Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudnám leszoktatni 15 hónapos Fiamat a cicin elalvásról? fórum

Hogyan tudnám leszoktatni 15 hónapos Fiamat a cicin elalvásról? (tudásbázis kérdés)


6. szöszi79 (válaszként erre: 5. - Gabika79)
2011. okt. 11. 22:14

Egyetértek veled!


Mi most leszünk 1évesek és nálunk is úgy alszik el,én is most tervezem leszoktatni.

5. gabika79 (válaszként erre: 4. - Baby0309)
2011. jún. 16. 09:53

Nem volt sírás, én fokozatosan vettem el tőle! Mindig egy-egy alkalmat hagytam ki a cicizéssel, és a végén már csak reggel szopizott! Inkább nekem volt nehéz, hogy már nem szopizik, én nehezebben viseltem a leválasztást:)

Szerintem nem kéne megvárnod, hogy megszülessen és akkor elvenni, mert az még rosszabb, ha azt látja a tesó miatt nem kaphatja meg... Így viszont ha most elveszed, akkor nem a tesó lesz a "hibás"!

4. Baby0309 (válaszként erre: 3. - Gabika79)
2011. jún. 14. 18:43

Köszönöm!

És nálatok nem volt sírás az elején mikor kérte és nem adtad? Mert nálunk nagyon van...lehetséges pár nap és nem lenne sírás utána,de egyenlőre nem akartam kínozni.

Nem tudom hogy jól teszem-e ha most elveszem tőle,hisz ha látja,hogy a tesó cicizik,akkor nagyon féltékeny lesz.

Védőnőm azt tanácsolta várjuk meg,míg a Pici is meglesz és 1-2 hónap alatt mi történik.

3. gabika79 (válaszként erre: 2. - Baby0309)
2011. jún. 14. 15:02

Hát akkor tényleg itt az ideje az elválasztásnak, főleg azért is, mert utána már nem az övé lesz a cici, hanem a kis tesóé, és ezt is meg kell emésztenie!

Én kb.11 hónapos koráig hagytam, hogy cicin aludjon el, utána már nem engedtem! Ha láttam, hogy bealszik mindjárt elvettem tőle... Picit megdajkálgattam és letettem! Amikor végleg elvettem tőle(18 hónaposan) felváltotta a szopit az esti mese! Fürdés után nem az ágyba bújtunk össze, hanem a nagy kagyló fotelünkben, és lapozgattunk egy könyvet, meséltem neki valamit. ez ma is így van, de már ő választja ki a mesét, mert 2 éves! A lényeg, hogy legyen helyette(mármint a cici helyett) valami más érdekesség! És mindenképpen határozottnak kell lenned! Ha eldöntötted, hogy nem adod oda neki tovább, akkor ne is add, ha könyörög érte, akkor se, mert úgy soha nem lesz vége... Persze minden gyerek más, nálunk ez jött be :)

Kitartás!:)

2011. jún. 14. 11:23

6 hónapos koráig csak anyatejcsit kapott és hiba,nem hiba elég sokszor aludt el cicin ezáltal.

A problémám az,hogy ez a mai napig így van,de csak akkor ha én is jelen vagyok az elalvásnál. Ha nagymama vagy apa van vele,akkor simán elalszik. Babakocsiba is elalszik.De ha itthon vagyunk,akkor csak cicin hajlandó elaludni,ha velem van. És ez az éjszakákra is igaz.

Sajnos cumira se tudom kicserélni,mert nem fogadja el,amint érzékeli,hogy próbálom bedugni a szájába,már köpi is ki.

1 hónap múlva érkezik a Kistesó és nem tudom mit csináljak...

2011. jún. 14. 11:20
Hogyan tudnám leszoktatni 15 hónapos Fiamat a cicin elalvásról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook