Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Igaz hogy a Jehova tanúi nem kaphatnak vérátömlesztést? fórum

Igaz hogy a Jehova tanúi nem kaphatnak vérátömlesztést? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
74. c1e9612cd3 (válaszként erre: 71. - 5146e98818)
2012. dec. 14. 17:39
milyen nyilatkozat? Amiről én beszélek, az nem nyilatkozat, ahnem a mai valóság...... Ezek a szerek léteznek, ahsználják őket, a Jehováknak, ha kell a Kórházakkal Összekötő Bizottság beszerzi, és az orvos ezzel gyógyítja azt a beteget, akit transzfndálni kellene..... Honnan veszem? A kédőíven végén az egyik orvos le is írta eekről a szerekről a személyes tapasztalatát, véleményét.....
73. c1e9612cd3 (válaszként erre: 72. - 5146e98818)
2012. dec. 14. 17:36
nézd, erről nincsenek statisztikai adatok, legalábbis a birtokomban nincs. De sztem sehol.....
72. 5146e98818 (válaszként erre: 68. - C1e9612cd3)
2012. dec. 14. 17:31
Én arra lennék kíváncsi hogy 100 jehovista közül hányan fogadják el végül a vérátömlesztést amikor már nincs más kiút?
71. 5146e98818 (válaszként erre: 68. - C1e9612cd3)
2012. dec. 14. 17:28

Én nem ezt kérdeztem.

Tudom hogy van egy ilyen nyilatkozat amit egy művér kutatásával foglalkozó kutató tett, ás a jehovisták úton útfélen hivatkoznak erre.

Remélem nem erre épült a szakdolgozatod, hanem tudományos adatokra!

70. c1e9612cd3 (válaszként erre: 63. - Várhegyi Márton)
2012. dec. 14. 17:24
rosszul tudod, megtagadhatja.... max. a kezelő orvosköteles értesteni a gyámügyet.... vagyis saját belátása szerint értestheti....
69. a78c2ff918 (válaszként erre: 66. - A78c2ff918)
2012. dec. 14. 17:24
Gmail ment!
68. c1e9612cd3 (válaszként erre: 67. - 5146e98818)
2012. dec. 14. 17:22

arányok? :) Miről beszélsz? :) A Jehovák a saját gyereküknek sem engedik a trafó lefolyatását, akkor inkább eltemetik..... amúgy a Jehova közösség vezetői pontosan emiatt, mert valójában ők is élni akarnak, és nem meghalni idő előtt meghalni, csak az elveikkel nem összeegyeztethető az idegen vér szervezetükbe juttatása, irtózat pénzeket költ olyan kutatások szponzorálására, amik a vér nélküli gyógytást teszik lehetővé. Vagyis vérpótló szerek fejlesztését. Autotranszfúzióval műthetők amúgy ők is....

Ja,és csak úgy jelzem, h ezek a kutatások nekünk, nem Jehova embereknek is csak előnyünkre válnak. Lsd. politraszfundált betegek....

67. 5146e98818 (válaszként erre: 62. - C1e9612cd3)
2012. dec. 14. 17:13
Igen? És mit mutat a statisztika? Mik az arányok?
66. a78c2ff918 (válaszként erre: 64. - Várhegyi Márton)
2012. dec. 14. 16:39

:D Az jó.:D


De talán akkor csak erről van szó.:)

65. a78c2ff918 (válaszként erre: 61. - Várhegyi Márton)
2012. dec. 14. 16:38

"Pedig máshogy nem megy."


Tudom...Igyekszem...:(


"Mondani mondhat, amit akar, csak az számít, ellenőrizhető-e, hogy van ilyen nyilatkozata (közokirat). "


Ok.:)


"A linket nem tudtam megnyitni."


Ok,átdobom fb-n.

2012. dec. 14. 16:34

"Minden Jehova Tanúja magával hord egy aláírt orvosi kártyát, utasítva az orvosi személyzetet, hogy ne adjanak vérátömlesztést semmilyen körülmény esetén sem. Magukkal hordják ezt a kártyát, ami egy jogi dokumentumot tartalmaz arra az esetre, ha őket öntudatlan állapotban találják vagy más okból nem tudják kinyilvánítani akaratukat."


( [link]


Kár, hogy ez nem így működik:-D

63. Várhegyi Márton (válaszként erre: 62. - C1e9612cd3)
2012. dec. 14. 16:30

Ez csak a fanatizmus fokának a kérdése. Ha valaki pl. azt hiszi, hogy a gyermeke transzfúziója a gyermekét a pokolra juttatja, a transzfúzió elmaradása viszont halála esetén a mennybe, miért ne tagadná meg a gyerekétől a transzfúziót?


(NB.: Nem tagadhatja meg.)

62. c1e9612cd3 (válaszként erre: 57. - 5146e98818)
2012. dec. 14. 16:27

tévedsz!

Pontosan ebben a témában írtam a szakdolgozatomat.....

61. Várhegyi Márton (válaszként erre: 60. - A78c2ff918)
2012. dec. 14. 16:25

"Nem tudok ilyeneket értelmezni."


Pedig máshogy nem megy.


"Vagy felhívja a figyelmet arra,hogy van nála ilyen."


Mondani mondhat, amit akar, csak az számít, ellenőrizhető-e, hogy van ilyen nyilatkozata (közokirat).


A linket nem tudtam megnyitni.

60. a78c2ff918 (válaszként erre: 59. - Várhegyi Márton)
2012. dec. 14. 16:13

Nem tudok ilyeneket értelmezni.


"A kártya igazolná a megfelelő közokirat létét?"


Vagy felhívja a figyelmet arra,hogy van nála ilyen.Nehezen jönnek elő az emlékeim,már volt vagy 2,5-3éve,hogy erről beszéltünk.Nem tudom.Ráírtam.


[link]

sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CDQQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.jegyzetportal.hu%2Fdownload%2Fallamvizsga_tetelek_tipp%2Fmagan_jog%2F24-

28.doc&ei=gz7LUMnWE4eHtAahwoCoDw&usg=AFQjCNE55Hfl21SMO05wWdsNAOwbieWbQQ&sig2=8b8deiEK9121Pckqw2quWQ&bvm=bv.1355325884,d.Yms


Ez egy államvizsgatétel kidolgozása.Üsd be a word-keresőbe a "jehova" szót.Elolvastam az idevonatkozdó részt,de ugyanúgy nem értem.

59. Várhegyi Márton (válaszként erre: 58. - A78c2ff918)
2012. dec. 14. 15:17

A kártya igazolná a megfelelő közokirat létét?


"


20. § (1) A cselekvőképes beteget - a (2)-(3) bekezdésekben foglaltakra tekintettel, illetőleg a (6) bekezdésben foglalt eset kivételével - megilleti az ellátás visszautasításának joga, kivéve, ha annak elmaradása mások életét vagy testi épségét veszélyeztetné.

(2) A beteg minden olyan ellátást, amelynek elmaradása esetén egészségi állapotában várhatóan súlyos vagy maradandó károsodás következne be, csak közokiratban vagy teljes bizonyító erejű magánokiratban, illetve írásképtelensége esetén két tanú együttes jelenlétében utasíthat vissza. Ez utóbbi esetben a visszautasítást az egészségügyi dokumentációban rögzíteni kell, amelyet a tanúk aláírásukkal hitelesítenek.

(3) A betegség természetes lefolyását lehetővé téve az életfenntartó vagy életmentő beavatkozás visszautasítására csak abban az esetben van lehetőség, ha a beteg olyan súlyos betegségben szenved, amely az orvostudomány mindenkori állása szerint rövid időn belül - megfelelő egészségügyi ellátás mellett is - halálhoz vezet és gyógyíthatatlan. Az életfenntartó, illetve életmentő beavatkozás visszautasítása a (2) bekezdés szerinti alaki előírások betartásával történhet.

(4) A (3) bekezdés szerinti visszautasítás csak akkor érvényes, ha egy háromtagú orvosi bizottság a beteget megvizsgálja és egybehangzóan, írásban nyilatkozik arról, hogy a beteg döntését annak következményei tudatában hozta meg, illetve, hogy a (3) bekezdés szerinti feltételek fennállnak, továbbá a beteg az orvosi bizottság nyilatkozatát követő 3. napon - két tanú előtt - ismételten kinyilvánítja a visszautasításra irányuló szándékát. Amennyiben a beteg nem járul hozzá az orvosi bizottság vizsgálatához, a kezelés visszautasítására vonatkozó nyilatkozata nem vehető figyelembe.

(5) A (4) bekezdés szerinti bizottság tagjai a beteg kezelőorvosa, egy - a beteg gyógykezelésében részt nem vevő -, a betegség jellegének megfelelő szakorvos, valamint egy pszichiáter szakorvos.

(6) A beteg nem utasíthatja vissza az életfenntartó vagy életmentő beavatkozást, ha várandós és előre láthatóan képes a gyermek kihordására.

(7) A (2)-(3) bekezdések szerinti visszautasítás esetén meg kell kísérelni a beteg döntése hátterében lévő okok - személyes beszélgetés alapján történő - feltárását és a döntés megváltoztatását. Ennek során a 13. § szerinti tájékoztatáson túl ismételten tájékoztatni kell a beavatkozás elmaradásának következményeiről.

(8) A beteg a visszautasításra vonatkozó nyilatkozatát bármikor, alaki kötöttség nélkül visszavonhatja.

21. § (1) Cselekvőképtelen és korlátozottan cselekvőképes beteg esetén a 20. § (2) bekezdése szerinti ellátás nem utasítható vissza.

(2) Amennyiben cselekvőképtelen és korlátozottan cselekvőképes beteg esetén a 20. § (3) bekezdése szerinti ellátás visszautasítására kerül sor, az egészségügyi szolgáltató keresetet indít a beleegyezés bíróság általi pótlása iránt. A kezelőorvos a bíróság jogerős határozatának meghozataláig köteles a beteg egészségi állapota által indokolt ellátások megtételére. Közvetlen életveszély esetén a szükséges beavatkozások elvégzéséhez bírósági nyilatkozatpótlásra nincs szükség.

(3) A kezelőorvos a (2) bekezdésben foglalt kötelezettsége teljesítése érdekében - szükség esetén - igénybe veheti a rendőrhatóság közreműködését.

(4) A (2) bekezdésben meghatározott nyilatkozat pótlására irányuló eljárás során a bíróság nemperes eljárásban soron kívül jár el. Az eljárás tárgyi költségmentes. Ha e törvényből, illetve az eljárás nemperes jellegéből más nem következik, a bírósági eljárásban a Polgári perrendtartásról szóló 1952. évi III. törvény szabályait kell megfelelően alkalmazni.

22. § (1) A cselekvőképes személy - későbbi esetleges cselekvőképtelensége esetére - közokiratban visszautasíthat

a) a 20. § (1) bekezdése szerinti egyes vizsgálatokat, beavatkozásokat,

b) a 20. § (3) bekezdése szerinti beavatkozásokat, valamint

c) egyes életfenntartó, életmentő beavatkozásokat, ha gyógyíthatatlan betegségben szenved és betegsége következtében önmagát fizikailag ellátni képtelen, illetve fájdalmai megfelelő gyógykezeléssel sem enyhíthetők.

(2) A cselekvőképes személy - cselekvőképtelensége esetére - közokiratban megnevezheti azt a cselekvőképes személyt, aki az (1) bekezdés szerinti jogát helyette gyakorolhatja.

(3) Az (1)-(2) bekezdés szerinti nyilatkozat abban az esetben érvényes, ha pszichiáter szakorvos - egy hónapnál nem régebbi - szakvéleményben igazolja, hogy a személy döntését annak lehetséges következményei tudatában hozta meg. A nyilatkozatot kétévente meg kell újítani, és azt a beteg bármikor - cselekvőképességére, illetve alaki kötöttségre tekintet nélkül - visszavonhatja.

(4) A (2) bekezdés szerinti cselekvőképes személy beavatkozást visszautasító nyilatkozata esetén a 20. § (4) bekezdése szerinti bizottság nyilatkozik, hogy

a) az (1) bekezdésben foglalt feltételek fennállnak, továbbá

b) a (2) bekezdés szerinti személy döntését annak következményei tudatában hozta meg.


"

58. a78c2ff918 (válaszként erre: 56. - Várhegyi Márton)
2012. dec. 14. 14:57

Ok,ha ilyen jól tudod a dörgést.De azért szerintem ráírok,hogy meséljen már erről picit.Úgy rémlik ugyanis,hogy a kártya egy előzetes nyilatkozathoz tartozik,vagy maga a kártya az,már nem tudom,de mutatta nekem elég fenyegetőző hangnemben,szval...érted.:/


Sajnos jól felkészültek:


[link]


Bár nem sikerült rájönnöm,hogy hogyan kell használni ezt a sz*r oldalt...

57. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - E07aa834c4)
2012. dec. 14. 14:29

A Jehova Tanui egészen addig következetesek ebben a dologban, amíg tényleg nincs, nekik vagy a gyermeküknek vérre szükségük.

Aztán amikor az életük függ tőle, többnyire hirtelen meggondolják magukat.

2012. dec. 14. 14:23
És ilyen nyilatkozathoz pszichiátriai szakvélemény is kell, és 2 évente kell megújítani.
55. Rescue
2012. dec. 14. 14:22
A jehovások egy mondvacsinált vallás... Eszméletlen milyen begyöpösültek, és buták, s álszentek!
2012. dec. 14. 14:21

Korr.:


"aláírja, hogy nem 'fogadja el' a vért"

53. Várhegyi Márton (válaszként erre: 51. - A78c2ff918)
2012. dec. 14. 14:20

Mi védené? A jog.

Fizikai kényszert cselekvőképes (cselekvőképtelen vagy korlátozottan cselekvőképes beteggel nem tudom, mi van, esetükben elvileg nem utasíthatja vissza senki [gondnok, tv.-es képviselő, hozzátartozó] a transzfúziót) betegen e célból nem lehet alkalmazni, tehát a beteg két tanú előtt (teljes bizonyító erejű magánokiratban) aláírja, hogy nem fogadja-e el a vért, aztán ha meghal, az ő baja.

52. Várhegyi Márton (válaszként erre: 50. - A78c2ff918)
2012. dec. 14. 14:16

"Fogják ezt keresgélni (...)"


Azzal a kártyával semmire nem megy, megléte, tartalma irreleváns, mivel nem közokirat. Tehát még ha lenne is jogalapja az életmentő vagy -fenntartó kezelés visszautasítására, akkor sem megy vele semmire.


Hogy ilyen közokirat meglétét ellenőrzik-e, azt nem tudom, de tudtommal ennek Európában nincs gyakorlata. Az erről szóló paragrafus egyébként szerintem kifejezetten nehezen értelmezhető, én nem is vállalkoznék rá.

2012. dec. 14. 13:14
Hm?Gyerünk:mi védi a dokikat ilyen esetben?Hm?Mondjuk a sürgősségin?Hm?Tudod már?
50. a78c2ff918 (válaszként erre: 49. - Várhegyi Márton)
2012. dec. 14. 11:52

"(Elvileg - a törvény szerint - bizonyos esetekben lemondhat előre a transzfúzióról még életveszély esetére is.) "


Van egy volt évfolyamtársam,aki jehovás.Ő azt mondta,hogy nála van egy kártya,amire rá van írva,hogy neki ez a vallása és nem kér vért,inkább meghal.Hát nem így,de a lényeg ez.Fogják ezt keresgélni,nézegetni és azt mondani,hogy ok,haljon meg,vagy pedig az állapotával fognak foglalkozni és nem keresgélnek ilyesmit nála?A kártya pont azért van nála,hogy ha nincs magánál,akkor is közölje,hogy nem akar tovább élni.Megjegyzem van két iker gyereke,apjuk németbe,nem tartoznak össze,szval...gyönyörű...:SSS


Kinézem belőle(szerintem mondta nekem),hogy ha megmentik,még majd ő fogja verni a palávert.Az idióta.Ez valószínűleg nemes tett:gonosszal fizetni a jóért.Értsd:per!

49. Várhegyi Márton (válaszként erre: 47. - Locsi)
2012. dec. 14. 08:35

A gyerektől nem tagadhatják meg a transzfúziót a szülők, ha annak elmaradása hátrányosan érintené a gyerek egészségi állapotát.

Sőt ha a transzfúzió életmentő, akkor Jehova tanúja saját maga számára sem utasíthatja vissza (kivéve, ha terminális állapotú [pl. daganatos beteg] ÉS cselekvőképes).


(Elvileg - a törvény szerint - bizonyos esetekben lemondhat előre a transzfúzióról még életveszély esetére is.)


Ez a szomorú igazság.

48. petka
2012. aug. 25. 22:34
Igaz, de jobb is. Normalis embereknek szukseguk van ra.
47. locsi (válaszként erre: 29. - 5e48d37001)
2012. aug. 25. 22:19
Tévedés!A gyereknek se adnak vért.Közvetlen szomszédom volt az illető,nem engedték,hogy kapjon vért a gyerek.Egyébként Jehova tanújakánt,olyan dolgokat művelt,hogyha valamelyik családtagja feljelentette volna,rendőrségi ügy lett volna belőle.Én,nem vallásosként becsületesebben élek mint ők.
46. 9f98008a3b (válaszként erre: 45. - Kisj)
2012. aug. 25. 19:27

Ja!


Az is tiltólistás.:D

45. kisj (válaszként erre: 44. - 9f98008a3b)
2012. aug. 25. 19:26
Csak a fantáziámat engedtem szabadon:D
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook