Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek lehet barátságról beszélni férfi-nő között, ha az egyik fél féltékenyen reagál arra, hogy a másik a másik nemmel barátkozik? fórum

Szerintetek lehet barátságról beszélni férfi-nő között, ha az egyik fél féltékenyen reagál arra, hogy a másik a másik nemmel barátkozik? (beszélgetős fórum)


1 2
35. 39694c0c70 (válaszként erre: 1. - Csirivirir)
2011. dec. 13. 17:38

Vadászkutya legyek, ha ezt értem!

Ki kinek kellene, hogy barátja legyen?

(Vagy ugyan egy elképzelésem, hogy mit is akartál kérdezni, de inkább nem bonyolódnék bele, mert azonnal megkaphatom, hogy ...)

34. 04fcdde522 (válaszként erre: 1. - Csirivirir)
2011. dec. 12. 08:31

Ez már nem barátság!

Kicsit többet érez a férfiú! :)

2011. dec. 12. 08:16
nem igazán
32. 07c4794583 (válaszként erre: 30. - Csirivirir)
2011. dec. 12. 00:11

Na, ez így már teljesen egyenesen és érthetően hangzik. :)


Gondolom, azért tetted fel a kérdést, mert némi reményt mégis ad az esetleges féltékenykedése, számonkérése. Ami fura is, lássuk be, mert nekem is volt nagyon nagyon jó fiúbarátom hosszú időn át (kilenctől 25 éves koromig), és soha fel nem merült semmiféle ilyen dolog - az tényleg barátság volt ám.


Nem biztos, hogy fel kell add a reménykedést. De az, hogy szóba hozod vele az érzelmi témát, az valószínűleg rossz stratégia. Tudom, nem könnyű felvenni semmilyen szerepet, de ha egy kicsit titokzatosabb vagy, és nem adod ki magad, illetve nem mesélsz el MINDENT, akkor felkeltheted ám az érdeklődését.

Csak ehhez meg kell tanulni háromig számolni, mielőtt beírsz valamit az msn-be, vagy kimondod neki a választ, hogy tényleg ezt akarom mondani?


Persze ha külsőre egyáltalán nem tetszel neki, az általában a pasiknál reménytelen. Inkább ártalmatlanul azt próbáld megtudni tőle, mi a véleménye a külsődről. Például kérdezd meg valamilyen apropóból, melyik fotó tetszik neki kettő közül (vagy így, hogy melyiket tedd fel profilképnek, tehát ne úgy kérdezd, hogy az jöjjön le, őrá vonatkozik a kérdés). Vagy melyik cuccod áll neked szerinte a legjobban. Apró trükkök :)

És légy titokzatos. Az fúrja az oldalukat. :)

31. Csirivirir (válaszként erre: 18. - 07c4794583)
2011. dec. 12. 00:07

Bocsi, ezt tényleg nem láttam.


Persze, hogy jó lenne, de nem lehet. Érzelmileg több? Max. részemről.

30. Csirivirir (válaszként erre: 28. - 07c4794583)
2011. dec. 12. 00:06

Mindenkit elolvastam, melyik kérdésedre nem adtam választ?


Akkor visszanézem, elnézést.


Persze, nem is tagadom, hogy sokat jelent nekem és jó lenne magam mellett tudni, de komolyan nem reménykedek. Eddig sokat reménykedtem, de nem látom értelmét és próbálom kiverni a gondolatot a fejemből. Nincs értelme, de a barátságát magaménak akarom tudni, mert hiányozna nagyon.

2011. dec. 12. 00:02
Férfi és nő között valóban létezik csak simán egyszerű barátság :)
28. 07c4794583 (válaszként erre: 27. - Csirivirir)
2011. dec. 11. 23:53

Pedig igaza van, én is úgy látom, hogy te itt próbálod megmagyarázni, hogy ez barátság, de közben elárultad magad. Nem véletlen nem reagáltál a korábbi hozzászólásomra. ;-)


Egy barátság nem attól lesz barátság, hogy egy netes fórumban te leírod, és akkor attól igaz lesz. Ha becsapod magad, annak semmi értelme. Nem kell szégyellni, hogy reménykedsz, hátha kicsit többet érez a másik. Ezer millióval nővel előfordult már, akik le is tudták őszintén írni a fórumban. Nincs ebben semmi.

27. Csirivirir (válaszként erre: 25. - D78af6978e)
2011. dec. 11. 23:45

Már megbocsáss, de hiába érzek bármit is, ha barátok vagyunk. Nem mondhatok mást, hiszen nincs úgy.


Nem igazolást keresek, csak beszélgetek, meghallgatom a véleményeket. NIncs mire igazolsát kérnem, nem lépett, ezentúl sem fog, mert nem érez úgy, ahogy én, ennyi.

2011. dec. 11. 23:37
Nem.
2011. dec. 11. 23:37
Mar megbocsass,de neked elegge erdekes felfogasod van a baratsagrol..Ha tobbet erzel 'baratsagnal' az nem baratsag,es soha nem is volt az...Raadasul magadat probalod igazolni hogy hatha ez a pasi is erez valamit irantad...23 evesen egy kicsit erettebben is gondolkodhatnal mar ne haragudj..Valoban olyan ovis szintje van a dolognak..
24. Csirivirir (válaszként erre: 23. - E41a021e6e)
2011. dec. 11. 23:35
Mert közel került hozzám , de nem a szerelmem, tehát csak a barátom lehet. Nem?
23. e41a021e6e (válaszként erre: 22. - Csirivirir)
2011. dec. 11. 23:33
és miért tartod a barátodnak?
22. Csirivirir (válaszként erre: 21. - E41a021e6e)
2011. dec. 11. 23:31

Azt tudjuk hogyan lettünk barátok, azt nem tudom, mik lehetünk a jövőben.


De valóban nem gyerek már és nincs meg még az igazi. :)

2011. dec. 11. 23:22
Ez tipikusan a keressük az igazit, közben pedig korosodunk. Olvasva ez a baráti kapcsolat még nem jutott abba a fázisba, hogy valójában miért is vagyunk barátok?
20. Csigusz 79 (válaszként erre: 19. - Csirivirir)
2011. dec. 11. 23:17
Ezt nevezik kisajátításnak,uralkodásnak... és ez egy kapcsolatban csak egyre rosszabb lesz.
19. Csirivirir (válaszként erre: 17. - Astaroth)
2011. dec. 11. 23:11

Nálunk amire felfigyeltem, úgy van, hogy pl: ha láttam hogy jól elbeszélget nőkkel, akkor például, ha látta, hogy látom, akkor magyarázkodott. Hogy a barátja ismerősei stb. Pedig nem kérdeztem semmit.


Vagy pl: szóba hozta nekem a srácot, hogy miért lettem ilyen jóba vele. Én szóba hoztam a csajozást, és mérgesen rámszólt, hogy milyen csajozás?

18. 07c4794583 (válaszként erre: 13. - Csirivirir)
2011. dec. 11. 23:08
Hát ez így egyszerűbb képlet, téged igenis izgatna, ha ő többet érezne, mivel te is nyitott lennél, magyarán ez nem barátság, csak megjenelésében. Érzelmileg több.
17. Astaroth (válaszként erre: 14. - Csirivirir)
2011. dec. 11. 23:06

Ez egy eléggé összetett dolog, mert mind a két esetben jó részt ugyanazokat a "tüneteket" produkálja az ember. Ha többet érez irántad, mint egy barátság, akkor egy idő után lesznek olyan jelek, amelyekből le tudod szűrni.

Gondolok itt arra, hogy te leszel az első nő az életében. Ezt óvatosan lehet tesztelgetni, hogy néha fel-felhozod neki a nő témát. Ha hárít, akkor vagy érez irántad valamit vagy annyira mégse vagytok jó barátok hogy nyíltan merjen előtted beszélni erről (ezt viszont fel lehet oldani).

Ha viszont magától kezd el neked beszélni arról, hogy milyen nő tetszik neki, vagy ha látod hogy a te társaságodban is szenvtelenül nézegeti a csajokat, akkor tényleg inkább a barátja vagy.


Mondok az én baráti kapcsolatomból egy példát: amikor kijön a jó idő és a lányokon egyre kevesebb a ruha, akkor az említett barátommal nem tudok úgy végigmenni az utcán, hogy ne kapaszkodna bele minden alkalommal a karomba, hogy:

"Láttad milyen jó nő ment el ott az előbb?" :D És engem csak az zavar az egészben, hogy folyamatosan rángatja a karomat, mint egy öt éves! :D

16. Csirivirir (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2011. dec. 11. 23:03
Igen, és el is mondtam neki, hogy én többet érzek. Kértem hagyjon kicsit, ne keressük egymást. Kb 1,5-2 hétig ez jó volt, majd most minden régi. Nem reagált rá se negatívat se pozitívat.
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Csirivirir)
2011. dec. 11. 22:56

Szerintem részéről több, mint barátság, lehet még magának sem ismeri be, észre se veszi, de több a barátságnál.

Te szeretnéd, hogy több legyen?

14. Csirivirir (válaszként erre: 12. - Astaroth)
2011. dec. 11. 22:56
Ez érdekes. És szerinted honnan lehet tudni, hogy önzőségről vagy érzelmekről van-e szó?
13. Csirivirir (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2011. dec. 11. 22:54

Nem, én arra próbálok rájönni, hogy többet érez -e irántam mint barátság. Én picit többet érzek részéről, és ezzel én is így vagyok, de nem alakult köztünk kapcsolat, szerintem nem is fog, de érdekesnek találom, hogy felbosszantja egy adott férfi a közelemben.


Nem tudom hogy ez akkor barátság-e vagy a határokat súroljuk? Ő hárít, ha ez jön szóba, inkább meg sem akarja hallani. Csak ne kelljen válaszolni. Így én szóba sem hozom, tudja mi a gondolatom róla, én viszont nem tudom ő mit gondol rólam.

2011. dec. 11. 22:51

Létezik férfi-női barátság. Nekem is az egyik legjobb barátom férfi, szinte olyan mintha a második öcsém lenne. Mi soha, semmilyen kontextusban nem voltunk féltékenyek egymásra, sőt volt olyan időszak, amikor mondhatni én kerestem neki barátnőt, legalább is állandóan véleményeztem az aktuális jelölteket.


Utólag pedig mindig bevallotta nekem, hogy melyikekkel kapcsolatban lett igazam, és melyek voltak azok a delikvensek, akiknél olyan dolgok derültek ki, amelyekre egyikünk se számított.


Véleményem szerint, ahol az egyik fél féltékenyen viselkedik, ott nem biztos hogy ő szimplán "csak barátságot" érez, DE az is ugyanúgy előfordulhat, hogy azért féltékeny, mert egy kicsit önző és zavarja, hogy nem vele foglalkozol. Magyarán: tényleg csak a barátod, de kicsit ki akar sajátítani magának, hogy csak vele foglalkozz. Ha belegondolsz, barátnői kapcsolatokban is van ilyen, főleg amikor mindketten egyedülállók vagytok, de neked kezd összejönni valami, a barátnőd meg irigyli a helyzetet.

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Csirivirir)
2011. dec. 11. 22:50
..ha úgy véled, akkor az :D
10. dafke
2011. dec. 11. 22:49
Nem.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Csirivirir)
2011. dec. 11. 22:49
A barátság nem egyenlő a kisajátítással. Igaz a szerelem sem kellene, hogy az legyen, mert egy beszélgetésben nincs semmi...de amit tze írtál az barát részről beteges...szerinted nem?
8. genlips (válaszként erre: 6. - Csirivirir)
2011. dec. 11. 22:48

te felnőtt emberekről beszélsz vagy gyerekekről?? mert ha gyerekekről, akkor igen... vagy nagyon gyerekes felnőttről.

ja és akire féltékeny a másik, az is egy nagy naíva!!

2011. dec. 11. 22:48

Ez már túllépi a barátság fogalmát arra akartok célozni?


De ha mégsincs több, akkor csak barátság.

6. Csirivirir (válaszként erre: 4. - 07c4794583)
2011. dec. 11. 22:47
Miért ne lehetne? Egy barát nem félhet attól, hogy más elszakít tőle? Hogy többet foglalkozol majd a másikkal.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook