Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hosszu haj = hajhullás? fórum

Hosszu haj = hajhullás? (beszélgetős fórum)


2010. márc. 7. 14:35

Szerintem nem, bár ha nagy a súly akkor el tudom képzelni, hogy engednek a hajhagymák de nem jellemző hogy pusztán a hosszú haj miatt hullana. Akkor nem lenne senkinek derékig érő dús haja.

Sajnos nekem is hullik.

2010. jan. 23. 14:42

Sziasztok!

Nekem is hullik a hajam, nem kevés...sok dolgot kipróbáltam csalánsampont,hajszeszt,és mégis...végül befestettem a hajam és azóta kevesebb hajszál hullik.....

Azt nem értem a festéktől miért nem hullik?

mikor én azt hallottam a festék ártalmas....mindegy...hogy mitől van ez a hajhullás nem tudom....

2010. jan. 20. 16:34
Én 3 napja vágattam le kb. 20 centit a hajamból, nem a hajhullás miatt, de egyébként nekem is nagyon hullott már, pedig sok hajam van.Kíváncsi vagyok, most mi lesz. Anyukám se bírja a hosszú hajat, hullik a haja akkor. Lehet tőle örököltem...
2010. jan. 19. 18:42

Sziasztok!

Nekem már gyerekkorom óta nagyon hullik a hajam,ha hosszú. Doki mondta,hogy nem elég erős a hajhagymám és ezért hullik nagyon egy bizonyos hossz után. Bőven több hullik ki mint a 100szál naponta. Soha nem tört a hajam. Amikor rövid volt nagyon minimálisan hullt.

14. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - 2a17240ae3)
2010. jan. 19. 14:16
Szia,és nem a diéta miatt hullik?Mert Te rengeteget fogytál,csodásan nézel ki,viszont ez lehet jobban megviseli a fejbőr vitamin ellátását ,mint a hosszú haj.
2010. jan. 19. 13:47
Rengeteg oka lehet a hajhullásnak.Én fodrásznak tanultam,de ezt nem hallottam ,hogy nehéz lehet a fejbőrnek a hosszú haj.Van természetes hajváltás időszakonként,vagy gyulladás okozza,stressz okozza,vegyi hatás,fontos vitaminok,nyomelemek hiánya.....
2010. jan. 19. 10:12
Ja és az is lehet, hogy nem ápolod eléggé, vagy túlápolod. Mivel a hosszú haj törik...és azt látod lehullani, nem a tövétől esik ki... Rögtön nő helyette másik.
2010. jan. 19. 10:10
Így van
10. 2a17240ae3 (válaszként erre: 8. - Dedc93f75e)
2010. jan. 19. 10:10
Ebben is van vmi.Ez talán a viz keménységétöl függhet?
9. 2a17240ae3 (válaszként erre: 5. - Dorottya84)
2010. jan. 19. 10:07
Akkor csak van ilyen,hogy nem birja a fejbör a hosszu haj sulyát.Egyébként érdekes,mert nekem elég sürün fáj a fejböröm.Mint amikor vki felkötia haját,és kibontja.Na nekem az van,csak nem szoktam felkötni.
2010. jan. 19. 10:05

Sziasztok.


Nekem hosszú a hajam.

Ha nem a festéktől hullik a hajad, akkor több oka is lehet. Pl. gondot okoz sokaknál a nem megfelelő hajsampon használata, vagy a nem jó minőségű víz is.

Én 6 hónapja költöztem el anyuéktól, mondjuk csak 2 lakással arrébb. Amióta itt mosom a hajam állandóan hullik, az egész fejbőrömet lekaparom, hogy miért? Sz.r a víz...

7. 2a17240ae3 (válaszként erre: 3. - Stokimagdi)
2010. jan. 19. 10:04
Igy vagyok ezzel én is.Gyerek koromban nekem mindig hosszu hajam volt,addig nem is volt semmi probléma.Utánna levágattam picire,majd megnövesztettem.Amikor megnött nagyon hullott,a fodrászom tanácsára levágattam.Mikor levágattam akkor azt vettem észre hogy nem hullik annyira.Most megint megprobáltam megnöveszteni,és megint nagyon hullik.Vitaminokat most nemrég kezdtem el rá szedni,majd nagyon kiváncsi leszek hogy mi lesz az eredménye.1 kúra--3 hónap.Ha ez alatt az idö alatt nem lesz változás,akkor elmegyek még 1x kivizsgálásra,ha nem találnak semmit akkor megint marad a rövid haj proba.
6. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2. - Sookie)
2010. jan. 19. 10:02

Nálam is ugyan ez volt a helyzet. Hosszú hajnál látványos.


A nap száz szál hajhullás a természetes amúgy. Hajmosásnál többnek is tűnhet, pláne a hosszú :) Mikor hosszú hajam volt, egy marékkal jött ki egy hajmosásnál. Aztán alig volt az pár szál :)

5. Dorottya84 (válaszként erre: 1. - 2a17240ae3)
2010. jan. 19. 10:01
Nekem is egy hossz után eszméletlenűl hullik akkor tudom nem bírja már el a fejbőröm a hajam súlyát és akkor irány a fodrász
4. 2a17240ae3 (válaszként erre: 2. - Sookie)
2010. jan. 19. 10:00
Igen ebben is van vmi hogy a hosszu hajnál látványosabb.De én a rövid hajamnál is észrevettem amikor hullott egy kicsit.
3. stokimagdi (válaszként erre: 1. - 2a17240ae3)
2010. jan. 19. 09:56

Szia.

Ezt most hallom először, de szóról szóra velem is ez történt.

Fiatalon hosszú hajam volt, nem volt vele gondom, aztán volt egy időszak mikor volt rövid is hosszú is megint rövid. Most hosszú és marékszám hullik.

Én úgy gondolom, sokmindentől lehet, vitaminhiányról is hallottam már, de erre még nem is gondoltam.

Ha valaki tudja a választ, szivesen várjuk.

2. Sookie (válaszként erre: 1. - 2a17240ae3)
2010. jan. 19. 09:53
Én ezt eddig nem hallottam. Nekem hosszú a hajam, "seggig" érő, ha fogalmazhatok így. Sztm nem hullik jobban, csak látványosabb. Mert míg egy pár centis hajnál szinte észrevehetetlenek a kihullott szálak, addig mondjuk az én 76 cm-es hajam eléggé látszik a párnán, vagy a hajkefében.
2010. jan. 19. 09:51

Sokszor ütötte már meg a fülem ez a kijelentés--a hosszu hajat nem mindenkinek birja ugy a fejböre/hajhagymája mint a rövid hajat.


Eszembe jutott már hogy lehet nekem is ez a problémám?Mikor rövid volt a hajam nem hullott annyira a hajam,most hogy megint hosszu elég rendesen belefogott.Szerintetek van ennek vmi összefüggése?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook