Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hyaluronsav ráncfeltöltés - mellékhatások? fórum

Hyaluronsav ráncfeltöltés - mellékhatások? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2015. márc. 8. 15:43

Mindenol ezt írják:


A hyaluronsavas töltőanyagokat a szervezet teljes mértékben képes lebontani , azok maradéktalanul felszívódnak .Biológiai fermentációval előállított anyagokról van szó , tehát nem állati eredetűek , így előzetes allergiavizsgálatra nincs szükség alkalmazásukkor.

8. lightrose (válaszként erre: 6. - Gribedli***)
2015. márc. 8. 15:37

Köszönöm a válaszokat!


Eddig erről a csomosódásról még nem is hallottam, azt írják az összes plasztikai/kozmetikai cég oldalán ahol a kezelést végzik hogy igazán nincsenek szövödményei, de ami van az sem a csomosódásról szól. Amúgy Juvederm lenne a kiszemelt szérum, ez minőségben milyen? Törvényszerűen mindenkinek csomosódik, vagy csak kevés esetben? Csak mert erről még tényleg nem hallottam. Hanem hogy kimegy a hatása és ennyi. Szóval ha mégis becsomosódna akkor ha amúgy is kimegy a hatása akkor a csomóból miért nem megy ki, miért kell kivágni? Különöző töltőanyagokról mi a tapasztalat? Rendszeresen massziroztatom az arcom kozmetikussal, feltöltés után ez befolyásol valamit? Esetleg az erős napfény nyáron?

2015. márc. 8. 09:34

A hyalunsavat nem tudom, én a homlokomat botox injekcióval töltettem fel. Eddig kétszer. Egy ampullán osztozkodtunk meg a kolléganőmmel, mert elég volt az a mennyiség. Mindig tavasszal jött rám a botoxolhatnék:) Azt hiszem 46-47 voltam. Most az év végén leszek 50.

Igaza van Hmv-nek, azon típusú nők akik igényesek, adnak a megjelenésükre, bőrükre, hajukra, arcukra, öltözködésükre...70 év felett is fognak.


Szóval nekem botox, 4-5 hónapig tartott a hatása. Lehet, hogy majd megint elmegyek. Majd még megálmodom:)

2015. márc. 8. 09:18

Ja, és úgy értem, hogy 45-50 körül "normális", hogy aki elkezdi, a sebészek szerint ez a jó időpont vagy ettől később.


De totál nem kötelező az egész, vagyis az a nő is normális, aki egyáltalán nem töltet ráncokat hanem más módon ápolja a bőrét, más módon szeretné megelőzni, kezelni a ráncait. Pl. Julia Roberts is már többször mondta, hogy ő nem azért nem fog semmilyen beavatkozást igénybevenni mert tökéletesnek tartja magát vagy mittidomén, hanem csak egyszerűen szeretné, ha a világ látná, hogy egy nő így is lehet szép, ha botox vagy hialuronsav nélkül éli le az életét. Mellesleg ő is azt hiszem 66-os vagyis az idén már 49 éves és szépnek tartom, más is. És persze, vannak ráncai de ő elfogadja őket és mások is szépnek tartják a ráncocskáival együtt, és ez így jó:)

5. gribedli*** (válaszként erre: 4. - Hmv.)
2015. márc. 8. 09:11

Nem így értettem! Természetes, hogy egy 50 feletti vagy 60 feletti vagy 70....nőt is érdekel, sőt, ez a jó!:)


Csak arra értettem, hogy egy fiatalabb az kritikusabb magával olyan szempontból, hogy nagyon nem mindegy neki, hogy picit csomósabb itt vagy csomósabb ott a bőre vagy a szája, stb. Míg egy bizonyos kor után esetleg a részletek kevésbé számítanak, az összképben meg "elfér", míg egy 30-as nőnél, aki mondjuk a 20-as évei óta töltet hialuronsavval, ez nem lesz mindegy. Már csak azért sem mert ha olyan korán eszébe jutott, hogy ilyen eljárásokat vegyen igénybe, akkor van egy nagyobb fokú görcsösség a külsejével kapcsolatban.


45-50 körül pedig akárhogy is nézem, szerintem ez nem görcsösség, hanem egyszerűen az a nő ad magára, de még egészséges szinten (mert abban a korban nem korai hanem normális). Mint ilyen, egy kicsit később el fogja fogadni az esetleges mellékhatásokat, ha nem öltenek olyan méretet, hogy beavatkozásra legyen szükség. Mondván, hogy végülis az összkép mindenképpen egy ránctalanabb bőr.


Szóval csak azért írtam ezt, hogy vegye figyelembe, ha ő a precíz nők közé tartozik, akkor nagyon fogják zavarni az évek múlva fellépő csomók. Ezért nagyon meggondolnám. Ha a kevésbé precízek közé, akkor kevésbé. De ha egészségi vonzata is lesz, akkor meg nem lesz más választás mint felnyitni és kiszedetni az előzőleg odainjektált hialuronsavas zselés fillert.


2 féle van egyébként: folyékonyabb változat és zselé változat. A zselés fillerrel már meg lehet változtatni az arcformát is egy bizonyos fokig tehát ennek nagyobb a kockázata. Pici ráncokba csak folyadékot injektálnak viszont egy megereszkedett orcát zselés fillerrel szoktak megemelni. De a probléma nagyságától függ, mélyebb ráncokba zselésebb anyagot szokás.

4. Hmv. (válaszként erre: 3. - Gribedli***)
2015. márc. 7. 17:20

Én már 60-on is túl vagyok, mégsem közömbös számomra, hogy milyen állapotban van a bőröm.

Már hogyne érdekelné a kérdezőt majd 50 körül???

Ha most hiú, akkor is az lesz!


Bocsi, a hozzászólásomnak semmi köze a hyaluronsavhoz és a ráncfeltöltéshez:)))

2015. márc. 7. 15:32

Ami a korodat illeti, szerintem nem olyan gáz 45 évesen ilyen ránctalanító kezelésre járni csak mérlegeld a mellékhatásokat. Sokkal kevésbé értem meg, amikor 20-onévesen kezdik el, mert ugye max 10 éven belül teljesen kijönnek ezek a mellékhatások, csomók, pedig akkor meg még alig 30 évesek, szóval még jó sokáig ilyen arccal kell lenniük vagy rosszabb, fel kell nyitni.


A te esetedben, ha most kezded el, mire csomósodik, már 50-en is túl leszel és az is lehet, hogy nem érdekel majd annyira és úgy gondolod, hogy mindennek ellenére nem bántad meg.

2. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Lightrose)
2015. márc. 7. 15:25

Szia, nem gyorsítja a bőr öregedését, sőt, lassítja mert egyre jobb lesz a bőr vízfelvevő képessége tehát ha 1 év után elmúlik a hatása, és ismétled, legközelebb már tovább tart. Amúgy az első kezelésnél általában 6 hónapig tart, nem 1 évig, de a bőröd soha nem lesz újra olyan rossz állapotban mint előtte, szóval úgy képzeld el, hogy ha 2 lépést teszel előre, csak 1 lépést vissza.


Ennek ellenére én nem annyira bízom benne, mert az évek során csomósodik. Persze, tök szuper lesz 5-6 évig, kezelgetik évente stb. Aztán eljön egy pont, amikor elkezd csomósodni. Nem mindenkinél, de zavaró lehet.


Mindezt az optimális esetre értem, ha kizárunk mindenféle fertőzést vagy allergiát, szóval tegyük fel, hogy sem allergia, sem fertőzés nem lép fel (még csak az kéne! De előfordulhat ritkán ez is), na, ebben az esetben is az évek során (több év után) csomósodik és rosszabb esetekben fel kell nyitni a bőrt. De lehet, hogy addigra már nem érdekel majd és megtartod így.

2015. márc. 7. 12:37

Sziasztok!


A bőröm nagyon jó állapotban van, 45 éves vagyok, csak nagyon apró ráncok vannak rajta, viszont tervezek egy bőrgyógyász általi hyarulonsavas feltöltést, ami állítólag egy évre hatásos és nem tartalmaz káros anyagokat. Azt szeretném megkérdezni hogyha az arcomat feltöltöm és feszesebb lesz, miután kimegy a hatása egy év múlva, vajon rosszabb lesz-e mint volt annak előtte a bőröm, vagy nem változtat semmi, visszaáll olyan állapotba mintha nem töltettem volna fel? Tehát a kérdés hogy vajon felgyorsítja-e a bőr öregedését, mert már mindig igényli a bőr a feltöltést vagy ettől teljesen független ennek a hatása. Mik a tapasztalatotok e téren?

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook