Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan telnek a mindennapok idős, vak, süket kutyával? fórum

Hogyan telnek a mindennapok idős, vak, süket kutyával? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
113. Guruljka (válaszként erre: 112. - Cukilányka)
2017. dec. 8. 14:03

Ne programozd már előre magadban, hogy nem vagy erős. Már hogyne lennél az!


Nem tudjuk, mi lesz és hogyan lesz. Ne szorongj ezen előre. A kutyád érzi a szorongást is. Csak az okot nem tudja szerencsére.

112. cukilányka (válaszként erre: 111. - Guruljka)
2017. dec. 8. 13:46

Istenem :(

Most is bőgök már.

Szeretnék majd ott lenni vele hogy átsegítsem őt, simogassam és utoljára elmondhassam neki hogy szeretem őt. De ugyanakkor félek is ettől, a lelki tehertől, mert lelkileg nem vagyok erős ehhez. Ha pedig álmában végleg elalszik, azt úgymond észre sem veszi, nem haldoklik előtte. A kutyák ugyanis tudják ha haldokolnak, olvastam valahol hogy egy haldokló kutya a gazdájára morgott állandóan hogy menjen onnan, ne lássa őt meghalni.

Viszont nem tudnék akkor elbúcsúzni tőle és bántana nagyon, lelkiismeretfurdalásom lenne hogy nem voltam ott mellette, pedig ő egész életében velem volt. Amikor sírtam egy volt barátom miatt, odajött hozzám, leült elém és lenyalta a könnyeimet, megvigasztalt a nehéz időkben.

111. Guruljka (válaszként erre: 109. - Cukilányka)
2017. dec. 8. 11:30

Az előző kiskutyám, a pumikám (aki a mostani komondort őrizgette kiskorában), úgy aludt el, hogy a helyén feküdt.

Akartam neki adni egy falatot, főzés közben. Nevettem, hogy nem jön, nekem kell neki odavinni? De már nem élt.

110. cukilányka (válaszként erre: 108. - 6897bca198)
2017. dec. 8. 11:13

Orulok neki! :)

De akkor miert viselkedett ugy?

109. cukilányka (válaszként erre: 106. - Guruljka)
2017. dec. 8. 11:12

Na ez az, hogy azt nem lehet kiszamolni hogy akkor haljon meg amikor otthon vagyok, az is lehet hogy csendben elalszik es reggelre nem kel fel. Igy nem tudnek tole elkoszonni es biztos bantana ez engem :(

Soha nem vesztettem el kutyat, de annyira erzekeny vagyok hogy ha egy kobor kutyat meglatok akar facebookon, akar eloben, a szemem mar konnyes. :(

2017. dec. 7. 18:07
Juhhéjjj! Annyit mondott a doki telefonba, hogy nem vészes vérképe. :-))
107. 6897bca198 (válaszként erre: 105. - Cukilányka)
2017. dec. 7. 11:21
Szia! Persze, megosztom az eredményt. Ha elmegy egy kutyus, nem hal bele a gazdi, de egy darabot elvisz a szívéből. Ha nem is minden nap, de sokat eszembe jut az első. 4 éves volt, közel 16 éve ment el, a névnapomon. Ez a rosszcsont a fiam ajánlása jött hozzánk, rá 2 hónapra.
106. Guruljka (válaszként erre: 105. - Cukilányka)
2017. dec. 7. 11:16

Ne gyerekeskedj. Nem fogsz belehalni. Ha eljön az az idő, mellette kell lenned, a te simogatásoddal menjen át a szivárványhídon.

Túl fogod élni, mert az ember túléli a kutyáját. Akár többet is, hisz nem hosszú életűek.

105. cukilányka (válaszként erre: 104. - 6897bca198)
2017. dec. 7. 07:03

Szia! Irsz majd ha megtudtátok a véreredményt?

Remélem minden rendben van! Én belehalnák ha történne bármi is a kutyusommal :(

2017. dec. 6. 17:13

Köszönöm az érdeklődést :-) Hólyagja mellett láttak egy pici valamit, 1 hónap múlva kontroll, meg a lépe egy kicsit nagyobb. Egy kis vért is tudtak tőle venni, abból holnap este lesz eredmény.

Kondrad Lorenc idézetet olvastam FB oldalon, meg ezt a kettőt is, az elsőt nem tudom ki írta, de nagyon igaz.


„mennyire rövid kis életük van kedvenceinknek, amit velünk tölthetnek, és legnagyobb részben minket várnak, minden egyes nap, hogy hazatérjünk."


"Az ember sok mindent megtanulhat egy kutyától (...). Arra tanított, hogy minden napot féktelen örömmel és boldogsággal éljek meg, hogy ragadjam meg a pillanatot és hallgassak a szívemre. Megtanított arra, hogy élvezzem az egyszerű dolgokat: egy séta az erdőben, a frissen leesett havat, egy szunyókálást a téli nap sugarában. És amikor megöregedett és mindene fájt, arra tanított, hogy a viszontagságok között is maradjak optimista. De legfőképp a barátságról és az önzetlenségről tanultam tőle, s mindenekfelett a megingathatatlan hűségről. Meghökkentő elképzelés volt, hogy csak most, halálában értettem meg teljesen: (...) a mentorom volt. Tanárom és példaképem: Lehetséges, hogy egy kutya - bármelyik kutya, főleg olyan dilis, fékezhetetlen, mint a miénk - képes megmutatni az embernek, hogy mi az, ami valóban fontos az életben? Hittem benne, hogy igen. Hűség. Bátorság. Elkötelezettség. Egyszerűség. Öröm."

John Grogan

103. Guruljka (válaszként erre: 102. - 6897bca198)
2017. dec. 6. 15:08

Remélem, hogy semmi végzetes.


De ha öreg, és várható idővel a vég, annál jobban kell szeretni.


Konrad Lorenz, a viselkedéskutatás mint tudományág megalapítója írta: bármennyire szereted is a kutyádat, soha nem szabad elfelejtened, hogy ő jobban szeret téged, mint te őt.


Majd megkönnyítheted a távozását, ha szerencséd van. Aztán a többi... hát az lezajlik...

102. 6897bca198 (válaszként erre: 101. - Guruljka)
2017. dec. 6. 14:35
Köszönöm. Nagyon szeretem, ahogy írtam valahol 2 hónaposan került hozzánk. Általában elvonul a gardrobba, ott is van fekhelye. Az ágyam mellett is van fekhelye, ha odafekszik simogatom, de sokat felugrál, járkál nyugtalanul. Tegnap este még 10 órakor sem aludt. Nagyon nehezen telnek a percek/órák a vizsgálatig.
101. Guruljka (válaszként erre: 100. - 6897bca198)
2017. dec. 6. 13:49

Szeresd.


Beszélgess vele, meséld el, milyen volt együtt.

2017. dec. 6. 12:01

Hogyan tudok felkészülni az elkerülhetelenre?


Utóbbi néhány napon nagyon nyugtalan. Este elfekszik a helyére, felugrik, járkál. Ma ultrahangos vizsgálatra viszem, talán kiderül van- e olyan, ami fájdalmat okozhat neki.

99. Guruljka (válaszként erre: 97. - Cukilányka)
2017. dec. 2. 23:44

Azon én is.


Azért szeretem nagyon (rajzfilmes változatban), mert a kutyák, főleg az elején a kiskutyák mozgása teljesen valósághű.

98. cukilányka (válaszként erre: 96. - Guruljka)
2017. dec. 2. 08:54

Juhhuuuuu :)

Azt hallottam már hogy idős kutyákon szemölcsök nőhetnek, de a barna foltokról még nem hallottam, de ha az embereket nézzük, reális.

97. cukilányka (válaszként erre: 95. - Guruljka)
2017. dec. 2. 08:53
Elolvastam, igen. Mindig elérzékenyülök a kutyás történeteken, ha jó, ha rossz a vége. Még a 101 kiskutya végén is sírtam :D
96. Guruljka (válaszként erre: 93. - Cukilányka)
2017. dec. 1. 21:56

Öregkori pigment, nincs jelentősége.


idős emberek kezén, arcán is megjelenik elég gyakran.

95. Guruljka (válaszként erre: 94. - Cukilányka)
2017. dec. 1. 21:56

Esetleg "a szeme sarkából" már nem veszi észre a mozgást. De a függöny-történet ezt nem igazolja. :D


Még mindig a megvakuláson rugózol? Elolvastad, amit hoztam?

(Az egyik kedvenc könyvem egyébként.)

94. cukilányka (válaszként erre: 92. - Guruljka)
2017. dec. 1. 20:31

Olvastam hogy elég gyakori az un. szemlencse szklerózis, ami úgy z ki mintha szürkehályogos lenne a kutya (kékes, szürkésfehér homály), de a látását nem zavarja, kezelést nem igényel, idősödő kutyáknál jelenik meg.

Vagy szürkehályog alakul ki nála. :(

Úgyis figyelem őt, olyan nekem mint egy kisbaba, feltűnik ha nem látna, nekimenne ennek-annak. A lakást, udvart nem rendezzük át úgysem, viszont 1-1 dolog óhatatlanul is ott marad ahol nem kéne :)

De mondom, látáscsökkenést nem vettem észre, teszteltem. Sőt, 1 hete az udvaron kb 3 méterre az ablaktól ült nekem oldalt. Én hirtelen elhúztam a függönyt és egyből odakapta a fejét, pedig az ablakhoz képest oldalt ült, nem szembe. Látni lát szerencsére :)


A látótérkiesést mire írtad?

2017. dec. 1. 20:16
És mitől van neki egyre több sötétbarna foltja az ágyékánál? Fütykösén is van :) Nem számoltam meg soha, de most több van neki, feltűnt amikor hátra dobta magát. Megnéztem alaposan és mint a sötétbarna pigmentfoltok, anyajegyek. Csak úgy beletúrtam az oldalán a szőrébe hogy lássam, van-e neki máshol, vagy csak ott. Hátán találtam egy szem anyajegyet, de ezek a pöttyök csak az ágyéktájon van, ahol nincs v. kevesebb a szőre.
92. Guruljka (válaszként erre: 91. - Cukilányka)
2017. dec. 1. 14:44

Lehet, hogy beszűkült a látótere.


Nálam is volt kutya, olyan, mélyen belenézve kékes szemmel, de nem vettem észre nála látáscsökkenést. Ezért nem is jártam utána.

A hályog a szemlencse elváltozása, az mindig és a szem felületén látszik.


Nagyon jól gondoskodsz róla. Nyugi!

91. cukilányka (válaszként erre: 89. - Guruljka)
2017. dec. 1. 10:20

Elolvastam a diszplázia tüneteit, stimmelnek sajnos. Ennyi idősen megműttetni biztos hogy nem fogom és nem anyagi okok miatt. Ezért inkább csökkentettem az étel adagján, mert úgy láttam hogy kövérke, szedi a Glyco Flex 600-at és sokkal jobb a járása, fel tud állni fekvő helyzetből könnyedén. Azt olvastam hogy a diszpláziás kutyák is tudnak teljes életet élni, csak a megfelelő testsúlyukat meg kell tartani, eleget kell mozogni és szedni kell ízületvédő táplálékkiegészítőt. Interneten a Glyco Flex 600-at dicsérik a legjobban, úgyhogy meg is vettem neki :-)

Mindennap lépcsőzik, sajnos 4 lépcsőfok vezet be a lakásba az udvarról, lépcsőznie muszáj. Amikor ugatás van és szalad le a kapuhoz, meg sem lehet mondani hogy 11 éves és fájnak az ízületei, szinte repül le a lépcsőn :D


Viszont aminek nem örülök az az, hogy vagy süketül, vagy nem figyel rám direkt. A háta mögül szólítottam őt többször is, többféle hangon és nem figyelt fel rám. Amikor hazajöttem ma a boltból, rohant oda a kapuhoz ugatva, de már akkor amikor odaértem a kerítéshez, mintha idegen lennék, nem ismert meg (nem ugatott az utcában egyik kutya sem, csak úgy a semmiből megjelentem nek), elkezdtem beszélni hozzá hogy csak én vagyok, stb., és akkor már felismert.

Azt is észrevettem már, hogy sokszor csak akkor ugat, ha a szomszéd kutya is ugat. :-(

Most pl. itthon vagyok a mai napon, igaz hogy nincs kint hideg (szerintem), de nem szeretne bejönni a fűtött lakásba.

Teszteltem a látását is. Egy kis mogyorót mutattam neki és elkezdtem körbe körbe vinni a levegőben, jobbra, balra, fel, le és végig követte. Ha jobban megnézem a szemét, a pupillája nem fekete hanem olyan sötétkékes. Kerestem interneten a szürkehályogról, zöldhályogról képeket, de egyik sem hasonlít az én kutyám szemeihez (szerencsére). :(

90. Guruljka (válaszként erre: 85. - Cukilányka)
2017. nov. 30. 14:50

Amit belinkeltem, egy állatorvos könyve, a Kaparj című fejezet egy megvakult kutyáról szól.


Valós történet ám, csak az állatorvos vett fel írói álnevet.

89. Guruljka (válaszként erre: 88. - Cukilányka)
2017. nov. 30. 14:49
Ugrani, lépcsőt mászni nem tud a diszpláziával.
88. cukilányka (válaszként erre: 87. - 6897bca198)
2017. nov. 30. 11:24
Érdekes kombináció a kutyád :-) A 21 év pedig olyan ritka! Rájöttem egyébként, hogy az én kutyámnak azért vékonyabb a combja meg a fara, mert diszpláziás, attól összeeshet a hátsó része :(
87. 6897bca198 (válaszként erre: 86. - Cukilányka)
2017. nov. 30. 11:01
Köszönöm, mi is reméljük. Ismerősnél 21 évig élt egy keverék. A mienk tacskómama, dobberman papa. Mindkettő kiváló természetét örökölte. :-)
86. cukilányka (válaszként erre: 71. - 6897bca198)
2017. nov. 30. 07:16

Remélem hogy még sokáig veled lesz a kutyusod, 16 év az nagyon szép! Milyen fajta? Más kutya meg sem éli ezt a kort, tiéd meg még setál (igaz hogy kevesebbet).

:)

85. cukilányka (válaszként erre: 84. - Guruljka)
2017. nov. 30. 07:10
Na én mindezek közül csak a daganatos betegségek kiszaglásáról tudtam. Elképeztő hogy milyen orruk van! Amikor kisebb voltam nem értettem hogy miért szagol meg engem is és mindenki mást is a kutya ha pl. egy kutyás rokonhoz mentünk. De így már világos, mert vsz nem a külsőmet ismeri fel később, hanem a szagom lesz neki ismerős. Jó tudni tényleg, hogy hangulatváltozásnál megváltozik a szagunk :)
84. Guruljka (válaszként erre: 83. - Cukilányka)
2017. nov. 29. 22:17

Szívesen!


A kutyád megérzi a szagodon, hogy milyen a hangulatod, vagy ha beteg vagy.

Vannak kutyák, akik szaglással meg tudják határozni, a beteg szagmintája alapján, hogy rákos-e. Nagyon korai stádiumban!


Van kutya, aki az epilepsziás gazdáját figyelmezteti, hogy rohama közeledik, helyezze biztonságba magát. Szintén a testszag változása alapján.


Régen volt egy rendőrkutya, amelyik kiszagolta a zárhoz való kulcsot. De azt is, hogy a zár rá van-e zárva, vagy csak kilincsre csukva.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook