Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)


2009. okt. 5. 17:52
Bocs, hogy okoskodok..:) szerintem csak igazi tehén tejből lehet aludtejet csinálni a bolti büdös és megáljátok romlik nem meg alszik.. A Túrót úgy kell csinálni, hogy a megalut tejet egy kicsit meg kell melegiteni hogy "össze rátsa" aztáb lógatni 1 éjszakára..
405. Anyagi (válaszként erre: 403. - Tulipan82)
2009. okt. 5. 17:27

A túrót alaphangon tejoltóvav altatják meg, így nem lesz savanykás az íze,

de otthonra jó a sima aludttej amit ha már jól egybeállt fel kell forralni ( ekkor csapódik ki a túró )és leszűrve máris kész a friss túró.

Szerintem 2-3 liternél nem érdemes kevesebb tejjel próbálkozni.

VISZONT : Bármennyi ránk savanyodott tejből, ha megaltatjuk elkészíthatő családom kedvence a fehér körözött.

Nagyon egyszerű, az aludttejet egyszerűen beleöntöm egy maradék tüllfüggöny darabba, összekötöm és éjszakára fellógatom a mosogató csapjára, hogy kicsöpögjön belőle a savó. Reggel aztán egy kis só meg apróra vágott hagyma vagy snidling bele és máris kész a tényleg egészséges finomság!

404. Anyagi (válaszként erre: 376. - O.andi)
2009. okt. 5. 17:00
Dehogynem : Villany, gáz, víz, csatorna....
403. tulipan82 (válaszként erre: 391. - JUL17)
2009. okt. 5. 17:00
Szia JUL! Lehet 'hülye' kérdés, de hogyan kell házilag túrót csinálni? Egyszerűen hagyom megállni a tejet? Hűtőbe se kell rakni? Csak mert nem messze állítottak fel egy panellakókat kiszolgáló tejautomatát, ott 180 ft literje a tejnek, és ha megéri házilag túrót gyártani, akkor én is kipróbálom.. Mennyi tejből csinálod a családnak? Előre is köszi a választ..
402. barracuda59 (válaszként erre: 380. - Pné Veronika)
2009. okt. 5. 15:32

A piacon én is időnként melléfogok, mert az árusok tényleg mindig olyat árulnak, amit pont keresnek az emberek. Igy aztán a könnyen fővő krumpli időnként sehogy se akar megfőni...

Azt is meg szoktam kérdezni, hogy mivel kezelik a talajt, mivel permetezik, stb., de valahogy mindenki nagy kerek szemekkel mondja, hogy "eeeeeeeezt???? Aranyoskám, csakis istállótrágyával, permetezni meg dehogy permetezünk..." A múltkor már azt mondtam, hogy ki lehetne tenni a Biopiac táblát...

401. klenca (válaszként erre: 299. - Lúdanyó)
2009. okt. 5. 15:28

Naná, hogy létezik.:((

Úgy kell csinálni, hogy mindegyiknek a tetejéből egy ujjnyit (vagy többet) ki kell önteni saját célra, aztán hogy ne legyen feltűnő, feltölteni csapvízzel, kicsit összerázni, majd kitenni a polcra. Garantáltan "erőtlenebb" lesz, mint az eredeti.

2009. okt. 5. 14:47

lehet,leírtam már,én szoktam csinálni virsli gulyást.

Kockázott krumpli,sok vöröshagyma,köménxmag,karikázott virsli,sűrített paradicsom,kevés olaj,só,ételízesítő.Ha van füstölt szalonna,azt is szoktam vékony csíkokban rakni rá.

Az eredeti recept szerint olajozott alufóliára halmozzuk,és kis batyukat csinálunk,de én egy tepsibe szoktam rakni,és befedem fóliával.Mikor megpuhult a krumpli,leveszem a fóliát,és kicsit megpirítom.

A legolcsóbb baromfi virsli is megteszi.

Nagyon finom,és laktatós is.

2009. okt. 5. 14:38
oksa majd számolj be h hogy izlett:)
398. erika691230 (válaszként erre: 397. - Pumukli75)
2009. okt. 5. 14:35
Mindenképpen meg fogom csinálni valamelyik nap.
397. pumukli75 (válaszként erre: 394. - Erika691230)
2009. okt. 5. 14:34
tényleg nagyon finom anyukámat megkinálta azt mondta olyan mintha tortát enne:)olyan aranyos volt..egyébként még azért jó mert igaz h állni kell hagyni a hűtőbe de az összekészités kb 10perc..pikk-pakk meg van:)
2009. okt. 5. 14:32
Ma télire nyalánkság gyanánt birssajtot készítek,dióval.Sülöget a sütőben,így kevesebb cukor is elég bele.Most épp ez van a kertben.
2009. okt. 5. 14:25
Apró krumplit meg szoktam sikálni,félbe vágni,sós vízben kicsit átfőzni,majd tepsibe rakom,szalonnát,hagymát,fokhagymát darabolok rá,pici olajjal vagy zsírral összekeverem,mehet a sütőbe kb.:fél óra alatt megsül.Kakukkfüvet,sót,borsot vagy valamilyen fűszerkeveréket szoktam rászórni sütés előtt,de ha van paprika,gomba vagy bármi,lehet dúsítani.Nem túl zsíros,laktató.És ami fontos:olcsón finom.
394. erika691230 (válaszként erre: 388. - Pumukli75)
2009. okt. 5. 14:21

Sziasztok!


Hú,ez nagyon jól hangzik,bár én nem szeretem a tejfölt,de a családom biztos szeretné ezt a nyalánkságot,majd kipróbálom. Köszi!

393. tappancsmama (válaszként erre: 392. - Tappancsmama)
2009. okt. 5. 14:03
Kipróbálom őket.:)
2009. okt. 5. 14:02
Köszönöm szépen csajok.:))
391. JUL17
2009. okt. 5. 14:00
Házi tejet szoktam venni ,2l 300 ft.Én abból csinálom a túrót ,sőt a vajat is bár ezt ritkán.Ha épp nem kell a túró lefagyasztom.Semmi baja nincs .
390. 99279bb06f (válaszként erre: 387. - Tappancsmama)
2009. okt. 5. 13:55

Háztartási kekszet ledarálod diódarálón (lehet daráltat is kapni), összekevered rummal, porcukorral, kakaóval, darált dióval, lekvárral és annyi vajjal, hogy kis golyókat tudj belőle a kezeddel készíteni. Megforgatod kristálycukorban és kész is.


A dió helyett lehet bele tenni gesztenyemasszát, vagy főtt szárazbabot, esetleg tofut (ekkor nagyon kevés vaj kell).

389. pumukli75 (válaszként erre: 387. - Tappancsmama)
2009. okt. 5. 13:53
szia ezt próbáld ki nagyon finom:)
2009. okt. 5. 13:53

Tejfölös csoda-süti



Hozzávalók


50-60 dkg háztartási keksz

2 nagy pohár tejföl (8-9 dl)

9 púpos evőkanál kristálycukor

3 csomag vaníliás cukor

1 púpos evőkanál kakaópor



Elkészítés


Az egyik pohár tejfölben elkeverünk 4 evőkanál kristálycukrot, és 2 csomag vaníliás cukrot.

A másik pohár tejfölben elkeverünk 5 evőkanál kristálycukrot, 1 csomag vaníliás cukrot és az 1 evőkanál kakóport.

Egy közepes méretű tepsibe(20x30 cm-es) lerakunk egy sor kekszet ráöntjük a vaníliás tejföl 2/3-át, befedjük keksszel, ráöntjük a kakaós tejföl 2/3-át, megint befedjük keksszel és ráöntjük a maradék vaníliás, majd kakaós tejfölt. Egy fogvájóval összekeverjük a kétfajta tejfölt a tetején, így még mutatósabb lesz, és legalább 12 órára hidegre tesszük, hogy megpuhuljon.

Nagyon finom és mutatós süti.

Jó étvágyat!

2009. okt. 5. 13:23

Sziasztok.


Nagy rajongója vagyok ennek a fórumnak.Igaz csak egyszer írtam bele de folyamatosan olvasom a hozzászólásaitokat:))


Most egy kis segítséget szeretnék kérni.Tud valaki nekem valami olyan nasi receptet mondani,ami sütés nélkül készül,kiadós és olcsó?Nem árt ha valami csokis,kakaós a dolog,de nem muszáj,csak nasi legyen,mert nagyon ennék valamit,csak nincs sütőm sajnos.:(

2009. okt. 5. 12:24

Ahol en elek,ott meg az elso osztalyu etteremben is 4 fele vagjak/hejjasan a krumplit,es ugy eszik/

Az apro krumplit is gondosan a hejjat megsikaljak,es ugy fozik,vagy sutik,es hejjaval egyutt eszik.Nem a sporolas,hanem a vitamin szempontjabol.Alufoliaba megszoktak sutni a krumplit,mikor kesz,ketfele vagni,margarint,vagy tejfolt bele,nagyon finom koret.

385. 99279bb06f (válaszként erre: 383. - Tulipan82)
2009. okt. 5. 12:12

Tegnap főztem krumplilevest, cérnametélttel (az az a nagyon vékony, húslevesbe való), ma egy kis kanál tejfelkével fogom újjá varázsolni.


Főtt krumplit tettem félre kettőt. Ezt lenyomom krumplinyomón és egy kis lisztben elkevert sütőporral átgyúrom, majd kifli formákat csinálok, kevés olajon megsütöm, és vaníliás cukorban meghempergetem. Ebből a két krumpliból lesz egy nagy tál frissen sütött finomság.


Van még a tegnapi sült csirkéből is. Ha kell, akkor ott a főtt petrezselymes krumpli hozzá.

384. Veronika27 (válaszként erre: 383. - Tulipan82)
2009. okt. 5. 12:00
Tojásos levest:)
2009. okt. 5. 11:59

Sziasztok!:-)


Ki milyen spórolós kaját készít ma? Nálunk ma is meg holnap is a mai lesz: paprikás krumpli és házi kakaós csiga. Elég spórolós, de mégis finom, laktató.. :-)

382. lúdanyó (válaszként erre: 381. - Smudlaagi54)
2009. okt. 5. 07:28
Azt én és szoktam venni megfőzöm kicsit héjjában aztán megsütöm nagyon finom vacsi tükörtojással.
2009. okt. 4. 19:24

Egyébként ma nagyon szeretjük az apró krumplit,

főleg héjában főzve,vagy sütve.Lehet kapni legalábbis mifelénk olyat,amit malac krumplinak hívnak,és ha látjuk hogy nem hibás,akkor szoktunk venni belőle 1 zsákkal.A 30 kg 5-600- ft körül szokott lenni.

380. Pné Veronika (válaszként erre: 378. - Lúdanyó)
2009. okt. 4. 18:58

:-)) Nincs mit... Lehet, hogy sütnivaló krumplid van. Az nehezebben fő meg. Bár amikor az ember a piacon vásárol, akkor mindig azt kapja amire szüksége van... :-))

"Sütnivaló krumplit teccik aranyos? Ó, hát ez pont az..."

"Vagy inkább főzni szeretné drága, akkor jó helyen jár, mert ez olyan..."


nem ismeritek ezeket a mondatokat? :-D

2009. okt. 4. 18:50
Mi évek óta ha lehet,akkor csak két helyről vesszük a krumplit!
2009. okt. 4. 17:55

Nemtudom milyen krumplit vettem ..ma csináltam pásztor tarhonyát minden finom puha volt csak a krumpli maratt kemény..legközelebb előfőzöm vagy mi...

köszi a "baba" receptjét:)

377. 99279bb06f (válaszként erre: 376. - O.andi)
2009. okt. 4. 14:22
:) Vagy te annyira vagány, hogy házhozszállítást kérj! :D))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook