Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Idős vs. fiatal szülők. Mi a jobb? Tapasztalatok? fórum

Idős vs. fiatal szülők. Mi a jobb? Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2
37. Lau_Ra (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 4. 20:15
Szerintem nem a kor a legfontosabb tényező. Engem 20 éves kora előtt szült az anyukám mégis meg volt mindenem. Én már nem fogok ilyen korán, de azért 30 előtt szeretnék. Személy szerint nem akarok idős anya lenni, de ez egy saját szempont a gyereknek meg oly mindegy ha szeretik és ki vannak elégítve az igényei.
36. timycat (válaszként erre: 35. - Channa*)
2021. máj. 4. 20:07
Azért nem. Vannak beteges, nyűgös gyerekek,vagy akik nem csípik a nyüzsit, mellettük/velük ha megfeszülsz se tudsz szabadon bulikázni.
35. Channa* (válaszként erre: 34. - 621bb5db60)
2021. máj. 4. 20:05
A gyerek olyan, amilyennek neveljük;)
34. 621bb5db60 (válaszként erre: 32. - Channa*)
2021. máj. 4. 17:50
Szerintem is meg lehet oldani gyerekkel a szabadidőt, de azért lássuk be, ahhoz a gyereknek is olyannak kell lennie, h lehessen mellette...
2021. máj. 4. 14:51
23 évesen és 38 évesen is szültem. Szerintem most türelmesebb, de parásabb vagyok🤷
32. Channa* (válaszként erre: 31. - Dreamerlady)
2021. máj. 4. 14:14

Ezért már kaptam itt:DDD


Mi legtöbb esetben vittük magunkkal, egyéb esetekben otthon maradt mamával.


Házibulikba mindig vittük, illetve amikor nálunk volt, akkor is otthon volt a gyerek is.


Sosem zavarta, ha sok ember volt körülötte és semmi (hangos zene, stb.).


Egészséges felnőtt, nem lett hallás károsodása, nem idegbeteg, nincs zavarban emberek között, stb.

31. Dreamerlady (válaszként erre: 24. - Channa*)
2021. máj. 4. 11:15
Szia! Azta, ez jól hangzik! :) És hogyan tudtatok tovább bulizni kisbaba mellett?
30. delbuk (válaszként erre: 24. - Channa*)
2021. máj. 4. 11:14

41 vagyok, tavaly szultem, a terv 4 evvel korabbi volt, de igy sikerult (33 evesen jottunk ossze).

Teljesen mas gyerek nelkul elni, bulizni. Es nem arrol van szo, hogy tudtad-e a mamahoz rakni, vagy nem, hanem, hogy egyaltalan nem is kellett ezen gondolkodni, szervezni, hanem, amikor gondol egyet az ember, akkor azt csinal, amit akar, nem kell tekintettel lennie masra. Ez a fajta szabadsag nincs meg gyerekkel, akkor sem, ha van segitseg. Mert azert akarmi van, az elso ugyis a gyerek, ami termeszetes is, atalakulnak a prioritasok.

29. Channa* (válaszként erre: 28. - Balabad)
2021. máj. 3. 13:58

A buli<>pasizással;)


A buli=társaság, zene, tánc, beszélgetés.


Az sosem jött be nekem, hogy a buli címkézés alatt hetente mással bújjak ágyba....

28. balabad (válaszként erre: 24. - Channa*)
2021. máj. 3. 13:32
Mondjuk kerdes kinek mi a bulizas :) pasizni 20-30 ev kozott is a bulizas kategoria nalam ha erted mire gondolok :D
27. aszparagusz (válaszként erre: 15. - Aszparagusz)
2021. máj. 3. 13:21
Mennek el.
26. 5da46c99ae (válaszként erre: 14. - Aszparagusz)
2021. máj. 3. 13:14
Nekem pedig az és így tökéletes.
25. levarosbukta (válaszként erre: 14. - Aszparagusz)
2021. máj. 3. 13:01
Egyetértek. Nekem nagyon jó a kapcsolatom a lányommal, sülve fölve együtt vagyunk, mivel együtt is dolgozunk. De a barátnő az barátnő.
24. Channa* (válaszként erre: 22. - Balabad)
2021. máj. 3. 13:00

Még mindig nem értek veled egyet!

Attól, hogy te úgy érzed, hogy így tapasztaltad meg az e fajta szabadságot, nem biztos, hogy mindenkire igaz.


Én 22 évesen szültem, és mi ugyan úgy buliztunk tovább, nem megoldható volt, hanem nem változott semmi.

És mire annyi idős voltam mint te, már volt egy 8 éves fiam, aki, ha volt kedve jött velünk buliba, koncertre, színházba és bárhová, ha nem volt kedve, akkor ment a mamához;)


Én sosem éreztem nyűgnek a gyerekemet, sosem korlátozott a szabadságomba, sosem volt olyan, hogy nincs én időm, stb.


Ja, és ahogy Globus is rámutatott, 40 éves koromban már egy felnőtt gyerekem volt és már az a kis "szabadság" korlátozás is megszűnt, ami esetleg lehetett volna, ha annak fogom fel a gyerekemet;)

23. Channa* (válaszként erre: 20. - Globus)
2021. máj. 3. 12:54

"de a korán szülésnek is van egy kellemes vonzata: ötven év körül, amikor már felnő a "bébi", szintén jön egy kellemes független időszak."


És milyen klassz, ugye!?;)

22. balabad (válaszként erre: 19. - Channa*)
2021. máj. 3. 12:52
Szia! Teljesen igazad van biztos megoldhato, mi meg nem tartunk ott mert kicsi de kesobb gondolom lesz nyugisabb idoszak. Viszont most egyelore ugy erzem hogy mas az ha "megoldhato", es az hogy eszedbe se jut (hiszen meg nincs gyerek) :) egyebkent pont emiatt jo is az ha valaki koran bevallalja es nem tapasztalja meg ezt a fajta szabadsagot. Persze ez is azert vicces mert amig az embernek nincs gyereke eszebe se jut hogy szabad :D sot azon sopankodtam sok a munka soha nincs szabadidom...Oooo dehogynem, rengeteg szabadidom volt :D
21. trapiti (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 3. 12:23

Anyukam 28 volt amikor en szulettem es 33 amikor a tesom. Nem ereztuk se korainak se kesoinek, nem logtunk ki ezzel a sorbol. Volt baratnom akinek az apukaja 20 evvel volt idosebb az en szuleimnel, tole gyakran kerdeztek, hogy a nagypapaja-e. Volt elonye es hatranya is, pl. sokkal tobbet volt a gyerekeivel mert nyugdijas volt mar, de hamarabb meghalt amikor a gyerekek meg fiatal felnottek voltak.


En 33 voltam, a ferjem 37 amikor a lanyunk szuletett, pont jokor volt szerintem, nem szamitunk se tul idos se fiatal szulonek. Szerintem nagyjabol kortol fuggetlenul barmi lehet, a szelsoseges esetekben lehet tobb segitsegre szuksege a szuloknek, de hogy akapcsolat milyen lesz, vagy hogy jo szulok-e az nem ezen mulik.

20. globus (válaszként erre: 16. - Balabad)
2021. máj. 3. 11:57

Szerintem ez a kortól is függ, amelyben éltünk.

Régen, és ez alatt a 70-80-90-es éveket értem, amikor még nem vált általánossá, hogy muszáj szerezni valamilyen diplomát, általában érettségi után munkába álltak a fiatalok. Sőt, akik nem érettségiztek, már 8. osztály után, és az eleve szűkösebb bulizási lehetőségek még jobban beszűkültek.

Szóval arra szeretnék kilyukadni, hogy manapság sokkal többet, tovább járnak iskolába a fiatalok, ingerdús környezetben élnek, ezért automatikusan tolódik a szülés időpontja. Egy mai ötvenes messze jobban néz ki, mint régen, mondjuk ettől a biológia nem hazudtolja meg magát, sokak kerülnek csapdába a fiatalosság fals biztonságérzetével. Különösen akkor, ha már szeretnének babát, és kiderül, hogy egészségügyi gond miatt sokáig nem lehetséges, akkor nagyon szorít az idő.

Kicsit visszakanyarodva a témára, úgy néz ki, néhány kivételtől eltekintve korán azok alapítanak családot, akiknek véletlenül így sikerül, de inkább egyéb körülmények, tanulás, munka miatt későbbre tolódik. Bőven belefér 30 -35 év körül, efölött már lehet jó, lehet rizikós.

Igaz, hogy későn szülők érettebbek, de a korán szülésnek is van egy kellemes vonzata: ötven év körül, amikor már felnő a "bébi", szintén jön egy kellemes független időszak. Ami azért lássuk be, rá is fér az ember lányára.

19. Channa* (válaszként erre: 16. - Balabad)
2021. máj. 3. 11:22

"Ha huszonevesen szultem volna (21-22) nyilvan nem tudtam volna milyen lehet tet nelkul csinalni barmit (hajnalokig jatszani, minden hetvegen bulizni, delig aludni, bevagni egy zacskos levest a mikroba es bedogleni a gep ele, bamulni jelentektelen macskas youtube videokat stb)"


Ez gyerekkel is megoldható;)

Nálunk nem csak hétvégén, de hétközben is nagy jövés-menés volt. Mindig volt nálunk valaki. Hétvégén buli ezerrel, játék mehetett hajnalig, amikor elaludt a gyerek, stb.


Én gyerekkel sem éreztem azt sosem, hogy valamit nem tehetek meg...

18. timycat (válaszként erre: 17. - Balabad)
2021. máj. 3. 10:44
Régen nekem sem, de most már igen és alig várom.
17. balabad (válaszként erre: 14. - Aszparagusz)
2021. máj. 3. 10:26
Habar nalam meg kicsi a gyerkoc, tokeletesen egyetertek. Nekem sose fordult meg a fejemben hogy majd egyutt bulizok a lanyommal.
2021. máj. 3. 10:24

En 33 evesen szultem es egyre biztosabb vagyok abban hogy jol tettem.


Onnantol hogy megszuletett a lanyom, van egy plusz erzes bennem hogy feleloseggel tartozom valaki irant. Es enelkul azert valljuk be konnyebb volt letezni:) a magam ura voltam, nem kellett ilyen szinten aggodnom senkiert. Ha huszonevesen szultem volna (21-22) nyilvan nem tudtam volna milyen lehet tet nelkul csinalni barmit (hajnalokig jatszani, minden hetvegen bulizni, delig aludni, bevagni egy zacskos levest a mikroba es bedogleni a gep ele, bamulni jelentektelen macskas youtube videokat stb)


Ez biztos sok embernek onzosegnek tunik, de en mar nem szegyellem hogy ezt a fajta eletet is elveztem. Az anyasagban is a lustabb tipus vagyok ezert is erzem hogy en tipikus egy gyerekes anyuka maradok egy eros nagyszulos hatszellel ferjjel aki szintugy hajnalokig kepes jatszani a pc-n mai napig. Egyszer azt olvastam hogy aki keson vallal gyereket nehezebb atallnia mert hozzaszokott egy mertektelen enidohoz. Sokszor eszembe jut ez, es tokre igaz szerintem.


De az is teny hogy van ilyen es olyan anyuka is. En a lustabb verzio vagyok. De egyebkent ismerek anyukat aki ugyanigy 30 korul szult es minden evben szul egyet kb, mert elvezi. O az a tipus aki anyukanak szuletett akarhany eves :)

15. aszparagusz (válaszként erre: 10. - Charlize)
2021. máj. 3. 09:20

Sajnos az élet erre nagyon sokszor rácáfol.

Mennek egy a "fiatal" szülők, az "idősebbek" meg 60-70-es években is remekül vannak.

14. aszparagusz (válaszként erre: 8. - 5da46c99ae)
2021. máj. 3. 09:19

Akármennyire is jó a kapcsolat anya és gyerek között, egy anya/apa szülő, nem pedig barátnő/barát.


Bármilyen korú gyereknek ne a szülője legyen a legjobb barátja.

2021. máj. 3. 07:45
Szerintem a fiatalabb, de nincs rá recept.
12. brandy85 (válaszként erre: 11. - Brandy85)
2021. máj. 3. 06:59
Majdnem 25
2021. máj. 3. 06:58
21éves voltam az első fiamnál,24éves a lányomnál,33éves a kisebbik fiamnál.
2021. máj. 3. 06:14

Előny/hátrány minden életkorban van, csak más. Szerintem jobban számít a konkrét szülő személyisége.


Későn szülni egy dologban egyértelműen hátrány: kevesebb ideig leszek a gyerekem mellett, mintha 20 évesen szültem volna. Testvér hiányában ez sajnos fog számítani, ha felnő.

2021. máj. 2. 21:05

Én majdnem 22 éves voltam, amikor született a fiam, a férjem meg majdnem 33.


Mindketten jó szülők vagyunk a gyerekünk szerint, de azt mondta, hogy én lazább vagyok, mert közelebb vagyok hozzá korban, azaz jobban megértem az ő korosztályát, pedig mindig én voltam hozzá szigorúbb.;)


Szerintem mindenki szüljön akkor, amikor akar, de a gyereknek jobb a fiatal szülő több szempontból.


Amiatt, amit a fiam is mondott, illetve azért, mert sokkal tovább támogathatják a gyereküket, ha nem rövid életűek.


Én el nem tudnám képzelni, hogy most így 53 éves koromban legyen egy kamasz gyerekem és kínlódnom kellejen vele, rohangálni szülőire, fogadó órára, stb.

8. 5da46c99ae (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 2. 20:15
Anyu 18 évesen szült. A lehető legjobb a kapcsolatunk, tényleg a legjobb barátnőm. Én ennek ellenére nem szeretnék 30 alatt szülni, nagyon sok olyan tervem van, amit gyerek nélkül szeretnék megvalósítani.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook