Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hörcsög tulajok fórum

Hörcsög tulajok (beszélgetős fórum)


76. csacsa (válaszként erre: 75. - Eszty&höri)
2007. ápr. 25. 09:42

Igen az eles hangokat nem szereti, igy a porszivoet sem.

Majd figyeld meg ha uj furcsa hangot hall megmerevedik. A mienk legalabb 2-3 percig tudi igy mereven nezni :o)) nagyon aranyos:o)

2007. ápr. 25. 09:40
Okés megfigyelem.:)Most épp pihen, de nagyon sokszor nézem most is itt van a gépem mellett és így bármikor láthatom csak oda kell pillantanom.Már volt többször kint a kezembe és én úgy vettem észre,hogy egész jól elvan tetszik neki a hely legalábbis remélem.Nagyon féltem és nem szeretnék vele olyat csinálni vagy olyan kaját adni ami ártana az egészségének meg ami rossz neki.Azt észrevettem, hogy az éles hangoktol fél meg a zajtol.Mikor reggel porszívoztam átvittem a másik szobába mert biztos félne a hangtol.
74. csacsa (válaszként erre: 72. - Eszty&höri)
2007. ápr. 25. 09:34
Persze a horcsog ragcsalo es pofazacsia van. Sokszor meglepodok hogy mekkora darabokat nyom be oldalra. Majd figyeld meg ha tul nagy tapot akar eltuntnetni mit tud rajta ugyeskedni hogy beferjen :o)))
73. csacsa (válaszként erre: 71. - Eszty&höri)
2007. ápr. 25. 09:33

Igen es ez jo otlet hogy kezbol adsz neki ennei, mert igy hozzaszokik a kezedhez.

Nem biztos hogy hallanad ejjel. A mienk egesz ejjel aktiv nagyon es semmi zajt nem lehet hallani, sot neha egyaltalan nincs semmi hangja pedig tekeri a mokuskereket :o)

2007. ápr. 25. 09:22
Tiétek is szokott ilyeneket cxsinálni?remélem jól van :)
2007. ápr. 25. 09:22

Szia Csacsa!Képzeld egész éjszaka olyan csöndbe volt és nem zavart egy sarokba bújt el és elvolt szerintem ő is aludt vagy nem tudom mit csinált, de sokszor felébredtem és mindig megnéztem hol van és mit csinál és észrevette hogy nézem és rámnézett :)

Olyan édes volt.Mindig kér tőlem magot amit megtör és most reggel vettem észre hogy egyszercsak a forgács alá buj és kiöklendezi amit elraktározott a pofazacskojába, de elég sok volt a méretéhez képest.Olyan jó volt nézni:)Biztos a tiétek is cuki hisz mindegyik az szerintem :)

70. csacsa
2007. ápr. 24. 22:50

Most elmegyek aludni, de ha barmi kerdesed van, vagy akar csak meselni szeretnel , nyugottan irj szivesen meghalgatlak es valaszolok :o)))


Szep almokat mindenkinek, es a horiknek aktiv ejszajszakat :o)))

2007. ápr. 24. 22:48

Ne hari,de most megyek pihenni.Majd holnap is felnézek erre az oldalra.Köszönöm az eddigi segitséget.:)

Jóészakát mindenkinek.

Sziasztok!

68. csacsa
2007. ápr. 24. 22:47
Legyen egesz nap arnyekos helyen. A mienk a lanyom szobajaban a szekreny takarasaban van es imadja :o)
67. csacsa (válaszként erre: 66. - Eszty&höri)
2007. ápr. 24. 22:47
2-3 evig elnek , es egyaltalan ne erje napfeny mert hogutat kap.
2007. ápr. 24. 22:39
Akkor jó megnyugodtam, hogy nyugodtan lehet sötét.Nálunk az én szobámba van az asztalomon, így túl erős napfény nem éri, de azért napfényt is kap.De szerintem neki ez így elég legalábbis remélem.Az igaz hogy 1-2 évig élnek?
65. csacsa
2007. ápr. 24. 22:33
Bizony Nike-nek igaza van. Tuzo napfenyre tenni nem szabad es szereti az allando homersegletet. Es az arnyekos helyet.
64. csacsa (válaszként erre: 62. - Eszty&höri)
2007. ápr. 24. 22:32

Nem buta kerdes!


A horcsogok ejszakai alatok igy ejjel vannak fent sokat es nappal nagyon sokat alszanak.

Latnak a sotetben es kell is nekik a sotet :o)

Sot ez az eladomondta anno hogy nem szabad attszoktatni a nappali eletre mert akkor kevesebb ideig elhet. Persze ez nem azt jelenti hogy nappal nem szabad foglalkozni vele egyaltala, csak annyit hogy ha alszik ne piszkaljuk :o)

63. Nike (válaszként erre: 62. - Eszty&höri)
2007. ápr. 24. 22:29
Ők is sokat alszanak, de inkább nappal:) Úgyhogy rossz alvó családtag mellé ne tegyétek, mert fél éjszaka szöszmötöl magában. A sötét nem zavarja, inkább az erős fényt nem szereti.
2007. ápr. 24. 22:24

Nagyon szépen köszönöm :))

Mostmár akkor tudom kihez fordulhatok ha kérdésem van.Mégegy kérdés eszembe jutott, hogy ők este mennyire látnak a sötétben?És ügye nem baj ha sötét van?Ők is úgyan olyan sokat alszanak mint mi emberek?Lehet hogy buta kérdés :S

61. csacsa (válaszként erre: 60. - Eszty&höri)
2007. ápr. 24. 22:19

Nem sot.

Ezek a horik egyedul szeretnek lenni nem is ajanjak oket osszerakni mert mikor ivarerettek lesznek veszekszenek, csak addig szeretik egymas mig bebit csinalnak :o))))))


Anno en is ezt kerdeztem az eladotol es mosolygott ram es elmagyarazott mindent.


Itt nem csak eladjak az alatokat hanem mindent el is mondenek es tanacsokat adnak.

Az elso horinket 1 ora alatt vettuk meg annyi infot kaptunk rola es segitseget :o)))


Ugyhogy ha kerdesed van csak irj ide vagy akar priviben is szivesen valaszolok :o)))

2007. ápr. 24. 22:16
Boltba vettem neki való tápot.Mókuskerék valahol van itthon majd megkeresem és beteszem neki.Képet meg természetesen fogok csinálni csak még azé nincs felrakva mert még csak ma regisztráltam erre az oldalra és még képet se csináltam a kis állatkárol.Elöre is köszönöm a segitséget.Biztos lesznek még kérdések csak most nem jut több ezsembe.Ja de még az hogy nem baj ha egyedül van?Nem unatkozik így?
59. csacsa (válaszként erre: 57. - Eszty&höri)
2007. ápr. 24. 22:11
csinalj majd kepet rola ha tudsz had lasuk a pottont :o)
58. csacsa (válaszként erre: 57. - Eszty&höri)
2007. ápr. 24. 22:10

Ha tud mozogni akkor nem kell neki venni egy mokuskereket azt imadjak es akkor semi gond nem lesz ez tobb ev tapasztalat.

Nekem mar regota van ez a fajta horim es mindent tudok rola. Ugyhogy nyugottan kerdezz csak :o))

Mit adsz neki kajat?

2007. ápr. 24. 22:05
Köszönöm a tanácsotokat.igen Dzsungaliai.Azt nem tudom hogy hány színben van, de nekem ilyen szürkés és csíkos, de a boltba láttam fehéret is.Sajnos ahol vettem semmit nem mondtak róla csak én kérdeztem pár dolgot, de ott hírtelen nem jutott több az eszembe.pl.hogy mit és mennyit lehet neki adni inni.Ha adok neki kaját és többet a kelleténél ügye akkor nem hal meg mert túl eszi magát?
56. csacsa (válaszként erre: 53. - 031d5c7fc0)
2007. ápr. 24. 21:59

Nagyon edes :o)))))))))

Igen ez ugyan az a fajta mint az enyem Dzsungaliai torpehorcsog

3 szinben van

feher halvany szurkeseggel,

fekete

es olyan mint az enyem :o)))

55. csacsa (válaszként erre: 54. - Eszty&höri)
2007. ápr. 24. 21:57

szia,


ha horid van elso 2 nap nem nagyon szabad zavarni fogdosni had szokja meg a helyet, de gondolom ezt elmondtak

Nalam tapot kap ami direkt rnnrk a fajtanak van es van bent egy tal az tele van igy mindig van kajaja. Persze elraktaroz egy csmot, de az nem baj.

Vizet iszik es egy itatoban van allandoan. egy illyen kis csorosben. 2 naponta cserelem a vizet frisre :o)

2007. ápr. 24. 21:47
Sziasztok!Tanácsot szeretnék kérni.Én épp ma vettem egy kishörcsögöt és azt szeretném megkérdezni aki tudja, hogy egy nap mennyi kaját lehet neki adni és mit iszik és abbol mennyit.Ki tud nekem segiteni?Előre is köszönöm a segitséget.Remélem valaki fog válaszolni és jó tanácsokkal lát el.
2007. ápr. 17. 17:50

Sziasztok!


Köszi a segítséget.

Fogok neki vizet is adni.

Ismerem az illatosított almot, azt használunk neki, majd kipróbálom a citromosat is.

Megnéztem Csacsa a höridet, miénk is kb. ekkora, emlékszem volt is hasonló színű a boltban, úgyhogy szerintem a miénk is az.

Mindjárt teszek fel képet, kíváncsi vagyok, mit mondtok.

52. csacsa
2007. ápr. 17. 14:48
A citromos a leg jobb :o))
51. Nike (válaszként erre: 49. - 031d5c7fc0)
2007. ápr. 16. 20:43
Vannak illatosított almok, próbáltad már?
50. csacsa (válaszként erre: 49. - 031d5c7fc0)
2007. ápr. 16. 16:32

Szia, nekem mar 2 torpehorim volt van. Az egyik csaj a masik pasi :o)))

Ha igazan torpehori "nezd meg az adatlapomat ott van a kiscsaj :o))" akkor nem szabadna budinek lenni. Ha 3 hetig nincs takaritva akkor sem, bar a fiu hamarabb budosodik. Mert van egy buzmirigy a herelye felett, de ha elegendo sziacs van alatta " foleg ha az illatos is" akkor hetente eleg kellene lennie a tisztitasnak egyszer.


A viz, a boltban hulyeseget mondanak az enyem gyumolcsozik es mellete vizet is iszik rendszeresen :o))

2007. ápr. 14. 08:11

Sziasztok!


Örülök Csacsa, hogy létrehoztad ezt a fórumot, jó, hogy rátaláltam!

Segítsetek! Szerintetek mi az oka annak, hogy a törpehörcsögünk büdi? Rendesen cserélem alatta az almot, már-már túl gyakran is kénytelen vagyok. Lehet, hogy rossz kajákat adok neki? Bár ahogy olvastam, ti is az általam adottakkal etetitek őket. Ez a höri a lányomé. Reggel beléptem a szobájába, és nyitott ablaknál, (lehúzott redőny) majdnem kifordultam, és félek, hogy ez árthat a lányom egészségének, hisz egész éjjel ezt lélegzi be.

Azt nem tudom, hogy milyen nemű a höri, mert mivel csak egyet vettünk, nem tartottuk lényegesnek.

Egyébként vizet nem adok neki, a boltban azt mondták, vagy víz, vagy zölds-gyüm, a kettő együtt ne legyen. Segítsetek, ha tudtok, minden ötlet, tanács érdekel. Ja, a büdi rendes egérszag.

Köszi

48. csacsa
2007. márc. 29. 11:45
nagyon csipem oket en is es nagyon szelidek, sok mindent kibirnak es mindig ici picik maradnak :o))))))))
2007. márc. 29. 04:41
jaj de aranyos horcsog :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook