Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Idősek helyzete ma Magyarországon fórum

Idősek helyzete ma Magyarországon (beszélgetős fórum)


18. Hold3 (válaszként erre: 12. - Libikóka)
2023. júl. 19. 01:28
Van benne igazság, némelyik idős szeret áskálódni, nyílván ezektől menekülnek az emberek.
17. Hold3 (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2023. júl. 19. 01:27
Ez jó ötlet, majd felvetem.
16. Soufflet (válaszként erre: 1. - Hold3)
2023. júl. 18. 21:21

A csaladomban nincs ilyen elhagyatott ember es nem is volt az eletem soran.


A hazban, ahol lakom van egy idos neni, neki kirakom a szemetet, ha a kell; ha meglatom, hogy hazaeret a taxival, felviszem a cuccait, elteszem a gurulojat, neha viszek neki viragot, amit magamnak is gyujtok; csinalok ket plusz adagot a kajabol, amit a masik nyugdijas bacsival (aki orzi a potkulcsom) megeszik.

Nekem semmibe nem telik le-felfutni a lepcson. Es az en nagymamamnak is segitettek "idegenek". 10-15 percem meg csak van csacsogni.


Laktam rohadek boszorkannyal egy lepcsohazban, akinek nem biztos, hogy hivtam volna mentot, ha osszeestem latom.

De ha valaki nem kocsog, akar kedves, akkor nem hiszem, hogy hiszem, hogy ettol felnie kell.

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - 5d8fd6c5cb)
2023. júl. 18. 20:26
Majd szólok a szalonban, hogy gyűjtsenek Neked, a leányka kórus énekelgessen,riszáljon így is, úgy is. Valamint, ha jó leszel, elvisznek egy focimeccsre is.
14. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2023. júl. 18. 20:23

Engem mindig elfelejtesz...

tessék engem tutujgatni..-))

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Libikóka)
2023. júl. 18. 20:12
Apukám Anyukája, a nagymamám, és apukám tündéri idősek voltak. A többit nem ismertem, mert születésem előtt, vagy fiatalon hunytak el.
12. libikóka (válaszként erre: 8. - Globus)
2023. júl. 18. 19:55
Néha akkor is nehéz ha amúgy angyalok,,mert annyi féle bogaruk van már.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Hold3)
2023. júl. 18. 19:52

Megkérdezem,a fórum miért nyílt, milyen célból?

Ötleteket szeretnél adni, vagy kapni?

Vagy csak úgy sírjunk összeborulva?

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Globus)
2023. júl. 18. 19:48
Gondolom azok olyanok voltak fiatalon is. :/
9. 45e71ccc79 (válaszként erre: 8. - Globus)
2023. júl. 18. 19:45
Hajjaj, de még mennyi. Nagyanyám is ilyen volt. Szerencsére nem kellett gondozni.
8. globus (válaszként erre: 5. - Hold3)
2023. júl. 18. 19:42

Ismerősünk elvált. Az ő döntése volt, hogy egyedül akar élni. Gyerekével összeveszett, mert kibírhatatlan természete van. 21 évig gondoztunk valakit, nem kívánunk már senkit a nyakunkba venni...pedig próbál verbálisan zsarolni. Felőletek meg is dögölhetek típusú szöveggel. Ha szóba állunk vele, minimum másfél óra áskálódás, mások szidalmazása, tömény rosszindulat, olyan energiavámpír, napokig tart kiheverni.

Az időseket általában szerencsétlen sorsúakként jellemzik, de van vipera kategória is.

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Hold3)
2023. júl. 18. 19:28

Ha nyitott a szíve egy közösségnek, akkor a példa ragadós. Egy belvárosi pici ház vagyunk.

Ha netán egyedül van öreg, vagy fiatal, akkor segítünk egymásnak, mert a fiatal is lehet beteg, pl. a covid idején megfertőződött fiatal szomszédnak én vettem gyógyszert, élelmet, főztem neki teát.

De a mi házunk ilyen, most éppen nincs idős, de amikor volt, ki-ki vitt egy tányér ételt, amit tudtunk, hogy szeret, palacsintát, sütit, 1-1 db gyümölcsöt, újságot .

Kezd el, hidd el követni fogják a példádat!

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Hold3)
2023. júl. 18. 19:10

Eszembe jutott, hogy írtad szoktál járni a Polgári Egyesületbe Szalonba?... azok a kedves emberek nem segítenek ezeken a magányos időseken?

Vesd fel a következő találkozáson, hogy látogassák meg kis csomaggal ezeket a magányos embereket, biztos jól esne nekik, ha tényleg kínlódnak magányosan.

Vihetnétek nekik pogácsát, kávét, teát, süteményt.

2023. júl. 18. 19:08
A hozzászólok példásan állnak a problémához.Jó lenne ha mindenki így gondolkodna
4. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Hold3)
2023. júl. 18. 18:34
Én egy kis faluban élek, ahol elég sok egyedülálló idős ember él. A gyerekeik nem a közelben laknak, de mindig akad valaki, aki felvágja nekik a fájukat, lenyírja a füvet, vagy épp bevásárol. Egyedül élnek, de nem magukra hagyva.
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Hold3)
2023. júl. 18. 18:26
A környezetemben, családomban nincs ilyen.
2023. júl. 18. 18:20

Nem, szerencsére én személyesen nem ismerek ilyen idős embert, de hallottam, hogy sokan élnek így.


A családunkban nem szoktuk magukra hagyni az időseket, azaz ha elér egy olyan kort és! állapotot, akkor magához veszi valaki, hogy ne kelljen pl. háztartást vezetnie, illetve, amíg aránylag önellátó, addig megyünk és segítünk neki takarítani, bevásárolni, stb.

2023. júl. 18. 18:11
Sok olyan esetet tudnék felsorolni, ahol az idős emberek nagyon magányosan, segítség nélkül kinlódnak.Tudtok Ti is ilyet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook