Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyámhivatali határozat elleni fellebezés hogyan zajlik és milyen esélyekkel indul egy börtönben ülő? fórum

Gyámhivatali határozat elleni fellebezés hogyan zajlik és milyen esélyekkel indul egy börtönben ülő? (tudásbázis kérdés)

16. kacsa mama (válaszként erre: 15. - Wanda8)
2011. szept. 6. 20:44
És mi áll benne,ha gondolod priviben ird meg,és segitek ha tudok.
15. wanda8
2011. szept. 6. 20:33
ma kaptuk meg a papírt a felebezésről.
14. wanda8 (válaszként erre: 13. - Kacsa mama)
2011. szept. 5. 15:09

Köszönöm a segítségedet!

Nem is aggódom nagyon csak tudni szerettem volna mire számítsunk!

Igazából az aggaszt csak,hogy ki vagyunk téve a nagyszülők folyamatos zaklatásának,és sajnos a nagypapa nagyon agresszív!Azt gondolom hosszabb távon nem lehet félelemben élni,és folyton azon aggódni hogy mikor jönnek és cirkuszolnak.Próbáltam a papával is telefonon beszélni,de meg sem hallgat.Szeretnénk ha tartaná velük a kapcsolatot,de hogyan oldjam meg ezt ha folyton minket ocsárol?Hogyan lehet ezt úgy megoldani,hogy a kisgyereknek legyen jó??

13. kacsa mama (válaszként erre: 12. - Wanda8)
2011. szept. 5. 14:59

Én el hiszem,csak leirtam a kizáró okokat,hogy ezzel is tisztában legyetek.

Azért is hiszem el,mert akkor nem kaptátok volna meg a kisfiút Gyámhivatali Határozattal.

Azért irtam le,hogy nincs okod izgulni,én gyerekekkel foglalkozom,és sok ilyen történettel találkoztam az évek során.

12. wanda8 (válaszként erre: 11. - Kacsa mama)
2011. szept. 5. 14:44

Hidd el nem tanusítunk olyan magatartást ami egy gyermek fejlődését veszélyeztetné.Hiszen a kisfiún kívül neveljük két közös gyermekünket is.

és azon vagyunk minden téren hogy nekik a legjobb legyen!Mind a három fiúnak maximálisan próbálunk mindent megadni!!!

2011. szept. 5. 14:13

Nincsen,mert nálatok helyezték el jogilag a gyermeket...

A nagyszülőknek akkor lenne joguk,ha a gyermek nevelő szülőnél,vagy otthonban,esetleg idegennél lenne,és nincsen képben a vér szerinti apa.


Itt van vsz-ti apa,van kihelyező határozat.


Nincs miért aggodnotok,csak akkor ha olyan magatartást tanusitotok ,ami a gyermekre veszélyes.pl-ul alkohol,bántalmazás,testi-leki bántalmazás stb.,ha ilyen nincs,akkor mehetnek bárhova is panaszra.

10. wanda8 (válaszként erre: 9. - Kacsa mama)
2011. szept. 5. 14:04

Köszi!

SZóval nincs esélye nagyon,hogy a nagyszülőkhöz kerülhessen?

Bár igazán nem félek,mert mindenki a mi pártunkon van,a gyámügytől,az iskoláig.

Képzeljétek el,hogy a nagypapa oda is bement részegen,és az igazgatónak kellett kirakni!

Hát kell ez a kisgyereknek?Mikor meg van nyugodva jól érzi magát,meg van mindene?

2011. szept. 5. 14:00

Ki helyezték az apához ,jogerős határozattal a gyermeket,és ez ellen fel lebbezett az anya ha jól értem.

Az anyát segiti ilyenkor 1 szoc munkás a börtönben,akinek az a dolga ,hogy a gyermekével valamilyen kapcsolatot tudjon tartani,és ő jár el a jogi dolgaiban is.

Ha kihelyezték a gyermeket Gyh Határozattal,akkor már nem mennek ki környezni stb.mert előtte meg nézték hova kerül a gyermek.

Esályei a 0-val egyenlők,mert addig amig bent van a börtönben,tuti,hogy nem rakják a gyermeket ide-oda.Azután,ha kijön,még jobban meg kell felelnie az elvárásoknak,hogy esetleg láthatási jogot kapjon,és utánna kerül szóba az anyához kerülése a gyermeknek,de ez nagyon hosszú folyamat.

8. 9536810fa1 (válaszként erre: 7. - Wanda8)
2011. szept. 5. 13:59

... ez az eljárási rend... lehet fellebbezni, ki kell vizsgálni, és határozatot kell hozni... Nagy valószínűséggel el fogják utasítani, ettől még az eljárást végig kell csinálni.

Nem ellenetek megy a dolog, ez csak a bürokratikus rész. :)

7. wanda8 (válaszként erre: 6. - 9536810fa1)
2011. szept. 5. 13:53

Hát ha a helyi gyámhivatalos mindent rendben talált,akkor a megyei mibe köthetne bele?

És ma beszéltem a helyi gyámhivatossal ,aki kint volt anno,azt mondta hogy bent volt nála a nagypapa és megfenyegette,úgy kellett segítséget kérnie egy kollégájától.Meg az édesanya is olyan levelet írt,hogy Ő el volt szörnyülködve,18 éve van a pályán de ilyet még soha nem kapott senkitől!!

6. 9536810fa1 (válaszként erre: 4. - Wanda8)
2011. szept. 5. 13:49
... hja, már emlékszem. ... a helyzet ugyanaz, kimennek, körülnéznek, és ha minden ok, akkor elutasítják.
5. 9536810fa1 (válaszként erre: 2. - Wanda8)
2011. szept. 5. 13:48

nevelőszülei vagytok?

Kivizsgálják az anya indokait... kimennek, ha rendben van a gyermek nálatok, akkor elutasítják az anya kérelmét. ... szerintem.

4. wanda8 (válaszként erre: 3. - Zsazsanéni)
2011. szept. 5. 13:47

A férjem az apja(10 évvel ezelőtt született az akkori kapcsolatából).Tehát Ő mint szülő kapta meg a teljes felügyeletet.

De ez ellen felebeztek!

2011. szept. 5. 13:45
Szerintem még valaki a börtönben ül,addig nem sok esélye lehet a gyerekéhez.Addig kivűl álló lehet a gyám,aki tudja intézni a gyerek sorsát.
2011. szept. 5. 13:40

Arról van szó,hogy a kisfiú hozzánk került,jogerős határozattal,mivel az anya börtönben van.

Most ez ellen felebezett az anya és az anyai nagyszülő.

Így a megyei gyámhivatal dönti el,hogy helyben hagyja e az illetékes gyámhivatal határozatát vagy helyt ad a felebezésnek!

Mik a börtönben ülő anya esélyei?

2011. szept. 5. 13:38
Gyámhivatali határozat elleni fellebezés hogyan zajlik és milyen esélyekkel indul egy börtönben ülő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook