Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idősek otthona vagy házi ápolás? fórum

Idősek otthona vagy házi ápolás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
77. hamyka
2012. ápr. 29. 21:12

az idösek otthonára visszatérve:


az a bajom vele hogy fizetös, és hogy beszámolják a házat....


Írtátok hogy ha csak lehet idösek otthonát elkerülni...



én már végig gondoltam, ha be adnám valahova, és mondjuk kétmillioért beszámitanák a házat, max 10-12 honapig lenne bent.. és utánna hol?? mertha nem jo az ápolás akkor aztán se ápolás se ház...

76. hamyka
2012. ápr. 29. 21:09

a család segytö szolgálat kész röhely!!!!


Mindenkit lebeszélek rola....


Lehet de csak lehet hogy a gyámhivatal sem joh...


ott is azt mondták hogy a pénznek az 1 százalékát költöm kábeltévére és internetre... (családsegítö is luxusnak tartsa)


nah enyit róluk!!!!


jobbha az ember megdöglik vagy megsem születik vagy kukázás ahogyan sokan teszik...


egyébként láttam már kukázos emberkét, én nem szoltam le, elmentem mellette.... eléggé vegyes érzelmeim vannak a kukás emberrel kapcsolatosan....

75. hamyka
2012. ápr. 29. 21:06
Ha már kicsit jobban osztod be a pénzt vagy valami, és bemész hozzájuk hogy mi van már támadva is vagy...
74. hamyka
2012. ápr. 29. 21:05

eléggé tele van velük a hocipöm...


ezért nem ajánlom öket senkinek, inkább haljak éhen minthogy hozzájuk forduljak...


soha többet nem megyek a családsegtöhöz, nagyon fáj hogy ilyenek....

73. hamyka
2012. ápr. 29. 21:04
johogy már azt nem mondja hogy ne fütsek, meg hogy dögöljek meg forduljak fel...
72. hamyka (válaszként erre: 71. - Hamyka)
2012. ápr. 29. 21:03

a kaját nem a családsegítötöl hordta, hanem ami mellette van idösök otthona vagy micsoda nah onan hordta a kaját...


Tudjátok itt eléggé nagy az írigység...


Ha megtudod venni az a baj, ha nem tudod megvenni akkor miért nem?? eléggé nagy a szét húzás itt...

71. hamyka (válaszként erre: 69. - A0c1361e44)
2012. ápr. 29. 21:02

a levélben úgy szerepel hogy önkéntesen kereste fel öket hogy nincs mit enni...


Nah én azóta vagyok támadva, és ezóta nem tudok velük zöld ágra vergödni.......

70. hamyka (válaszként erre: 69. - A0c1361e44)
2012. ápr. 29. 21:01

Igen van gondnokom!!


Azért van gondnokom mert anyu találkozott valakivel a faluban, én ekkor nem voltam vele, és én ugy tudom hogy felajánlotta neki hogy hordhassa a kaját ingyen, de ez a család segítönek nem tetszett.... legalábbis nekem anya itthon ugy mondta hogy fel ajánlották neki, hogy ebböl mi igaz sose tudom meg... :(

69. a0c1361e44 (válaszként erre: 62. - Hamyka)
2012. ápr. 29. 17:23
Neked van gondnokod? Miért?
68. a0c1361e44 (válaszként erre: 57. - Hamyka)
2012. ápr. 29. 17:21

Még mindig nem tudlak követni.

Igen, sajnos ez a betegség elég sok érdekes helyzetet tud produkálni.

Mert ugye ők azt hiszik, hogy megtörtént, de közben meg nem. És igen, van amikor már nem ismeri fel a hozzátartozóit sem. A hosszútávú memória egész jó marad, de a rövid sajnos teljesen kitörlődik.


Azért megpróbálok kihámozni valamit az írásaidból.

Te egy férfi avagy, de nem tudom hány éves. Anyukáddal élsz, aki esetleg alzheimer kóros és segítséget kértél az önkormányzattól.

Dolgozol? Tanulsz? Ha jól értem nem mersz sehová elmenni, mert akkor valahogy kiderül és ha baj van, akkor elővesznek. Igen, az Alkotmányba is belefoglalták, hogy a gyermeknek kötelessége a szüleit ápolni, eltartani.

Anyukádat el kell vinni kivizsgálásra (ideggyógyászatra), ha ott diagnosztizálják ezt a betegséget, akkor vállalhatod a gondnokságát és akkor kereshetsz egy otthon is. De jól meg kell gondolni, mert nem biztos, hogy az otthon jó lesz, az is lehet, hogy hamar meg fog halni. Tudom nehéz napközben otthagyni, mert nem tudja ellátni magát. Erre vannak a családi napközik, ahol fizetni kell a nappali felügyeletért.

Senki nem várhatja el tőled, hogy ne dolgozz, hiszen ez esetben nincs mit enni, nem tudod fizetni a rezsit, stb. Sürgősen keress egy otthont, ahol a nyugdíjáért bent lehet.

Hány éves anyukád?

67. hamyka
2012. ápr. 29. 11:14

de ha nem százalékoltatom le magam akkor meg nem biztos hogy találok állást....


szar az élet ugy ahogy van....


az internetes pénz keresésröl tudok,de félek hogy alá iratnának velem olyat amit nem kéne és mégtöbb bajom lenne....

66. hamyka
2012. ápr. 29. 11:12
nem fogtok tudni tanácsot adni szerintem... :(
65. hamyka
2012. ápr. 29. 11:12
lassan már az se tudom mi a helyes és mi nem....
64. hamyka
2012. ápr. 29. 11:11

én mondtam hog bonyolult az életem.. de nekem meg rossz....


és mint mondtam azért százalékoltatam le magam mert ha megadják és 3 évre akkor biztos pénz....


dolgozni meg az ember nem bír hiába akar...



Méég akinek esetleg magas iskolai végzettsége van az sem tud rendesen elhelyezkedni...


vagy butaság volt a részemröl az hogy leszázalékoltatam magam??

63. hamyka
2012. ápr. 29. 11:09
csak azért kérdem hogy hogy van most a rendes munkanap mert mennem kell a gondnokhoz,és fogok töle tanácsot kérni, söttha Nagy béla is bent van lehet bemegyek ö hozzá is....
62. hamyka
2012. ápr. 29. 11:06

én kértem segítséget, tehát az sem mondhasák hogy nem kértem segítséget...


anya nagyon sírt pénteken hogy ne adjam be sehova se....


megkérdezték van-e gondnokom, mondom: van, mi a határozat kérdik, erre én: cselekvöképességet korlátozo gondnokom van....


De montam ott benn hogy tudom hogy ilyet nem intézhetek a gondnokom nélkül, de mér baj az hogy érdeklödök?? ejh.......


ha kapok valahonan állásajánlatot mondjam azt hogy nem fogadhatom el mert van egy beteg édesanyám??

61. hamyka (válaszként erre: 60. - Brig9)
2012. ápr. 29. 11:03

mondom a rendör a lelkemre kötöte hogy nagyon vigyázzak rá// és mondta hogy milyen dolog az hogy be akarom adni az idösek otthonába??


azt mondta nekem a rendör hogy anyukád etetet/szoptatot/pelenkázott/felnevelt/ és ezt viszonoznod kell...// köteles vagy ápolni!!


mondtam itthon anyunak az idösek otthonát ö egyböl elkezdett tiltakozni hogy neki nem kell meg egyböl makacs lett.....


Mondtam neki itthon hogy szedje össze magát.... meg én azt sem tudtam hogy a házat beszámitsák.... és ha sikerülne is valahol elhelyezni de nem válik be az ápolás akkor aztán ház sincs....


akkor ne menjek semmere se bulizzni?? itthon aszalodjak össze?? ne ismerkedjek??


Anya ezt mondta nekem itthon:


Nem kell rám vigyázzni, eltudom én magamat látni...


nah én ebben erősen kételkedem hogy eltudná magát látni...


Megmint mondtam ki-ki hagy az agya... ha szolok neki az a baj ha nem szolok az a baj, ha én csinálom akkor nem lesz önállo, ha ö csinálja a dolgokat itthon akkor meg azt mondják hogy mérnem én csinálom....


akkor most hogy a helyes???? ne legyen életem??


tudom nem tudtok tanácsot adni...


Jah és most hogy is vannak a hétköznapok?? a holnapi nap rendes munkanap, vagy csak a szerda?? mert valami ünnep van most....

60. Brig9 (válaszként erre: 47. - Hamyka)
2012. ápr. 29. 10:07
Szerintem nem luxus! Ès hidd el a css-s házi segítségnyújtòk nem is azt figyelik, hogy mot néz az unoka, hanem, azt hogy pisilt és ivott-e eleget a nagyi...:-):-):-)
59. hamyka
2012. ápr. 29. 09:28
A vége az lesz hogy én leszek bolondnak nyilvánitva.......
58. hamyka
2012. ápr. 29. 09:27

Sziasztok


Rá jöttem az este valamire, még pedig erre:


Itten már minden baj, sírok nagyon mind két szemem könnyekben áll....


Ami a rendörségi kocsira van írva hogy:


,, szolgálunk és védünk,, marketing duma, végig se hallgassák az embert rendesen....


Esetleg a bíroságon........


Állandoan nem vigyázhatok rá, de ha baj éri kit vesznek elö?? na kit? na kit? hát engem :(


ha szolok pl: hogy fürödjön le akkor ez a baj, és azt fogják mondani hogy irányítod anyudat, ha nem szolok hogy fürödjön le akkor meg az a baj hogy nem szolok......


ha oda figyelek rá akkor nem lesz önállo azt mondanák erre hogy ne figyelj rá....


ha hagyom hogy legyen önállo ( és ezt is szeretném hogy önállo legyen) akkor meg azért szolnak hogy mér nem figyelek rá, de ha rá-rá figyelek vagy tudom is én akkor meg az a baj.....


Ez csak egy példa arra amit mondtam.........


Elkeserítö hogy a mai világ ilyen lett.....


Nem tudom a Kádár korszakban hogy volt.......

57. hamyka (válaszként erre: 43. - A0c1361e44)
2012. ápr. 28. 21:52

Rá kerestem a neten erre a betegségre!!


Elolvastam a cikket, és sajnos teljesen anyura vall :(


OLvastam olyat hogy nem ismeri fel az embereket...


Méég hálistennek felismeri az embereket hogy ki kicsoda, de van hogy ugy kell rá szolni hogy csinálja meg....


Ezzel nem irányítani akarom anyut csak segíteni neki....


Mint mondtam hiába mentem be a tanácshoz végig se hallgattak rendesen, igaz hangosan beszéltem, mindig hangosan beszélek.............


Csak érdeklödtem hogy mi a lehetöség, anyu meg sírt a széken hogy nem akar idösek otthonába menni...


Nem ismeri be hogy segítségre lenne szüksége...


azt mondja anya: ,,nem vagyok én hülye nem akarok a cinterembe menni, eltudom én magamat látni,,


Ezt erősen kétlem hogy eltudja magát látni....


Mosni is akkor akar mikor én, ugy kérdeztem rá hogy mikor akarsz mossni, aztmondja majd holnap, aztán hirtelen azt mondja hogy ki moss gyorsan, mondom neki: oké!


a tanácsnál a szobát ahol beszélgettünk csak úgy ott hagytam nem értenek meg... Ez volt az utolso mondatom: ha éhen hal engem ne okoljanak!!!!// és ebben igazam van!!!


Vele éljem le az életemet?? se buli se csajok se semmi?? a rendörség szerint kötelességem ápolni mert:


szoptatot/pelenkázott/etetet/felnevelt/ és én ezt köteles vagyok visszonozni....


szerintetek??


Nem mondom azt hogy nem pelenkázott etetet volna...


de ha vele kell lennem állandoan itthon esz meg a penész....


És ha elmegyek bulizzni, közzbe meg a rendör kijön megnézni hogy itthon vagyok-e és ha nem vagyok itthon utánnam jöhet?? én már mindentöl félek....


Nekem senki se hisz :(


Nem is akartam én bemenni se a tanácshoz se a család segítöhöz,de gondoltam egyet hátha tudnak valamit segíteni...


Az a baj hogy anyunak hisznek,ha valami nagy bajt csinál engem vesznek elö :(

56. hamyka
2012. ápr. 28. 19:40
Bocsika hogy kicsit szó esett másrol is,de amiket irtam fedik egymást :)
55. hamyka
2012. ápr. 28. 19:39

a lényeg:


Nagyon-de nagyon nehéz a mai világban!!!


Ezért is nem tudok tanácsot adni...


Amiben tudok segítek...


Bár amiket leírtam lehet tudjátok....


Nagyobb pénzel jobban lehet trükközni szerintem már aki ügyes...


ha valakinek csak 10.000ft jövedelme sajnos tanácsot nem tudok adni...


a trükközés/ügyeskedés a pénzel hogy hogyan is lehet beosztani nagyon nehéz hidjétek el!!!

54. hamyka
2012. ápr. 28. 19:34

persze ha valakinek mondjuk 30.000 ft vagy 27.000 ft a jövedelme nem nagyon lehet vele trüközni, max ugy ha nem gyújtbe mindig....


ha gázzal füt valaki= csak akkor gyújtbe ha nagyon muszály


ha fával= keveset tesz rá// nem tesz rá anyi fát// ritkábban gyújtbe....// a szemközti szomszédom igy csinálja.....


Ha valaki a családsegítöhöz szeretne menni itt és most lebeszélném róla mert ha egyszer elmegy hozzájuk nagyon rá tudnak szállni az emberre... nem ellenöriznek nem ilyenre kell gondolni.... nem érdemes velük foglalkozzni!!!


Gyámhivatalt jobban ajánlom!! Nekem is oda kellett menni Gyámhivatalba!! aztán ök elmondják hogy s mint tovább....


Soha életemben nem voltam idáig Gyámhivatalba :D


Mármint mielött lett volna gondnokom!! elötte sose voltam a gyámhivatalban :D Nagy bélát sem ismertem :D


Biztos sokan ismeritek itt Nagy Bélát aki Szentesi :D


Ö nem egy rossz ember, nagy fej és amiben tud segít..... persze ö sem tökéletes :D :D

53. hamyka
2012. ápr. 28. 19:28
Meg én tudom magamrol hogy eléggé rafináltan-cselesen bánok a pénzel amit soha senki nem fog megérteni, ezt nem lehet tanítani....
52. hamyka (válaszként erre: 49. - Hamyka)
2012. ápr. 28. 19:27

a vezetéknélküli egerem több mint 1 éves :D


szóval, nagyon vigyázok mindenemre!!

51. hamyka
2012. ápr. 28. 19:25
nah de eltértünk kicsit a témátol.. csak szóba került a család segítö én meg leírtam amit a család segítö sérelmez....
50. hamyka
2012. ápr. 28. 19:20
Nem értem hogy ezekben mi a fejlesztés??
49. hamyka
2012. ápr. 28. 19:17

nagyon megtanultam a pénzt kezelni...


Hidjétek el erre senki sem tanítot meg!! se anya se apa!!


tudom elég hülyén csinálom de ha mindent beadok ho elején ami jön csekk (már ha be tudom adni) akkor miböl veszek pl: kaját??


Ezért mondtam azt hogy sajnos egyre nehezebb és nehezebb.....


Meg kaptam egy hosszu levelet amiböl idézek:


,,a család segítö szerint ne mindig történik megfelelöen a pénz beosztása mert elöfordult hogy a számítogép fejlesztése az internet és kábeltévé miatt mind ö maga mind az édesanyja éhezhetett,,


,,Józsi irányítja az anját aki nem fözhet nem moshat nem takaríthat mert ez megnövelné a költségeket, és nem tudná fedezni a luxus költségeket,,


Józsefnek több számítogépe is volt amelyeket mindég fejleszt és utánna eladja....= Erre csak annyit tudok mondani hogy igen elöször volt egy laptopom/szomszétol vettem meg anno 80.000 ft-ért// én marha megvettem... nem vadiuj volt hanem használt és ráadásul baromi lassu is.... anno nem értettem annyira a számítogépekhez... mostanában azért jobban megértem hogy mi mit jelent... pl: anno azt sem tudtam hogy mit jelent az hogy ddr meg hogy ddr2.... nem tudtam hogy mik ezek.... aztán megtudtam hogy ez memóriát jelent.. azt nem tudom hogy miböl készülnek és hogy hogyan csinálják öket,de legalább tudom hogy micsoda... és ha oda van irva pl hogy: ddr2 1300 mhz, ezt értem hogy 1300-as sebességel tud müködni :D régen ezt sem tudtam....


ezt a laptopot nem fejlesztetem fel,csupán egy winyot vettem bele!! ez miota fejlesztés?? nem értem nah mind1..... joval ár alatt bírtam csak elpasszolni....



anno 100.000 ft-ért vettem persze vadiujba asztali gépet... ebben asrock lap volt de szenvedtem vele, meg unoka tesom elég sokat járt hozzám mindennap este 9-10 oráig is nálam volt én meg ugye akkor még tanultam...


mielött eladtam volna neki a gépet kicseréltem az asrock lapot Asusra.... a legolcsobb Asus lapot vettem bele ami kb: 15.000ft jah meg a memoriát is ki kellett cserélni mert sima ddr memória volt benne.... jah meg ezek elött volt benne egy használt ati kártya!! de aztán a kártyát eladtam, sajnáltam eladni de szenvedtem vele... hol jovolt hol nem.... ebben a gépben aszem ennyi volt a fejlesztés....


aztán vettem egy másik gépet (megmondom öszintén hogy elég nehezen) ebben is ugyanaz a lapvan mint a másik asztali gépben... ez a pontos tipusa az alaplapnak: ASUS-p5GC/MX1333 és 2 magos proci van benne, az elözö asztali gépben sima intel celeron van... és aszem kevesebb memoria van amaz asztali gépben... az a gép már nincs meg...


jelenlegi gépemben 1 gb memoria van...


elözö gépemben aszem 80 gigás winyo van ami már nincs meg...


amit jelenleg használok ebben 320 gigás winyo van...


ebben és az elözö gépemben is a legolcsobb táp van...


külön video kártya se ebben nincs se a másik gépemben csak az integrált...


Nem tudom ebbe mi az olyan nagy fejlesztés??


se ssd meghajtom nincs/sööt a dvd irom is beszart amit most használok... kicsit bánom hogy eladtam a régi dvd íroimat....


a monitor az jelenleg crt monitor és a másik gépnél is crt monitor van...


volt kábeles egerem, de beszart vettem vezetéknélküli egeret a legolcsobbat ami max 4.000 ft volt... csak eléggé zabálja az elemeket.. de töltös elemek!! db-ja a töltös elemeknek: kb: 1000ft/db... de elég régota megvannak!!! az elem töltö is a leg gagyibb fajta,de tölti az elemeket!!


a család segítövel nem lehet dülöre jutni....


a gyámhivatalal talán dülöre lehet jutni....

48. hamyka (válaszként erre: 46. - A0c1361e44)
2012. ápr. 28. 18:53

Igen,igen anyukámmal élek, Szentesi ruhagyárban dolgozott,de már a ruhagyár tönkre ment....


Valamelyik nap fözött is...


tudod mit fözött??


sárgaborsos krumplit nyami :p


Hálistennek jároképes, de ahogy én észrevettem ki-ki hagy az agya vagy én nem is tudom....


Ezt lehet elfelejtetem mondani a bíroságon mikor a gondnokságomrol volt szó... Nagyon sok a fizetni valo...


Tudjátok apám 2003-ban meghalt, és azt sem tudtam hogy hogy lesz tovább... egy darabig anya kezelte a pénzt de az én internetes csekkemet nem fizette be és vett házi zsírt...... Ezt kicsit sérelmeztem.... nem azt sérelmezem hogy vett zsírt hanem azt hogy nem adta be azt a csekket... ha nincs kifizetve akkor nincs net :(


Én nagyon féltem a kis háztartásomat mert rengeteg-rengeteg munkám benne van... a család segítö szerint én iránítom anyámat.. én csak segítek neki hogy jo legyen... szerintem önnáloan nem képes befizetni a számlákat....


pl: a szemközti szomszédom összevissza fizeti a számláit azt sem tudja hogy beadta-e vagy sem... illetve elhánya ugy el rakja a csekket hogy nem találja... aztán csodálkozik ha nagy az elmaradás... nah én így nem szeretnék járrni...


Jelenleg méég csekeken fizetem a fizetni valoimat az összeset.... lehet most hülyének tartotok... jo tudom vannak határ idök, ezt sem tudom letagadni hogy nincsenek határ idök mert akkor magam ellen beszélnék....


tudjátok ho elején kapom meg a családi potlékot ami 20300 ft... ebböl szoktam ho elején kaját venni, meg esetleg kis buli...// amit a tanács ad 3400 ft azt csak kajára költöm :D


ugye ho elején jönnek a csekkek amiket fizetgetni kell, nah én nem ho elején szoktam beadni a csekeket hanem az összeset összegyüjtöm és mindet ho végén fizetem be, ho végén jön amit anya kap a 27.000ft meg amit én kapok az árvasági az harminc ezer nem tudom mennyi....// de miota van gondnokom csak a felét kapom meg ap ostástol a másik felét pedig a gondnokomtol kapom meg....


tudom hülyének néztek de jelenleg így élek sajnos :(

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook