Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hol tudok venni kakaóbabot? (natúr, nem kandírozott...stb) fórum

Hol tudok venni kakaóbabot? (natúr, nem kandírozott...stb) (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
103. Léna123 (válaszként erre: 102. - 55Judit)
2023. febr. 18. 16:57
Ugye. 😁😁😁
102. 55Judit (válaszként erre: 101. - Léna123)
2023. febr. 17. 15:26
Csak úgy halmozod az élvezeteket ebben a nagy szegénységben! Te kis szégyentelen!😀
101. Léna123 (válaszként erre: 100. - 55Judit)
2023. febr. 17. 07:55
Igen, nekem is a töret jobban bejön. Lehet az egészet is össze fogom törni. Én most úgy eszem napok óta reggelire, hogy csinálok egy fehérjeporos zabkását, 2/3 vízzel, 1/3 tejjel, pici fahéjjal, és abba teszek 1 evőkanál töretet. Előző este készítem el, másnap reggelire eszem. Kimondottan finom, elmegy a töretből a keserű íz, átveszi a fehérjepor édes íze, csak a ropogóssága marad meg, az meg még jó is. A mai reggelimet megspékeltem még egy pár szem csoki pasztillával is.
100. 55Judit
2023. febr. 16. 17:04

Arra jutottam, hogy a nyers kakaó bab töretet legjobb enni. Jobban bejön mint az egész szem.

Pl. mai vacsorám fél doboz kaukázusi kefir, benne 1 ek. kakaó bab töret, 1 ek. tönkölykorpa, fél marék málna a fagyóból, 1 ek. méz rácsurgatva. Most ettem, finom volt.


Ki mit készít a vásárolt termékekből?

99. 55Judit (válaszként erre: 98. - Léna123)
2023. febr. 2. 12:14
Mindenképp olyanba kell tenni az őrölt babot, ami nyálkás vagy sűrű, ezért nem érzik ki a karcos kakaóbab. Tervezem chia mag pudingba is tenni. Ezzel azért vagyok bajban, mert nem tudom mivel ízesíteni. Legkevésbé a méz szaporítja a mennyiséget, de délután már nem akarok mézezni. Reggel még elmegy.
98. Léna123 (válaszként erre: 96. - 55Judit)
2023. febr. 2. 11:50
Igen én is úgy fogom megenni, hogy zabkásás reggelibe beleteszem. Csak nem mindig eszek azt. Szoktam néha gyümölcsös-zabos turmixot csinálni, esetleg abba egy evőkanállal beleturmixolni. Próbálgatom majd, de magában tény, hogy meguntam. :))
2023. febr. 2. 10:42
Én se fogok mindent vásárolni. Mondjuk nem is futná. Az első vásárlás a teszt csomag eldönti nálam is mi marad, de még lesz amit meg akarok kóstolni.
96. 55Judit (válaszként erre: 92. - Léna123)
2023. febr. 2. 10:38
Én is meguntam a rágcsálást. Úgy vált be a fogyasztása, hogy este mint mindig beáztatom kefirbe a zabpelyhet, reggel belekeverek 1 kanálnyi ledarált kakakóbabot. Csurgatok rá 1 kanálnyi mézet és finom.
95. libikóka (válaszként erre: 94. - Léna123)
2023. febr. 2. 10:38

Nem minden jöhet be,ami jó megtartjuk ami nem az megy:)

Most majd a lánykámnak rendelek süthető csoki cseppeket,,szeret sütkörészni ,,meg kakaót is.

94. Léna123 (válaszként erre: 93. - Libikóka)
2023. febr. 2. 10:18
Igen ez igaz, de a vitamint legalább be tudom venni. :D Ennek sem tudhatjuk, hogy valóban annyi mindenre jó e, de nem is tudom megenni az előírtat. Túl keserű, pár napig még megettem, aztán egyre kevesebbet, mostmár csak itt-ott, ha eszembe jut. A kis csokipasztilla az jó, még magában is, a kakaóvajat is használgatom.
93. libikóka (válaszként erre: 92. - Léna123)
2023. febr. 2. 09:31

EZ inkább olyan mint a vitamin,,arról sem tudod hogy használ, ha nem vagy beteg azért ,,ha meg az vagy nem tudod milyen lenne nélküle.

Inkább egészséges táplálék kiegészítő,,ami nem mesterséges,,esetleg finom is,,gyógynövény.


Nekem a kakaópor jó ,finomabb mint a bolti,a kakóvajat kenem jó a bőrnek,ajakápolónak is tőkéletes,töretet elrágcsáltam.

Tehát az előbbi kettőt venni fogom.

2023. febr. 2. 08:37

Sziasztok!

Kinek hogy megy a kakaóbab fogyasztás? Én rájöttem, hogy nem ettől leszek egészséges. :DDD A kezdeti lelkesedésem alábbhagyott, nem tudok naponta annyit megenni belőle, amennyit kéne a jótékony hatás elérése érdekében. Azért eszegetem néha magában is, de inkább zabkásában fogom elhasználni.

91. 55Judit (válaszként erre: 90. - Liliom10)
2023. jan. 20. 13:22
Én szoktam rágcsálni, darálni is. Darálva egyszerre 1 bő evőkanálnyit is meg tudok enni egyszerre zabkásával, turmixal, chia pudinggal. Próbálgassad neked hogy ízlik jobban aztán írd meg szereted-e.
90. liliom10 (válaszként erre: 89. - 55Judit)
2023. jan. 20. 12:31

Ma megjött a zúzott kakaóbab ! :) Még nem bontottam ki, csak örülök !

[link]

Érdemes kávédarálóban darálni belőle, vagy főleg rágcsáljam ?

89. 55Judit (válaszként erre: 88. - Liliom10)
2023. jan. 16. 10:08

Ügyes vagy!!!

Itt is egy gyorsan elkészíthető nagyon csokis zabos sütike: [link]

De hogy ne traktáljak titeket mindig receptekkel, ide teszem kedvencem Gri összes videóját. Nagyon sok egyszerű és egészséges recept van benne. [link]


Annak viszont örülnék ha életben maradna a téma, és tanulhatnék tőletek finomságok elkészítését én is.😀

88. liliom10 (válaszként erre: 86. - 55Judit)
2023. jan. 15. 18:07
Most rögtön felfalnám ! :) Sikerült magyar nyelvre váltani ! Már el is mentettem !
2023. jan. 15. 15:08

Csoki-csoki-csoki!!!!

Egészséges csokis receptet találtam, a videó alatt több is van, azokat még nem láttam de nézzük meg!!!

[link]


Aki nem tudja a szöveget magyarra váltani, annak segítek.

2023. jan. 13. 09:57

A nyugdíjas fórumba már betettem ezt a vegán csokikrémet, amit a kedvenc youtube csatornámon találtam: [link]

Ha nem tudná valaki hogy kell magyar szöveget tenni a videóra, annak segítek.

Válogassatok Gri videói között!😀

85. 55Judit (válaszként erre: 84. - Libikóka)
2023. jan. 12. 16:13

A chiának semmi íze nincsen, a kocsonyásodása miatt szokták használni, és az állítólagos egészségügyi előnyei miatt. Ebből lehet turmixolás, darálás nélkül is pudingot készíteni, könnyen emésztődik nem úgy mint a lenmag.

Ha pl. belekeverem a darált kakaóbabot, a kocsonyásság miatt nem érzeni a szemcséket, könnyen lecsúszik.

84. libikóka (válaszként erre: 83. - 55Judit)
2023. jan. 12. 14:15

Biztos finom, és dús.

A chia magot még nem próbáltam,lenmagot szoktam ha sós rágcsa alapnak.

83. 55Judit (válaszként erre: 82. - 55Judit)
2023. jan. 12. 12:03
Keto recept!
2023. jan. 12. 12:00
Most találtam!!! Így is lehet a nyers kakót fogyasztani, de szerintem a darált kakakóbabot is: [link]
81. 55Judit (válaszként erre: 80. - Léna123)
2023. jan. 12. 11:44

Igen, első nap 7db. változó méretű babokat mértem, az 10gr. volt. Ha teljesen csapott 2 ek. daráltat eszel, az is 10gr. Az én kanalam szerint.

Én se érzem a kakakóvaj ízét, csak azt hogy zsiradék, de állítólag a legegészségesebb, és nem árthat meg ha a csokipasztillával bekapok 2 szemet. Este mikor nasi hiányzik akkor eszek 2-3 szem pasztillát.

80. Léna123 (válaszként erre: 76. - 55Judit)
2023. jan. 12. 11:16
Az ajánlás szerint napi 5-7 szem egész, vagy 1-2 evőkanál töret a napi adag. Akkor valószínű a 7 szem lehet kb. 10 grammnyi. Grammra nem tudtam, mennyi javasolt. Egyelőre maradok az 5 szemnél, de én is kipróbálom, hogy reggelibe belerakni. A kakaóvajat és pasztillát is ki fogom próbálni együtt. A kakaóvaj nekem magában nem ízlik annyira, most iszom a kávét, így viszont benne nem érzem az ízét, 2 dbot tettem bele. Mindenesetre próbálgatom őket. :))
79. libikóka (válaszként erre: 78. - 55Judit)
2023. jan. 12. 11:03
Hát🙆🏻‍♀️egyébként most még megtehetem a diéta elején ,,aztán nem kell, csak annyi ami a kajákban amúgy is van.Jobb nem rászokni azért:)
78. 55Judit (válaszként erre: 77. - Libikóka)
2023. jan. 12. 10:58
Ejnye!☹
77. libikóka (válaszként erre: 76. - 55Judit)
2023. jan. 12. 10:57

Nem tudom, én kifejezetten érzem a kakaó vaj ízét.

Már elraktam az orrom elől mert rájárok egy -egy kis darabra sűrűbben mint kellene.

76. 55Judit (válaszként erre: 70. - Léna123)
2023. jan. 12. 10:33

Én vagyok a sereghajtó, mert pár nappal hamarabb kezdtem kóstolgatni a termékeket mint ti.😀

Változatlanul elégedett vagyok. Lemértem 5 szem egész bobot tettem kisebb-nagyobb szemeket, 7gr. volt. 1ek. őrlemény ebből picit púposan szintén 7gr. Úgy emlékszem, napi 10gr. az ajánlás.

Kb. ennyit teszek a reggelimbe.

A töretet nem mértem, mert minden kanálnyi mérés mást mutatna az egyenlőtlen szemek miatt. Én azt csak nasinak tartom magam mellett. Azért az egészet darálom és teszem a reggelimbe, mert a leírás szerint annak a legmagasabb a flavonoid tartalma.

A kakaóvajat egyenlőre a csokipasztillával együtt szopogatom, mert tompítja a csoki erős aromáját, így finomabb is. 1 csoki+2 kakaóvaj.😀

Tettem kávába csokipasztillát, ízre finom volt, de pazarlódik, mert sok rátapad a pohár falára. Kakaóvajat nem tettem, mert szinte semmilyen íze nincsen, csak azért hogy kalóriát adjon a kávéba, nem teszek. De ha egészséges finomságot készítek,

abba bele fogom rakni és még tömböt is veszek majd.


Írjátok továbbra is mit hogyan használtok, had tanuljak!😀

75. libikóka (válaszként erre: 74. - Léna123)
2023. jan. 12. 09:34
Legyen így😀🥰
74. Léna123 (válaszként erre: 73. - Libikóka)
2023. jan. 12. 09:20
Ja igen, olvastam, hogy ketogén diétát csinálsz. Én annó IR miatt majd később terhességi cukor miatt is a 160 grammos CH diétát tartottam, és nagyon jól tudtam tartani. Arra szeretnék ráállni, kívülről tudom, mit hogy kell enni, csak be kellene tartani. :)) Szóval hajrá magunknak! :D
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook