Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idegen nyelvű állásinterjú fórum

Idegen nyelvű állásinterjú (beszélgetős fórum)

17. kefekötőke (válaszként erre: 16. - 62cc0f78ae)
2010. márc. 6. 11:11

Ha elhiszed nekem,akkor azt mondom :ha fél óráig tart az interjú , az azt is jelentheti,le tudtad kötni legalább 30 percig akárkivel "beszélgettél"

Aztán nem mindegy mit pályázol meg.

Ha a NATO nemzetközi stratégiai osztályát, akkor probléma lenne ,ha a tolmács miatt kirobanna a 3.világháború,mert egy szót rosszul fordított.


Én munkára jelentkeztem oda elég volt az az a kevéske,amit tudtam.

2010. márc. 6. 10:12

Amúgy nem tudom, miért parázom:) Régen, mikor szóbelizni mentem angolból, akkor is attól féltem, hogy nem fogom érteni azt, amit kérdeznek. Pedig ez hülyeség-ilyen helyzetben, vizsgán, állásinterjún logikus, hogy kicsit aggódik az ember. És tényleg vissza kell kérdezni:D


És szerintetek az idegen nyelvű rész mennyi ideig tart? Mert olvastam, már olyat is, hogy pár perc, meg olyat is, hogy fél óra.


Szituációs feladat remélem nem lesz, azokat még a suliban is utáltam, mindeki poénra vette inkább.

15. 62cc0f78ae (válaszként erre: 14. - Kefekötőke)
2010. márc. 6. 10:02
:DDD Ez jó! :D Köszi! :DDD
14. kefekötőke (válaszként erre: 11. - 62cc0f78ae)
2010. márc. 6. 07:59

Ha még mindig be vagy rezelve leírom az én interju élményeimet.


A német tanárom javasolta:ha a vizsgán nem értettük meg az idegen nyelvű kérdést mondjuk azt:noch einmal bitte!( mert pl. kint nagy a zaj),addig nyerünk néhány másodpercet gondolkodni.


Egyszer vidéki városból hajnali vonattak utaztam Pestre egy külföldi álláslehetőség megbeszélésére.

Fáradtan,lihegve értem be "cég" irodájába.

Mondom ki vagyok,miért jöttem.

Kotorásztak az iratok között ,egyszercsak hallom valaki tőlem jobbra elkezd nem magyarul beszélni.

Szent Isten hozzám beszélnek,és ilyen gyorsan,milyen nyelven,mit mondhatott??-villant át az agyamon-Eszembe jutott a varázsszó.

Noch einmal bitte!Elismételte ,a vezérszót megértettem és 4 szóval válaszoltam.

"Rendben van tud az úr németül,szerdán felveheti a munkát"

Tud a francot -gondoltam,csak ide biztos ez is elég-

Egy másik hasonló interjun azt kérdezték:és a német nyelvvel hogy áll? Azt mondtam:már nem mutogatok,de Göethét még nem fordítottam.

13. simple (válaszként erre: 10. - 62cc0f78ae)
2010. márc. 5. 22:10
Mi lesz a munka? Mert ha esetleg emberekkel kell majd foglalkoznod, akkor lehet hogy szituációs gyakorlatot fognak veled csinálni, hogy hogy viselkednél az adott helyzetben. Amúgy arra biztosan ki fognak térni, hogy mik a céljaid, miért szeretnéd ezt a munkát mik az erősségeid stb.
2010. márc. 5. 20:03
*sablon
11. 62cc0f78ae (válaszként erre: 9. - Babarózsa84)
2010. márc. 5. 20:03
Akkor ezekre a sbalonkérdésekre készüljek, azt mondod?
10. 62cc0f78ae (válaszként erre: 9. - Babarózsa84)
2010. márc. 5. 20:00
Németül; mondta a telefonban a nő, hogy látja, hogy angolul jól beszélek, szóval a némettudásomra kíváncsiak. Ha interjú közben nem arra kell figyelnem, hogy jaj, melyik válasz lenne a legjobb, akkor talán nem lesz gond, viszont németül nem tudok annyira árnyaltan fogalmazni, hogy az esetleg indiszkrét kérdéseket hárítsam.
9. Babarózsa84 (válaszként erre: 7. - 62cc0f78ae)
2010. márc. 5. 19:56

Hát elhiszem és őszintén szólva meg is értem.

Szerintem ezeket kérdezhetik:

-beszélj magadról:korodról,lakóhelyedről,sulikról,erősségeidről,gyengeségeidről...

-miért pont ide jelentkeztél?

-mik a terveid a jövőre nézve?


Milyen nyelven lesz egyébként az interjú?

2010. márc. 5. 19:55
Abban azért reménykedem, hogy a "beugratós kérdéseket" magyarul teszik fel :)
2010. márc. 5. 19:52
Köszi! Itthon megyek interjúra, és kicsit kíváncsi (és eléggé feszült) vagyok! :)
6. Babarózsa84 (válaszként erre: 4. - 62cc0f78ae)
2010. márc. 5. 19:47
Bár nem derült ki,hogy M.o.-n vagy külföldön mész interjúra,mert ha itt,akkor gondolom csak az idegennyelv tudásodra kíváncsiak...
2010. márc. 5. 19:45

Szerintem ugyanaddig tart,amíg egy magyar nyelvű.

Tulajdonképpen az interjú nem lesz más attól,hogy neked neked nem a saját anyanyelveden kell beszélned...a főnökjelölt ettől még ugyanazokra a dolgokra kíváncsi,amikre mindenki más.

Én már voltam pár interjún Ausztriában.

2010. márc. 5. 19:40

Bocsi, vacakolt a netem...


Ha van valakinek valamilyen tapasztalata, megosztaná velem? :)

2010. márc. 5. 19:39

Sziasztok!


Kérdéseim:

1. Mennyi ideig tart az idegen nyelvű csevely?

2. Kb. milyen jellegű kérdésekre számíthatok?

2010. márc. 5. 19:33
Mit szeretnél tudni róla?
2010. márc. 5. 19:33
Idegen nyelvű állásinterjú

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook