Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hozhat-e ilyen határozatot egy társasház? fórum

Hozhat-e ilyen határozatot egy társasház? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. bixi
2013. aug. 1. 23:46
A mi epuletunkben bar nem muemlek, de az utca feloli homlokzatra tilos legkondit rakni, nincs is egy sem. A gang felé lehet, illetve a hatso homlokzatra, ami egy iskola udvarra nez, itt van a miénk is.
46. bd55e3f068 (válaszként erre: 45. - Evamaria0803)
2013. aug. 1. 21:10
Mindenki nem szereltethet án légkondit. Nekem ez mondjuk pont nem jó eg helyen, de azért helyeslem, hogy egy szép belvárost nem lehet szétcseszni minden otrombasággal. Mondjuk van pár dolog (a 4 méteres tiri-tarka árusító bodegák, ill. hónapokra kint felejtett rendezvény molinók), akiket nem értek, hogy fér ebbe a koncepcióba.
2013. aug. 1. 21:06
Tényleg, abba belegondoltunk már, ha mindenki szereltetne légkondit, hogy néznének ki a házak? A Margit körúton a volt ipari minisztérium élő példa erre (úgy emlékszem, az egész épületet le fogják bontani, de nyilván nem a légkondik miatt)!
44. bd55e3f068 (válaszként erre: 43. - Evamaria0803)
2013. aug. 1. 21:00

Itthon nem kell légkondi, mert alig kapunk napfényt. Munkahelyen viszont jó lenne beépített. Műemlék környezet, neki sem futok, mert semmi ilyet nem engednek.


Pancsolni a mi közösképviselőnk tud rendesen. A két kibabrált tujáját negyen órán kereszül locsolja meg a közvízből napi szintem pancsikálja kicsaszet, száz éves Suzukiját.

43. evamaria0803 (válaszként erre: 42. - Bixi)
2013. aug. 1. 20:38
Csodálkozom, hogy a virág téma még nem került terítékre. Imádom a virágokat. A ház előtt és mögött (társasház) lévő kis területet beültettük rózsával, mindenféle tavaszi virággal. Az ablakban nincs virág, a fölöttünk lakónak viszont van. Megértem, hogy ebben a hőségben naponta locsolni kell, azt viszont nem, hogy ezt ész nélkül kell tenni. Mindegy, hogy épp mi van kint az ablakunkban, vagy előtte 5 perccel fejeztem be a locsolást, jön az égből az áldás. Időnként a hajam tépem, és nem értem, hogy miért nem lehet arra gondolni, hogy bizony társasházban élünk, alattunk is laknak emberek (vagyis alattunk nem). Soha nem szóltam, nem is fogok, de ez is egy agyrém. A társasház arról szól, hogy alkalmazkodnunk kell egymáshoz, de milyen áron? Az egyik hallgat, a másik locsol, a következő kültéri egységet szereltet bárhova. A III. kerületben a homlokzatról le kellett szerelni 2011-ben a kültéri egységeket.
42. bixi (válaszként erre: 38. - Bd55e3f068)
2013. aug. 1. 18:59
Az összképet rontja pont úgy ahogyan a virágjaink is.. Es az egyiknek hullott a levele es a szel lefújta a földszintre na amit azért kaptunk.. Komolyan agyrém.
41. simple (válaszként erre: 40. - Bd55e3f068)
2013. aug. 1. 18:03
Borzalom! De az bezzeg senkit sem zavart, hogy hónapokig nem volt világítás két emeleten, mert kiégett az izzó. Mikor kivertem emiatt a balhét a közös képviselőnél akkor meg én voltam a mocsok persze. Ő amolyan minden lében kanál típus, meg a pénzt szereti felvenni, de a munkáját nem végzi el....
40. bd55e3f068 (válaszként erre: 39. - Simple)
2013. aug. 1. 17:55
Jó, hogy a muskátlit nem szerették el az ablakból :DDD
39. simple (válaszként erre: 37. - Bixi)
2013. aug. 1. 17:50
Komolyak ezek a társasházak. Mikor én kicseréltettem a bejárati ajtómat, odajöttek őrjöngeni, hogy azt márpedig nem lehet, mert az ajtó a ház tulajdona!!! Mi van? az az ajtó, amiért én fizetek, számlám van róla, az nem a ház tulajdona hanem az enyém. Úgy mint ahogyan a lakás is a saját tulajdonom. Van akinek nincs élete, hát csinál magának... Vagy tényleg irigylik tőled a hűvös éjszakákat.
38. bd55e3f068 (válaszként erre: 37. - Bixi)
2013. aug. 1. 17:24
Bakker... Jó szomszédok lehetnek :/ Lehet, hogy nem a légkodiban van a hiba. Az összképbe rondít az a szerencsétlen bicikli vagy tán sugárzással szennyezi a környezetet?
37. bixi
2013. aug. 1. 17:18

Köszönöm a hozzászólásokat! :-) utánajárok a zajszintnek első körben.


Igen amúgy nagyon ráernek. Az is téma lesz a közgyűlésen,h a férjem nem hagyhatja a kerékpárját egy percre sem a gangon az ajtónk előtt.

36. HMF83 (válaszként erre: 1. - Bixi)
2013. aug. 1. 15:19
Szerintem is kérj szakvéleményt, hogy káros e zaj szempontjából és akkor kiderül...
35. HMF83 (válaszként erre: 1. - Bixi)
2013. aug. 1. 15:17

Pfff nem semmi, én megvagyok lepődve, nagyon ráérhetnek...Szerintem valakiknek nagyon fájhat, hogy te hüssölsz....


Amúgy csak megszavaztatni lehet ilyet,de akkor ennyi erővel annyi szankciót lehetne zajjal kapcsolatban hozni, pl kijárási tilalom, ablakot zárva tartani, hogy ki ne hallatszódjon ha fingasz egy egészségeset, vagy pl liftet se lehessen használni éjszaka...szóval vicc...


Régen laktam társasházban, hát minden hallatszik ott, hozzászokik az ember.Bár szerencse hogy nincs nagyobb probléma pl 12 tagú "norvég család"

34. bd55e3f068 (válaszként erre: 33. - Simple)
2013. aug. 1. 15:11
A nem hangos monoton alapzaj is elég a zajártalomhoz, ahhoz hogy valaki ingerült legyen, ne tudjon aludni.
33. simple (válaszként erre: 26. - Icus)
2013. aug. 1. 14:58
Ez azért nem egy nagy zajforrás. Meg kéne méretni azt a zajt, szerintem bőven határérték alatt van és akkor nincs miről beszélni.
32. bd55e3f068 (válaszként erre: 31. - Bixi)
2013. aug. 1. 14:40

Arra gondoltam, hogy vajh milyen távol a másik ablakától, de közben érkezett tapasztalat mástól, szal sinám "élezheti" ezt sok szomszéd, ha kinytija az ablakot, és miért ne tenné, nyáron.


Ha ilyen kompromisszum képtelenek vagytok, nem csodálom, hogy jön a többségi kötelezés :/

31. bixi (válaszként erre: 28. - Bd55e3f068)
2013. aug. 1. 14:10
A nappali külső falán, az ablak mellett. A társasház külső homlokzatan.
2013. aug. 1. 13:25

A földszinten lakunk, a 3. emeleten lakó a kültérit a tetőre szereltette, bizony itt lent is halljuk, de úgy tűnik, itt tűrőképes emberek laknak, mert senki nem tette még szóvá.

Egyébként van olyan társasház, ahol le is szereltették a kültériket. Nem vagyunk egyformák.

29. Icus (válaszként erre: 27. - Bixi)
2013. aug. 1. 13:10
Mondom első körben a helyi tanácsnál vagyis önkormányzatnál érdeklődj.
2013. aug. 1. 13:09
Nekem nem világos, hogy mégis hol van az a kültéri egység? Hozzá képest ajtó, ablak?
27. bixi (válaszként erre: 26. - Icus)
2013. aug. 1. 13:07
Hát ez az, nagyon meleg van! 6hónapos terhes vagyok es van egy 1 éves babám is, nem akarunk megfulladni...
26. Icus (válaszként erre: 24. - Bd55e3f068)
2013. aug. 1. 13:01
Na ez nem jó:( Nagyon meleg van, van amikor nálunk is egész éjjel megy. De, én még ilyet nem hallottam hogy valakit zavarna a légkondi külső egységének a zaja. Pedig én panelban lakom:)
25. Icus (válaszként erre: 22. - Bixi)
2013. aug. 1. 12:59
Na ez az amit nem tudok :( De, az önkormányzatnál, meg kell lennie az értéknek.
24. bd55e3f068 (válaszként erre: 19. - Bixi)
2013. aug. 1. 12:59

Az időszabályozót legegyszerűbben az áram ellátással lehet szabályozni az ilyen készülékeknél. Nem hiszem, hogy a készülékbe belenyúlnának, mert az sokkal nehezebben megoldható lenne a lakásonkánt különböző típusoknál, így a garanciát valószínűleg nem érinti ez.


Amúgy ha nem szeretnél szereltetni (amit megértek), akkor a mikor szavazásra kerül a sor, próbáld a többi légkondist meggyőzni, hogy 9 után nem kapcsoljátok be, a nem légkondisokat meg arról, hogy be is tartjátok ezt.

23. Idhikai (válaszként erre: 22. - Bixi)
2013. aug. 1. 12:58

Ennek utána kell nézni... egyébként nem lehet lekapcsolni, kell ahhoz akármit rászerelni?

Arra kötelezhetnek, hogy csend legyen, hogy ezt hogy oldod meg, arra nem.

22. bixi
2013. aug. 1. 12:56

igen, a legkondi a sajatom, csak a kulteri egyseg van a tarsashaz kozos teruleten.


Icus: elirtam tenyleg, 21-8ig lenne korlatozva a mukodes. Mekkora a hatar a zajra?

21. Icus
2013. aug. 1. 12:53

A társasháznak is van jogi képviselete. Meg kell nézni a szabályzatban. Először ismenj le, és meg látod, a %-os arányt. Én azonban még kérnék mérést is mekkora decibellel szól az a légkondi, ha a határ alatt akkor csókolom:( Nem korlátozhatnak téged.


De továbbra is kérdezem: a korlátozás a kérdésedben 8-21-ig tart!!! Elírtad???

20. Idhikai (válaszként erre: 19. - Bixi)
2013. aug. 1. 12:52
Hja, hogy a légkondi a sajátod?
19. bixi
2013. aug. 1. 12:46

a korlatozas ejjelre szol. es ezt a tulajdonos koltsegen akarjak! Tenyleg kotelezhetnek arra, hogy beengedjek egy idegent a lakasomba es meg fizessek is erte? Plusz igy alegkondi elbveszti a garanciajat, azzal mi van ilynekor?


Nalunk este 8ig besut a nap, es felmelegszik a lakas 30fokra, mhiaba nem suta nap ejjel, attol meg marha hoseg van bent!

18. Idhikai (válaszként erre: 17. - Icus)
2013. aug. 1. 12:42
... simán meg lehet szokni! :) Nagyon jó kis házunk van... nyugis, kedves emberekel. (15 lakásos)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook