Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Holdnaptár fórum

Holdnaptár (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
356. Bugsyka
2012. ápr. 20. 12:16

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy orange sütőtököt milyen növénytársulásal lehet/kedvező ültetni?


Állattartással kapcsolatban mire kell odafigyelni a holdnaptárt illetően?


Köszönöm.

355. Dorsi
2011. aug. 10. 17:57

Sziasztok!


Valóban, igen! Iszonyat régen voltam itt. Nagyon sok minden történt közben velem, a családommal. Jó is, rossz is. Szándékom szerint egy saját blogban fogom írni a naptárat. Ha érdekel benneteket, szívesen várlak titeket!


Puszilok mindenkit: Dorsi

354. s700
2010. dec. 29. 14:53
Ebben minden benne van, hogy mikor moss hajat, mikor öntözz, meg ilyenek is!
353. 1986Anita (válaszként erre: 352. - S700)
2010. dec. 29. 14:31
Én is egy nagyon szép naptárat kaptam a kis sógorkámtól, amiben benne vannak, hogy mikor milyen fázisban van a hold, stb... Úgy örültem neki :-)
352. s700
2010. dec. 29. 12:41

Én most holdnaptáras határidőnaplót vettem magamnak. Így nem kell mindig a netet bújnom, hogy mi hogyan is van...

Ráadásul nagyon szépen is néz ki.

Ha valakit érdekel: harmonet oldalon holdnaplot kell keresni.

351. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 350. - 1986Anita)
2010. dec. 21. 06:32
Reméljük :)
2010. dec. 20. 17:11
Na megtaláltam, január 20-a körül kell elmennem levágatni a hajam a holdnaptár szerint :-) Addig csak-csak kibírom valahogy :-) Remélem beváltja a várt reményeket...
2010. dec. 19. 13:52
A Hold hatással van a hajhagymákra és a hajvágásra is. Több évszázados, talán ezernél is több éves megfigyelés, vagy talán egy elfelejtett asztrológiai tudomány alapján rájöttek arra, hogy a Hold, ahogyan áthalad a 12 zodiákus jegyen, mindig más-más hatással van például a hajvágásra is. Megfigyelték, hogy ha a Hold az Oroszlán és a Szűz jegyben tartózkodik, akkor az ebben az időszakban levágott haj megerősödik, míg ha közvetlenül az Oroszlán jegy előtt, a Rák jegyben nyiratkozunk, akkor nehezen kezelhető, kócos lesz a haj. Fésülködéskor így sok hajszál gyökerestől, hajhagymástól kitépődik a fejbőrből, és azon a helyen bizony már nem nő többet haj. Az Oroszlán és a Szűz jegyek esetében pedig annál jobban erősödnek a hajhagymák és a hajszálak, minél többször vágatunk hajat ezeken a ciklikus napokon.
2010. dec. 18. 08:36

Sziasztok!

Én hajvágás miatt érdeklődök a holdnaptár felől. Hallottam, hogy jót tesz, ha egy bizonyos napon vágatom le a hajam. Nem tudja valaki, hogy 2011. januárjában mikor a legjobb a hajvágás időpontja??? Köszi

2010. jan. 18. 16:10
sziasztok, majus vegere v junius elejere mutetem van betervezve, most nezegetem a naptarat, hogy melyik nap lenne jo. mindenkepp kedd szerda v csutortokre kellene esnie. vkinek otlete, hogy hol talalom meg a helyes valaszt? v vki egyszeruen csak tudja a valaszt? ( hmm mint a suliban :)) )
346. s700 (válaszként erre: 345. - Lunaris)
2009. dec. 4. 20:02
Nagyon köszönöm, ez szuper, pont ezt kerestem!
345. lunaris (válaszként erre: 344. - Lunaris)
2009. dec. 4. 13:46
bocs, itt a link jól: <a href="http://holdnaptar.com">holdnaptar.com</a>
344. lunaris
2009. dec. 4. 13:45
új, sokoldalú lunáris kalendárium: [link]
343. s700
2009. dec. 3. 14:49

Kár, hogy abbamaradt ez a fórum...

Én most hallottam erről a naptárról és nagyon érdekesnek találtam. Rákerestem itt és meg is találtam, csak döbbenten tapasztaltam, hogy nem működik már jóideje...

2007. nov. 29. 13:40

2007.11.30. Oroszlán

Elem: tűz


Rajtunk érezhető hatások:

Nehezen viseljük, ha nem sikerül magunkra vonnunk mások figyelmét. Ennek érdekében némi színészi eszközöket is hajlamosak vagyunk bevetni, sőt ha másképp nem megy, akár negatív főhősökké is válunk, csak az a fontos, hogy központi szerepet kapjunk "az élet színpadán."


Tanácsok:

Azzal nehezen tudjuk kivívni mások elismerését, ha mi próbálunk tisztelet sajtolni másokból. Szolgáljunk rá és várjuk meg, amíg ezt környezetünk magától sugározza felé, mindenféle kierőszakolás nélkül!


Gyermek neme fiú


Kedvező hatást fejt ki az alábbi jegyekre Kos, Ikrek, Mérleg, Nyilas


Kedvezőtlen hatást fejt ki az alábbi jegyekre Bika Skorpió, Vízöntő


Érintett szervek (Műtésük nem ajánlott!) Szív, gerinc


A könnyen felszívódó tápanyagok fehérje


Ajánlott tevékenység ablak-, üvegtisztítás, haj, és körömvágás, hajfestés, sütés, hát-, gerincmasszázs, családi ügyek megbeszélése


20h: 44m: 04s Szűz

Elem: föld


Rajtunk érezhető hatások:

Most megint inkább a szűk család, a környezet fontosabb számunkra. Kötelességtudatunk és emiatt feladataink is sokszorozódnak, megpróbáljuk bepótolni, ami az elmúlt napokban elmaradt, különös tekintettel a rendre, tisztaságra!


Tanácsok:

Mindenre van érvünk, saját álláspontunkat könnyedén megvédjük, másokét logikusan cáfoljuk, engedjünk egy kicsit, nem feltétlenül fontos, hogy mindig a miénk legyen az utolsó szó!


Gyermek neme Lány.


Kedvező hatást fejt ki az alábbi jegyekre Bika, Rák, Skorpió, Bak


Kedvezőtlen hatást fejt ki az alábbi jegyekre Ikrek, Nyilas, Halak


Érintett szervek (Műtésük nem ajánlott!) Vékonybél, idegrendszer, has

A könnyen felszívódó tápanyagok ásványi sók


Ajánlott tevékenység vasalás, varrás, egyéb javítások,mindenfajta tervezés, utazási tervek, gyógyfürdők, dauerolás, hajfestés, adóbevallások elkészítése, hivatalos ügyek elintézése

2007. nov. 29. 13:38

2007. november 29. Oroszlán

Elem: tűz


Rajtunk érezhető hatások:

Nehezen viseljük, ha nem sikerül magunkra vonnunk mások figyelmét. Ennek érdekében némi színészi eszközöket is hajlamosak vagyunk bevetni, sőt ha másképp nem megy, akár negatív főhősökké is válunk, csak az a fontos, hogy központi szerepet kapjunk "az élet színpadán."


Tanácsok: Azzal nehezen tudjuk kivívni mások elismerését, ha mi próbálunk tisztelet sajtolni másokból. Szolgáljunk rá és várjuk meg, amíg ezt környezetünk magától sugározza felé, mindenféle kierőszakolás nélkül!


Gyermek neme fiú


Kedvező hatást fejt ki az alábbi jegyekre Kos, Ikrek, Mérleg, Nyilas


Kedvezőtlen hatást fejt ki az alábbi jegyekre Bika Skorpió, Vízöntő


Érintett szervek (Műtésük nem ajánlott!) Szív, gerinc


A könnyen felszívódó tápanyagok fehérje


Ajánlott tevékenység ablak-, üvegtisztítás, haj, és körömvágás, hajfestés, sütés, hát-, gerincmasszázs, családi ügyek megbeszélése

340. aebal
2007. ápr. 27. 14:00
van benne sok igazság
339. gkreka
2007. márc. 3. 22:36
Március 3-án, szombatról vasárnapra virradó éjszaka derült idő esetén teljes holdfogyatkozás figyelhető meg Mo-rol. A teljesség fázisa alatt, 23:44 és 00:58 között Holdunk halvány vöröses színben pompázik majd.
2007. jan. 24. 08:54

2007.01.24. Kos

Elem: tűz


Rajtunk érezhető hatások:

Pörgünk ezeken a napokon és igyekszünk nehogy lemaradjunk valamiről. Azt sem szeretjük ilyenkor, ha megmondják nekünk, hogy mit csináljunk, nehezen viseljük, ha más dirigál minket és erősen megnő bennünk a harci kedv.


Tanácsok

Nehezen viseljük a Kos Hold napokon a rutinszerűen végrehajtandó dolgokat, viszont szívesen belevágunk bármilyen új dologba, próbáljuk ennek megfelelően osztani teendőinket!


Gyermek neme fiú


Kedvező hatást fejt ki az alábbi jegyekre

Ikrek, Oroszlán, Nyilas, Vízöntő

Kedvezőtlen hatást fejt ki az alábbi jegyekre Rák, Mérleg, Bak


Érintett szervek (Műtésük nem ajánlott) Fej, izomzat


A könnyen felszívódó tápanyagok fehérje


Ajánlott tevékenység

Üveg, ablaktisztítás, szellőztetés, arcmasszázs, kozmetikai arctápláló, de semmiképpen sem arctisztító kezelések, nem ajánlott a fogászati kezelés!

2007. jan. 19. 08:25

22. Halak

Elem: víz


Rajtunk érezhető hatások

Bátorításra szorulunk, önbizalmunk kissé megcsappan, nem vagyunk benne biztosak, hogy önerőből is képesek vagyunk végrehajtani dolgokat. Ezeken a napokon gyaktrabban előfordulhat, hogy vágyunk egy kis egyedüllétre.


Tanácsok

Könnyebb most az érzelemnyilvánítás, ajándékozzuk meg a közvetlen környezetünkben élőket, társunkat, szüleinket, gyermekeinket apróbb figyelmességgel, készítsük el kedvenc teájukat, kávéjukat, italukat, ahogy szeretik és üljünk melléjük picit beszélgetni.


Gyermek neme lány


Kedvező hatást fejt ki az alábbi jegyekre

Bika, Rák, Skorpió, Bak

Kedvezőtlen hatást fejt ki az alábbi jegyekre Ikrek, Szűz, Nyilas


Érintett szervek (Műtésük nem ajánlott!) Lábszár, boka, idegrendszer


A könnyen felszívódó tápanyagok szénhidrátok


Ajánlott tevékenység

talpmasszázs, úszás, vízi sportok, szauna, lábápolás, öntözés, zenehallgatás, meditációk


de! nem ajánlott a pedikűr, hajvágás, hajmosás, hajfestés!

2007. jan. 19. 08:22

2007.01.21. Vízöntő

Elem: levegő


Rajtunk érezhető hatások

Intúicióink, alkotó kedvünk szárnyal, a hagyományos dolgok viszont csak kevéssé érdekelnek minket a Vízöntő Hold napokon. Társas kapcsolatainkra is nagy hangsúlyt fektetünk, próbálunk családtagjaink, barátaink kedvében járni.


Tanácsok

Szervezzünk barátainkkal közös programokat ezeken a napokon, de ne legyen túl kötött elképzelésünk, sikeresebb lesz a társas program, ha mindenkinek lehetőséget adunk a rugalmas csatlakozásra.


Gyermek neme fiú


Kedvező hatást fejt ki az alábbi jegyekre

Kos, Ikrek, Mérleg, Nyilas

Kedvezőtlen hatást fejt ki az alábbi jegyekre Bika, Oroszlán, Skorpió


Érintett szervek (Műtésük nem ajánlott!) Lábszár, boka, idegrendszer


A könnyen felszívódó tápanyagok zsírok


Ajánlott tevékenység

kenyérsütés, gyakori szellőztetés, lakásátrendezés, frissítő fürdők, baráti látogatások


9h: 47m: 55s Halak

Elem: víz


Rajtunk érezhető hatások

Bátorításra szorulunk, önbizalmunk kissé megcsappan, nem vagyunk benne biztosak, hogy önerőből is képesek vagyunk végrehajtani dolgokat. Ezeken a napokon gyaktrabban előfordulhat, hogy vágyunk egy kis egyedüllétre.


Tanácsok

Könnyebb most az érzelemnyilvánítás, ajándékozzuk meg a közvetlen környezetünkben élőket, társunkat, szüleinket, gyermekeinket apróbb figyelmességgel, készítsük el kedvenc teájukat, kávéjukat, italukat, ahogy szeretik és üljünk melléjük picit beszélgetni.


Gyermek neme lány


Kedvező hatást fejt ki az alábbi jegyekre

Bika, Rák, Skorpió, Bak

Kedvezőtlen hatást fejt ki az alábbi jegyekre Ikrek, Szűz, Nyilas


Érintett szervek (Műtésük nem ajánlott!) Lábszár, boka, idegrendszer


A könnyen felszívódó tápanyagok szénhidrátok


Ajánlott tevékenység

talpmasszázs, úszás, vízi sportok, szauna, lábápolás, öntözés, zenehallgatás, meditációk


de! nem ajánlott a pedikűr, hajvágás, hajmosás, hajfestés!

2007. jan. 19. 08:20

2007.01.20. Vízöntő

Elem: levegő


Rajtunk érezhető hatások

Intúicióink, alkotó kedvünk szárnyal, a hagyományos dolgok viszont csak kevéssé érdekelnek minket a Vízöntő Hold napokon. Társas kapcsolatainkra is nagy hangsúlyt fektetünk, próbálunk családtagjaink, barátaink kedvében járni.


Tanácsok

Szervezzünk barátainkkal közös programokat ezeken a napokon, de ne legyen túl kötött elképzelésünk, sikeresebb lesz a társas program, ha mindenkinek lehetőséget adunk a rugalmas csatlakozásra.


Gyermek neme fiú


Kedvező hatást fejt ki az alábbi jegyekre

Kos, Ikrek, Mérleg, Nyilas

Kedvezőtlen hatást fejt ki az alábbi jegyekre Bika, Oroszlán, Skorpió


Érintett szervek (Műtésük nem ajánlott!) Lábszár, boka, idegrendszer


A könnyen felszívódó tápanyagok zsírok


Ajánlott tevékenység

kenyérsütés, gyakori szellőztetés, lakásátrendezés, frissítő fürdők, baráti látogatások

2007. jan. 19. 08:17

2007.01.19. Bak

Újhold 5h: 00m: 41s

Elem: föld


Rajtunk érezhető hatások:

Pontosság és megnövekedett koncentrálókészség jellemez minket. Nagyon jó időszak ez vizsgára való felkészüléshez vagy bármilyen jellegű tanuláshoz, ugyanis jóval alaposabbak vagyunk, mint más napokon.


Tanácsok:

Távlati elképzeléseinket célszerű formába önteni, most nem kerít minket hatalmába sz álmodozás és nem vezetne félre minket saját illúzióink.


Gyermek neme lány


Kedvező hatást fejt ki az alábbi jegyekre:

Bika, Szűz, Skorpió, Halak

Kedvezőtlen hatást fejt ki az alábbi jegyekre Kos, Rák, Mérleg


Érintett szervek (Műtésük nem ajánlott!) Csontrendszer térd, bőr, fogak


A könnyen felszívódó tápanyagok ásványi sók


Ajánlott tevékenység:

bőrtáplálás, szauna, kéz és lábápolás, körömvágás, szőrtelenítés, családi költségvetés megtervezése de nem ajánlott a kozmetikai bőrtisztítás, ha kozmetikushoz megy inkább pakolásokat kérjen! Méregtelenítésre, böjtre az újhold időszaka a legkedvezőbb!


7h: 15m: 18s Vízöntő

Elem: levegő


Rajtunk érezhető hatások:

Intúicióink, alkotó kedvünk szárnyal, a hagyományos dolgok viszont csak kevéssé érdekelnek minket a Vízöntő Hold napokon. Társas kapcsolatainkra is nagy hangsúlyt fektetünk, próbálunk családtagjaink, barátaink kedvében járni.


Tanácsok

Szervezzünk barátainkkal közös programokat ezeken a napokon, de ne legyen túl kötött elképzelésünk, sikeresebb lesz a társas program, ha mindenkinek lehetőséget adunk a rugalmas csatlakozásra.


Gyermek neme fiú


Kedvező hatást fejt ki az alábbi jegyekre

Kos, Ikrek, Mérleg, Nyilas

Kedvezőtlen hatást fejt ki az alábbi jegyekre Bika, Oroszlán, Skorpió


Érintett szervek (Műtésük nem ajánlott!) Lábszár, boka, idegrendszer


A könnyen felszívódó tápanyagok zsírok


Ajánlott tevékenység

kenyérsütés, gyakori szellőztetés, lakásátrendezés, frísstő fürdők, baráti látogatások

333. 737f507a35 (válaszként erre: 335. - Juniperus)
2006. dec. 6. 10:10
vért szívok...:))szívtam...
2006. dec. 5. 19:34
Híztam egy kilót, pedig nem ettem semmi tilosat6! Ez is a teliholdtól van?
2006. dec. 5. 14:27
Én teliholdkor teljesen beindulok.Egész nap kívánom a páromat és alig várom,hogy este legyen.Miért van ez?Ja és mikor növő hold van azt figyeltem meg,hogy szinte egész nap ennék.
2006. dec. 5. 14:15
Lányok,ma(12.05) telihold van, így nem is nagyon megyek emberek közé csak este sétálni.
329. arwenn
2006. dec. 3. 21:36

Sziasztok. Ismeritek a www.naturalap.hu oldalt, ott van egy jó kis holdnaptár, hogy milyen hold van éppen, milyen jegyben jár, mit érdemes olyankor csinálni (hajvágás, mosás, ....) stb.

Érdemes megnézni

2006. dec. 3. 16:43
Fura, de tényleg: roszzul alszom és sokkal ingerlékenyebb vagyok, mint máskor.Ahogy elkezd fogyni a hold ezek elmúlnak.
2006. nov. 30. 18:42
Ajaj, akkor jön a telihold és én akkor mindig dilis vagyok!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook