Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Holdnaptár fórum

Holdnaptár (beszélgetős fórum)


176. bige (válaszként erre: 175. - Dorsi)
2006. ápr. 20. 08:09
milyen felhívásra gondolsz? persze, hogy folytatsd! olvasunk folyamatosan!
175. Dorsi
2006. ápr. 20. 07:53

Hú! Ezen a felhíváson egy kissé meglepődtem.


Úgy látom nem hiányoztam! Nem is tudom folytassam e?!


Kiscsikó

174. Jay (válaszként erre: 172. - Dorsi)
2006. ápr. 13. 16:46
Jaj ez fogyás így húsvét környékén nagyon jó lenne! Majd figyelem!
173. Jay (válaszként erre: 167. - Dorsi)
2006. ápr. 13. 16:46
Igen bejött. :)))
172. Dorsi
2006. ápr. 13. 15:57

2006.Április.14-16. (péntek-vasárnap)


A Hold 7.09-kor belép a SKORPIÓ csillagképbe és vasárnap 16.20-ig tartózkodik itt.

FOGYÓ HOLD van, ilyenkor kevesebbet eszünk és gyorsabban is fogyunk.Ezért érdemes teliholdkor vagy ilyenkor elkezdeni a fogyókúrát. Mire a Hold újra növekedni kezd, már látható lesz az eredmény, és ezután már könnyebb is lesz kitartani. A műtétek jobban sikerülnek, és szinte minden házimunkát könnyebb elvégezni.


VÍZNAPok, ilyenkor soha nem szárad fel egészen a föld. Nagyobb az esélye a csapadéknak is. Esőkabátot, esernyőt mindig vigyetek magatokkal. A víz napokon elsősorban a SZÉNHIDRÁTokat részesítjük előnyben, ami az idegek tápláléka. A szénhidrát keményítő formájában felvéve, hatásosabb, mint a cukor, mert lassabban de tartósabban tesz fitté. Aki fogyókúrázik az mindenképp fogja vissza magát, mert a szénhidráttartalmú élelmiszerek a víz napokon jobban beépülnek a szervezetbe, mint máskor.

A víz napok LEVÉL napok, ezért ilyenkor a saláták és a levélnövények állnak a középpontban. A húsnak nincs nagy szerepe!


Ha a Hold a Skorpió jegyében jár az önuralom, kötelességtudat, megbízhatóság áll a középpontban. Bátrak vagyunk és készek akár tabuk ledöntésére is.


A Skorpió Hold a nemi szervekre, húgyvezetékre és az idegrendszerre hat. Egyes női bajokon a cickafarkos ülőfürdő segíthet.

A LEENDŐ ANYÁKnak mindenféle megerőltetéstől óvni kell magukat, mert ilyenkor könnyebben bekövetkezik a vetélés, (főleg növő holdban).

A hideg láb és a nem kellőképpen melegen tartott medence- és vesetájék (haspóló, csípőnadrág!) ezekben a napokban könnyen hólyag- és vesegyulladáshoz vezethet. A napi rendszerességgel végzett intimtorna megőrzi a kismedence egészségét.A szaunázás javítja a keringést, méregtelenít és erősíti az immunrendszert. Érdemes stresszoldó, lazító, nyugtató fürdőt venni. A fodrászat most nem ajánlott, mert a fejbőr, a hajhagymák könnyebben megfáznak, károsodnak!


HÁZTARTÁS:

-MOSÓNAP (az olajfoltokat-autó, bicikli- ilyenkor dörzsöljétek be egy kis zsírral, és utána "rendesen" mossátok ki)

-VEGYTISZTÍTÁS (az értékes és kényes ruhadarabokat ajánlott most beadni a tisztítóba-a Bak jegyet kerülni kell)

-FELMOSÁS (a fapadlót most nem szabad!)

-CIPŐK (a kipucolt cipő hosszabb ideig marad tiszta, a bőr is tartósabb marad. A téli csizmákat ajánlott most kitisztítani, bekenni és eltenni. Ha a vadonatúj cipőt legelőször fogyó holdnál impregnáljuk, akkor a cipő szinte élete végéig vízhatlan marad!)

-SZELLŐZTETÉS (röviden)

-FESTÉS (alkalmatlan napok-a festék rosszul szárad)


KERT

NAGYON KEDVEZŐ:

-mindenféle gyógynövényt vetni, ültetni, betakarítani, szárítani

KEDVEZŐ:

-leveles zöldséget ültetni és vetni

-füvet nyírni

-szobai és erkélynövényeket öntözni

-virágokat és mezőt öntözni (nem zöldséget!)

KEDVEZŐTLEN:

-gyümölcsfákat és bokrokat kivágni

-fákat kivágni (szúveszély)

171. Dorsi
2006. ápr. 12. 16:55

Sziasztok!


Nem tudom holnap, hogy lesz a karbantartási munkálatok miatt, de lehet, hogy csak pénteken tudom beírni a folytatást. Elnézést mindenkitől!

170. Dorsi
2006. ápr. 11. 12:17

2006.Április.12-13. (szerda-csütörtök)


A Hold ma este 19.48-kor belép a MÉRLEG jegybe és 14-én 7.09-ig tartózkodik itt. Közben megtelik (csütörtök, 18.42-kor) és szép lassan elkezd fogyni.

FÉNY- vagy LEVEGŐNAP (napszemüveg föltétlen szükségeltetik, még akkor is, ha felhős az ég!).

Szervezetünk különösen jól hasznosítja a ZSÍRokat. (Fogyó Holdban már csokizhatunk!) Társított növényi rész a VIRÁG.


Mérleg napokon a kiegyensúlyozottság a meghatározó.A belső harmónia, a romantika, a szerelem, a társkapcsolat és a művészi kifejezőerő a legfontosabb.


TELIHOLD: Változás kezdődik-minden energia a fogyásra koncentrálódik. Már a teliholdat megelőző 2 napon és teliholdkor is könnyebben ellen tudunk állni a finom falatoknak. MOST KEZDJÜK EL A FOGYÓKÚRÁT!!!


HAT: csípő, vese, hólyag, mirigyrendszer

Könnyebben kerül sor ezekben a napokban hólyaghurutra és vesegyulladásra. Ügyeljetek a hólyag és a vese tájékának melegen tartására! A kövön vagy nedves fűben üldögélés ilyenkor MÉREG.

Jó módszer ha délután 3 és 5 óra között sokat isztok, hogy jól átmossátok a veséket és a hólyagot. A céltudatos torna szintén jót tesz a csípőtájéknak (pl. intimtorna).


HÁZTARTÁS:

-kiadós szellőztetés

-kisebb takarítás

-ágynemű szellőztetése, de csak rövid ideig


KERT:

Semleges jegy. Szinte semmilyen kerti munka nem lesz ilyenkor különösen hatékony vagy kedvezőtlen.

Kedvező: -virágokat és virágos gyógynövényeket vetni és ültetni

-olyan virágok időközi trágyázása, amelyek már nem akarnak rendesen virágozni

169. Dorsi (válaszként erre: 168. - Zse pi)
2006. ápr. 10. 10:41
Igen, Teliholdnál a legeslegjobb, de csak akkor ha az éppen a SZŰZ jegyre esik. Szűz az most van, Telihold pedig csütörtökön lesz 18.42-kor, de akkor már Mérleg lesz!
168. zse pi
2006. ápr. 9. 17:26

Szia Dorsi!

Olvastam valahol, hogy hajatfesteni teliholdnál érdemes. Igaz ez? Azért ez függ attól is , hogy milyen jegyben járunk, nem? Mikor lesz telihold?

167. Dorsi (válaszként erre: 163. - Jay)
2006. ápr. 8. 18:58
Nekem bejött! És neked?
166. Dorsi
2006. ápr. 8. 18:56

2006.Április.9-11. (vasárnap-kedd)


SZŰZ napok lesznek, FÖLDJEGY, hozzá a SÓt társítják illetve a növényi részek közül a GYÖKÉRet.


HAT: emésztőszervek, idegek, lép, hasnyálmirigy, vérkeringés


AJÁNLOTT: intimtorna, hajvágás, hajfestés, testradír, algás kezelés, intenzívebb bőrápolás


HÁZTARTÁS: -szellőztetés röviden, -erkély- és szobanövények be- és átültetése,


KERT:

NAGYON KEDVEZŐ: -minden ültetési, palántázási, vetési munka, -magasra növő fák palántázása, -gyorsan növő bokrok, cserjék ültetése, -öreg fák átültetése, -GYEP vetése, -dugványozás

KEDVEZŐ: -mindennemű trágyázás, -földben előforduló kártevők írtása, -kerítésoszlopok elhelyezése, -szemét kihordása

KEDVEZŐTLEN: -fejes salátát palántázni (gyom lesz belőle), -befőzni, elrakni, raktározni

165. Dorsi (válaszként erre: 164. - Molntak)
2006. ápr. 8. 18:42
Fogyó Hold április.13-án 18.42-től lesz, egészenáprilis.27-én 21.45-ig!
164. molntak (válaszként erre: 161. - Dorsi)
2006. ápr. 7. 07:46
mikor lesz már megint fogyó hold???
163. Jay (válaszként erre: 161. - Dorsi)
2006. ápr. 6. 16:17

Dorsi ezt az enegikus dolgot nagyon szeretném holnapra, mert ma tök hulla, és kóma vagyok.

Remélem bejön, majd referálok.

162. 4726e582cf (válaszként erre: 158. - Dorsi)
2006. ápr. 6. 16:14

És tényleg esik... mintha dézsából öntenék. Legalább is itt Pesten igen.

Tessék itt egy tapasztalat! :D...

161. Dorsi
2006. ápr. 6. 16:00

2006.Április.7-8. (péntek-szombat)


A hold ma este 18.26-kor belép az OROSZLÁN csillagképbe és vasárnap reggel 7.00-ig tartózkodik itt.


MELEGNAP (TŰZJEGY). Általában ezek a legjobb kirándulónapok. Ezeket még akkor is melegnek érezzük, ha éppen felhős az ég. Szárító hatásuk van-főleg az Oroszlánnak-és ilyenkor még szomjasabbak is lehetünk mint más napokon. Előfordulhat zivatar.


Meghatározó táplálkozási minősége a FEHÉRJE. Szervezetünk ezeken a napokon különösen jól hasznosítja a fehérjét, de vigyázzatok! Ha túlzásba estek könnyen emésztési problémákat okozhat. A társított növényi rész a TERMÉS (GYÜMÖLCS).


Az Oroszlán napokon általában energikusak, természetesek és vállalkozó kedvűek vagyunk. Szívesen töltjük szabadidőnket barátainkkal, szórakozunk, kikapcsolódunk.


EGÉSZSÉG

HAT: szív, hát, rekeszizom, vérkeringés, ütőerek, érzékszervek

Az Oroszlán-hatások a vérkeringést aktiválják. A hát ilyenkor jobban fáj, a szív pedig nemritkán bolondul ver. Ezeken a napokon mindenképp gondot okozhatnak az álmatlan éjszakák.

Lehetőleg kerülni kell mindent ami a szívet és a keringést túlterhelheti.


Ilyenkor érdemes a belső szerveket méregteleníteni. Napi rendszerességgel végezhető az intimtorna (gátizom-torna), amely megőrzi a kismedence egészségét. Aki teheti iktasson be hát-és gerincmasszázst, melynek stresszoldó, izomlazító, szépítő, gyógyító hatása van. Mostmár bátran mehettek fodrászhoz, hiszen a hajnyírás napjai az Oroszlán és a Szűz. Ilyenkor a haj és a szőr megerősödik (ezért nem ajánlatos ilyenkor gyantáztatni!!!).


HÁZTARTÁS:

Érdemes a lakást kiadósan, hosszan szellőztetni. Az ágyneműt most csak rövid ideig szellőztessétek, mert növő hold van. Alkalmas nap a gyümölcsök, zöldségek lefagyasztására (felengedés után nem lesz vizes és nem esik szét). Festésre alkalmatlan napok, mert nagyon kiszárítják a falakat, a festék esetleg megrepedezhet.


KERT

Nagyon kedvező: -szíverősítő gyógynövényeket gyűjteni,-a legjobb nap a gabonavetésre, növekedő holdnál, nedves szántóföldeken

Kedvező: -füvet vetni (növő holdnál-tehát MOST), -gyümölcsöt ültetni és vetni, ám semmi olyat aminek sok vízre van szüksége (krumpli, paradicsom), -könnyen romlandó zöldséget, fákat, bokrokat ültetni, -gyümölcsfákat nemesíteni (növő holdnál, tavasszal)

Kedvezőtlen műtrágyát használni (éget)


Tartalmas hétvégét kívánok mindenkinek!!!

160. Dorsi (válaszként erre: 159. - Rekus)
2006. ápr. 6. 15:17

Szia!


Ma este már megmoshatod a hajad!

159. Rekus (válaszként erre: 158. - Dorsi)
2006. ápr. 3. 15:53
Hűha, akkor még ma kell hajat mosnom!
158. Dorsi
2006. ápr. 3. 15:08

2006. Április.4-6. (kedd-csütörtök)


Április 4-én reggel 8.16-kor a Hold belép a RÁK csillagjegybe s 6-án 18.26-ig tartózkodik ott.


VÍZ napok-ekkor soha nem szárad fel egészen a föld. Nagyobb az esélye a csapadéknak is. Lehgetőleg senki ne menjen el otthonról esernyő, vagy esőkabát nélkül.

A vízjegyekhez a SZÉNHIDRÁTot társítják, amely az idegek tápláléka. Ezeken a napokon a szervezetünk a legoptimálisabban hasznosítja, de tudnotok kell, hogy a szénhidrát keményítő formájában felvéve hatásosabb, mint a cukor, mert lassan, de tartósabban tesz fitté. Akinek azonban fogynia kell, az most fogja vissza magát (hízó Hold van!)!

A víz napok LEVÉL napok, ezért ilyenkor a saláták és levélnövények állnak az előtérben. A húsnak nincs nagy szerepe.


EGÉSZSÉG:

A Rák napok a meghittség és az érzelmek jegyében telnek. Ilyenkor legszívesebben otthon maradnánk, és családi körben töltenénk az időt.

HAT: mellkas, tüdő, gyomor, máj, epe, idegrendszer

Az az erő amely a rák napok alatt hat, az általános közérzetet gyakran könnyű nyugtalanságba taszítja. Ilyenkor erőteljesebb túlsúlyban van a mellkasra ható befolyás, mint a többi állatövi jegyben. Uralja a májat. Ilyenkor alkalmanként a gyomor is megbolondul (gyomorégés, büfögés). Ezért ajánlatos ilyenkor a könnyű koszt.

A rák napjain tartózkodjatok a hajvágástól, hajmosástól. Ha ezeken a napokon vágattok hajat az kócos és nehezen kezelhető lesz.


HÁZTARTÁS:

Mosónaop, de arra figyeljetek, hogy növő holdnál jobban habzik a mosóvíz, és a makacs foltok az anyagban maradhatnak. A fapadlót most semmiképpen se mossátok fel, mert a nedvesség beszivároghat a repedésekbe, és a fa megvetemedhet. Röviden és gyorsan szellőztessetek. Ne fessetek, mert a víznapokon a festék rosszuk szárad. Ideális napok erkély- és szobanövényeink öntözésére, ha lehet esővízzel vagy állott vízzel. Ágyneműt ne szellőztessetek, mert teleszívja magát nedvességgel.


KERT:

Nagyon kedvező napok a föld fölötti kártevők írtására. Kedvező időszak fűnyírásra (főleg ilyenkor növő hold idején), virágok trágyázására. Kedvezőtlen olyan növényeket ültetni és vetni, amelyeknek magasra kell nőniük, -gyümölcsfákat és bokrokat metszeni (különösen növekvő holdnál).

157. 'szti (válaszként erre: 156. - Dorsi)
2006. márc. 31. 17:14
Kár. Reméltem,hogy majd őrült késztetést fogok érezni a takarításra vagy ilyesmi. Azért köszi :-))
156. Dorsi (válaszként erre: 155. - 'szti)
2006. márc. 31. 17:09

Bocs, de ez az Ikerséged ebből a szenpontból nem jelent semmit, max annyit, hogy az Iker jegyű emberek érzékenyebbek a váll, kar, kéz, tüdő megbetegedéseire.

A Hold ugyanannak a képzeletbeli vonalnak mentén halad mint a Föld mikor 1 év alatt megkerüli a Napot és közben keresztezi a 12 állatövi jegyet.A Nappal ellentétben a Hold a 12 állatövi jegyet 1 hónap alatt érinti, vagyis minden 2.-3. napon egy újabb csillagképben áll.

155. 'szti (válaszként erre: 154. - Dorsi)
2006. márc. 31. 16:59
Hahó, én ikrek vagyok, ez most jó nekem? :-)
154. Dorsi
2006. márc. 31. 16:18

2006.Április.2-3. (vasárnap-hétfő)


A Hold 2-án 00.50-kor belép az IKREK csillagképbe és 4-én 7.16-ig tartózkodik ott.


FÉNY- vagy LEVEGŐNAP. A föld és a növények ilyenkor több fényt szívnak magukba mint más napokon. Emberre gyakorolt hatásuk nagyon kellemes. Az autóvezetők néha kényelmetlenül érezhetik magukat, még felhős ég esetén is. Kell a napszemüveg, mert a fény ilyenkor nagyon "éles".

Szervezetünk különösen jól hasznosítja a ZSÍRokat, ezért nem is rakódik le gyorsan. A csokival mégis óvatosan kell bánnunk, hiszen HÍZÓ hold van. A levegő napok VIRÁG napok.


ZÖLDSÉGEK: articsóka, avokádó, karfiol, brokkoli, frizé saláta, koktélparadicsom, kelbimbó, cukkini


GYÜMÖLCSÖK:sárgabarack, cseresznye, sárgadinnye, lime, mangó, nektarin, őszibarack, aszalt gyümölcsök


TEJTERMÉKEK:vaj, túró, tejszín


HÚS és HAL:liba, kacsa, marha, angolna, lazac, tonhal


EGYÉB: akácméz, tojás, kókuszdió, kókusztej, mandula, marcipán, mák, diófélék, olivaolaj, olajbogyó, növényi olajak, fenyőmag, szezámmag, napraforgómag


Az IKREK napokon érdeklődőek vagyunk, vonzódunk az újdonságokhoz és pezsgésre vágyunk. Szívesen próbálunk ki számunkra ismeretlen dolgokat, és szívesen hívjuk meg barátainkat. Ha a könnyedség mellett hajlotok arra, hogy elaprózzátok energiáitokat, ne kezdjetek bele túl bonyolult dolgokba.


EGÉSZSÉG:

Az Ikrek jegy testi befolyási területei a váll, a kar, a kéz és a tüdő, szervrendszere a mirigyrendszer. Az ikrek napjai mindig alkalmasak arra, hogy a vállövet valami jóban részesítsük. A célirányos torna csodaszerként hathat. Már némileg befolyásolják a tüdőt is, a célirányos légzőgyakorlatok már ilyenkor is nagyon hasznosak. A reumás betegeknek gyakran vannak panaszaik ezeken a napokon, ám ez sokszor azért fordul elő, mert az ikrek jegye szívesen megváltoztatja az időjárást. Ajánlatos még a kéztorna, amely jótékonyan hat a kéz keringésére, lazítja az ujjakat, frissít. Ha valaki most akarja pici gyermekét leszoktatni a szopizásról, most nagyobb sikerrel teheti azt meg.


HÁZTARTÁS:

Megfelelő időpont a takarításra. Ablakot is lehet mosni, bár fogyó holdban könnyebb, gyorsabb. Kiadós szellőztetés most nem fogja kihűteni a lakást. Rövid ideig az ágyneműt is szellőztethetitek.


KERT:

Nagyon kedvező mindenféle futónövényt vetni, ültetni és palántázni. Kedvező virágokat ültetni és vetni, kártevőket írtani, olyan virágok időközi trágyázása, amelyek már mem akarnak rendesen virágozni.

153. molntak (válaszként erre: 144. - Dorsi)
2006. márc. 30. 11:43

Nem baj:)

Tegnap is fájt ma is fáj. Már kezdem megszokni:(

152. Dorsi
2006. márc. 30. 10:18

2006.Március.31.-Április.1. (péntek-szombat)


A Hold ma este 22.02-kor belép a BIKA jegybe és 2.-án 00.50-ig tartózkodik itt. HIDEG- vagy FÖLDnap. Érdemes plussz pulcsit, takarót vinni magunkkal. A földet hűvösnek érezzük. A földjegyekhez a SÓt társítják. Erre a vérnek és a testnedveknek van szükségük. Ezért érthető, hogy a föld-napok befolyásolják a vérkeringést. Akinek magas a vérnyomása legyen óvatos. Mindig tengeri vagy jódozott sót használjatok. A társított növényi rész a GYÖKÉR.


ZÖLDSÉGEK: édeskömény, burgonya, fokhagyma, karalábé, sütőtök, póréhagyma, torma, répa, pasztinák, gomba, retek, cékla, zeller, spárga, karórépa, csicsóka, hagyma


GYÜMÖLCSÖK:alma, banán, kivi, mirabella


TEJTERMÉKEK:vaj, krémföl, joghurt, tej, tejszín


EGYÉB: füstölt élelmiszerek, méz, kapribogyó, csalamádé, diófélék


EGÉSZSÉG:

HAT: gége, beszélőszervek, fogak, torok, állkapocs, tarkó, mandula, fül, vérkeringés

Főleg a hideg bika-napokon nem érdemes fedetlenül hagyni a fület. Ilyenkor sokkal éezékenyebb a huzatra és a zajra. A bika napjain megelőzhetitek a fülfájást, ha orbáncfűolajat cseppentetek a fülbe.


AJÁNLOM MÉG:

vitaminok-ásványi anyagok bevitelét,

szaunázást,

tarkó- és nyakmaszázst,

testradírt,

algás testkezelést,

bőrtáplálást,

FOGÁSZATI TILALOM!!! Különösen veszélyes most az állkapocsműtét!


NE FELEDJÉTEK: Ha a hold növőben van, akkor az építőanyagok bejuttatására és a jegy által uralt szervi területek erősítésére szolgáló intézkedés sikeresebb, mint fogyó holdkor!


HÁZTARTÁS:

szellőztetés csak röviden-gyorsan,

lakásszépítgetés


KERT:

NAGYON KEDVEZŐ:

fákat, bokrokat, cserjéket gyökérzöldségeket vetni, illetve ültetni. Minden lassan nő, tartós lesz.


KEDVEZŐ:

olyan kártevőket írtani, amelyek a földben fordulnak elő

gyenge gyökérzetű virágok időközi trágyázása

gyökértermések konzerválása és vermelése

2006. márc. 29. 17:46
Sajnos itt sem látszott a napfogyi. :( Na nem baj, majd legközelebb. :)
150. 4726e582cf (válaszként erre: 149. - Dorsi)
2006. márc. 29. 14:53
Nem kekecelni akartam :). Csak reméltem túlleszek ezen is hamar :), de látom már még a holnap is itt van..
149. Dorsi (válaszként erre: 148. - 4726e582cf)
2006. márc. 29. 14:21

Na, pontosan: MÁRCIUS.29-30 (SZERDA-CSÜTÖRTÖK)


A napfpgyatkozás 12.16-kor volt. Sajnos nem tudtuk megnézni a gyerkőcökkel, mert totál borús az ég, és esik az eső.

Tavasz van. Az éjjel dörgött-villámlott.

148. 4726e582cf (válaszként erre: 141. - Dorsi)
2006. márc. 29. 07:40
Nekem ugyan nem fáj a fejem, de pont most jött szóba a párom és én közöttem a hold és hatásai. Igaz most nem tudom, hogy 29-30 avagy kedd és szerda (28-29). Végül is ma lesz újhold... Amúgy meg igazán a teliholdat utálom, akkor mindenki gyagyás... :(
147. fobe (válaszként erre: 144. - Dorsi)
2006. márc. 28. 21:46

Sziasztok!


Nekem is nagyon fáj a fejem és ráadásul Kos vagyok, tehát a legérzékenyebb testrészem a fejem. Hát persze, hogy fáj ;) Már majdnem ettem egy kis szénhidrátot, gondolván, hogy az Atkinstól vagyok nyomi...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook