Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hörcsög tulajok fórum

Hörcsög tulajok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2010. nov. 20. 18:12
Délután elpusztult Chipp:-((((Elképzelni sem tudom, mi lehetett a baja, mert a füle is elég szép volt már ma reggelre, verekedni nem verekedtek tegnap Mayával, szóval nem tudom...
2010. nov. 20. 13:42
Este lekamilláztam, és körömvirággal bekentem a höri fülét. Ma reggel alig mozdult, csak ha arréb toltam. Átettem az üvegbe, és az egészséges hörit raktam vissza a terráriumba. Adtam szegénynek ennivalót, de csak összegömbölyödve alszik egész nap. szerintem el fog pusztulni:-((
2010. nov. 19. 21:54
Az új fiú hörinknek, Chippnek begyulladt a füle, vagy mi a szösz lett vele. Csak azt vettük észre, hogy Maya, akivel első perctől össze van rakva, ma délután állandóan rágta a fülét. Mayát kivettük, de a fiú olyan vadóc lett, hogy a páromat kétszer is megharapta, amikor meg akartuk nézni, mi is van vele. Csak az látszik, hogy piros az egyik füle. szerintem megpróbálom kamillázni, már ahogy hagyja magát, mert megharaptatni nem fogom a kezem.
2010. nov. 18. 20:47
Köszi, Kírámnak gyógyulnak a sebei, már olyan kis kerge mint volt:)
1572. DeltaHamster (válaszként erre: 1570. - 7a8b421bcf)
2010. nov. 18. 20:47
Igen, a kopasz időszakuk olyan hosszúnak tűnik...utána meg csak nézünk, hogy mennyire nőnek.:)
2010. nov. 17. 10:39
Tettem fel képet a naplómba a törpékről:-)
2010. nov. 16. 21:01
Kírának jobbulást, gyógyulást! Nőnek rendesen a kis szarosok, tiszta feketék, már nagyon várom, hogy szőrösödjenek:-)))
2010. nov. 16. 19:40

Örülök, hogy jól vannak a picurkák.

Nálam az idősebb babáknak kinyílt a szeme, folyton esznek, másznak.

Kajánál nagyon tudnak veszekedni:)

Jelka ahhoz képest, hogy 7babát szoptat, szinte semmit sem fogyott...


Pár napig Kírával küzködtem...

Pár napja észrevettem, hogy fáj a lába, nem igazán használja, és nem is igazán mozog, ami nála hatalmas csoda, mert hiperaktív.

Szombaton észrevettem az oldalán egy duzzanatot, de sajnos nem hagyta, hogy megnézzem mi az. Nem jött ki a házából, csak feküdt, én meg pánikoltam...féltem, hogy daganat...

Hétvége lévén nem tudtam dokihoz vinni, csak ma reggel. Kiderült, hogy 2-t(!!!) tályog volt az oldalán, pontosabban a lábánál és az oldalán. Doki kitisztította, kinyomta, lefertőtlenítette, kapott szurit is...

Kis szaros meg tűrte, pedig nem lehetett kellemes, csak egy kis kajával kínálta meg a dokit a szájából ...most van két szép lyuk az oldalán, amit kenegetni kell hámosító kenőccsel.

Szóval most megnyugodtam, sokkal jobban van szerencsére...

2010. nov. 14. 13:00
Tündéri és kis mozgékony mind a hat babánk, anyuka eszik rendesen, de nem is csoda, ennyi gyereket etetni:-))Már sötétedik a hátuk, kíváncsi leszek a szinükre...
1567. 7a8b421bcf (válaszként erre: 1566. - Veronika27)
2010. nov. 12. 23:02
Tényleg nem sokkal nagyobbak:-)) Olyan jó hallani a nyöszörgésüket:-)Szopnak lelkesen, kibéleltük az átmeneti szállásukat, a fiúk holnap csinálnak házikót, mert a régi tönkrement.
2010. nov. 12. 21:50

Gumicukor, ez jó :)))


Tegnap láttam a kereskedésben 3db pár hetes babát, olyan kis picik voltak, egyik fehér-barna (rozsdaszínű) volt, azt úúúúgy elhoztam volna:)))

2010. nov. 12. 17:35
Most néztem, már hatan vannak:-)))
2010. nov. 12. 17:33
És képzeld, ezek a babucik normális méretűek, nem olyanok, mint a korábban halva születettek.
2010. nov. 12. 17:26

Szia!

Dejó, gratulálok:) Végre csak sikerült:)

2010. nov. 12. 16:46
Jelentem gyarapodott a család:-) Mimi és Zeusz frigyéből született két kis gumicukor fél órája:-)))
1561. DeltaHamster (válaszként erre: 1560. - Virgilius)
2010. nov. 11. 13:17
Köszi. Picurka jól van, eszik, alszik...
1560. virgilius (válaszként erre: 1559. - DeltaHamster)
2010. nov. 8. 22:33
Szegény kis Bicebóca, reméljük, ettől eltekintve szépen felcseperedik majd.
1559. DeltaHamster (válaszként erre: 1558. - DeltaHamster)
2010. nov. 8. 19:53

Sajnos látszik, hogy a kicsinek elhalt a lába, teljesen fekete, le fog neki "esni". Ő ilyen kis 3 lábú babácska lesz, de nembaj, szeretjük így is, Ő nálam marad.

Hál' istennek jó étvágyú, folyton eszik, mozog, csak a lábának az a része nagyon akadályozza.

Jelkám egy szent, nagyon vigyáz a picire, folyton takarítja, vigyáz rá, hogy tudjon enni...

Már csak annak tudok örülni, hogy csajszikám így tanul meg kezdettől járni, így nem lesz hátrányban...legalább ebben...

2010. nov. 8. 19:33

Köszönöm.

Hát nem minden anya fogadja el, ezért reménykedtem, hogy esetleg Ő...

Sajnos ismerőstől is hallottam, hogy a fekete anyucik kissé nyugtalanabbak, agresszívabbak a kicsikkel...

Sajnos a tegnap anyuci által megrángatott lábú picinek ma reggelre ellilult, kissé begyulladt a lába, nem igazán mozgatja. Reménykedek, hogy megmarad a picurka lábicója... Ő mindenképpen itt marad. Most kenegetem neki gyógynövényes krémmel. Egy-két nap és meglátszik, hogy a lába megmarad vagy nem... Az előbbiben én nagyon bírok, és sajnálom szegény picikét. Az új anyukája törődik vele, tisztítja a kis lábát(a krémet is mindig lenyalja), és eddig szerencsére nem tagadta ki. A picike eszik, mozog, ilyen problémája nincs. Reménykedek, hogy mivel még ilyen pici, ezért könnyen regenerálódik, és megmarad a lába, de nagyon aggódok...

A másik pici, akit oldalba harapott az anyja, neki szépen gyógyul, nincs probléma vele.

A többiek nagyon jól vannak, folyton összebújnak, ha nem esznek, akkor alszanak.

Kérek mindenkit, hogy küldjön egy kis energiát, szeretetet a beteg picikének a mielőbbi gyógyulás érdekében!

1557. virgilius (válaszként erre: 1553. - DeltaHamster)
2010. nov. 7. 22:54
Jaj de drága Jelka! :)))
1556. 7a8b421bcf (válaszként erre: 1551. - Virgilius)
2010. nov. 7. 22:43
Szegény Szotyit sajnálom:-(( Az új családtaghoz viszont sok örömet kívánok nektek!!!!
2010. nov. 7. 22:41
Megnéztem a képeket Kriszta, édesek a höribogyók nagyon! Jelka pedig igazi mintaanyuka:-))
1554. Veronika27 (válaszként erre: 1553. - DeltaHamster)
2010. nov. 7. 21:35

De jóó! Nem gondoltam volna, hogy hörcsögöknél is működik ez!

De mitől lehet az, hogy az anyuka bántja a kölyköket?:(

2010. nov. 7. 21:11

Sajnos reggel Léna babáit el kellett vennem az anyutól, mert bántalmazta a babákat (megharapta őket, nem törődött velük).

Ezután nagy dilemma következett, vajon Jelkám elfogadja-e sajátjaként a piciket. Mivel ez volt a picik egyetlen esélye, így muszáj volt megpróbálni, bár tartottam egy kicsit tőle...

Beletettem egy kis "Jelkaszagú" alomba a kölyköket, aztán az egyiket letettem az új anyuci elé.Megszagolta, látszott, hogy meglepődött, de szerencsére az anyai ösztöne erősebb volt, és azonnal a fészekbe cipelte az elé rakott babát. Így megnyugodva betettem a fészekbe a többieket is. Szerencsére nem bántotta Őket, gondosan betakarta a fészket, majd bebújt és szoptatni kezdett. A Léna által megharapott piciket megnyalogatta, és reggel óta ki sem jött tőlük, folyamatosan velük van, szoptatja, mosdatja őket.

A kicsik is elfogadták a pótmamit, csimpaszkodnak rajta, bújnak hozzá.

Amikor kijön Jelka, a picik nyugodtan alszanak. De amikor újra bemegy, azonnal sípolnak és tapadnak az új anyjukra.

Jelka most 3 helyett 7 picit gondoz, nagy odaadással, ahhoz képest, hogy 1 éves már(ez az utolsó alma).

[link]

1552. DeltaHamster (válaszként erre: 1551. - Virgilius)
2010. nov. 7. 21:10

Hát igen, én is nagyon sajnáltam Őket. A doki próbálta Lucky szemét elsőnek visszarakni, de nem sikerült...mert gyenge a kötőszövet, mivel idős már...

Aztán kaptunk egy cseppet, amit használtam is, ahogy kellett természetesen(közbe elutaztunk a nyaralónkhoz, 3höri összepakol és indulás:D (A 3. Hádész, Ő mindig jön).

Szerencsére sokat javult a szemük, a gyulladás lement, Lucky szeme is visszament, de sajnos valószínűleg nem fog vele soha látni...de ez kibírható. Főleg, hogy elsőre azt hittem itt a vég...feküdt, meg se mozdult, mindig néztem, hogy lélegzik-e.

Most újra jókedvűek, esznek, kerekeznek...

Köszönjük a dokinak!

1551. virgilius (válaszként erre: 1550. - DeltaHamster)
2010. nov. 7. 12:59

Ó, ez borzasztó lehetett szegénykéknek a szemükkel. :(((

A babákról várjuk a képet!


Nálunk két újság van: szegény Szotyi elment... Viszont érkezett egy új családtag, Kisvadas, a törpehöri. Irtó cuki!!! :))) Andinak köszönjük még egyszer. :)

1550. DeltaHamster (válaszként erre: 1548. - Veronika27)
2010. nov. 5. 18:45

Az nem kifejezés, hogy begyulladt...Luckymnak szó szerint kiugrott a szeme a helyéről:( Nagyon megijedtem, és rohantam is vele a dokihoz. Visszatenni nem lehetett, mert a kötőszövet nagyon laza, és ezért is esett ki...nem bírta a gyulladást.

A cseppnek hála visszament neki, be tudja csukni a szemét, és olyan mint régen, kivéve azt, hogy arra a szemére nem lát...bár még így is nagy gavallér...

Larával egy terkóba vannak, csak elválasztva, hogy a többieket nehogy megfertőzzék, mert ez viszont nagyon fertőző.

Larám többször átmászott hozzá, nem csináltak semmit, csak aludtak együtt. De mivel nem akarok kicsiket, és azt akarom, hogy normálisan meggyógyuljanak, így muszáj külön lenniük...

Larának is megy lefelé a gyulladás a szemecskéjéről. Ő sokkal jobban elviseli a csepegtetéses herce-hurcát, kisöregemmel viszont mindig harcolni kell:) Ahhoz képest, hogy 3,5éves lesz, nagyon tud harcolni:)


És van két jó hírem ezen kívül: Megszülettek a babák! Mindkét alom!

Az egyiknél fekete az anyuci, kék az apuci, a másiknál kék az anyuci és mandi az apuci. Ha valakit érdekel bármelyik még most szóljon.

A feketés alomban sajna nem lesz fekete, csak fekete hordozó. 2naposak, valószínűleg vadasak v. kékek lesznek:) 5-en vannak, 3foglalt!

A másik alom ma született, 3 baba van, mindenki gazdis úgy néz ki. 2kék,1mandi.

Képeket hozok később, ha látszik már valami a kis kukackákból:)

Ja és a kis betegekről is, előtte-utána képet:)

1549. 7a8b421bcf (válaszként erre: 1547. - DeltaHamster)
2010. nov. 3. 12:36
Sajnálom:-(( Én nem voltam letiltva, de a gépem vacakolt, úgyhogy én is csak futó látogatásokat tettem itt. A hörikéknek mielőbbi gyógyulást! Zeusz és Mimi nagyon jól elvannak, remélem lesz eredménye is a dolognak, s ezt várnám Chipp úrfitól és a gyöngyház szinű Mayától is:-))
1548. Veronika27 (válaszként erre: 1547. - DeltaHamster)
2010. nov. 3. 11:18
Jaj szegények :( Nem is tudtam, hogy a forgácstól begyulladhat a szemük :S
1547. DeltaHamster (válaszként erre: 1546. - 7a8b421bcf)
2010. nov. 3. 11:08

Szia!

Sajnos én le voltam eddig tiltva innen, mert megszegtem egy szabályt.

Ma bővült a család, itt van egy fekete vendégcsajszi, Léna, ma születtek meg a babái, Rockytól.


Sajnos Larám és Luckym megbetegedett, kötőhártya-gyulladásuk lett a forgácstól. Napi 3x kell csepegtetni a szemüket, amit nagyon utálnak...

Lucky az egyik szemére megvakult, de egyébként tökéletesen elvan, kerekezik, eszik, iszik... A másik szeméről szinte teljesen elmúlt a gyulladás, Larának még azért látszik, de már feleannyira sincs bedagadva...

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook