Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan telnek a mindennapok idős, vak, süket kutyával? fórum

Hogyan telnek a mindennapok idős, vak, süket kutyával? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
53. Guruljka (válaszként erre: 52. - Cukilányka)
2017. nov. 21. 18:04

Az immunrendszerét?


Komondor. Nem kényes fajta. Pár hetes kora óta van nálam, szabadon járhat ki-be, ahogy éppen jól érzi magát.

2017. nov. 21. 17:59
Kapják igen, a te kutyusodra értettem. Immunrendszerét valamivel azért meg kell támogatni?
51. Guruljka (válaszként erre: 48. - Cukilányka)
2017. nov. 20. 10:23

Azt már kapja a kutyád, nem?


A komondorom ízületei rendben vannak még eddig. :D

2017. nov. 20. 09:48
Ja és egyébként nekem voltak idős kutyáim, most van idős cicám is. Ugyanaz, ugyanúgy lelassulnak kicsit, többet alszanak, óvatosak, megfontoltak... imádnivalóak <3
49. rosszcsillag (válaszként erre: 45. - L.luiselotte)
2017. nov. 20. 09:47

Szép cicád volt...!

Az enyém nem tudom mennyi idős, 14 éve van nálam, de nem volt az az igazi kiscica amiokr befogadtam. Imádom, szeretem, nagyon nagyon <3

48. cukilányka (válaszként erre: 44. - Guruljka)
2017. nov. 20. 08:48
Izületeire nem kell szedni semmit?
47. cukilányka (válaszként erre: 45. - L.luiselotte)
2017. nov. 20. 08:47
Szép cicád volt :)
46. cukilányka (válaszként erre: 45. - L.luiselotte)
2017. nov. 20. 08:46
3 hónapos volt amikor hozzánk került és azóta kényeztetve van. Sajnos napközben otthon kell hagynom, mert dolgozni el kell menni, akkor nem tudom mit csinálhat. Amikor elmegyek otthonról, magas hangon ugat, sír. Biztos tudja hogy szeretjük őt. Borzalmas lehet végig nézni egy szerettünk leépülését! :(
2017. nov. 18. 18:09

Szerintem mint egy idős macskával. Gondolom, hogy a kutya még fénykorában került hozzátok, sok sok szép évet töltöttetek együtt.

Amikor öregszik, elhagyja az ereje, testileg összeesik, nagyon rossz látvány, de mi ugyanúgy kényeztettük kedvét kerestük az öreg macskának, mint idős nagyszüleimnek szüleimnek.

Nagyon fájt, amikor 17 évesen " elment", de megnyugtató érzés volt, hogy mindig is jó sora volt nálunk, talán egész életében boldog volt közöttünk.

Hogy teltek a napok ? az utolsó évben lassitott már a tempoján, nem játszott ugrált szaladgált, hanem sokat aludt és a lakásban vagy a kertben járkált. De ugyanúgy ölbevettük, cirőgattuk, szeretgettük, mint korábban. Tudomásulvettük és nagyon sajnáltuk, amikor eljött az ideje és itthagyott bennünket ( ő adatlapomon a fekete Cicu )

44. Guruljka (válaszként erre: 43. - Cukilányka)
2017. nov. 18. 18:06

Az L-karnitin.

Én a DM-ben veszem a kapszulát.

Támogatja a szív munkáját.


Állatorvossal beszéld meg, a Panangin is jó lehet, de van ellenjavallata.

43. cukilányka (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2017. nov. 18. 17:40

Pontosan! Szeretetből és aggódásból!

Nagyon a szívünkhöz tudnak nőni, kár hogy nincsenek velünk életünk végéig!

A komondor óriástestű, labradoroknál hol nagytestűt olvastam, hol középtermetűt. Én a sajátomat nem nevezném nagynak :D

Mivel táplálod a kutyáidat, illetve van olyasmi amit érdemes nekik adni idősebb korban?

42. Guruljka (válaszként erre: 41. - Cukilányka)
2017. nov. 18. 11:32

:D Kutyás tanácsot kértél, szeretetből és aggódásból. Nagyon szívesen segítek, ha tudok, és amennyire a tapasztalataimból telik. :D


Nálam a komondor már 6 éves, élete második felét éli, mert ő már óriás testűnek számít. Még nagyon kölykös. :D

41. cukilányka (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2017. nov. 18. 05:58
Köszönöm szépen, rendes vagy! :)
40. Guruljka (válaszként erre: 39. - Cukilányka)
2017. nov. 17. 20:13

Van a kutyák között is mindenféle eset, de az idős kutyák zöme lát és hall.

Sántikáló, ízületes kutyát inkább látsz.


Olyan sincs, hogy sutty süket meg vak lesz. :D


Nyugodj meg, és kívánok a kutyáddal még sok örömes napot!

Legyen tágas, meleg, puha fekhelye, mert azok az öregedő csontok és ízületek fájnak ám akkor is, ha mi azt nem látjuk.

39. cukilányka (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2017. nov. 17. 20:09

Aggódós típus vagyok, de megnyugtattál! :)

Azért írtam ki a kérdést hogy tapasztalatokat olvassak az idős kutyusokkal kapcsolatban.

2017. nov. 17. 19:54

És Anyu labija öregen halt meg betegségben, kiváló látással és hallással.


A süketecske egy vizsla volt.

37. Guruljka (válaszként erre: 36. - Cukilányka)
2017. nov. 17. 19:51

Errefelé nem tenyésztenek labradort. Anyunak úgy volt, hogy befogadta.

Bőven keveredtek már az elődei, gondolom.


Az idősebb kutyák szeme kicsit kékesen homályos néha, de nem lesz kék színű.


De látom, bármit mondok, úgyis aggódsz.

36. cukilányka (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2017. nov. 17. 19:35

Vak vagy süket labradorod volt a környezetedben?

Végülis a labradorok is túl vannak tenyésztve, népszerű kutyák!

Azt olvastam valahol (nem emlékszem hol) hogy az idős kutyák szeme gyakran bekékül az utolsó éveiben. Volt/van valakinek kék szemű kutyája?

35. Guruljka (válaszként erre: 34. - Cukilányka)
2017. nov. 17. 19:04
Azok a túl pici méretre túltenyésztéssel voltak, gondolom. Nekem apró termetű sosem volt, és tenyésztett sem.
34. cukilányka (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2017. nov. 17. 18:47
2 kolléganőmnek volt mar tök süket-vak kutyája (új munkahelyen vagyok), ők pici szobakutyák voltak. A lakást nem rendezték át onnantól kezdve, ha pedig mentek sétálni, vagy a kutya útban volt, felemelték és arréb tették őt, egész nap csak feküdtek és azt sem vették észre ha hazaértek :(
33. Guruljka (válaszként erre: 30. - A03dd05915)
2017. nov. 17. 18:30
Olyan bizony.
32. Guruljka (válaszként erre: 29. - Cukilányka)
2017. nov. 17. 18:29

Nem fog leépülni. Nem fogja elfelejteni, mit kel csinálni a kajás tállal. Nem fogja elfelejteni, hogy Te vagy a Gazdi.


Hogy a manóba akadtál meg ezen a süket és vakon?

Ez sokkal kisebb baj, mint pl. egy öregkori parvo, vagy egy mérgezés.


A kutya, főleg a megszokott helyén, úgy tájékozódik pusztán a szaglásával, hogy idegen nem is hiszi el, hogy nem lát.


És miért ne hallana??? csökkenhet a hallás, de nagyon ritka, hogy töksüket legyen a kutya.


A vakság és a süketség együtt - hát még nem hallottam ilyenről, pedig sok kutyással beszélgetek.

31. 124637ff9b (válaszként erre: 30. - A03dd05915)
2017. nov. 17. 17:49

[link]


Nézz körül a Pilisieknél.

Mi is tőlük fogadtunk örökbe.

A legmesszebbmenőkig hálásak vagyunk nekik, ahogy gondozzák, felkészítik a kutyákat a családba kerüléshez. (náluk pl. nincs betonozott kennel)

30. a03dd05915 (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2017. nov. 17. 17:42

Nem kifejezetten már aggkorban lévő kutyát tervezek. Olyan 8-9 évesre gondoltam, akivel még "aktív" éveink lehetnek, de ő már tud várni, türelmesnek lenni.

Persze, tudom, hogy ezzel bevállalom majd a későbbi éveit is, amikor majd jönnek a betegségek.

Szerencsére csak néhány megálló az állatkórház, és van lehetőség a walti taxival is szállíttatni.

Ilyen dolgokra keresek rá a neten és tervezek. Ez végül is olyan, mintha egy embergyereket fogadnék örökbe.

29. cukilányka (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2017. nov. 17. 17:34

Hidd el hogy mástól is féltem őt! Tényleg nem volt még idős kutyám. Nem attól félek hogy vigyáznom kell rá és teljesen rám lesz utalva, púp lesz a hátamon, hanem attól hogy szegénykém nem lát, nem hall majd, látom majd leépülni. :(

Próbálok arra gondolni hogy élvezzük az együttlétet.

28. Guruljka (válaszként erre: 26. - Limara)
2017. nov. 17. 17:30

Hát az már ilyen.

Azért sok kutya szépen kibírja, vagy pl az én egyik kutyám rájött, hogy a fürdőben a padlólefolyóba intézte. Onnan nem volt gond eltakarítani. De tudtam, hogy végképp nem bírta, mert ez ritka eset volt.


Amióta falura jöttünk, szabad a ki-be járás, az ajtón ott a kutyabejáró.

27. Guruljka (válaszként erre: 25. - A03dd05915)
2017. nov. 17. 17:27
Egy baráti házaspár jár egy kutyamenhelybe sétáltatni. Addig-addig, hogy náluk is próbaidőn volt egy öreg kutya, mármint nyaraltatni... :D Náluk is maradt. Még a nyári evezésekre is elvitték, az "öregcsaj" élvezte és alkalmazkodott. Azóta két csípőműtétből is felépült, most találtak daganatot. Újabb műtét nem lesz, velük lesz, míg csak lehet. (A kutyát nagyon megterhelné, már 16 éves.) Beszélgetnek vele, szeretik. Jó gazdái nagyon. A kis öreglány meg boldog. :D
26. limara (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2017. nov. 17. 17:27
Megértem,és tudom,hogy Nem direkt csinálja,mert ha be van zárva,akkor csak bent tudja elvégezni a dolgát. Csak nekem kellemetlen a takarítása.
25. a03dd05915 (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2017. nov. 17. 17:20

Persze, úgy tervezem majd, hogy min. 1 hétig itthon leszek.:)

Megismerjük egymást a szokásainkat, hogy tudunk-e együtt élni.

Van menhely, ahonnan kifejezetten ilyen próbaidőre adják oda a pályázónak az állatokat.

24. Guruljka (válaszként erre: 23. - A03dd05915)
2017. nov. 17. 17:13

Azért amikor befogadod, úgy lenne a legjobb időzítés, ha egy-két hétig "gyesen" lennél vele otthon.


Az öreg kutya igazán hálás és alkalmazkodó tud lenni. Tapasztaltsága miatt kevés is a baj vele.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook