Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Holdnaptár fórum

Holdnaptár (beszélgetős fórum)


116. Jay
2006. márc. 10. 11:42

Olvasunk ne aggódj!

Érdekelne hogy lehet-e személyre szóló horoszkópot készíteni?

Tudsz-e?

És ha igen mi kell hozzá, és megcsinálnád-e?


Köszi

115. 4726e582cf (válaszként erre: 114. - Dorsi)
2006. márc. 10. 10:46

Szia!

Olvasunk szorgalmasan! :), legalább is én, úgyhogy írj csak nyugodtan.

Visszajelzés... annyira nem figyelem a napjaimat... De igyekszem figyelni és visszajelzek :)

114. Dorsi
2006. márc. 9. 09:08

2006.Március.10-12.


A Hold 10-én 10.43-kor lép be az Oroszlán csillagképbe és 12-én 23.25-ig tartózkodik itt.


Tűz-jegy, meghatározó táplálkozási minősége a fehérje. (Létfontosságú anyag: a sejtek felépítését, a fizikai erőt, és a szellemi energiát szolgálja.) Testünk ilyenkor különösen jól hasznosítja a fehérjét, de ha túlzásokba esünk, könnyen emésztési problémáink adódhatnak!

A tűzjegyekhez társított növényi rész a termés.


ZÖLDSÉGEK: padlizsán, avokadó, zöldborsó, uborka, karalábé, tök, zöldpaprika, paradicsom, cukkini, vöröshagyma


GYÜMÖLCSÖK: ananász, alma, sárgabarack, körte, cseresznye, kivi, görögdinnye, sárgadinnye, narancs, őszibarack, szőlő, citrom, szilva


TEJTERMÉKEK:túró, joghurt, tej, aludttej, juhsajt, mozzarella, parmezán


HÚS-HAL: szárnyasok, vadhús, borjú, bárány, hal


EGYÉB: tojás, tofu, olajbogyó


Amikor a Hold az Oroszlán jegyben áll, a luxusé a főszerep. Kényeztessétek magatokat valami különlegességgel, ami nyugodtan lehet drága, és exkluzív.Aki teheti menjen el egy HYPOXI EDZÉSTERÁPIÁRA. Méregtelenítő, zsírégető, és jótékonyan hat a kismedence keringésére. Aki ezt nem teheti meg, annak ajánlom az INTIMTORNÁT, amely megőrzi a kismedence egészségét. Vegyetek NYUGTATÓ FÜRDŐt-stresszoldó, lazító. Keverjetek össze 4 csepp levendula-, 2 cs. ciprus-, 2 cs. narancs-, 1 cs. geránium-, 2 cs. rózsafa-, 1 cs. jázmin olajat, majd ezt 1/2 dl mézbe és ezt a keveréket a fürdővízbe. Legalább fél órát áztassátok magatokat. A hatás nem marad el!

Ajánlom még a HÁT- ÉS GERINCMASSZÁZSt. Ennek is stresszoldó, izomlazító hatása van Ezen kívül még gyógyít és szépít.


A HAJVÁGÁS napjai az Oroszlán és az azt követő Szűz napok. Bár az, hogy kizárólag Oroszlánkor vágatunk hajat, még nem biztos szer a hajhullás ellen! Az Oroszlán-minőség főleg a férfihormonokra hat, ez az oka annak, hogy a haj és szőr megerősödik. Ebben az időszakban verjetek fel 2 tojást, és mosás után masszírozzátok a hajatokba. rövid ideig hagyjátok rajta, aztán meleg vízzel öblítsétek le. Fontos, hogy a legutolsó öblítés hideg vízzal történjen. Ilyenkor ne szárítsátok meg a hajatokat. Ha mégis muszáj, várjatok vele negyed órát.


HAT: szív, hát rekeszizom, vérkeringés, ütőerek, érzékszervek

Ilyenkor fájhat a hát, a szív jobban ver. Álmatlan éjszakákat okozhat. Kerülni kell mindent, ami túlterhelheti a szívet, a keringést!


Mivel melegnap, erőteljes kiszárító hatású. Ekkor talán valamivel szomjasabb lesz az ember, mint egyébként. Szellőztethettek jó nagyot, nem fog kihülni a lakás.

Festésre alkalmatlan napok, mivel túlságosan kiszárad a fal, és a festék esetleg megrepedezhet.

Ezek a legjobb KIRÁNDULÓNAPok!!!


Gabona-, és fűvetésre, gyümölcsfák nemesítésére legalkalmasabb napok.


Tartalmas és kellemesen eltöltött hétvégét kívánok mindenkinek


(Nem bánnám, ha néha leírnátok tapasztalataitokat. Mindenkinek jó lehet a visszajelzés!)

Kiscsikó

113. aed3e137e4 (válaszként erre: 110. - Dorsi)
2006. márc. 7. 19:13
Én is olvaslak!!! Szerintem nagyon sokan, úgyhogy írjál szorgalmasan :)
112. Dorsi
2006. márc. 7. 15:44

2006.Március.8-9.


A Hold a RÁK jegyben jár.Víznapok, melyekhez a szénhidrátot társítjuk. A szénhidrát az idegek tápláléka, a szervezet a lehető legoptimálisabban hasznosítja. Akinek sokat kell fogynia, és a Hold éppen növőben van (mint most!), fogja vissza magát. A szénhidráttartalmú élelmiszerek ezeken a napokon jobban beépülnek a szervezetbe, mint máskor.

A víz napok levél napok, ezért ilyenkor a saláták és a levélnövények állnak a középpontban. A húsnak nincs nahy szerepe- egyetek helyette sovány halat, kagylót, rákot.


ZÖLDSÉGEK: padlizsán, levélnövények, fejes saláta, karfiol, édeskömény, uborka, fokhagyma, karalábé, póréhagyma, mangold, gomba, kelbimbó, vöröskáposzta, spárga, spenót, fejes káposzta, kelkáposzta, cukkini, hagyma


GYÜMÖLCSÖK:banán, füge, licsi, dinnye, rebarbara, szőlő


HÚS-HAL: osztriga, homár, feketekagyló, hering


EGYÉB: juharszirup, konyak, pezsgő, fagyi, méz, likőr, mák


A Rák Hold ideje a biztonság utáni vágy jegyében telik.


HAT: mellkas, tüdő, gyomor, máj, epe, idegrendszer

Ilyenkor jellemző lehet ránk a könnyű nyugtalanság. Alkalmanként a gyomor is megbolondulhat, ilyenkor ajánlatos a könnyű étkezés.


Kedvező napok a szobanövények öntözésére, virágok trágyázására, tápoldatozására.


Aki reumában szenved, annak nem ajánlatos most az ágyneműjét az ablakpárkányon vagy az erkélyen szellőztetni. A nedvesség ottmarad a tollak között, és huzatot érzünk egész éjjel. Ez vonatkozik a nem toll ágyneműre is.


Mosónap, bár hízó Hold van. Ilyenkor arra kell figyelni, hogy jobban habzik a mosóvíz, a makacs foltok az anyagban maradhatnak. Ajánlatos az áztatás!!! Az értékes és kényes ruhadarabokat csak fogyó holdnál ajánlatos beadni a tisztítóba.

A fapadlót, parkettát most nem érdemes felmosni, felsikálni. A nedvesség beszivároghat a repedésekbe, a fa megvetemedhet, hosszabb idő után el is korhadhat. Ilyenkor csak fel kell söpörni, vagy porszívózni!


Szellőztessünk, de csak röviden.


Festésre és lakkozásra teljesen alkalmatlan napok, mert a festék, lakk rosszul szárad.


Ezeken a napokon nagyobb az esélye a csapadéknak. Mindenki vigyen magával esernyőt, vagy esőkabátot, kapucnis kabátot!


Most tartózkodjatok a hajvágástól, hajmosástól. Ha Rák napján vágják le a hajat, akkor kócos és nehezen kezelhető lesz.


JAVASLOM:

Intimtorna (megőrzi a kismedence egészségét)

Mellmasszázs, mellápolás (szépít, fiatalít, önbizalmat ad)

Nyugtató fürdő (stresszoldó, lazító)

Úszás (zsírégető, szépít, gerinclazító, hátizom erősítő)


Mindenkinek tartalmas Rák napokat kívánok!!!

111. molntak (válaszként erre: 110. - Dorsi)
2006. márc. 7. 14:51

én olvaslak olvaslak!!!

Figyu hogy állsz a horoszkóppal? Mármint tudsz csinálni? Ha igen mit tudsz megmondani belőle??

110. Dorsi
2006. márc. 7. 14:35
Hahó!!! Van itt valaki rajtam kívül is?! Mert magamnak nem írogatom be ezeket a dolgokat!
109. Dorsi (válaszként erre: 108. - Hoxa)
2006. márc. 3. 07:03

Szia!


Egyetlen egy félelmem van csak! Mivel 7-re vagy kiírva, attól tartok, hogy majd meg akarják nálad indítani a szülést, és az Bendzsinek nem tenne jót! Ő tudja jól, hogy mikor kell világra jönnie!


Vigyázz magatokra!

Dorsi

108. Hoxa
2006. márc. 2. 14:43
Dorsi, feltétlenül beszámolok :)
107. Dorsi
2006. márc. 2. 14:36

Mivel nem leszek itthon a hétvégén, írom tovább!


Március.6-7.


A Hold az Ikrekben tartózkodik, s kedd este 23.39-ig ott is marad. Levegő (fény)-nap, felszálló Holddal. Ezeken a napokon szervezetünk különösen jól hasznosítja a zsírokat, ezért nem is rakódik le olyan gyorsan. Zsírosabb halak is kerülketnek ilyenkor az asztalotokra (pl. lazac, angolna). Virág napok, sajnos zöldségekből ilyenkor nem nagy a választék. Most ki lehet próbálni a virágteát a szokásos kávé helyett!


ZÖLDSÉGEK: articsóka, avokádó, karfiol, brokkoli, saláta, paradicsom, kelbimbó, cukkini


GYÜMÖLCSÖK: sárgabarack, cseresznye, sárgadinnye, lime, mangó, nektarin, őszibarack, aszalt gyümölcsök


TEJTERMÉKEK: vaj, túró, tejszín


HÚSOK: liba, kacsa, marha, angolna, lazac, tonhal


EGYÉB: akácméz, tojás, kókuszdió, kókusztej, mandula, marcipán, mák, diófélék, olívaolaj, olajbogyó, növényi olajak, fenyőmag, szezámmag, napraforgómag


Az Ikrek napokat a kíváncsiság és a találkozások fölötti öröm határozza meg. De vigyázzatok: a féktelen jókedv gyorsan átcsaphat idegességbe, és stresszhez vezethet!


HAT: váll, kar, kéz, tüdő, mirigyrendszer. Ekkor különösen figyelni kell a reumatikus bántalmakra. A vállövet minnél több jóban kell részesíteni!!!


JAVASLOM:

Pihenés (belső szervek méregtelenítése)

Intimtorna (megőrzi a kismedence egészségét)

Kéztorna (jótékonyan hat a kéz keringésére, lazítja az ujjakat, frissít)

Frissítő fürdő (betegségmegelőző, teljesítményfokozó)

Tánc (bármi ami örömet ad)

Sütés, kenyérsütés

Szellőztetés HOSSZABB ideig (a vér oxigén tartalma befolyásolja a közérzetünket!)


Ez a két nap a nagytakarításra a legjobb!!!

106. Dorsi
2006. márc. 2. 14:05

Március.3-5.


A holnapi nap vegyes mivel a Hold 11.23-ig a Kosban tartózkodik, csak utána lép át a Bikába. Vasárnap 15.30-ig tartózkodik ott, s átlimbózik az Ikrekbe.


BIKA napok: Hidegnap, a Hold leszálló ágban és HÍZÓBAN!Földjegy.


A földjegyekhez társított növényi rész természetesen a gyökér. A variációk lehetősége szinte korlátlan. A hagyományos, praktikus étrend ilyenkor különösen jól kiegészíthető egytálételekkel, felfújtakkal. A földjegyekhez még a sót társítják, amire a vérnek és más tstnedveknek van szükségük. Ezért befolyásolják a föld napok a vérkeringést. Akinek magas a vérnyomása legyen óvatos. Mindig tengeri vagy jódozott sót használjatok!

A Bika Holdhoz a kiadós házikoszt illik. Az előtérben az ételek élvezete áll, de ha fogyni szeretnétek, válasszatok zsír-, és szénhidrátszegény recepteket!


ZÖLDSÉGEK: édeskömény, burgonya, fokhagyma,

karalábé, sütőtök, póréhagyma, torma,

répa, pasztinák, gomba, hónapos retek,

retek, cékla, zeller, spárga, hagyma,

csicsóka, karórépa

GYÜMÖLCSÖK: alma, banán, kivi, mirabella

TEJTERMÉKEK:vaj, krémföl, joghurt, tej, tejszín

EGYÉB: füstölt élelmiszerek, méz, kapribogyó

csalamádé, diófélék


HAT: gége, beszélőszervek, fogak, torok,

állkapocs, tarkó, mandula, fül,

vérkeringés


JAVASLOM: intimtorna (megőrzi a kismedence

egészségét)

szauna, infraszauna (keringést javít,

méregtelenít, erősít)

tarkó- és nyakmasszázs (stresszoldó,

frissítő, gyógyító)

testradír (méregtelenít, eltávolítja

az elhalt hámsejteket, javítja a

bőrlégzést)

algás testkezelés (méregtelenít, eltá

volítja a szervezet nehézfémszennye

zettségét, táplál, szépít)

bőrápolás-bőrtáplálás (regenerál,

szépít, fiatalít)


Ha elkerülhető senki ne menjen most fogorvoshoz, és semmiféle szájsebészeti beavatkozás sem ajánlott!!!

Ideális napok a lakásszépítésre, rendezgetésre. viszont a szellőztetést csak röviden végezzétek bármennyire is süt a napocska! Mivel hidegnapok hamar kihülhet a lakás.

105. Dorsi (válaszként erre: 104. - Molntak)
2006. márc. 2. 13:31
Remélem Hoxa tudósít minket a történésekről. Eddig akinek én montam a szülés időpontját, annak bejött. Volt akinek a baba nemébe is beletrafáltam. Ez nem boszorkányság, bár már volt aki azt mondta rám.
104. molntak (válaszként erre: 102. - Dorsi)
2006. márc. 2. 07:48
Na erre kíváncsi vagyok! Ha így lesz kinevezlek boszorkánynak. Mesélj miket tudsz még csinálni?
103. 4726e582cf (válaszként erre: 97. - Dorsi)
2006. márc. 1. 21:45

Szia! Heh... nem előtte volt ilyen nap egy hétig? Majdnem megvesztem a folyamatos fejfájástól :(, holott nem vagyok fejfájós egyáltalán :).

Mindegy, elmúúlt :).


Jó, hogy megint van Holdnaptár :D

102. Dorsi (válaszként erre: 101. - Hoxa)
2006. márc. 1. 17:59

Szia!


Azért nem akar Bendzsi kibújni, mert még nem is kell neki! Majd csak Március.11.-én kell megszületnie. +,- 1-1 nap. Addig már kibírod, főleg ezzel a tudattal!

Ha van még kérdésed nyugodtan tedd föl!


Puszi: Kiscsikó

101. Hoxa (válaszként erre: 99. - Dorsi)
2006. márc. 1. 16:23

Szia Kiscsikó!


Imhol az adatok:

Kiírva: 03.07.

Utolsó m.: 2005.06.05.

Ciklus: 28 napos


Hoxa

100. Mariann (válaszként erre: 97. - Dorsi)
2006. márc. 1. 13:03

Szia KiscsikÓ!

De jó, hogy itt vagy ismét! Nekem nagyon hiányoztak az írásaid a holdacskáról! Örülök, hogy folytatod!

99. Dorsi (válaszként erre: 98. - Hoxa)
2006. márc. 1. 12:22

Szia Hoxa!


Pontosan mikorra vagy kiírva? Azt tudod e, hogy mikor fogant meg Bendzsi? Illetve nekem az is elég ha az utolsó mensid dátumát megadod, plussz azt hogy hány napos volt egy ciklusod átlagban, vagy pontosan!!?


Puszi

98. Hoxa (válaszként erre: 97. - Dorsi)
2006. márc. 1. 12:02

Szia Kiscsikó Dorsi!


Örülök, hogy újra felbukkantál és én nagyoon szeretném újra olvasni a Holdnaptárt.


Szüléssel kapcsolatban nem látni valamit? Már csak egy hetem van és már nagyon szeretnék, de csak nem akar megindulni Benjámin kifelé. Hátha kell valami fenti erő a számára :)))


Hoxa

97. Dorsi
2006. márc. 1. 09:27

Akor megpróbálom felkelteni az érdeklődést!


A Hold ma belépett a Kos csillagjegybe. 2 napig tartozkodik itt, aztán továbbáll. Melegnap (tűz-jegy), leszálló Holddal, ráadásul HÍZIK. Fehérje napok. Ha általában nehezen is emésztitek meg a fehérjéket, ezeken a napokon egész nyugodtan fogyaszthattok fehérjetartalmú ételeket!!! A növényeknek ilyenkor a termés részét fogyasztjuk.

ZÖLDSÉGEK: padlizsán, avokádó, bab, borsó, uborka, fokhagyma, karalábé, tök, lencse, paprika, szójabab, paradicsom, cukkini, hagyma,

GYÜMÖLCSÖK: ananász, alma, sárgabarack, banán, körte, datolya, eper, füge, cseresznye, kivi, dinnye, narancs, őszibarack, szőlő, citrom, szilva,

TEJTERMÉKEK: túró, joghurt, tej, aludttej, juhsajt, mozzarella, parmezán sajt,

HÚSOK: szárnyasok, vadhús, borjú, bárány, hal,

EGYÉB: tojás, tofu, olajbogyó,

Mindegy, hogy mit főztök ma (elég nagy a választék!), a pikáns-csípős fűszerek nem hiányozhatnak belőle. Bátran használhattok erőspaprikát, chilit vagy cayenne borsot. Én kettő napra főzök Palóclevest és Csirkepörköltet (magamnak franciasalátával).

A kos napok erősen hatnak a fejre, agyra, szemre, az érzékszervekre, ne csodálkozzatok, ha fáj a fejetek. Ha lehet ezeket a napokat stresszmentesíteni kell. Igyatok sok tiszta vizet, mellőzzétek a kávét, csokit, cukrot!!!

Ilyenkor NEM szabad fejműtéteket sem végezni, nem lesz jó a kimenetele! Fogászati TILALOM érvényes ezekre a napokra!!!

A legjobb kiránduló nap, szellőztetni lehet a lakást jó hosszan, nem fog kihülni!!!

Javaslom az intimtornát (megőrzi a kismedence egészségét), szaunát-infraszaunát(keringést javít, méregtelenít, immunrendszert erősít), arc- és fejmasszázst (szépítő, frissítő, gyógyító), arc- és fejtornát (fiatalít, regenerál, erősíti a szem izmait) vegyetek szépítő fürdőt (önbizalmat ad, harmóniát teremt).

Aki szeret táncolni az most bármit táncolhat, a lényeg, hogy örömmel tegye. Ha szoptatsz és már szeretnéd elválasztani babácskádat, azt most nagyobb sikerrel teheted mint máskor!!! Most lehet kenyeret, vagy sütit sütni! Tuti jól fog sikerülni!


Mindenkinek sikeres, jó napokat kívánok!!!!

Kiscsikó

96. Dorsi
2006. febr. 28. 18:12

Sziasztok újra!


Én vagyok az, Kiscsikó! Sajnos sokáig nem tudtam belépni a weboldalra, de most sikerült kiküszöbölni a gondokat. Ha kéritek szívesen folytatom a Holdnaptárat, válaszolok titeket érdeklő kérdésekre (ha tudok)! Dorsi

95. Hoxa
2005. okt. 23. 17:45

Sziasztok!


Nem tudom közületek hányan olvasták régen Kiscsikó Holdnaptárját. Nekem nagyon hiányzott, így most megkértem, hogy vezesse tovább ezt a topikot.

Már csak egy kis technikai gixert kell kiküszöbölni :)


Hoxa

2004. jún. 9. 21:43

Sziasztok!


Holnap du. leutazunk a Balcsira,így most beírom amit tudok,de csak röviden.Ha több is érdekel benneteket lapozzatok vissza!


Pussz!


Még mindíg fogyó hold van!

2004.Június.11-12.(péntek-szombat)


A Hold a KOS jegyében jár!Ezek a napok az újrakezdésnek kedveznek.Aktívak és dinamikusak vagyunk.


TŰZJEGY,meghatározó táplálkozási minősége a FEHÉRJE.Társított növényi rész a GYÜMÖLCS.


2004.Június.13-15.(vasárnap-kedd)


A Hold a BIKA jegyben jár.Az élvezetek és az érzelmek napjai.Ilyenkor hajlamosak vagyunk a féktelenségre.


FÖLDJEGY,táplálkozási minősége a SÓ.Társított növényi rész a GYÖKÉR.


93. Kiscsikó (válaszként erre: 92. - Kiscsikó)
2004. jún. 7. 21:55

FOLYTATÁS!!!


TESTI HATÁSAI:

-A halak a legjobb időszak a lábfürdőkre és a tyúkszemek kezelésére(de nem a kioperálásukra).A lábon található szemölcsöket a halak idején sikeresen lehet kezelni.

-A halak napjainak különlegessége:minden,amit ezeken a napokon magunkhoz veszünk sokkal,de sokkal intenzívebben hat,mint bármilyen más napon.


KERT és TERMÉSZET:

-Minden ezen a napon leszedett dolgot ajánlatos azonnal felhasználni.

-KEDVEZŐ levéltermések ültetése és vetése.Szoba és erkélynövények öntözése.Fűnyírás,virágok trágyázása.

-KEDVEZŐTLEN gyümölcsfák és bokrok metszése.Konzerválás,vermelés és raktározás.


HÁZTARTÁS és HÉTKÖZNAPOK:

-fogyó holdnál halakban mosott szennyes tisztább lesz mint máskor

-Az olajfoltokkal kapcsolatban:fogyó holdnál,víznapon(most),dörzsöljétek be 1 kis zsírral.Utána "rendesen" mossátok ki.

-Még mindig jó az ablakmosás,nagytakarítás.

-Röviden,gyorsan szellőztessetek.

-A festék rosszul szárad,ne fessetek,meszeljetek!


2004. jún. 7. 21:28

2004.Június.08.-10.(kedd-csütörtök)


A Hold a HALAK jegyben jár.Ilyenkor nyugodtan hagyatkozhatunk a megérzéseinkre,és az apró ritusok is nagyon fontosak.Fenáll azonban a mohóság veszélye is(el a kezekkel a csokitól!)Szerdán utolsó negyed lesz!


VÍZNAP-ilyenkor soha nem szárad fel egészen a föld.Nagyobb az esélye a csapadéknak is.Szervezetünk különösen jól hasznosítja a SZÉNHIDRÁTOKAT!-az idegek tápláléka.A víz napok LEVÉL napok,ezért ilyenkor a saláták és a levélnövények állnak a középpontban.A húsnak nincs nagy szerepe-egyetek helyette sovány halat vagy kagylót,rákot.


ÉLELMISZEREK:

-padlizsán,levélnövények,fejes saláta,karfiol,sampinyon,édeskömény,uborka,fokhagyma,karalábé,póréhagyma,mangold,gomba,kelbimbó,vöröskáposzta,spárga,spenót,fejes káposzta,kelkáposzta,cukkini,hagyma,mák

-licsi,dinnye,rebarbara,szőlő

-osztriga,homár,feketekagyló,hering


ÉTELEK:

-Jeges tea(F.)

-Zöld gyümölcssaláta édesköménnyel(F.)

-Csirkegulyás naranccsal(F.)


2004. jún. 5. 21:42

2004.Június.06-07.(vasárnap-hétfő)


A Hold a VÍZÖNTŐ jegyében jár.Kedvező napok új barátságok kötésére és a régiek felfrissítésére.Nyitottak és vállalkozó kedvűek vagyunk.


LEVEGŐ napok,szervezetünk ilyenkor különösen jól hasznosítja a zsírokat,ezért nem is rakódik le olyan gyorsan.Ezeken a napokon nyugodtan kiélhetjük a csoki és chips iránti vágyunkat,de csak most fogyó hold idején.Zsírosabb halak-mint lazac és az angolna-is kerülhetnek ilyenkor az asztalra.A levegő napok VIRÁG napok.Kávé helyett igyatok virágteát!


ÉLELMISZEREK:

-articsóka,avokádó,karfiol,brokkoli,saláta,paradicsom,kelbimbó,cukkini

-sárgabarack,cseresznye,sárgadinnye,lime,mangó,nektarin,őszibarack,(aszalt gyümölcsök)

-vaj,túró,tejszín

-liba,kacsa,marha,angolna,lazac,tonhal

-tojás,kókuszdió,kókusztej,mandula,mák,diófélék,olivaolaj,olajbogyó,növényi olajak,fenyőmag,szezámmag,napraforgómag


ÉTELEK:

-Csirkrsaláta(F.)

-Csirkeleves mangóval(F.)

-Sajtal sült karfiol(F.)

-Pulykaragu brokkolival(F.)


LEVEGŐNAPOK:

A föld és a növények ilyenkor több fényt szívnak magukba,mint egyébként,az emberre gyakorolt hatásuk általában nagyon kellemes.Az autóvezetők néha kellemetlenül érezhetik magukat:még felhős ég esetén is úgy érezzük néha,hogy napszemüveget kell feltenni,mert a fény nagyon élesnek tűnik.


TESTI HATÁSAI:

-A vízöntő a lábszárra és a bokára hat.Ilyenkor nem ritkák a visszérgyulladások.Itt az ideje,hogy valami jó visszérkrémet (Lioton gél) kenjetek a lábatokra,és polcoljátok fel.

-Aki hajlamos a visszérre,az jól teszi,ha ezekben a napokban mellőzi a hosszas állást,az egyszerű városjárás a vízöntő napjaiban rémálommá válhat.A txisoknak ilyenkor általában több dolguk van.

-A visszérműtéteket nem ajánlatos vízöntőkor végezni!!!


KERT és TERMÉSZET:

-Majdnem minden kerti munkára alkalmatlan napok.Ajánlatos a legszükségesebbekre szorítkozni.

-KEDVEZŐ gyomláláshoz felkapálni,miközben a gyom ottmaradhat rothadni.Olyan virágok időközi ápolására,amelyek nem akarnak rendesen virágozni.

-KEDVEZŐTLEN pikírozni,mert az átültetett növények nem eresztenek gyökeret,és kidőlnek.


HÁZTARTÁS és HÉTKÖZNAPOK:

-A fapadlót,parkettát érdemes alaposan felsikálni.

-Ablakmosáskor (ha most teszitek) a vízbe egy leheletnyi borszesz is elég.Ilyenkor fölöslegesek az erős vagy magas koncentrációjú szerek.A befüstölődött számítógép- vagy TVképernyőt is ilyenkor érdemes tisztítani.

-Legideálisabb napok a nagytakarításra,mert a rögtön utána követkeező vízjegy, a halak,támogat mindenféle alapos tisztítást.

-Szellőztessetek alaposan-kiadósan!

-Ajánlatos alaposan kiszellőztetni az ágyneműt,a matracokat is,de kerüljétek az erős napsugárzást!

2004. jún. 3. 17:25

2004.Június.04-05.(péntek-szombat)


A Hold a BAK jegyében jár.A tisztaság és a rend a követendő cél,és ezt könnyen meg is valósíthatjuk,mert megvan hozzá a belső késztetésünk is.Ilyenkor könnyen el tudjuk intézni a fontos dolgokat,ami pedig fölösleges,azt félresöpörjük.


A FÖLDjegyekhez a SÓt társítják,amelyre a vérnek és más testnedveknek van szüksége.Ezért befolyásolják a földnapok a vérkeringést.Akinek magas a vérnyomása legyen óvatos.Mindig tengeri vagy jódozott sót használjatok.

A földjegyekhez társított növényi rész a GYÖKÉR.A bak hold alatt a főzés gyorsan és egyszerűen megy.


ÉLELMISZEREK:

-édeskömény,fokhagyma,karalábé,póréhagyma,torma,répa,pasztinák,gomba,retek,cékla,zeller,spárga,répa,hagyma

-alma,kivi

-vaj,krémföl,joghurt,tej,tejszín

-füstölt ételek,kapribogyó,csalamádé,diófélék


ÉTELEK:

-Csirkés sárgarépatál(F.)

-Póréhagymás marhafilé(F.)


TESTI HATÁSAI:

-A bak napjain általában a csontok és különösen a térd szükségtelenül nagy megerőltetésének lehetnek következményei.

-Ilyenkor a térdet minden mozgás erősen igénybe veszi.Megelőzés vagy gyógyítás céljából nagyon jó szolgálatot tesznek a térdborogatások.Az összes többi csontot is kényeztethetitek ilyenkor egy kicsit.


KERT és TERMÉSZET:

-NAGYON KEDVEZŐ gazt gyomlálni!!!

-KEDVEZŐ gyökérnövények ültetése,palántázása és vetése.Növények,erdőszélek és cserjék irtása,ritkítása.Trágya- vagy komposztdomb rakása.Földben előforduló kártevők irtása.Gyenge gyökérképződésű virágok időközi trágyázása.Gyökértermések konzerválása.


HÁZTARTÁS-HÉTKÖZNAPOK:

-Minden fogyó holdnál kipucolt cipő hosszabb ideig marad tiszta,a bőr is tartósabb marad.

-Csak röviden és gyorsan szellőztessetek!

-Mindenféle bőrápolásra alkalmas napok!

-A legmegfelelőbb időpont a láb és kéz körmeinek ápolására,levágására és reszelésére!

-Vegytisztításnál mellőzzétek a bak napokat mert az gondoskodik a ruhadarabok rettegett "kifényesedéséről"!!!

2004. jún. 1. 22:43

2004.Június.02.-03.(szerda-csütörtök)


A Hold a NYILAS jegyében jár.Kedvező napok arra,hogy új dolgokat próbáljunk ki,hogy szabadon szárnyaljon a fantáziánk.Érdeklődők és nyitottak vagyunk.Függetlenség,szabadság és az önmegvalósítás a legfontosabb.

Csütörtökön TELIHOLD lesz.Ekkor változás kezdődik:minden energia a fogyásra koncentrálódik.Most érdemes elkezdeni a fogyókúrát.A telihold erős energiái azonban idegessé és nyugtalanná is tehetnek.Azoknál,akik érzékenyek erre,felerősödhetnek az anyagcsere- és az emésztési zavarok.


A TŰZjegyek meghatározó táplálkozási minősége a FEHÉRJE.Hozzá társított növényi rész a GYÜMÖLCS(TERMÉS).


ÉLELMISZEREK:

-padlizsán,avokádó,bab,borsó,uborka,fokhagyma,karalábé,tök,lencse,paprika,szójabab,paradicsom,cukkini,hagyma

-ananász,alma,sárgabarack,körte,eper,cseresznye,kivi,dinnye,narancs,őszibarack,szőlő,citrom,szilva

-túró,joghurt,tej,aludttej,juhsajt,mozzarelle,parmezán sajt

-szárnyasok,vadhús,borjú,bárány,hal

-tojás,tofu,olajbogyó


ÉTELEK:

-Meleg saláta hallal(fehérje)

-Marhafilé gyömbérmártásban(fehérje)

-Sütőtökleves korianderrel(semleges)

-Szederkrém(fehérje)


TESTI HATÁSAI:

A nyilas a csípőre,a medencére,a bélre,a keresztcsontra és a combcsontokra hat.Főleg az isiász,a visszerek és a combok hallatnak magukról ezeken a napokon.Rendkívül jótékonyak a masszázsok,amelyek fellazítják az izomgörcsöket.

Nem ajánlatos edzés nélkül hosszú kirándulásokat tenni.


KERT és TERMÉSZET:

NAGYON KEDVEZŐ mindenféle gyümölcs és magasra növő zöldség ültetése és vetése(futóbab,komló...)

KEDVEZŐ gyümölcsfák és bokrok metszése,gabonavetés(főleg kukorica),gabona-zöldség és gyümölcs trágyázása,föld feletti kártevők irtása.

KEDVEZŐTLEN kapálni és gyomlálni(a gyom gyorsan nagyra nő),salátát ültetni.

2004. máj. 30. 21:37

2004.Május.31.-Június.01.(hétfő-kedd)


A Hold a SKORPIÓ jegyében jár.Önuralom,kötelességtudat,megbízhatóság áll a középpontban.Bátrak vagyunk és készek akár tabuk ledöntésére is.


VÍZ elemű nap,napminősége is VÍZ és ezek LEVÉLNAPok,ezért ilyenkor a saláták és a levélnövények állnak a középpontban.A húsnak nincs nagy szerepe-egyetek helyette sovány halat vagy kagylót,rákot.


ÉLELMISZEREK:

-padlizsán,levélnövények,fejes saláta,karfiol,sampinyon,édeskömény,uborka,fokhagyma,karalábé,póréhagyma,mangold,gomba,kelbimbó,vöröskáposzta,spárga,spenót,fejes káposzta,kelkáposzta,cukkini,hagyma,mák

-licsi,dinnye,rebarbara,szőlő

-osztriga,homár,feketekagyló,hering


ÉTELEK:

-Török uborkasaláta(semleges)

-Zöldfűszeres póréhagymakrém-leves(semleges)

-Rucolasaláta gombával(fehérje)

-Ardenneki párolt hús(fehérje)

-Cukkinis halleves


TEST és EGÉSZSÉG:

-Egy állatövi jegy sem hat olyan erősen a nemi szervekre,mint a skorpió.A cickafarkas megelőző ülőfürdők ilyenkor sgíthetnek egyes női bajokon.

-Leendő anyáknak mindenféle megerőltetéstől ajánlatos tartózkodni,mert ilyenkor könnyebben bekövetkezik a vetélés,főleg ha a hold növőben van!(Mint most!)

-Ilyenkor a húgyvezeték is rendkívül érzékrny,és hálás a pozitív hatásokért.A hideg láb és a nem kellőképpen melegen tartott medence- és vesetájék ezekben a napokban könnyen hólyag- és vesegyulladáshoz vezethet.

-Aki reumában szenved,jobb ha ezeken a napokon nem szellőzteti az ágyneműjét kint az ablakpárkányon vagy az erkélyen.A nedvesség a tollakban marad.


HÁZTARTÁS-HÉTKÖZNAPOK:

-Ne fessetek,lakkozzatok!A víznap alkalmatlan ezekre a tevékenységekre,mert a festék rosszul szárad.

-Víznapokon soha nem szárad fel egészen a föld.Nagyobb az esélye a csapadéknak is.Lehetőleg ne menjetek el otthonról esőkabát vagy esernyő nélkül,ha pedig az a tervetek,hogy valahol letelepedjetek piknikezni vagy fürdeni,akkor mindenképpen vigyetek magatokkal plédet!


KERT és TERMÉSZET:

NAGYON KEDVEZŐ mindenféle gyógynövényt vetni,ültetni,valamint betakarítani és szárítani.Csigákat irtani(most különösen hatékony hiszen növő hold van).

KEDVEZŐ leveles zöldséget ültetni és vetni,füvet nyírni.Szobai és erkélynövényeket öntözni.Virágokat és mezőt öntözni(zöldségnek nem olyan jó).

KEDVEZŐTLEN gyümölcsfákat és bokrokat kivágni,fákat kivágni(szúveszély).



2004. máj. 30. 20:55

Szia Mindenkinek!


Jól esik,hogy néha hiányzom Nektek.

Bocs,hogy most megint kiesett 2 nap,de két hasmenős-hányós gyerek mellett se időm-se energiám nem volt a géphez ülni.

De most újra itt vagyok,hát figyeljetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook