé tenni :D

És nem akarok meggyőzni senkit...főleg irisz esetében "mission impossible":S

Csak jó lenne, ha már észrevenné magát.

Talán most...

120. nbandus (válaszként erre: 116. - A0c1361e44)
2014. jan. 18. 10:08
Ne haragudj, de eleg serto, amiket itt irsz. Azert, mert valaki nem erzi magat, a csaladjat vagy barmilyet tokeletesnek úgy, mint Te, nem hulye liba... az irasodbol ez jonn le... Hogy aki ide jön irogatni, az kb mind szerencsetlen flotas es maga tehet mindenrol. Akkor tenyleg nem ertem te miert vagy itt? Javitani az aranyokat? Most komolyan:)
119. M0ncsa (válaszként erre: 118. - Elátkozott68)
2014. jan. 18. 09:57
En is sokszor nem ertek egyet Irisszel, de ez a stilus kritikan aluli. Nem ervelsz, hanem vadaskodsz. Szerinted ezzel meggyozol barkit is?
118. elátkozott68 (válaszként erre: 116. - A0c1361e44)
2014. jan. 18. 00:28

Na most van egy kicsit több időm :)


Újfent aranyos megjegyzéseid vannak....nem tehetsz az én nyomoromról.....dehogynem! itt írkálsz!

Abszolút nem vettem észre, amig le nem írtad és kénytelen vagyok olykor elolvasni, amit firkálsz eszetlenül.

Örülök, hogy elégedett vagy mindennel....de akkor mi a francért töltöd itt az idődet, hiszen csodálatos életed perceit máshol is élvezhetnéd.....meg mi is, hogy nem szólsz hozzá semmihez.

Érdekes, hogy "nyávogásnak" nevezed mások véleményét, sérelmeit, problémáit.

Azt gondolom, ez már bizonyítja, hogy egy vödör feketeszén, melletted atomvillanás fényével tündököl.


A stílusod irritál, mint már írtam (csak nem tudod felfogni)

Több ezer ember írja le a véleményét kultúrált formában és csak a "végszükség" esetében minősít...Te csak minősíteni tudsz...szégyene vagy a női nemnek.

A vasorrú bábát tuti valamelyik ősödről formázták meg annó a meseírók.

Az, hogy nekem mi a bajom,(egyébként nem tudom miből következtettél erre :D) egyrészt semmi közöd hozzá, másrészt te lennél az utolsó élőlény akinek elmondanám.

S ha már személyeskedsz, gondolom felhatalmaztál, hogy elmondjam a véleményemet a szerencsétlen idióta férjedről, aki annyira élhetetlen, hogy egy ilyen nővel KELL érintkeznie.

Nem tudom mivel kényszeríted, ha egyáltalán van!!!, mert lehetetlen, hogy létezik olyan férfi, akinek te kellesz.


....ezeket csak azért írtam, mert mindenki tud unintelligens megjegyzéseket tenni....tények és értelmes ,értéket mutató mondanivaló helyett.


Remélem segítettem másként látni a világot :)

117. elátkozott68 (válaszként erre: 116. - A0c1361e44)
2014. jan. 17. 23:20

Tévedsz...ez a hsz-ed is csak azt bizonyítja, hogy kezeltetni kéne magad.

Nem az a hülye, aki a problémájára tanácsokat kér, hanem az, akinek nincs problémája (tehát sosem élte még át), de mégis ossza az észt.

...de vigyázz!!! neked nincs sok....nem marad, ha herdálod.

116. a0c1361e44 (válaszként erre: 113. - Elátkozott68)
2014. jan. 17. 23:00

Nagyon érdekes, hogy nem hagysz ki egyetlen hozzászólásomat sem. Nem is tudom minek vegyem? ha nem kötekedésnek, akkor minek?


Sajnálom, hogy nem adatott meg neked az, hogy jól érezd magad, ami következménye az, hogy a környezeted hozzád hasonlókból áll. Ez a te hibád és nem az enyém. Nem én tehetek a nyomorodról, hanem te magad.


Igen, elégedett vagyok az életemmel. Igen, tökéletes vagyok, a fiam is, a férjem is és azért, mert én így akarom, teszek érte, és a családom is, mert ezt hoztam magammal. Nem rinyálok azért, ami nem létezik, értékelem azt amim van, teszek azért, hogy legyen valamim, és azért is, hogy megmaradjon.


Igen, biztos jobban tetszene neked is, ha én is itt nyávognék naphosszat, hogy de sz@r az életem, mert elhagytak, megcsaltak, várom a segélyt, utál az anyósom, nem állnak velem szóba az emberek, nincs barátnőm, nem néznek rám a pasik, hülye a gyerekem, stb., de nekem nincs okom rá, hogy ilyeneket írjak, akkor sem, ha téged ez roppantul irritál.


Hogy neked mi a bajod, fogalmam sincs. Pasi létedre itt lógsz a hoxán és látszólag alig várod, hogy írjak valamit, amire közölheted velem, hogy én egy hüle vagyok. Érdekes hobbi....


Ha hülye lennék, akkor azt csinálnám, ami neked tetszik, itt nyávognék, esetleg csókokat küldözgetnék neked és priviben írogatnám, hogy nálad jobb pasi nincs a világon és repesve várnám a tőled kapott szép jeleket és elhinném, hogy oda vagy értem. Nekem erre nincs szükségem. Én nem azért vagyok itt, hogy bárkinek megfeleljek, bárki megkedveljen, stb.


Igen, arrogáns vagyok, mert ilyen vagyok. Akinek nem tetszik nem olvassa el, amit írok. Nem keresek barátokat, mert van sok barátom, nem keresek társat, mert van férjem, így nem kell nyaliznom idegen embereknek, csak annyit teszek, hogy leírom, amit én gondolok.


Te nem vagy arrogáns, mert olyan szépen tudsz írni, minősíteni, hogy ezt a legtöbb buta liba bókolásnak veszi és azt hiszi azért írtad, mert őket bezzeg szereted. De kinek van szüksége arra, hogy te szeresd? Úgy látom igazi nőnek nincs rá szüksége, csak a virtuális buta libáknak. Neked ez jutott, így jártál, sz@r lehet.

115. trapiti (válaszként erre: 8. - Konacafe)
2014. jan. 17. 22:50
Ebben a lépcsőzésben nincs igazad... amíg a gyerek úgy érzi biztonságosnak, hogy négykézláb megy, addig hagyni kell. Az idegrendszere úgy fejlődik jól, ha pontosan annyit és addig mászik amíg szüksége van rá, és hidd el, két lábra fog emelkedni amikor már készen van rá. Szerintem egyáltalán nem gond ha egy 2 éves még mászik ha úgy adódik, örülj neki és engedd, később nagy hasznát fogja látni.
114. trapiti (válaszként erre: 1. - Konacafe)
2014. jan. 17. 22:44
Ugyanezt csináltuk végig Anyósommal, akivel egyébként nagyon jó kapcsolatunk van nekünk is és a gyereknek is. Egy idő után azt vettem észre, hogy köztünk felnőttek között keletkezik feszültség amiatt, hogy próbálom a Nagymamát is rávenni, hogy neveljen úgy ahogyan mi... ezt semmiképpen nem akartam, és rá kellett jönnöm, hogy ha nálunk van a gyerek egy napot, úgyis az történik amit a Nagyi megenged, akár a fejem tetejére is állhatok :) Nagyon gyorsan taktikát váltottam, egyszerűen rábíztam a nagymamára, hogy mit enged, hol szabja meg a határokat. Persze eleinte mindent lehetett, és bármi történt a Nagyi csak mosolygott és azt mondta, semmi gond. Aztán pár alkalom után a két lány (az én lányom és az egyévvel idősebb unokatesó aki ott is lakik) annyira a fejére nőtt, hogy történt néhány botrányos eset (pl. karácsonyfadíszek kipakolása és összetörése, virágföld kiborítása majd takarítás címszó alatt a szőnyegbe való beledolgozása...stb. 5 és 6 évesek voltak akkor) Itt már a Nagyi sem tudott felhőtlenül boldog lenni, és nagyon karakán módon lerendezte a lányokat kb. ugyanúgy ahogyan én tettem volna. Azóta rájött ő is, hogy nem vele akarok vitatkozni amikor arra kérem, hogy tartsa be a határokat, a saját bőrén tapasztalta a mindent megengedés következményeit. Most már sokszor szigorúbb mint én, a lányok pontosan tudják meddig mehetnek el :) Egyébként meglepően gyorsan tudott váltani a gyerek korábban is, otthon ugyanúgy tudta a határait mint ahogyan azt is, hogy a Nagyinál mindent lehet ;) Szerintem ha odaadod a nagyszülőkhöz, akkor bízd rájuk a nevelését is arra az egy-két napra. Ráadásul mást nem is igen lehet tenni...
113. elátkozott68 (válaszként erre: 107. - A0c1361e44)
2014. jan. 17. 22:31

Enyhén szólva nagyon butaságokat írsz szinte minden alkalommal.

Egyszerűen nevetséges a feltételezésed, hogy jó embernek jó gyereke lesz és rossz embernek jó gyereke.

Nem kötekszem, csak egyszerűen irritál szinte minden hozzászólásod, mert stílusod elképesztően arrogáns.

Arról már nem is beszélek, hogy Te tökéletes vagy, a fiad tökéletes, a férjed, a szüleid,az anyósodék, a barátaid, a munkatársaid és minden ember akit ismersz HIBÁTLAN!!!

Olvasd vissza az összes hozzászólásodat és rájössz, hogy egyetlen komoly értékelhető és értelmes hozzászólásod nem volt.

Megnyugtatlak, tudom, hogy SENKI nem tud meggyőzni semmiről...fújod a magadét.

Néha vedd már le a superman köpenyedet kimosni és meglátod milyen a valóság.

112. anya4005 (válaszként erre: 109. - A0c1361e44)
2014. jan. 16. 23:32

Mikor megtudtuk annó,h jön a baba,nem igazán volt elképzelésünk róla,hogyan is kéne nevelni,csak azt tudtuk,hogyan nem! A páromék úgy nőttek fel,hogy élesen kivételeztek az öccsével a szüleik (most is), az apja ivott,az anyjánál meg már 4 évesen is több esze volt. Nekem apám off,anyám ivott és vert,aztán csak ivott.

Szóval,rosszat láttunk eleget,belőlünk mégis elfogadható emberek lettek (páromnak saját cége van,15 alkalmazottal,én,ha nem gyeden lennék,üzletvezetősködnék egy kocsmában),nem iszunk,nem verjük egymást,dolgozunk(tam),tanúltunk is.

Szóval,amit otthon kap az ember,az egy alap szerintem,és eldöntheted,merre lépsz,mit viszel tovább!

111. M0ncsa (válaszként erre: 107. - A0c1361e44)
2014. jan. 16. 13:07
Anyosom 2 fiut nevelt. Egyikuk a ferjem, egy tunder, masik pedig a batyja, akivel kb. 10 perc alatt gyilkolnank le egymast, ha osszezarnanak. Akkor most jok voltak anyosom nevelesi elvei, avagy sem? Nem lehet abbol kiindulni, amit irtal, a gyerekek is sokfelek, felnottkent plane.
110. nbandus (válaszként erre: 109. - A0c1361e44)
2014. jan. 16. 09:49

Hát akkor te valóban olyan ayóst fogtál ki, akivel megegyezik az értékrended. Ez tök jó.


Mondom, engem imád az anyósom, én is szeretem, a párommal ugyanez van , ettől függetlenül azért nálunk voltak különvélemények, és ez nem konfrontálódást jelent, csak érdekütköztetést.:)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook