Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Így neveljem a gyerekem fórum

Így neveljem a gyerekem (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
109. a0c1361e44 (válaszként erre: 108. - Nbandus)
2014. jan. 16. 09:38

Szerintem is felesleges etetni a nagy súllyal született gyerekeket, és a gyerekorvosok is ezt tanácsolják.

Én sem etettem a gyerekemet éjjel. Igaz, nem is sírt, hanem aludt. Ha felkelt kapott inni és aludt tovább.


Visszatérve a szerencsémre: igen, egyetértettem az anyósommal és az anyámmal is, hiszen mindketten olyan embert neveltek, akik számomra megfelelő értékrenddel rendelkeznek. Nem vagyok azért hajlandó senkivel konfrontálódni, mert ő máshogy főzi a főzeléket, és azért sem, mert nem csapkod, üvöltözik azért, mert a gyerekem levert, elejtett, stb. valamit. Hanem azt mondja, hogy semmi baj, előfordul az ilyen. De ezt már kibeszéltük.

Ha az anyósomék és a szüleim nevelési módszere nem megfelelő akkor mi sem vagyunk túl jól neveltek. Persze hozzátartozik, hogy nekünk nem adtak pálinkás kenyeret, minket nem vertek, velünk nem üvöltöztek, hanem velünk foglalkoztak, ahogy kellett.


És igen, nyugodtan kijelenthetem, hogy nekünk szerencsénk van. Az anyósom teljesen elégedett volt velem. Szépnek, okosnak, csinosnak tartott, ahogy az én szüleim a férjemet. És ez így normális, nem úgy, ahogy itt a hoxán tapasztalom.


Sokat gondolkodok azon, hogy itt ez a sok ember, aki ilyeneket állít, milyen lehet? És elhiggyem e, hogy ő ártatlan a másikkal ellentétben...

108. nbandus (válaszként erre: 107. - A0c1361e44)
2014. jan. 16. 08:53

Te nagyon szerencsés ember vagy, ha tökéletes a férjed, az anyukád és az anyós is, mármint a neveleési elveitől a szokásaikon keresztül minden kifogásolhatatlan. Nálunk sem szokás szidni az anyóst, de ha olyat csinál, amivel nem értünk egyet, akkor annak hangot is adunk, mert szerintünk a megbeszélés a jó kapcsolat alapja. Viszonyt akármennyire is szeretném, nem tudom elhinni, hogy nincs olyan dolog, amivel nem értesz egyet vele, mert ilyen a világon nem létezik. Az ember néha saját magával is "harcol", nemhogy mással.


Remek példa. Anyósom szerint ha egy gyerek 4 kiló felett szletik, éjszaka nem kell etetni, úgyhogy csak sírjon pár éjszakát, majd megtanulja... Na ezt a mai világban gyerekkínzásnak ítélnék, és nekem mondjuk nem lenne szívem a gyerekemet ordíttatni, mert 4 kiló elett van... És az anyósom egy felvilágosult, fiatal, intelligens nő.

107. a0c1361e44 (válaszként erre: 106. - Elátkozott68)
2014. jan. 16. 07:55

Nem, nekem ez nem fura, de úgy tűnik, hogy sok helyen az. Nálunk nem szokás az anyóst sem szidni, és az sem szokás, hogy azt mondjuk anyósra, hogy rosszul neveli a gyereket, hiszen a férjünket felnevelte, és nekünk jónak tűnik. Vagy még sem? Ha nem jó, amit csinál, akkor, hogy lehet jó férjnek az akit ő nevelt?

Kötekedj nyugodtan. Nem tudsz meggyőzni. Ha az anyós gáz, akkor gáz annak a gyereke is, az ilyennel meg, hogy lehet együtt élni? Ja úgy, hogy a feleség is gáz. Ez esetben meg még inkább nem értem a problémát. A gázos szülőknek gázos lesz a gyereke.

106. elátkozott68 (válaszként erre: 101. - A0c1361e44)
2014. jan. 15. 22:46

Vannak olyan családok, ahol a szívességért "cserébe" nem kérnek beleszólást a gyerek nevelésébe :D

S ha megkérik őket, azért segítenek, hogy a gyerekeik vagy unokáik jobban boldoguljanak.

Fura mi???! :)

Vagy csak neked?!

105. nbandus
2014. jan. 15. 13:46
Na most kedvet kaptam én is egy játékszelekcióhoz :) Este azt hiszem megvan, mit fogok csinálni :)
104. anya4005 (válaszként erre: 103. - Gribedli***)
2014. jan. 15. 13:17
Az oviba én is szoktam vinni játékot,ezenkívűl,amit a kicsi is kinőtt,és jó állapotban van(na,és drága volt),azt eladom. Van a garázsban is egy nagy tárolóban játék,4-5 havonta teljes készletcsere. Olyankor nagyon örülnek...
103. gribedli*** (válaszként erre: 99. - Anya4005)
2014. jan. 15. 11:23

Igen, az enyémeknek is sok játékuk van, én havonta átnézem a dolgokat, hogy mi az amivel már a legkisebb sem játszik és mi az, amivel ő mondjuk sosem fog játszani, mert nem az a típus (ő nagyon kislányos, míg a középső lány játszik a fiús játékokkal is), és elviszem az oviba, ott ők még átválogatják és van, amit megtartanak, van, amit tovább adnak más gyerekeknek, ahol szükség van. Megjegyzem, ezek több mint 10 éves játékok is esetleg, szóval kiszolgáltak minket de jó állapotban vannak, sajnálom kidobni de nekünk már nem kell, az oviban meg úgy örülnek neki.


Mivel tényleg sok a sok, én anyósnak, ha kéretlen játékot vesz-hoz, oda szoktam adni, sértődés nélkül, hogy oké, akkor ezzel majd játszik nálad a gyerek, tartogassátok ti, jó helyen van ott is:) Így van játékuk mindenhol és nálam sem gyűlik fel. Eleve, én azon vagyok, hogy egyre kevesebb legyen, ne több, mert a gyerekek felnőnek és akkor már kinek kell.

102. konacafe (válaszként erre: 100. - Anya4005)
2014. jan. 15. 08:41

Koszi!

:3

101. a0c1361e44 (válaszként erre: 98. - Konacafe)
2014. jan. 15. 07:18

Ez mennyire gáz!

Ebbe ne szóljon bele, de azért ha szívességet kérek, akkor azt tegye meg...

Kihasználás felsőfokon....

100. anya4005 (válaszként erre: 99. - Konacafe)
2014. jan. 14. 22:47
Tudnám fikázni anyósomat hetekig egy külön fórumon,de attól nem lesz jobb! Értem,hogy számodra fontos a jó kapcsolat,és a gyereknevelési elveid is,de köss kmpromisszumot magadban,úgy könnyebb lesz!
99. konacafe (válaszként erre: 99. - Anya4005)
2014. jan. 14. 12:21

:):):)

Szerintem suketek a menyuk hangjara.


Mi is voltunk hasonloan. Pl. mi kertuk, nekunk ne vegyenek semmit, mert nincs penzunk nekik "visszaadani", igy nem tartjuk fair-nek az ajandekozast. A gyereknek, ha akarnak, vehetnek.


Ez igy rendben is volt, annyi kulonbseggel, hogy anyosek a 2 unnep kozott eljottek, mert o setalt a varosban es vett minden gyerekenek valamit, s azt felhozta. Kit nez hulyenek? Ez volt az ajandek..nem zavar kulonosebben, mert mi kertuk, ne adjon semmit. De az milyen mar, hogy eljon hozzank, hoz kari ajandekot, de csak a fianak, s egyik menye se kapott semmit. A ferjem letolta kesobb, mert latta, nekem szarul esett. Erre megkerdezte legkozelebb tolem, hogy mit szeretnek. En meg elmondtam neki ujra, hogy nem kertunk ajandekot az iden, tehat semmit, ne foglalkozzon vele.


Na, jo most felporogtem,:) azota lecsillapodtam, s irtam, mar a viszonyunk is mas. Csak leirtam, mint esemeny :)

98. konacafe (válaszként erre: 98. - Anya4005)
2014. jan. 14. 12:15

:)

orulok, koszi Nektek!


Igen, tudom, ze lenne a megoldas. De nagyon szarul erzem magam, amikor erre gondolok. A szivem egyik fele szerint nem vinnem oda, a masik fele szerint meg igen- mert orulok a jo kapcsolatnak.

Plusz, van egy dolog, amiben segitseget akarok kerni toluk -tok mas tema es meg soha nem kertem toluk semmit. Furan jonne le, ha mondjuk utana szivesseget kernek toluk.

97. gribedli*** (válaszként erre: 96. - JanaW)
2014. jan. 10. 20:11

En nem szapultam, csak ezek a tenyek. Most az, hogy igazsagtalannak tartja, vagy hogy karos a gyerekre, en teljesen megertem, de ebbol a megertesbol nem lesz semmi.


Olyan az egesz, mintha idejott volna "feljelenteni" oket de sajat maga nem tud hatni rajuk. Ha valaki nem gondolkozik logikusan (anyosaek), az nem fog logikusan gondolkozni attol, hogy mi mit mondunk. Mar az elejen irtam, ezt neki ki kell harcolnia!


Mit sem er, hogy nekunk elmondja, ha amikor ott van, zavaraban meg sem tud szolalni! Ez nem gunyolas a reszemrol, nem rosszindulat, csak nem ertem, miert nem tesz erte tobbet?


Michelle mondott egy tok jot: anyos szeme lattara a kukaba dobja a csokit. EZ egy karakan gesztus olyankor, amikor mar semmilyen diplomaciai erzek nem segit.


Konacafe nem ilyen.


Mai peldam, biztos pofatlannak tartotok majd, de ma ez kellett: a fiam penteken a nagyinal alszik. Ma felhivtam anyost es mondtam, hogy majd ha befejezte az osszes lecket, atviszem en. Termeszetesen elhulyeskedte az idot es a felevel sem volt kesz. 4-kor ideallitott anyos, hogy mivel ugyis megy bevasarolni, beugrott, hogy nekem ne kelljen autokazni 3 gyerekkel (nem hagyhatom egyedul a 2 kicsit), tehat egy szivesseg.


Kicsit ideg lettem, mert egyreszt miert improvizal, masreszt a gyerek meg nincs kesz a hazival. "Pofatlan" modon elkuldtem es megmondtam, hogy punktum, amig nincs kesz a lecke, adfig nem mehet. O az a tipus, aki erre mar hivja a ferjemet, hogy tegyen igazsagot es marpedig a gyerek MOST megy vele, es majd nala fejezi be, de ennek ellenere 5 perc vita eleg volt, elment egyedul boltba es utana visszajott a gyerekert, amikor mar kesz volt a hazi. Mert tudom, hogy nala ugyis a gyerek tovabb lazsalna es a nagyi megcsinalja helyette a hazit. Mondtam neki, hogy ha akarja, hazhoz viszem neki de felajanlotta, hogy semmi baj. Na, szoval meg meg se sertodott:) (annyira...)

96. JanaW (válaszként erre: 95. - Gribedli***)
2014. jan. 10. 19:25

Tenyleg milyen erdekes, hogy egyesek nem ertik azt, amia masiknak teljesen egyben van. Enertettem a peldat, s nem okozott olyan problemat, hogy azon kiakadjak. Nem egy lapra hlyezte oket, hanem erzekeltette a szemleletmod valtasat.


Melleslegen valtottam konacafeval par mondatot -bocs, remelem nem banod, hogy elmondom- ,de itt nem a karakansagon van a hangsuly, hanem pont azon, hogy o az, az anyosnak pedig a csaladban senki nem mer semmiert szolni, eroszakos no es raadasul ha ellentmondanak neki, meg o sertodik meg.


En ertem. Majd lesz valahogy, de ugy latom mar KC is belefaradt a szapulasba, pedig csak egyutterzest szeretne. Hogy a vilagon nincs egyedul.

95. gribedli*** (válaszként erre: 88. - Konacafe)
2014. jan. 10. 19:12

Azért ez nem ugyanaz a kategória, hogy egy vállalat dolgozói mit gondolnak a felmosnivalóról, mert őket ezért fizetik.


Neked pedig anyós nem az alkalmazottad, hanem egy szívességet tesz, hogy ti is lehessetek együtt a gyerek nélkül, szóval az, hogy ide leírod, hogy bánt, hogy ha már tartják az unokát, nem a te szabályaid szerint teszik, hanem a sajátjaik szerint, nem változtat azon, hogy ők ugyanúgy ragaszkodnak az elveikhez mint te.


Én nem hiszem, hogy lesz ennek bármilyen eredménye rövid távon, megtanultok majd 1-1 lépést egymás felé tenni, te is engedni fogsz a te elveidből és ők is az övékből, ne várd, hogy 70 évesen majd totál átállnak a te módszeredre, vagyis vannak esetek, amikor igen, de mint írtam, téged nem olyan természetűnek ismerlek, aki tud hatni másokra, úgy értem, erről már volt topikod, nem bírsz velük.


Mi nem adhatunk neked erőt, ha benned nincs meg az a karakánság, ami hozzájuk kell.

94. JanaW (válaszként erre: 91. - Konacafe)
2014. jan. 10. 12:38
Nekem lejott :)
93. M0ncsa (válaszként erre: 62. - A0c1361e44)
2014. jan. 9. 16:32

60 eves es 60 eves kozt oriasi kulonbsegek vannak.

Anyosom es anyam kb. egykoruak (1 ev difi, nem szamottevo). Anyosomnak el kellett magyarazni, hogy ha a gyerek szomjas, ne teat adjon neki, hanem vizet; semmi cukros, semmi sos kajat 1 eves korig (cukrosat lehetoleg kesobb se); tehentejet semmikepp; es meg sorolhatnam. Tunderi asszony egyebkent, imadom, de ilyen - egy egyszeru, nem tul iskolazott ember. Viszont, ha szepen elmagyarazod neki, miert jobb ugy, ahogy en mondom, kozli, hogy "az en idomben maskent volt", de belenyugszik. Alapvetoen betartja a kereseinket, aprosagokon meg nem fogok vele vitatkozni.


Ezzel szemben a sajat anyammal meg kesz tudomanyos ertekezeseket folytatok gyerekneveles teren, profi benne, szamon koveti a legujabb kutatasokat, informalodik. Nem beszelve a nagymamamrol, aki gyogypedagogus volt, es meg 82 evesen is jobban kepben volt a "modern" gyerekneveles teren, mint a joval fiatalabb anyos.


Szoval en siman elhiszem, hogy vannak meg idosebb emberek, akik a Mazsinka altal leirt modon gondolkodnak.

92. a0c1361e44 (válaszként erre: 90. - Konacafe)
2014. jan. 8. 20:36

Ne olvasd, mert úgy sem tudod megérteni.



És megváltozott a véleményem:)))))


Tényleg szólj rá anyósra és anyukádra is, ha bármit akarnak a gyereknek tanítani, mert nálad is elrontották, így tényleg kár lenne, ha a gyereked is ilyen lenne....

91. konacafe (válaszként erre: 89. - Kriszta773)
2014. jan. 8. 20:32

NEM Megvaltoztatn akarom oket. Azt hiszem ezt a takaritos peldammal szemleltettem.

Hanem a tiszteletben tartast magyaraztam.

90. konacafe (válaszként erre: 87. - A0c1361e44)
2014. jan. 8. 20:26

Ez lesz az utolso valaszom neked. Innentol olvassa el mas a hozzaszolasaidat, en nem fogom, szepen atugrom, ha meglatom a neved.


Figyelj nagyon: a gyerek a visitast a bolcsiben tanulta, legalabb is ami a foldonfetrengest illeti, de ez mar irtam.

Es mivel nekem nem tetszett, ezert bizonyos nevelesi praktikakat vetettem be, amit mar szinten irtam mar a legelso irasomban, s te ugy lehurrogtal, h konyvet mertem olvasni, hogy hogyan kezeljem. Majd, sikerrel jartam, es ezt is irtam.Kordaban tartottam es kezeltem a dolgait.

Magyarra leforditva: raszoltama gyerekre es nem hagytam. Ezt mind leirtam. A nagyanyjatol nem tanulta el, az viszont hagyta had tomboljon. Nem en. Mert Szerinte ez semmi baj kategoria, s szerinte a gyerek szetverheti a hazat is.



Ezek utan pedig Te vagy a hiteltelen, aki azt allitja, hogy az ilyen gyerek neveletlen, kozben azzal kerkedik, hogy az o gyereke semmi ilyet nem csinalt, es a hiba a tobbi anyaban van plusz a felfogasukban. Kozben pedig leirod, hogy a Te gyerekedre Te hogyan szoltal ra, amikor visitva ugralt. Kiugrott a szog a zsakbol.

Koszonom eddigi hozzaszolasaidat.

89. kriszta773 (válaszként erre: 88. - Konacafe)
2014. jan. 8. 20:26

de akkor mi a problémád? :) ha azt szeretnéd, hogy úgy foglalkozzanak a gyerekkel, ahogy te szeretnéd, betartsák a szabályaidat, akkor kérd meg őket erre :) én már attól elfáradtam, hogy ugyanezt olvasom tőled ezredszerre, ha valaki ennyit rágná a fülemet, akkor már csak azért is engednék neki, hogy végre leszálljon rólam, szerintem ez lenne neked a jó módszer :) őket is legalább ennyiszer és ugyanennyi kimerítő és körülíró magyarázattal próbáltad már rávenni? mert tutira feladnák az ellenkezésüket :)

ha meg mégsem, a fejed tetejére is állhatsz, ordíthatsz és hisztizhetsz, nem fognak megváltozni, akkor neked kell változtatnod, ha mást akarsz

88. konacafe (válaszként erre: 84. - Gribedli***)
2014. jan. 8. 20:13

Szia,

En nem a nezeteit akarom megvaltoztatni -mar. Az enyemet se lehetne, de ha valaki azt keri tolem, hogy pl. Hagyjam a gyereket a falra rajzolni, vagy ne adja kolcsot a gyereke a jatekait masnak(sarkitott peldak) akkor megprobalnek nem ellene tenni, hanem a szulo kerese szerint cselekedni.


Tehat en csak annyit szeretnek, es hangsulyozom nem egyedul, hanem a ferjemmel egyutt, hogy a kereseinket tartsak szem elott. Es lehetoseg szerint ne ellene cselekedjenek. Plane akkor, amikor a fiuk leult es kulon elmondta nekik.

Maradjon anyos nezete olyan, amilyen. Ebbol a szempontbol nem erdekel. Az en szempontom sem valtozik akkor, ha valaki megker engem valamire, s aszerint cselekszem. (Pl a te szempontod, h a vallalatod konyhaja csilivili legyen es naponta 5x mosatod fel a padlot, mert ugy tetszik, megvan ra az okod, majd erre kered meg a szemelyzetet. Szamitana neked az, hogy aki a munkat vegzi, mit gondol errol? Meg szeretned vele valtoztatni azt a velemenyet, hogy szerinte eleg ez napi 2x is? )


A gyerek nem alszik ott hetente, mert en azert szeretek idot tolteni vele, s egyutt a csaladommal. Masreszrol programjaink is vannak, meg van en csaladom is. Ezen felul en orulok, hogy a gyerek szeret ottlenni, de soha nem keri magatol. Ha megkerdezzuk, h szeretne e menni, akkor azt mondja, hogy igen. A nem is megtortent mar, aztan masnap ment volna.. De elofordult mar, hogy elvittem, telefonaltam neki masnap, s megkerdeztem, szeretne-e maradni vagy hazajonni, s o az utobbit valasztotta igy elmentem erte. Nagyon orult nekem, s mar vette is a cipojet. Maskor meg balhezik, ha fel kell oltozni.

Tehat valtozo.

87. a0c1361e44 (válaszként erre: 78. - Konacafe)
2014. jan. 8. 20:02

Te mondod, hogy nem értjük meg:)))

Te az összes hozzászólásomat benézed rendesen, de mindegy. A te gyereked.

És milyen klassz az amikor visítva ugrál akárhol vagy nem is tudom miket írtál még. Hát én ezért tuti rászóltam a gyerekemre, mert ez is egyfajta neveletlenség, még akkor is, ha csak otthon csinálja. Ezt is biztos a nagyitól tanulta, és biztos nem a te anyukádtól, hanem az anyóstól:)))

Milyen érdekes....

86. a0c1361e44 (válaszként erre: 79. - Konacafe)
2014. jan. 8. 19:56

A fiam nagyija a férjem anyukája,

A fiam dédije az én nagymamám:))))


Hát, tudod nálunk működik a család nem csak az enyém, hanem a férjemé is.


De, van hibájuk, de nem ilyen jellegű, és nem abból adódó, hogy rosszul lettek nevelve.

85. jozsi.38 (válaszként erre: 73. - Nbandus)
2014. jan. 8. 17:20
nem haragszom:) sokan elfelejtik megnézni az adatlapját másoknak
84. gribedli*** (válaszként erre: 74. - Konacafe)
2014. jan. 8. 13:38

Szerintem pont ez a bajod, hogy nem akarod felrugni a csaladi beket, de szeretned, ha a nagyszulok egyszerre csak varazsutesre toluk nem vart modon elfogadnak, amit te gondolsz a nevelesrol, es onmagukat meghazudtolva hirtelen hopp, elkezdenenek logikusan gondolkodni.


Ez nem lesz, nem jon magatol, te meg nem akarsz erte harcolni, csak orlodsz magadban. Ahogy te is latod, ebbol csak 2 dolog kovetkezik: vallalod a 2-3 napos hercehurcat mk den ott alvas utan a gyerekkel, cserebe egyszer-ketszer alszol egy jot, pihensz, jut ido magatokra, vagy pedig ha nem vallalod ezt, es nem hagyod tobbet ott aludni, akkor cserebe lemondasz azokrol az elonyokrol, amik az ott alvassal jarnak.


En is emlekszem az elozo topikjaidra es nem olyannak ismerlek, aki szembeszall anyossal, akar jogosan is, nem fogsz te vele vitatkozni, a ferjednek meg mindegy, mert o sem fog. Plane mi nem valtoztathatjuk meg anyosod nezeteit. De a gyerekek sem egyformak, az en lanyom pl nem alszik ott minden heten, pedig itthon en szigorubb vagyok, neki nem fekszik a nagyi nyalizos stilusa. A nagyfiam meg legtobbszor haza se jonne, mert itthon kerek tole dolgokat, ott meg ki van szolgalva. A picur egyaltalan nem is akar menni.


A te gyereked nem tudom, melyik kategoria?

83. konacafe (válaszként erre: 81. - Michelle.r)
2014. jan. 8. 12:48
:):):))))))
82. konacafe (válaszként erre: 80. - Michelle.r)
2014. jan. 8. 12:46

KOszonom, hogy ezt leirtad.


A zizzent temaval egyetertek, hiszek a "sugar-rush" hatasban en is -egy lany irta lejjebb :)

81. michelle.r (válaszként erre: 59. - Mazsinka)
2014. jan. 8. 12:45

Zseniális :)))


Nekem a legnagyobb kedvencem, amikor a szülők a padról sikoltoznak fejhangok a gyereknek, hogy vigyázz, le esel. Ahelyett, hogy odamenne hogy ha esik a gyerek, el tudja kapni és ijesztegetés helyett azt mondaná, óvatosan, figyelj hova lépsz, kapaszkodj erősen.

80. michelle.r (válaszként erre: 75. - Konacafe)
2014. jan. 8. 12:43

Add fel. Szerintem nincs két ember az egész Földön, aki egyformát gondol. Nekem a hajam áll égnek, amikor olyat olvasok, hogy 6 hónapos kortól kezdjük el bevezetni a glutént a gyerek éterndjébe. Én igyekszem elkerülni a saját és a környezetem életében is.


Tőlem aztán mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja, azzal eteti amivel akarja, csak az enyémet hagyja békén. Az én fiam 4 éves koráig nem ivott kólát, egészen addig, amíg egy zseniális anyuka az egyik gyerekzsúron azzal nem itatta. A gyerek vizet kért, kólát kapott, mert az finom :S.


Az én anyósom a világ legszuperebb anyósa, anyja és nagyanyja - magasra tette e lécet. Egy dolgon veszekszünk mindig, az édességen. Egyszerűen képtelen megérteni, hogy nem . Egyszer már ott az orra előtt vágtam ki a kukába a bazi nagy tábla milka csokit. Nem sértődött meg de a következő alkalommal is, egy Kinder szelet, egy túróstáska.


A külvilágot úgysem tudod "megnevelni", csak a következetes példamutatással mész bármire. A gyereknevelés is olyan, mint a marketing és a foci mindenki ért hozzá, még az is, aki sose látott gyereket közelről ;)


Én a saját gyerekeimen látom, sokkal zizzentebbek, ha sok cukrot, édességet esznek.


Szóval csináld azt, amit jónak látsz, a többieket pedig türelemmel, szép szóval igyekezz rávenni, hogy te vagy az anyja, a szabályokat te állítod fel, lehetőleg ne hágják át. Úgyis át fogják :D

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook