Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Húsvéti készülődés fórum

Húsvéti készülődés (beszélgetős fórum)


2015. ápr. 5. 10:44
Debrecen környékén ettem sárgatúrót ott nagyon közkedvelt húsvétkor.
14. Vikyci
2015. ápr. 3. 20:36

Valóban nagyon finom a sárgatúró, gyerekkorom óta minden húsvétkor elkészítjük.

Idén viszont megpróbálom édesítővel megoldani cukor helyett, kiváncsi leszek sikerül-e.

13. Misaki Itó (válaszként erre: 11. - Misaki Itó)
2015. ápr. 2. 22:29

Pedig én hajdúsági menyecske vagyok,és nálunk soha nem volt,még falun sem.

Eddig azt hittem,hogy szabolcsi vagy szatmári étel..

2015. ápr. 2. 22:28
nálunk is szokott lenni sárgatúró :) én szeretem
11. Misaki Itó (válaszként erre: 10. - Zinike)
2015. ápr. 2. 22:25
Istenem,nincs az a pénz amiért megenném:S
10. zinike (válaszként erre: 9. - Pieta4)
2015. ápr. 2. 22:06
Pedig nagyon finom! :D A hajdúságban például nagyon elterjedt, tipikus húsvéti ínyencség...
9. pieta4 (válaszként erre: 8. - Vikyci)
2015. ápr. 2. 20:58
Na, megnéztem, mi ez a sárgatúró:) Sose hallottam róla!
2015. ápr. 2. 20:06

Nálunk lesz a szokásos sonka, kolbász, főtt tojás, sárgatúró, lesz még húsleves töltött kakasnyakkal, rántott hús, francia saláta.

Szombaton lasagne-t akarok sütni, szerintem abból is fog maradni.

A süti már nehezebb, mivel én nem eszek cukrot meg fehér lisztet, így magamnak sütök valamit (vagy rákóczi túróst vagy svéd almatortát), a többiek meg nem eszik a cukormentes, tk lisztes dolgokat, így nekik lesz angol szelet és kalács.

2015. ápr. 2. 19:29
Hát én még nem tudom...azért is várom az ötleteket, mert nekem a húsvét mindég csak a sonka-kolbász-tojástól szólt, most valami változás kellene. Találtam egy receptet itt a neten, knédli sült tarjával és káposztával. Képen jól néz ki, remélem finom is, mert a család nem tudom mit fog hozzá szólni. Linzerre gondoltam még, meg egy kis sajtos pogira. Hozzánk se jön senki, mi sem megyünk, bár nekünk nincs is hova. Hármasban ünnepeljük nyuszit!
6. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 2. - F799cac10e)
2015. ápr. 2. 16:12
Citromos és grapefruit-os 0.0% sör is van, én várandósan azt ittam ha "sört" akartam fogyasztani :D
2015. ápr. 2. 16:10
Marcipánnal bevont répatortát sütök :) és camembert-tel töltött "rétest" Egyébként átlagos hétvégi menü lesz.
4. Mylina (válaszként erre: 2. - F799cac10e)
2015. ápr. 2. 15:53
Hozzánk holnap érkezik az egyik mama. Én főzök: bablevest, abból lesz a sonka. :) Lesz még tormás-sonkás töltött kalács, baconos töltött tojás, sonkás-tojásos sajttekercs, gyros falatkák. Desszertnek pedig áfonyás-csokis sajttorta. Vasárnap megyünk a másik mamához ebédre. Ő birka paprikást, töltött káposztát, rántott húst, tört krumplit, tojássalátát csinál. Elvileg süt valami sütit is, de azt mondta nem árulja el mit, valami újdonságot. ;)
2015. ápr. 2. 15:01
Mi anyuéknál leszünk húsvétkor, abszolút egyszeru töltött csirkecomb lesz rizzsel, es egy kis borsoleves csirkeaprolekkal, sült tarja es oldalas, repatortaval. Tesóm pogácsát sut, tolem meg abszolút nem husvetiasan szilvalekvaros bejglit kértek 😊. Na meg meg amit kitalálunk 😊
2015. ápr. 2. 14:55
Anyum süt illetve főz nekünk vasárnap hozza fel. párom édesanyja bablevest készített kaláccsal mindig azt mondta a párom így mivel az anyukája messze lakik így anyum készíti el ezeket. Lesz fanta túrós, sós perec formájú, kalács, aztán megfőzi már holnap a sonkát ezt is hozza fel vasárnap. Mondta hogy én pihenjek a pocaklakóval most főz ő meg is vette hozzá a cuccokat, szombaton még kimegyünk a párommal a piacra veszünk üdítőt ,retket, salátát, és kígyóubit majd a hétfői tál elkészítéséhez.Anyum hoz egy kis bort és pálikát én ilyeneket nem ihatok, de párom a múltkor talált gyömbéres sört 0,0%-os és majd ezt fogok inni hétfőn,ők isznak bort. Hozzánk nem jön senki sem mert Pesten nincs semmi ismerősünk
2015. ápr. 2. 14:44
Ti mit főztök, süttök húsvétra? Hagyományos, vagy rendhagyó lesz a menü? Tulajdonképpen ötleteket, recepteket várok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook