Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hüvelygomba fogamzásgátló mellett: csak a fogamzásgátló abbahagyása segíthet? fórum

Hüvelygomba fogamzásgátló mellett: csak a fogamzásgátló abbahagyása segíthet? (beszélgetős fórum)


2012. márc. 15. 21:53
Na igen, 20 évesen még nem tervezem a szülést. :)
10. Clau26
2012. márc. 15. 14:21
Neked még korai lenne a szülés,de nyugtasson a gondolat,hogy utána megszabadulsz tőle,addig pedig muszáj abba hagynod a gyógyszert és már fogamzásgátlást találni..
2012. márc. 15. 14:19
Én 15évig szenvedtem hüvelygombától..12éves korom óta..kb 2havonta..fogámzásgátlót emiatt nekem nem is javasolták,így én nem szedek..2éve viszont mindössze 1x jött ki,akkor is az antibiotikum miatt..és el nem hiszed mitől múlt el..a szüléstől..már a terhesség alatt se jött ki és azóta is csak ez az 1 eset voltés lassan 2,5éves a kislányom...
2012. márc. 14. 19:46
Tényleg! Candida diétát én is csináltam. Csokifüggő voltam, napi min. 1 tábla csokival. Két hétig csokielvonási tüneteim voltak kő keményen. Úgy jártam az utcán mint egy zombi. Ezüstkolloidot szedtem, három hónap után rendbe jött minden, bár a melegvízes termálvízzel óvatosan vagyok...
7. d'moni (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2012. márc. 14. 19:43

Szerintem nem a tablettával van a gond, hanem azzal, hogy el vagy savasodva. Lúgosíts! Például ha csak olyan ásványvizet iszol ami lúgos, már nagyon sokat tettél magasért. Ebből napi minimum 1,5 liter és az egészséged is sokkal jobb lesz.

Emellett a Gynevac szuri is jó lehet.

2012. márc. 14. 19:37

Ez már a 3. gyógyszer, amit szedek, mindegyiknél kijött sajnos... idővel egyre gyakrabban.

A párommal a szexuális életünk már nulla, a libidómat is tönkrevágta a fogamzásgátló és kedvem sincs úgy, hogy fáj. Szóval tőle nem igazán kaphatom el, hisz alig fekszem le vele és nem is ehhez kötődik a kialakulása.

A Candida diétával pedig az a gond, hogy így is liszt- és laktózérzékeny vagyok, mégegy diétát már nem bírnék követni! Így is alig ehetek valamit...

2012. márc. 14. 19:35
Próbáld ki a Gynevac injekciós kúrát. Ez lactobacilust tartalmaz. Nekem rengeteget segített. Előtte szinte minden hónapban volt fertőzésem, a kúra óta évente 1*-2* max.
4. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2012. márc. 14. 19:27
Candida diétát próbáltad már?Persze ennek is csak hosszútávon van hatása.
2012. márc. 14. 19:27
Gyógyszer váltás nem segítene?
2012. márc. 14. 19:26
Nem jársz melegvizes fürdőkbe? Nekem attól szokott kijönni, és a gyógyszer abbahagyása sem segített. A párkapcsolatodban minden rendben?
2012. márc. 14. 19:24

3 éve szedek fogamzásgátlót. A csúnya pattanásaimat eltüntette, a görcseimet megszüntette, az alakomon is dobott kicsit (elég vékony vagyok). Azonban néhány hónap szedés után előjött a hüvelygomba, amitől azóta sem tudok szabadulni. Jártam vele hónapokig nőgyógyászhoz, kezeltek, azonban semmi nem hatott hosszú távon. Aztán rátaláltam a Colpo Cleaner-re, ennek a jódos és a laktózos hüvelyzuhanya segített, ezzel hónapokig elvoltam, azonban már ez sem hat. Folyamatosan probiotikumot is szedek, a bélflórámmal nincs gond, hogy ez okozná. Egyszerűen hiába kezelem magam, hetek múlva újra előjön, viszket és ég, már zavar a mindennapi teendőimben. Már nem használok sem tisztasági betétet, sem intim lemosót, mert ezekről is olvastam, hogy okozhatja a gombát. Szedtem orvosi utasításra vasat is, az sem ért semmit (ráadásul a kemény székletem miatt végbélsérülésem is lett tőle).

Azonban a tablettát félek abbahagyni a borzasztó görcseim miatt, nem szeretnék utána meg ezzel szenvedni. Lehet, hogy mégis ez az egyetlen megoldás, abbahagyni? Tapasztalatok? Egyébként több barátnőm is ugyanezt a gyógyszert szedi (Sensonette), de másnak még nem volt gondja vele.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook