Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudnám 22 hónapos fiam felborult napirendjét "helyreállítani"? ("suttogó" módszer nélkül) fórum

Hogyan tudnám 22 hónapos fiam felborult napirendjét "helyreállítani"? ("suttogó" módszer nélkül) (tudásbázis kérdés)


1 2
45. krissy789 (válaszként erre: 43. - L.Niki18)
2008. nov. 6. 21:57
A mikéntre nem tudok választ adni, de valahogy próbáld meg gyorsan, mert apám 49 éves unokatestvére a mai napig úgy tud csak elaludni, ha ringatja magát (felesége is megerősíti).
44. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 42. - Kedveske)
2008. nov. 6. 21:02
Kitartás!!!! Amikor már nagyon nem bírtuk mi sem mindig arra gondoltam, hogy ennél rosszabb már nem lesz!
2008. nov. 6. 16:36
A nagymamával is ugyanúgy alszik a kisfiam ahogy velem. Ő is így altatja.
2008. nov. 6. 14:59

És mindenkinek nagyon köszönöm a tanácsokat nagyon jókat írtatok. Csak így tovább! szívesen fogadom az ötleteket tapasztalatokat.


( olyan jó, hogy nem csak én küzdök ezzel a problémával, legalább így látom hogy nem én vagyok a balek, csak nem egyformák a lurkók)

41. Kedveske (válaszként erre: 40. - M_Marcsa)
2008. nov. 6. 14:57

Hálózsák! Hol van az már...9 hós korában tudtam utoljára ráadni. Most kezes lábas pizsije van.


Nem tudom ki javasolat, hogy keltsem fel reggel és ne hagyam aludni sokáig. Most ezt próbálgatom és úgy néz ki bejött (kopp-kopp). És még valamit hallottam, ami hatásos lehet: nem túlzásba vinni a csoki, cukros kaják adását. ettől e gyerekek izgágábbak lesznek és nehezebb őket lenyugtatni. Most "cukor megvonáson" van, és mintha ez a két módszer hatna, de még nagyon az elején vagyunk.

40. M_Marcsa (válaszként erre: 36. - Kedveske)
2008. nov. 6. 14:54

Ismerős a történet, hogy kimászik az ágyból. rácsosból.

Ezért, a hálózsákjára gombot tettem, gumival rábogozom a cipzárat. Így nem tud kimászni az ágyból.

39. Kedveske (válaszként erre: 38. - L.Niki18)
2008. nov. 6. 14:38

Volt olyan, hogy valami miatt nem Te altadtad? Nálunk a fiam cicin alszik el, de ha nem vagyok otthon elalszik nélküle is.

Próbáld ki másnál, hogyan aludna. Pl: nagymamámánál

2008. nov. 6. 13:24
Néha az ágyamban ha lefekszek mellé akkor elalszik, de legtöbbször nem. 2 éves korától megy bölcsibe, ott nem fogják őt ringatni. Maximum a kiságy mellett simogatni, de csak a simogatástól nem alszik el. Mit tanácsoltok?
2008. nov. 6. 13:24
Sziasztok!!! Segítsetek! 20 hónapos kisfiamat még mindig ringatni kell és csak úgy alszik el. Mit csináljak?
36. Kedveske (válaszként erre: 33. - Drnéni)
2008. nov. 4. 19:16

Igen ezt én is tudom, ezért nem szoktunk "birkózós" játékokat játszani, csak valami csendeset. A rácsot nem tudom levenni, mert nem olyan a kiságyunk, ezért inkább veszünk egy rendes ágyat.

Az elalvással az is a "gond", hogy még mindig szopizi, így alszik el. Így nem tudom simán lefektetni.

35. drnéni (válaszként erre: 26. - Kedveske)
2008. nov. 4. 13:39
Ezért is félő, hogy ha mellé fekszel, ugyanígy felriad majd, ha megpróbálsz kiosonni. A rácsot mindenképp vegyétek le. Szerintem ne áltasd magad: az első pár fektetéskor biztosan hiszti lesz, de ha kitartasz, utána annál könnyebb mindkettőtöknek. Nem okozol vele lelki törést.
34. drnéni (válaszként erre: 32. - Kedveske)
2008. nov. 4. 13:36
Ha nagyon muszáj ott maradni vele, csináld, de szerintem próbáld meg rávenni, hogy egyedül aludjon el, mert éjjel ha felébred, és ahhoz van szokva, hogy veled alszik el, esetleg keresni fog.
33. drnéni (válaszként erre: 21. - Kedveske)
2008. nov. 4. 13:35
Hát ezt is a Suttogóból tudom, de igaz: ha a gyerek nagyon fáradt, nehezebben alszik el. Tehát játékkal fárasztani csak olaj a tűzre. Lefekvés előtt a csendes, nyugodt, rituális elfoglaltságok segítenek, nálunk ez vers- és meseolvasás a fotelban. Van egy állandó "utolsó vers", igaz, 2 hónapig tartott, de most már ha ezt meghallja, utána már magától megy az ágyba. Mivel a lányom örökmozgó, eltart egy darabig, mire lecsillapodik, és elálmosodik, ezért az altatási rituálét időben el kell kezdenünk. Ha elmondtuk az "utolsót", utána nincs pardon: le kell feküdni (mondom, ez most már legtöbbször olajozottan megy). Ha ritkán mégis kijön az ágyból, bemegyek, és szó nélkül kézenfogva visszavezetem és kijövök. Van, hogy ezt 10x eljátsszuk, de 20 percen belül akkor is elalszik. Egy órája is így csináltam: jön a foga, ilyenkor még izgágább.
2008. nov. 4. 12:34
Azt hiszem, hogy a rácsos ágy lecserélése talán megoldást nyújt a problémára. Oda mellé tudok feküdni és így nem kell átvinnem a mi ágyunkba, vagy a nappaliba. Mit gondoltok?
31. Kedveske (válaszként erre: 29. - Ce91523917)
2008. nov. 4. 12:33
Nálunk is egy időben ment a tv, amire pikk-pakk elaludt, de most már az sem jön be. Sőt úgy vettem észre hogy kezd rászokni a tv-re. Így most azt is kikapcsoljuk. Ő sem és mi sem nézzük.
30. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 28. - Ce91523917)
2008. nov. 4. 09:08
Így van! Ügyesek voltatok!:) Ezért is írtam Kedveskének, hogy a kisfiának el kell magyarázni miért kerül ő most saját ágyikóba. Ha ottmarad, akkor meg dícsérni kell, milyen ügyes, hogy nem ment át!
29. ce91523917 (válaszként erre: 21. - Kedveske)
2008. nov. 4. 09:03
A Vivien nálunk egy időben úgy aludt el, hogy ment a tv, szólt a mese, a teletexet rátettem, hogy ne nézze csak hallgassa, és egy 15-20 perc múlva bealudt.
28. ce91523917 (válaszként erre: 20. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 4. 09:02

A lányom egy évig velem aludt a franciaágyban, apuka persze kiszorult a nappaliba.

Májusban született a fiam, a lány augusztusban tölötte a kettőt. Mikor megjöttünk az öcsivel a kórházból vettünk a csajnak egy ágyat, elmagyaráztuk neki, hogy ez anya és apa ágya, ez az öcsi ágya, ez pedig a Vivien ágya. Már aznap a saját vackán aludt, és még csak át sem jött többet a nagy ágyba pedig egy szobában vagyuk. Így apuka is visszatért mellém:)

27. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 24. - Kedveske)
2008. nov. 3. 14:51

Mi is ugyan így voltunk.

Rácsosból ki, másikba át. Ő kérte, hogy ott aludhasson. Aztán kezdett átjönni éjszaka, na onnan vissza a rácsosba.

Van, hogy néha a délutáni alvásnál a leesésgátlóson alszik és nem a rácsosban.:) Már variál!

Most szerencsénk van, mert elvan esténként a rácsosában. Az a jó, hogy az alja eléggé lent van, így képtelen lenne kimásznim (nem szabványméret).

26. Kedveske (válaszként erre: 25. - Emily32)
2008. nov. 3. 14:44
Átmászik a tetején, vagy átesik. Ezért nem is merem erőltetni az ágyban alvát, mert félek hogy kitöri a nyakát. Eddig az volt a módszer, hogy elaludt a mi ágyukban, majd átvittük az övébe. De mostmár akármilyen mélyen alszik, ahogy tesszük be, rögtön felébred és akkor kezdődik minden előröl. Éjjel is ha érzékeli hogy nem köztünk van azonnal követeli, hogy vigyük át.
2008. nov. 3. 14:41
A kiságyból úgy mászik ki,h.kiveszi a rácsot vagy enélkül mászik ki?
24. Kedveske (válaszként erre: 23. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 3. 14:38
Jó lenne...de azért mégsem húzhatok fölé csirke hálót:-). Simán kimászik a tetején. Ezért gondoltam, hogy eljött az idő, hogy rendes ágya legyen, de abból meg més simábban lemászik. A nappaliban alvást már én is próbáltam, de nem jött be.
23. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 21. - Kedveske)
2008. nov. 3. 14:34

Én csináltam olyat, amikor többször felkelt, hogy kivittem a nappaliba az ágyneműjét és ott elaludt. Ebből nem csináltunk szokást.

Mondd el neki, hogy ott az ő ágya abba kell aludnia, ha tetszik, ha nem! Eleinte biztos hőbörög majd, aztán megnyugszik. Mondjuk szerencsésebb lenne, ha nem tudna kimászni a rácsos kiságyból.

22. Kedveske (válaszként erre: 20. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 3. 14:28
teljesen egyetértek veled, hogy nem jó hogy velünk alszik. Eddig soha nem csinált ilyet csecsemőkorától külön ágyban szobában alszudt. Sőt kifejezetten idegesítette, ha ott vagyunk vele. A nyaralás óta azonban ráérzett az ízére. Sajnos ott nem volt lehetőségünk külön tenni a gyereket. Most meg ez van. Nem tudom hogyan szoktassam le róla.
2008. nov. 3. 14:26

Hát ez az! Ezért alszik köztünk, mert a kiságyból már simán kimászik/kieseik. Másik ágyról is lemászik és csattog át hozzánk.

Mi csinálok ha nem alszik? Próbáltam vele játszani, kifárasztani, előbb lefektetni, délután előbb felkelteni, de eddig semmi nem hozott tartós erdeményt. Ezért gondoltam, hogy hátha valakinek van valami jó ötlete tapasztalata

20. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 15. - Kedveske)
2008. nov. 3. 14:24
Ez a vele alvás (egy ágyban) nem valami jó ötlet! Mi is elkövettük ezt a hibát a nagyobbal. Jó sok időbe telt, míg sikerült "kitennük" a szűrét. Van egy ismerősöm, aki a 16 (!) éves gyerekével alszik együtt. Na az már elég extrém...
2008. nov. 3. 14:15
Rácsos ágyban alszik? És mit csinálsz, ha nem alszik el?
2008. nov. 3. 14:07
Igyekszem minden nap azonos időben elaltatni délután, és este. Próbálom az esti rutint tartani (fürdés, vacsi, mese, stb időben). De nem mindig jön be, van amikor akármit-akárhogy csinálom, nem akar/tud aludni. ilyenkor nem hisztizik, meg ilyesmi, csak elfoglalja magát, no de ennyi idős gyereknél még sem megengedett az "éjszakázás"!
17. drnéni (válaszként erre: 16. - Kedveske)
2008. nov. 3. 13:49
És mivel próbálkoztál eddig?
16. Kedveske (válaszként erre: 14. - Drnéni)
2008. nov. 3. 13:11
A világ attól szép, hogy változatos. Neked bejön ez a módszer, nekem nem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook