Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen szabályok vonatkoznak Társasházra? fórum

Milyen szabályok vonatkoznak Társasházra? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 19. 14:33
Jól átkell tanulmányozni az alapitó okiratot és az SZMSZ-t. Sajnos többféle lehetőség van a költségek megosztására,a mi házunkban van olyan amit négyzetméterre/tatarozás-felujjitás/ ,van olyan amit a benntlakók száma szerint/ugymint viz fogyasztás és szemét szállitás/ az egyéb költségek pedig lakások szerint fizetendők. Tehát az olyan közös költség mint lépcsőház fütés,világitás,takaritás,mindenki egyformán fizet hiába a nagylakásokban többen laknak ők négyszer ötször annyit kapcsolják fel a közös égőket,volt már Birósági per is mégse módositottak rajta semmit,mert az SZMSZ-módositásra 3/4 szavazat kellene amit a nagylakásban lakók nem engednek,mert nagyobb a szavazati hányadukis.
14. álmodozó hölgy (válaszként erre: 13. - Wywe)
2010. jan. 19. 09:51
Sziasztok! Köszike Mindenki hozzászólását.Sajnos, ez nem segített..:(
13. wywe
2010. jan. 19. 06:21

Sajnos nm arányosan, én 1 harmaddal többet fizettem a járdafelújításra / meg mindenre/, mint a kisebb lakások, holott többen laknak a lakásban, mint nálunk, vagyis én fizetem az ő vizüket stb-t.

Én is úgy gondolom, hogy az un SZMSZ / szervezeti mük. szab./ hiánya a fő ok, ott lehet ezeket meghatározni.

De sokat nem tehetsz ellene, amíg ez nem rendezett.

2010. jan. 18. 14:54
sajnos igaza van annak, aki azt mondta, hogy részarányosan kell fizetned. Átélem a problémát 8 évig voltunk közös képviselők 16 éves házban és mienk a legnagyobb, ráadásul a tető is felettünk van. soroljam még!?!? 1 hónapja adtuk le, szabadembernek érzem magam!!!! bocsánat a rossz hir miatt!
11. álmodozó hölgy (válaszként erre: 9. - Simple)
2010. jan. 18. 13:03
Ettől féltem én is, ezért gondoltam, hátha tud valaki valami okosat.
10. álmodozó hölgy (válaszként erre: 7. - Kata62)
2010. jan. 18. 13:01
:-) Köszönöm!!ezt jó volt olvasni.
9. simple (válaszként erre: 6. - Álmodozó hölgy)
2010. jan. 18. 12:48
Ezt a közös költségből kellene fizetni. Viszont a közös költséget a tulajdoni hányad arányában kell fizetni. Ha nem gyűlt még össze annyi, akkor az összeget kell leosztani, a tulajdoni hányad arányában, tehát ha a tied a legnagyobb lakás, értelemszerűen te fogsz a legtöbbet fizetni az összegből.
8. be52089f0e (válaszként erre: 6. - Álmodozó hölgy)
2010. jan. 18. 12:48

Sajna az úgy más. Tudomásom szerint a tető is részarányosan tulajdon, de minden megegyezés kérdése.


De kérdezd meg itt:

[link]

2010. jan. 18. 12:46

Ha Neked kell a legtöbbet fizetni, akkor nem lehet, hogy a szavazatod is a tulajdonrészeddel súlyozva van? Vagyis a szavazatokat is a tulajdon-rész arányában kell leadni?


Bocs. Nekem is csak kérdéseim vannak.

6. álmodozó hölgy (válaszként erre: 4. - Be52089f0e)
2010. jan. 18. 12:42
Köszike! Sajnos még nem gyűlt össze ennyi a közöls költségbe. szerintem is az összeget 4 felé kellenne dobni, és úgy fizetni.Nem pedig nm arányosan
2010. jan. 18. 12:42
Nincsen Szervezeti-működési Szabályzatotok, mert abban kell szerintem rögzíteni az arányokat, ki miért hogy fizet?!
4. be52089f0e (válaszként erre: 2. - Álmodozó hölgy)
2010. jan. 18. 12:38

Szia!


Szerintem a közös költségből egy az egyben kellene kifizetni azt a 300 ezer forintot.

2010. jan. 18. 12:36
A társasházról szóló törvény pontosan leszabályozza. De nálunk is nm arányosan kell fizetni minden lakónak, ráadásul mi az erkélyek felújításába is fizettünk, pedig nincs is erkélyünk:S
2010. jan. 18. 12:34

Sziasztok!

Tudna Nekem valaki segíteni? A problémám a következő:

Másfél éve költöztünk újépítésű 4 lakásos társasházba (2en alul 2en felüllakunk)

A ház gyakorlatilag, még garanciális lenne, de nem találjuk az építetőt. Viszont, a felső szomszédom beázott, hívott szakembert, aki azt mondta, hogy anyaghiány, és 300 ezer Ft-ba kerül a javítatás. Nos, mi fizetünk közös költséget, arányosan nm illetően. Ez oké! De most azt mondja a szomszédom, hogy a tetőjavítást is ennek aranyába fizessük… Nekem ez viccnek tűnik. Nekem a legnagyobb a lakásom, de rendben, de a tető az nem közös? Nem értem?! Biztosító nem fizet, tehát nekünk kell, de én nem találom megfelelőnek ezt az eljárást. Az előtt 10emeletes panelba laktam, és a földszinten is fizettek lift használati díjat. Tényleg nekem kell többet fizetnem? Ki ismeri az ide vonatkozó szabályokat? a legcsúnyább az egészbe, hogy 4 felnőtt vitatkozik

2010. jan. 18. 12:33
Milyen szabályok vonatkozna Társasházra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook