Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Húsos recept kerestetik fórum

Húsos recept kerestetik (beszélgetős fórum)


2010. máj. 25. 13:54
Nagyon sok húsos receptet írtam le, olvasd el pl. rakottcsülök gevi1931
2010. febr. 7. 16:30
A napokban olvastam egy receptet: vajas tésztába belerakni a fűszerezett darált húst, egymásra hajtani és kisütni. Utána reszelt sajt a tetejére. hamarosan ki is próbálom!!
15. Polli
2010. jan. 4. 17:40

Sziasztok.


Miután elteletek az ünnepek, látom nagyon nem kívánjátok a husikát.:))

2009. dec. 31. 19:45
Hortobágyi!! sok tejföllel, krumplipürével, vegyes vitamin zöldsalival!
2009. szept. 29. 20:26
Ha hus van akkor konnyu fozni csak kell/ varialni/tobb fele kepen elkesziteni a fuszerezes a mindene/fokhagymasan,majoranasan,hagymasan stb/
12. ancy
2009. szept. 28. 09:55

Tepsi aljára bacon

Kicsit kimosott savanyú káposzta

Rá bármilyen husi amit szerettek

megint káposzta

letakarva fóliával sütni,ha megsült tetejére füstölt sajt és tejföl:-)

11. Alexx (válaszként erre: 9. - Venes)
2007. aug. 21. 08:53

Feltettem egy közel ezzel azonos receptet ide a Hoxa-ra, viszont én a bacon-nel a tepsit bélelem ki, s a húsrétegek közé aszalt szilva szemeket szórok, a tetejére tejszínt öntök + a "panírozásból" megmaradt tojást, illetve megszórom szeletelt mandulával.

Ha előző este fokhagymás tejbe áztatom az előzőleg húspuhító sóval beszórt, enyhén kiklopfolt pulykamell szeleteket, akkor pedig még finomabb lesz az egész. :)

10. 'szti (válaszként erre: 1. - 2bc7365ec9)
2007. febr. 16. 17:49
van egy sertéshúsos fórum is, talán ott is találsz hasznos infót
2007. febr. 16. 17:48

Ennek örülne a család, asszem egyszer megpróbálkozom vele, ha lesz időm. Szerintem húskedvelók próbáljátok ki, ha nem érzitek túl lájtnak a fehér húsokat.;)


Sajtos rakott hús

Hozzávalók:


csirkemell (pulykamell)

trappista sajt

bacon

liszt

tojás

bors

oregánó

bazsalikom

chili


Elkészítés: A filézett csirkemellet szeletekre vágjuk, kicsit megklopfoljuk. Besózzuk, fűszerekkel ízesítjük, majd liszbe, tojásba, reszelt sajtba forgatjuk (mint a panírozás, csak prézli helyett sajt). Egy tepsibe szorosan egymás mellé rakjuk, még egy kis sajtot szórunk rá, beborítjuk baconnel (ha nem elég nagy a tepsi, lehet több sorba is tenni, de a sorok közé bacont kell tenni!). Alufóliával letakarjuk, és kb. 1-1,5 órára a sütőbe tesszük (amíg puha lesz a hús). Utána levesszük az alufóliát, és kb. 20 percig még sütjük, hogy szépen megpiruljon.

8. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 5. - Dee)
2007. jan. 30. 11:27

Füstölt sajttal milyen lenne szerinted?

Bár már így is nagyon finom lehet. :-)

köszi

2007. jan. 30. 08:06

Nekem múlkor sikerül egy nagon finomat összedobnom.

Csiremell szeleteket bepaníroztam, de nem akárhogy.:)

Először tojásba, majd lisztes-törtmandulás keverékbe. (Persze mindezek előtt megsóztam a husikat;))


A családnak nagyon ízlett. De ott rontottam el a dolgokat, hogy nem liszteztem be a husit a tojás előtt, de így sem lehetett belekötni.:)

2007. jan. 29. 20:20

Köszönöm.

Megjött az étvágyam. :-)

5. dee
2007. jan. 29. 20:10

Én még nem raktam fel receptet ,de ezt most leírom neked.Egyszerű,gyors és finom.



Pulyka vagy csirkemellet felszeletelsz.Mindkét oldalát megsózod,majd fokhagymakrémmel megkened.Reszelt sajtban megforgatod,majd lefekteted egy jénai tálba.Nyakon öntöd tejszínnel,lefeded fóliával és mehet a sütőbe.Ha már puha leveheted róla a fóliát és egy kicsit megpirítod a tetejét.



Jó étvágyat!

2007. jan. 29. 20:10

Szerintem a legegyszerűbb, ha vmilyen húst (csirkemell, csirkecomb..) bepácolsz egy kis fűszersóba. Min. 1órát álljon, de akár egy napot is. Be a tepsibe, páclével együtt, pici vizet alá, hogy párolódni is tudjon. Alufóliát a tetejére, kb. 1órát süljön, utána le a fóliát, pirítani kicsit.


Bármilyen köret jó hozzá.


Ennél egyszerűbbet nem tudok:)

3. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 2. - Gardiedi)
2007. jan. 29. 20:04

Igen, tudom.

Nekem olyan kellene amit vendéglátáshoz illik, és a kezdők is bátran nekivághatnak. Nem kell az egész recept, csak a címe.

2007. jan. 29. 19:54
A receptek között sok szuper van, és rákereshetsz csak húsos ételekre is...
2007. jan. 29. 19:52

Sziasztok!

Tud valaki valamilyen húsos receptet ajánlani?

Vendégek jönnek két hét múlva, és nem vagyok húsos témában nagyon otthon.

Valami egyszerű, de finom recept kellene, amitől mindenki egekbe dicséri a főzőtudományom. :-)))

Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook