Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hyaluronsav ráncfeltöltés - mellékhatások? fórum

Hyaluronsav ráncfeltöltés - mellékhatások? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
159. 2af282e602 (válaszként erre: 154. - Ani1013)
2018. nov. 11. 01:22
Hú hát lehet rosszul csinálta a doki.. nagyon sajnálom. Sokan csak mostanában kezdték és kísérleti nyulak vagyunk..
158. Ani1013 (válaszként erre: 155. - Honeymoon78)
2018. nov. 11. 01:13
Sikos
157. Honeymoon78 (válaszként erre: 150. - Ani1013)
2018. nov. 10. 22:16
Vakságot 2 esetben okozhat. 1: elbassza a doki és érbe fecskendezi a hyaluront, 2: ha olyan helyre adja, ahol elnyomja a szem fő artériáját. Ez utóbbi nem azonnali problémát okoz, lassan alakul ki.
156. Honeymoon78 (válaszként erre: 151. - Dudli)
2018. nov. 10. 22:13

Én annyit olvastam csak a legtöbb helyen hogy elég erősen allergizál. Illetve amit már a többiek is említettek, fontos hogy gyakorlott ember adja.

Végignéztem egy videot ahol a különböző fillerekre csöpögtettek hyalurondiase-t. A Beloterot azonnal vízszerűen feloldotta, viszonylag a Restylane is gyorsan ment. De pl a Juvedermmel megküzdött, többször kellett rá csöppentdni. A Radiesse, skulpta meg se mozdult, bármennyit tettek rá.

155. Honeymoon78 (válaszként erre: 150. - Ani1013)
2018. nov. 10. 22:04
Mondjuk én ebből nem jöttem rá, de sebaj... :) Remélem nem Dermart Buda-ban, bár ott tűvel nem adnak.
154. Ani1013 (válaszként erre: 152. - 2af282e602)
2018. nov. 10. 14:08
Én ezt megértem és biztos mosolygásra adhat okot de amikor azt olvasod és mondja az orvos hogy teljesen veszélytelen "30 perces kajaszünetben elvégezhető beavatkozás" ami teljesen fájdalom mentes egy kicsit kellemetlen érzés, egy óra múlva már dolgozhatsz és folytatható a napi rutinod, lehet egy kis bőrpír, meglátszódhat a tű helye vagy bepirosodhat, lehet ödéma de ez egy két nap alatt elmúlik és egy kis sminkkel el is tüntethető. Ehhez képest annyira fájt (pedig elég sok mindent eltűrök) hogy az ápoló hölgy aki lefogta a kezemet is megkönnyezte a műveletet és közben az ujjával a kezemet simogatta. Ezek után már haza felé elkezdett feldagadni és bevérezni a szemem alatt. 2 hétig úgy néztem ki mint akit összevertek és ehhez nem kis smink hanem sminkmester kellett volna hogy ne látszódjon. A szabadságom hátralevő részében csak feküdni tudtam hanyatt mert minden más fizikai fájdalmat okozott és rosszul voltam a mozgástól. Nagy nehezen hazajöttem Magyarországról ahol szembesültem vele hogy nem tudok még egy hétig dolgozni mert én fizikai munkát végzek napi 7.5 órában emelek megyek és hajolgatok. (Dehát ugye ez nem probléma) szóval még egy kis plusz szabadságot kérni merthát az ugye erre van. Ráadásul nem is sikerült szóval most még reménykedem aztán még egy kör hogy "eltünjön". De én még szerencsés vagyok mert ahhoz képest teljesen "jól" néz ki. Én elhiszem hogy sokaknak meg nagyon szép és imádják de ha ezt elmondja korrekten hogy tudjak dönteni és nem a pénzre megy elgondolkozok rajta hogy ez nekem így akkor belefér e.
153. 2af282e602 (válaszként erre: 151. - Dudli)
2018. nov. 10. 12:32
Ha sokat adnak lebontja a saját hyaluronodat is ami megtalálható a saját bőrünkben. Ezért kell csak egy csepp belőle. Nekem már oldottak. Nem történt semmi. 2 nap alatt kiment. Elvileg egy hétig nem lehet utána tölteni oda. A hyaluronidaz rögtön kimegy a hyaluronnal. Nem marad a bőrben. De jobb várni egy kicsit.
152. 2af282e602 (válaszként erre: 150. - Ani1013)
2018. nov. 10. 12:29
Szemhéjplasztika is okozhat vakságot. Mellplasztikaba is bele lehet halni. 100 regisztrált eset? Az egész világon. Ezzel az erővel minden veszélyes. Még a vakbél műtét is.😁
151. Dudli (válaszként erre: 150. - Ani1013)
2018. nov. 10. 10:32

Kedves Ani1013!


Szomorú, de biztosan így van! :-( A hialuronidáz enzim mellékhatásairól, következményeiről hallottatok valamit? Minden választ nagyon köszönök!

150. Ani1013 (válaszként erre: 147. - Honeymoon78)
2018. nov. 10. 09:10
Vakságot is okozhat :( eddig 100 regisztrált eset van. Azért az ilyenek kimaradtak a konzultáció során. Illetve hogy 100 000 forintért el is torzíthatja az arcodat a kedves plasztikai sebész aki elvileg ért hozzá. Én Juvéderm Ultra 3 at kaptam tűvel.( Budapest, feneketlen tó mellett) nevet nem írnék ki. Szerintem így is fel lehet ismerni
149. Dudli (válaszként erre: 148. - Honeymoon78)
2018. nov. 10. 08:32

Kedves Honeymoon78!


Természetesen, hiszen erről előtte (jobb esetben) beleegyező nyilatkozatot íratnak alá. Erre mindenki figyeljen oda, aki tölteti a ráncait!

Régebben töltötték Juvederm-mel és Restylane-nal, kanüllel és semmi gond nem volt egyik anyaggal sem. Egy jó kozmetológusnak/bőrgyógyásznak tudnia kell (elvileg), hogy melyik anyagot hova kell adni. Más anyag kerül közvetlenül a szem alá és más a karikák töltésére...

Szerintem ha megfelelő hozzáértéssel és figyelemmel csinálják, akkor nem lehet gond. Viszont a tűvel való töltést a szem alatti területre senkinek nem ajánlom!!! Valóban sokkal nehezebb így szép eredményt elérni, nem megfelelő helyre adja, nem elég mélyre, nem tudja rendesen eloszlatni, stb. Nem beszélve a tűszúrások nyomairol, ami szinte sokk a bőrnek azon az érzékeny résznél (saját tapasztalataimat írom). Legutóbb Teosyal nevű svájci anyaggal töltötték, állítólag ez egy nagyon jó minőségű anyag, viszont sajnos nem kanüllel. 7 hét telt el azóta, még mindig nagyon csúnya a végeredmény, gyakorlatilag semmivel nem lett szebb. Kipróbáltam rá szteroidos krémet, heparinos krémet, zepter lámpáztam, hűtöttem, majd melegítettem...ráköltöttem már egy csomó pénzt - de nem lett szebb. :-( Úgy tűnik, hogy a hialuronidáz enzimes oldást nem fogom tudni elkerülni, pedig nagyon félek tőle. Erről mit hallottál/halottatok? Amit tudok, hogy az oldás után másfél évig minden kezelést kerülni kell! (illetve semmi hasznot nem hozna az enzim hatása miatt)


Miért okozhat később problémát? Ez érdekes, mert elvileg ugye felszívódik, nem okozhatna egy év után már problémát. Esetleg a rossz helyre szúrás okozhat valami szöveti károsodást? Nem tudom...Ezt egy korrekt orvos tudná megmondani, aki ilyennel foglalkozik, de nem hiszem, hogy ezt könnyen kinyilatkozzák, hiszen az rontaná a beavatkozások számát. Remélem segítettem valamit.

148. Honeymoon78 (válaszként erre: 145. - Ani1013)
2018. nov. 9. 22:09

Dudli, illetve akinek még problémája volt. Ti tudjátok hogy milyen anyagot töltöttek be nektek?

Dokik nevét meg lehet kérdezni?

147. Honeymoon78 (válaszként erre: 133. - Dudli)
2018. nov. 9. 22:06

Szia!


Nagyon beleástam magam a témába külföldi oldalakon keresztül is. Rohadtul megoszlanak a vélemények ezzel az eljárással kspcsolatban még orvosok közt is!

Ez a terület adja a legtöbb problémát, mellékhatást. Az esetek 20%-ban nem tökéletes az eredmény. Ez szerintem szörnyen sok! :(

A Juvederm-et egyáltalán nem akálnják erre a területre mert nem elég lágy, sok vele a probléma. Legjobb valami “B” betűs mert az a leglágyabb és könnyen oldható ha ház van. A Restylane még megfelelő, de ezzel is adódtal gondok.

Ha nem kanüllel adják, csal sok szurival nagyobb az esélye hogy puklis, dudoros, kékes lesz mert nem megy mélyre, éppen csak a vékony bőrfelszín alatt van.


Amit továbbra se értek, ha ezek felszívódnak, hogy a picsbe lehet hogy csomó embernél nem azonnal, hanem 2-3 év múlva okoz problémát??!!

146. Dudli (válaszként erre: 145. - Ani1013)
2018. nov. 6. 07:36
Köszönöm, megpróbálom.
145. Ani1013 (válaszként erre: 144. - Dudli)
2018. nov. 5. 23:21
Hirudoid cream. Remélem segít neked!
144. Dudli (válaszként erre: 143. - Ani1013)
2018. nov. 5. 20:32
Szia! Megírnád a krém nevét? Hátha...
143. Ani1013 (válaszként erre: 142. - Dudli)
2018. nov. 5. 12:43
Szia! Én úgy látom igen. De azt tudni kell rólam hogy éjszakás műszakban dolgozom egy 1 fokos raktárban. Mostanság mindenki azt mondja hogy jól nézek ki és valami változott rajtam. Az a baj hogy én látom hogy nem az igazi. Itt ott több anyag van. Már nem kék és nem fáj. De pukli maradt. Én úgy érzem erősebb mint a lioton gél és jobban fel is szívódik ez a krém. De egy hétig kell kennem napi 4 szer. Szóval meglátjuk. Aztán megyek szolizni remélem alakul majd még.
142. Dudli (válaszként erre: 141. - Ani1013)
2018. nov. 5. 07:32
Használ valamit a heparinos krém? Hogy látod?
141. Ani1013 (válaszként erre: 140. - Dudli)
2018. nov. 4. 20:39
Tudom hogy abban is van. Én is használtam de nekem sem ért semmit. Ez jóval erősebbnek tűnik. És krém.
140. Dudli (válaszként erre: 138. - Ani1013)
2018. nov. 4. 12:33
Illetve helyesbítek, a Lioton gél is heparin, azt használtam hetekig, sajnos nem segített.
139. Dudli (válaszként erre: 138. - Ani1013)
2018. nov. 4. 12:27

Kedves Ani1013!


Köszönöm a tanácsokat! Úgy tűnik, ahány orvos, annyi vélemény. Amúgy én is olvastam allergiás reakcióról...a heprinról még nem hallottam. Írd majd meg kérlek a tapasztalataidat!

138. Ani1013 (válaszként erre: 136. - Dudli)
2018. nov. 3. 16:47

Azért én még nem vetettem el a glicerint se. Vízmegkötő de használattól függően ki tudja vonni a vizet a bőr legalsó rétegeiből.

"Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog "még olvasok utána de utána kipróbálom de csak óvatosan. Ezt ajánlotta az itteni (angol) orvos is.

137. Ani1013 (válaszként erre: 136. - Dudli)
2018. nov. 3. 16:22
Ez igazán érdekes mert több helyen megtaláltam hogy ritka esetben allergia előfordulhat. A heparin az ödémára is jó. Kár hogy ide nem lehet képet feltölteni. Ahogy kinéztem az véletlenül sem mondható normális reakciónak. Jövőhéten elkezdem a szoláriumozást meg a futást. Inni ezért nem fogok 😂🤣 de meglátjuk mi lesz vele. A pukli még meg van. Ha marad akkor sajnos oldás lesz amikor legközelebb megyek haza.
136. Dudli (válaszként erre: 135. - Ani1013)
2018. nov. 3. 14:18

Kedves Ani1013!


Beszéltem egy független bőrgyógyásszal, aki szintén csinál ilyen beavatkozásokat. Azt mondta, hogy a hialuronsavra nem ismert az allergia es a fotók alapján szerinte túltöltötte az orvos. Kb.egy év alatt bomlik le a befecskendezett anyag, fokozatosan. Az oldó-injectio az egészet kioldja, nincs korrigálásra lehetőség, es nem is ajánlaná oldás után min.másfél évig az újbóli töltést. Nem tudom, hogy mit csináljak. Várjak a javulásra, vagy oldják ki?!? Akinek van ilyen jellegű tapasztalata, kérem, hogy ossza meg! Egyébként szerinte nincs krém, ami segítene, mert a túltöltés miatt sok vizet köt meg. Idővel bomlik le az anyag.

135. Ani1013 (válaszként erre: 126. - Dudli)
2018. nov. 3. 10:56
Szia! Most voltam a gyógyszertárban heparinos krémért. Megpróbálom hátha segít valamit. Remélem javul a szemed!
134. Ani1013
2018. nov. 3. 09:36

Sziasztok!

Másik nagy kérdés ami elkezdett foglalkoztatni, ahogy szívódik fel a szem alól az anyag a bőr nem fog megereszkedni?!most úgy érzem hogy nem szeretném többet töltetni.

133. Dudli (válaszként erre: 132. - Honeymoon78)
2018. nov. 2. 19:19

Kedves Honeymoon78!


Sajnos nem látom azokat a képeket, bár szívesen megnéztem volna, biztos tanulságos. Lehet, hogy el sem mentem volna töltetni. Szerinted egy gyakorlott plasztikai sebész hogy ronthat el egy szem alatt töltést? Mitől függ? Nem elég alapos/körültekintő? Nem figyel eléggé oda a töltés közben lezajló reakcióra? Eléggé el avgyok keseredve. Ezek után már félek az oldó-injektiótól, másrészről pedig talán visszajutok oda, ahonnan elindultam egy hónapja. Ilyenkor lehet kártérítést kérni? Vagy fogadjam el, hogy így reagált rá a szervezetem, nem tehet róla az orvos, illetve nem a beadott anyag a felelős?

132. Honeymoon78 (válaszként erre: 131. - Dudli)
2018. nov. 1. 08:37

Köszi a választ! Mindenképp kanülösre mennék mert a dokinő akihez járok csak úgy tölt mindent. Nagyon profi benne, ő oktat is Mo.-on meg külföldön is.

Viszont úgy szűrtem le a sok olvasás után, meg insta képek nézegetése után hogy a probléma nem csak az alkalmazott technika függvénye. (Van az instán egy hialase oldal, na ott vannak szörnyűségek)

Van akinél pl 2 év után jelentkezett pukli, de 2 évig szupi volt. Pataki doki oldalán is van vagy 10-15 panaszos levél szemtöltéssel kapcsolatban, olyan sztorikkal, hogy csak pilláztam

131. Dudli (válaszként erre: 128. - Honeymoon78)
2018. okt. 31. 07:41
Nekem kanüllel töltötték régebben kétszer is, más-más anyaggal és mindig nagyon szép lett a végeredmény. Viszont most nagyon csúnya, rontott és ugye oldani is kell majd. Én mindenképpen a kanülös technikát javasolnám, még ha drágább is, mert az sokkal kíméletesebb, más eljárás. Eleve nincs sok tűszúrás az érzékeny területen, csak egy. Nem vérzik be és egyenletesebben is lehet tölteni.
130. Ani1013 (válaszként erre: 129. - 2af282e602)
2018. okt. 30. 23:06
Én sem hinném hogy nekem allergia. Az egyik tuti az amit te is írtál hogy túl sok vizet kötött meg egy kb 1 cm hosszú és széles területen. A másik szemem már más kérdés. Az a bajom hogy az a "hurka" szinte már töltés után ott volt. Azért gondoltam először hogy érbe adta mert a szemem belső zugától megy végig a szemem alatt közvetlenül kb 5cm és kemény. Az a szemem nézett ki úgy mint akit megvertek. Szóval nem tudom mi az. Valószínűleg rossz helyre töltött.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook