Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Idézetek barátságról fórum

Idézetek barátságról (beszélgetős fórum)


2022. jan. 5. 13:44

Az igazi barát hajthatatlanul és kérlelhetetlenül arra bátorítja az embert, hogy reszkírozzon, hogy kockáztassa saját magát, és még az elviselhetetlent is elviselje. Mert csak akkor érti meg az ember, hogy mi az, ami benne elpusztíthatatlan, hogyha sokat szenved.


Feldmár András

2022. jan. 5. 13:43

Amikor egy igaz barátot képzelek el magamnak, akkor egy olyasvalaki jelenik meg lelki szemeim előtt, aki szeret engem és törődik velem. Áldozatokat is hajlandó hozni értem, akárcsak én érte. Meg lehet bízni benne, a nézeteimet és a véleményemet megoszthatom vele, és nem hagy cserben akkor sem, ha le vagyok eresztve. (...) Ő az igaz barát, aki minden esetben kitart mellettem. (...) SEMMI sem ingatná meg az igaz barátomba vetett hitemet. Továbbá abban is biztos vagyok, hogy nem veszteném el soha, hacsak nem tennék valami olyasmit, ami nem fér bele a barátról kialakított képbe.


Nick Traina

2022. jan. 5. 13:43

Barát az, aki úgy tud segíteni

és megszólítani, mint te...

és benned én

barátra találtam.


Rachel Joy Scott

2022. jan. 4. 18:52
Van néhány szabály, amit tisztelnünk kell. A barátunk bűnét nem vágjuk a képébe, és tudni kell megbocsátani, nem csak kötelességből megmenteni. Ha pedig beszél hozzád, a szemébe nézel, hogy megígérd, többé nem hagyod el. Ha szégyelli a múltját, te nem hozod szégyenbe, ha ő nem adja el a barátságát, te sem árulod el az övét. Ha legörnyednek a vállai, nem háborgatod. Ha igaz barátra lelsz az életben, mindent megteszel, hogy kiérdemeld. Ha egyszer kinyújtja feléd a jobb kezét, azt a kezet többé nem engeded el.
2014. ápr. 14. 19:30

Az igazi barát az, aki akkor jön, amikor mindenki más megy.


Walter Winchell

2014. jan. 19. 18:05

"Barátok nélkül senkinek sem lehet kedves az élete, még ha minden egyéb jóban része is van."

Arisztotelész


"A barátság teszi lehetővé két ember között a legmélyebb azonosulást."

Boldizsár Ildikó


"Olyan kevés emberrel találkozni manapság, aki többre értékeli a barátságot a pénznél."

George R. R. Martin

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook